Прескочи до съдържание

Търси се магеланец от Пловдив за презентация


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Бях на прожекцията на "Добре дошли в Сао Пауло". Хареса ми, въпреки че подозирам, че на народа, дошъл с холивудски очаквания и пуканки, който се изнесе от салона, говореше по телефон или идваше по средата на филма, барабар с трите объркали се деца, отзивите ще са различни. Компилацията от ескизи за града беше много добра - особено ме впечатлиха частта с японската общност и историята й там, изчезналите дървета и бетонната джунгла - поезията за пау-Бразил, жакарандите, ибирапитунга...бездомникът и режисьора, камерите с музика, странстващи по пътищата под заглавие "Одисея", отделните съдби. Впечатлява и вечеринката със бързата перкусия, самбата, нелустросаните и естествено хубави бразилки, историята за двата моста. Винаги ми е харесвала непосредствеността и импровизацията на бразилците. Отначало качеството на ескизите те фрустрира, но в течение на филма разбираш, че има връзка с естеството на живота и сюжетите - тревожни, дисонантни, безпътни, изгубили старото очарование. Хубаво беше и режисьорското решение да се дават черно-бели фотографии от места в Сао Пауло, които бавно да преминават в цветни картини на абсолютно същото място в съвременността. Филмът направо ме върна в Бразилия. Смятам, че дори нямаше нужда от презентация. А тоталното разбиване дойде накрая с любимото ми парче на легендата Адониран Барбоса "Trem das onze" ("Влакът в 11") и емоционалната му история. Предполагам, че neuromancer, а и много други тук ще разберат за какво става въпрос:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ceBdGz3eTFg

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.