Прескочи до съдържание

Селфи стик?


Препоръчани мнения

Една по-безмислена, но забавна тема - напоследък станаха много популярни селфи стиковете. Виждам, че ги има и в България, приятели от фейсбук пускат снимки правени със стелфи стик.


 


Въпросът ми е: имате ли такова чудо, ползвате ли го и какво ви е мнението за него?


 


Аз нямам и нямам намерение да си купувам, защото ще е още едно нещо, което трябва да мъкна, а не искам. Освен това просто ще умра от срам ако съм някъде примерно и е пълно с хора, и аз извадя този селфи стик и почна да си правя снимки, и всички да ме зяпнат...


Освен това, ако мястото е малко, сигурно ще притесня по някакъв начин околните, което също не ми се нрави.


 


Единствено оправдавам употребата му ако човек пътува сам за дълго време – тогава сигурно ще е необходим, ако рядко среща други пътешественици.


Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз имам селфи стик, но не съм го изполвал досега да си правя селфи, тъй като не пътувам сам :)

Ползвам го редовно при пътувания и то без да умирам от срам :) Малък е като се сгъне и не заема никакво място в ръчната ми чанта.

Оказа се, че е изключително полезен, когато се намираш сред огромни тълпи от хора и нямаш видимост. Закачаш на него видеокамерата, фотоапарата или телефона, разпъваш стика, вдигаш го високо и опааа.... всичко се вижда :)

Много ми беше полезен този стик на 14 юли- Националният празник на Франция. Сутринта на парада на Шанз Елизе и вечерта на концерта на Марсово поле имаше по над 300 000 човека и благодарение на него успях да направя доста снимки :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И аз имам , но да съм снимал 5-6 пъти.

Не виждам нещо срамно , то май вече са малцинство тези които нямат.

Идеален е за ситуации които Roje описва.

За другите дори да пътуваш сам обикновенно може да помолиш човек за снимка.

Аз също съм снимал така много хора :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз нямам.

Обикновено пътувам с мъжа ми и той ме снима доволно много...

Когато искаме да се снимаме двамата, молим любезни хора, като Стенк :) и винаги се отзовават!

Мъжа ми също непрекъснато снима хората, които търсят някой да ги снима, докато аз си снимам обекти.

 

При сегашното ми пътуване една от приятелките ми носи такъв стик - ползвахме го за една-две снимки и ... голям майтап беше. Докато се нагласим всичките и застанем така, че да се виждаме и натискаш копчето, и ... нищо! :) Следваше ново "строяване" и т.н.

Забавно е! :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз имам GoPro камера и едно нещо наречено 3-way Grip, включващо пречупващ се селфи стик, статив и просто дръжка. Правим си снимки с него, но рядко, главно го ползваме за видео. Имам хубав фотоапарат, а по-хубава снимка от тази с фотоапарат не може да има. Когато искаме да ни снимат двамата обикновено молим други хора да го правят, въпреки че понякога ме изумяват с невежеството си.

 

Оффтопик: В Marina Bay Sands на басейна едни малки азиатски кандидат-кифли на 16-17 години стояха над един час на ръба на басейна снимайки се с телефон на селфи стик. По моя преценка на всяка минута отиваха по 30-40 снимки в характерната за азиатците поза за селфита с двата пръста във въздуха тип знакът на Churchill за победа (едва ли заради това го използват) + duck face. Направо е стряскащо как всички се снимат по този начин, дори видяхме и един баща, който нагласяше пръстите на малкото си 2-3 годишно дете да се снима по този начин.

 

Оффтопик 2: История от Сидни: Застанали сме срещу операта, от другата страна на залива и молим една французойка да ни направи снимка. Давам и фотоапарата и тя застава така, че да НЕ хване изобщо Операта, която е точно зад нас. Аз я прекъснах и и казах, да се измести малко за да хване Операта, при което отговорът беше:  "Ooh, you want with the Opera House.....okay"  wtf?  :huh:  Това се е случвало много, много пъти и на различни места, хора с огромни фотоапарати ме питат кое копче да натиснат? :huh:  Все пак оценявам, че хората се наемат да ни щракнат, колкото и нескопосано да е това понякога. :D

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А как ще постъпите ако давайки скъпа техника не дай си боже човекът я изтърве на паважа ?

