Прескочи до съдържание

Лисабон и Портимао през септември


ZORI

Препоръчани мнения

Сдобих се с билет за Лисабон вчера. Чакана дестинация от мен, знам че повечето магеланци са били там и не им е интерес, но Портимао си го гледам от отдавна и умирам за тези морски красоти и фантастични пейзажи. Избрах се есента, защото се надявам тези красиви оранжеви пясъци и скали да са в разкоша си нагрявани цяло лято на фона на сините нюанси....отплеснах се нещо. Наистина от година и нещо съм си ги набелязала. Билета ми излиза на 90 евро на човек, с по една нощувка на посока. На отиване в Милано, на връщане в Париж ден и половина и една нощ  във Франция сме били 2 пъти,  но в Париж не.....така, че ме устройва идеално. Въпроса ми е от Лисабон до Портимао, където ни е целта и ще останем 3 дни, за съжаление ...

Какво най добре да ползвам за придвижване от Лисабон- Портимао. Намерих влак, за сега ми и най изгодно 35 евро за двама отиване и връщане....добре ли е?

http://www.vivanoda.co.uk/ticket/lisbon-pt/portimao-pt_s9830d9844.html

 

Вътрешните полети за съжаление за изгодни за Парто- Лисабон и обратно, но до  ПОРТИМАО са скъпи, разстоянието е малко.Чела съм доста неща , но приемам всякакви съвети за посещения и забавления. Времето ни не е много, но...

1 нощ - Милано

2 нощи Лисабон

2 нощи - Порти мао

2 нощ - Париж 

Благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Какво най добре да ползвам за придвижване от Лисабон- Портимао. Намерих влак, за сега ми и най изгодно 35 евро за двама отиване и връщане....добре ли е?

http://www.vivanoda.co.uk/ticket/lisbon-pt/portimao-pt_s9830d9844.html

 

Вътрешните полети за съжаление за изгодни за Парто- Лисабон и обратно, но до  ПОРТИМАО са скъпи, разстоянието е малко.Чела съм доста неща , но приемам всякакви съвети за посещения и забавления. Времето ни не е много, но...

1 нощ - Милано

2 нощи Лисабон

2 нощи - Порти мао

2 нощ - Париж 

Благодаря предварително!

Преместих темата ти в по-подходящ форум.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Без да съм експерт, дистанцията ми изглежда доста голяма, така че 35€ с влака да е добра цена. Виж този сайт дали няма да даде по-ниски цени спрямо посочения от теб, това е официалния сайт на железниците им: http://www.cp.pt/passageiros/en/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Цената на влак Лисабон-Портимао е 13.50евро на човек, с смяна  в Тунес на  регионален влак .Ако направиш резервацията поне, 5дни по-рано можеш да използваш 40% отстъпка за да докараш тази цена. Резервирай от сайта на португалските железници, които ти е посочил Георги по-горе .

 

p.s  цената която си намерила в vivanoda е 35  паунда, не  евро,не бих рискувал с този сайт.

Връзка към коментар

На мен ми трябват също идеи за м. септември за Лисабон - планирам да съм 3 дни в лисабон и района, и се чудя дали да разделя 1 нощ. в Лисабон и 2 в Кашкайш и Оейраш, или просто да си остана 3 дни в Лисабон, тъй като разбирам че и двата други града са средно на 20-30 мин от Лисабон.

 

Ще съм благодарен за някакви идеи :)

Връзка към коментар

Абсолютно избери Лисабон за трите нощувки. В Какшаиш , Eщорил и Оейраш няма какво да правиш повече от няколко часа.

Близо са с влакчето , разглеждаш и си се прибираш. Лисабон има много за гледане. 

И да не пропуснеш една пълна обиколка с култовия трамвай 28  :) 

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нали щеше да спиш в Кашкайш?

Цените на влака са около 2евро на човек,така че не виждам някакво значение къде да се спи в Лисабон или в Кашкайш.

Всъщност имам резервация за кашкайш, но точно поради тези съображения - че повече от няколко часа няма какво да се прави там, ще я откажа ;)

 

Гледам за Лисабон сега :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.