Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте :)

 

Исках да споделя впечатление от сайт за резервация на билети, без конкретна цел - просто на някого може да е полезно. Като силно консервативен човек (воняща консерва направо) трудно се доверявам на източник, различен от авиокомпаниите - което е глупаво и ми струва излишни пари, но всеки е себе си.

 

В преследване на билет на Thai Airways - който драматично поскъпна изведнъж - попаднах на 

http://www.travelup.co.uk/, предлагащ старата цена (£560), и която впоследствие се изравни с другите (£800). Дотук нищо различно.

 

Различното започна с изпращане на мейли - аман заман, защо не букнете от нас. Гледам тъпо. Едва ли очаквате платформа да праща индивидуални мейли на всеки отказал се търсещ билети. Обясних защо (цената). Нов мейл. Беше ми предложена старата цена с връщане 3 дни по-късно. Не стига това, но телефонът звъни, Докато го вдигна, мина сто часа. Повикването от Reading - централата на travel up. Ta...

 

Исках да споделя, защото на някой билетен факир - а и не само, може да му е полезна информацията. А ако нещо съм сгафила в ревюто - което не казва кой знае колко, но бях впечатлена, моля администрацията да го изтрие. 

 

Поздрави :) 

Връзка към коментар
  • 5 години по-късно ...
преди 15 минути , Rainy каза:

Има търсачка във форума, писала съм за него 🙂 

 

Много добър сайт! Пазарувала съм самолетни билети само.

Благодаря! Не съм обърнала внимание.

Нека тогава администратора го прехвърли при твоето мнение.

Връзка към коментар

Не знам дали съм прав,но ми изглежда нещо съмнителен.При изравнени цени във всички останали сайтове,резервацията ми е с около 1000 лв по евтина при тях.Още някой ако има впечатления,може да сподели.

Връзка към коментар

В рамките на няколко години съм ползвал TravelUp многократно и до момента не е имало засечки. Не са посредник-еднодневка и не са на пазара от вчера. В някои ситуации цените им са били чак подозрително по-ниски, но винаги са издавали билетите и се е летяло без проблем.

 

Нямам идея как постигат тези разлики в цените, предполагам имат някакви по-специални договорки с конкретни авиокомпании.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един бърз поглед из стотиците оплаквания в мрежата показва , че май нямат нито един издаден рифанд за полет или хотел . Всичко е точно , когато е точно , но рифанд не чакай от тях...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, imarev каза:

Не знам дали съм прав,но ми изглежда нещо съмнителен.При изравнени цени във всички останали сайтове,резервацията ми е с около 1000 лв по евтина при тях.Още някой ако има впечатления,може да сподели.

Определено не са съмнителни - лично съм си говорила с тях, когато бях в Англия. Полетите им са били безпогрешни - ползвала съм ги до презокеански дестинации - Бразилия, Мианмар. Рядко добри бяха. 

 

Преди 1 час, stanislavpp каза:

Един бърз поглед из стотиците оплаквания в мрежата показва , че май нямат нито един издаден рифанд за полет или хотел . Всичко е точно , когато е точно , но рифанд не чакай от тях...

Не мога да кажа как се държат в сегашната ситуация, но съм имала проблеми, които са решавали безотказно. Отговаряха си на нормален английски телефон. 

Връзка към коментар

Нямам личен опит с тях, те са базирани във Великобритания и е съвсем нормално техните резиденти да са с приоритет, иначе да са им хлопнали кепенците досега. Много хора са се възползвали от подобни “discount “ онлайн агенции и са останали доволни, но човек трябва да има едно наум и да си прецени рисковете. 

 

Както всички знаем, негативни ревюта има за всички агенции, главно защото хората се сещат да остават ревю само, когато е негативно или има проблем .

Връзка към коментар
преди 14 минути , stanislavpp каза:

Както всички знаем, негативни ревюта има за всички агенции, главно защото хората се сещат да остават ревю само, когато е негативно или има проблем.

Точно пишех същото. Ако се водехме по негативни ревюта, с които мрежата е пълна, то никога нямаше да ползваме Expedia и производните им, Booking и куп други знайни и незнайни посредници. А практиката е показала, че хората масово не са наясно с какви условия се съгласяват при покупка и често очакват рефънд, който не им се полага. Съответно, когато не го получат, почват да пишат ревюта.

 

С уговорката, че нямам идея как действат TravelUp в момента, все пак на база на миналия ми опит казвам, че са напълно ОК агенция. И друг път съм виждал фрапиращи разлики при тях и са били реални. 1000 лв в случая е доста солидно спестяване, но @imarev ако решиш да ги ползваш може би за всеки случай първо им звънни по телефона да потвърдят 100% цената и чак тогава купи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Нямам личен опит с тях, те са базирани във Великобритания и е съвсем нормално техните резиденти да са с приоритет, иначе да са им хлопнали кепенците досега. Много хора са се възползвали от подобни “discount “ онлайн агенции и са останали доволни, но човек трябва да има едно наум и да си прецени рисковете. 

Откровено казано, единственият "приоритет", който ползват резидентите, са телефоните - с уговорката, че интернет евтина телефония има навсякъде, и опитът как да се оплачат - но това пак не е сигурно. Англичаните далеч не винаги са на ниво какво да правят. По-скоро мнозинството са изключително разглезени от агенциите и рядко се оправят сами...

 

Предимството на компания, базирана в UK, е законодателството. Ако спазиш процедурите - често съм помагала в това направление, компанията е застрашена от загуба на лиценз чрез финансовия омбудсман и те чудесно го знаят. Друг е въпроса ако официално фалират.

 

Всичко това с уговорка, че в момента няма нито една компания без риск - освен лабораториите за Ковид тестване :grin: За мен единствената що годе финансова застраховка е самата застраховка за пътуване.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.