Аз винаги се притеснявам , като ми връчат в ръцете нещо подобно , щото може да изпадна в много неловка ситуация.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бях на косъм да си купя скоро, защото при последното пътуване във Венеция се снимахме с телефона. И мъжа ми толкова се изнерви, че правим непрекъснато едни същи пози(то няма как иначе) "като идиоти". Моето притеснение е не, че някой може да изпусне снимащото устройство, а че може да щипне с него някъде в тълпата  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А как ще постъпите ако давайки скъпа техника не дай си боже човекът я изтърве на паважа ?

Аз винаги се притеснявам , като ми връчат в ръцете нещо подобно , щото може да изпадна в много неловка ситуация.

 

Aми има го този риск, понякога ги карам да си го прехвърлят през врата докато снимат, но не винаги. Обикновено гледам да карам хора, които снимат с големи фотоапарати на същото място. Хем имат опит, хем има по-голяма вероятност да ни направят хубава снимка.

 

Бях на косъм да си купя скоро, защото при последното пътуване във Венеция се снимахме с телефона. И мъжа ми толкова се изнерви, че правим непрекъснато едни същи пози(то няма как иначе) "като идиоти". Моето притеснение е не, че някой може да изпусне снимащото устройство, а че може да щипне с него някъде в тълпата  :)

 

Това много зависи от държавата, в която се намираш. В бедни държави, като Камбоджа и т.н. със сигурност бих дал само на друг турист да ни снима, евентуално между 40 и 60 години, няма как да ми избяга в тълпата :D   Специално за Австралия и Сингапур ми се струва невъзможно да попаднеш на някой, който да се опита да избяга.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Аз обикновено давам фотоапарата на малки,ухилени,жълтеникави хора да ни снимат или на такива с чехли (ако хукне да бяга да го настигна бързо).

И мен ме изумяват хора,ккоито така зумват или нагласят апарата,че няма никакво значение дали сме в Чирпан или Сингапур - виждат се само главите ни.

 

Иначе по темата-преди седмица дойде от али-то (aka китайчето) една селфи пръчка,но още не съм я ползвал. Сгъваема и лека е и според мен в определени ситуации би вършила работа.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ние имаме Nikon, който е полупрофесионален (с който снимаме забележителностите) и отделно GoPro, за което взехме въпросният стик. Ние го използваме навсякъде и върши страхотна работа. На повечето места, които ходим сме сами и с този стик дори не се налага да молим някой да ни снима, защото се вижда гледката отзад и ние също. А както споменахте, повечето хора снимат лицата ни и нищо не се вижда от пейзажа. Правим клипчета, снимаме под вода и навсякъде, където е недостъпно за фотоапарат, тъй като стикът дава опция от друг ъгъл. Определено за тези, които имат GoPro си заслужава стика, защото имаш широко обективна леща на камерата.

Няма нищо срамно или неудобно за околните. Където и да отидем, хората се снимат така и дори има много и за телефон. Ние сме много доволни и си го ползваме, а и не взима много място. Дори наскоро един приятел си беше изобретил такава пръчка, за да има възможност да се снима сам без да дава пари. Въпросът е да ти върши работа, а това кой какво ще си помисли и как изглежда от страни, не трябва да те впечатлява :)

Все пак всяко ново нещо е измислено по този начин - един луд, който не се интересува от хорското мнение и се е решил да го направи и всички останали след това го копират, защото е различно :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз ако съм в добро настроение питам хората какво искат да снимам от това, което се вижда зад тях, но в много случаи отговорът е: най-вече нас. 

 

По темата, селфи стик не бих ползвала. 

Връзка към коментар

Аз пък не виждам какво толкова ще помогне, ако снимащият си прехвърли апарата през врата :) Даже според мен ще му е по-удобно да бяга с него :lol: Впрочем при мен този проблем го няма, защото съм супер НЕфотогеничен и изобщо не държа да се снимам. Обикновено аз съм този, който снима, а мен ме има на 1% от семейните и всякакви други снимки. Даже веднъж синът ми, като беше по-малък, изтърси: -Мамо, защо тати го няма на снимките? Като умре, как ще го гледаме :lol: 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз пък не виждам какво толкова ще помогне, ако снимащият си прехвърли апарата през врата :) Даже според мен ще му е по-удобно да бяга с него :lol: Впрочем при мен този проблем го няма, защото съм супер НЕфотогеничен и изобщо не държа да се снимам. Обикновено аз съм този, който снима, а мен ме има на 1% от семейните и всякакви други снимки. Даже веднъж синът ми, като беше по-малък, изтърси: -Мамо, защо тати го няма на снимките? Като умре, как ще го гледаме :lol:

 Децата са отрезвяващо прави! И аз не съм фотогенична и най-малката ми дъщеря се забавлява безкрайно да прави  колекция от мои странни снимки.  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък не виждам какво толкова ще помогне, ако снимащият си прехвърли апарата през врата :) Даже според мен ще му е по-удобно да бяга с него :lol: Впрочем при мен този проблем го няма, защото съм супер НЕфотогеничен и изобщо не държа да се снимам. Обикновено аз съм този, който снима, а мен ме има на 1% от семейните и всякакви други снимки. Даже веднъж синът ми, като беше по-малък, изтърси: -Мамо, защо тати го няма на снимките? Като умре, как ще го гледаме :lol:

 

Да го прехвърли през врата за да не го изпусне на земята, както каза Stenk, не че ще му е трудно да бяга с него. :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Плашите ли децата значи верно не е добре работата.

И аз съм на светлинни години от Ален Делон , а и просто не обичам да съм на всеки кадър.

Там нещо към колкото да се види , че съм бил на дадено място и в такива ситуации стика наистина ще е полезен :)

Те стават както за телефон , така и за сапунерка.

Не винаги има някой наоколо който да помолиш за снимка.

Като цяло обаче само ми заемаше място в багажа и ми ръбеше джобовете из ЮА , затова и го взех единствено на 2-3 места

Май платих 6-7$ за него в eBay та все тая...може да си чеша гърба и ушите , ако не друго.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Оффтопик: В Marina Bay Sands на басейна едни малки азиатски кандидат-кифли на 16-17 години стояха над един час на ръба на басейна снимайки се с телефон на селфи стик. По моя преценка на всяка минута отиваха по 30-40 снимки в характерната за азиатците поза за селфита с двата пръста във въздуха тип знакът на Churchill за победа (едва ли заради това го използват) + duck face. Направо е стряскащо как всички се снимат по този начин, дори видяхме и един баща, който нагласяше пръстите на малкото си 2-3 годишно дете да се снима по този начин.

 

Извън темата: Само за инфо: това с двата пръста, на което ние му казваме "победа" азиатците го използват в по-друг смисъл, а именно нещо като поздрав :)

Редактирано от lisska99
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

...може да си чеша гърба и ушите , ако не друго.

 

http://www.amazon.co.uk/Extending-Back-Scratcher-telescopic-handle/dp/B00CAMDTKO

 

По темата: аз до неотдавна си мислех, че selfie stick е новото название на вибратора :P

И още: на индонезийски език тая вещ е известна като tongsis - съкратено от tongkat narsis. Пръчката на нарциса, с две думи.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

И аз съм на светлинни години от Ален Делон , а и просто не обичам да съм на всеки кадър.

 

Еее, ама ти  си просиш комплимент ;) Не бил Ален Делон, верно, но и да си Хю Джакман мисля, че не е лошо. ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Селфи стика е удобен в доста случаи, но е още една джаджа за носене... За мое съжаление получих подарък стик, който не върви с Андроид. Мъчих го как ли не и на специалист го носих, но не става. Така, че като купувате, убедете се, че става за вашата операционна система. А относно това друг да те снима за мен е лек кошмар. Почти няма снимка от случаен, която да съм харесала. Въпреки, че първо виждам обекта на екрана, после давам апарата и тичам до мястото на което искам да застана и пак резултата е плачевен. Или са отрязани крака (а по някога глави, хаха) или е ужасно крива, а най-често ме снимат докато още обяснявам или показвам това което искам. И аз избирам хора с "големи" фотоапарати (ако има такива наоколо) и ако може по-високи, че снимки "отдолу нагоре" са ужасни. :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.