Прескочи до съдържание

Европа до Лима, Буенос Айрес до Европа


Препоръчани мнения

Момчета и момичета, драги пЪтиланци,

 

Отново се обръщам към вас с молба за намиране на най-удобният (ценово, времево и т.н.) билет до Южна Америка. Идеята ми е да пътувам до Лима (този път да стартирам от там , където завърших) и да се върна от Буенос Айрес. Начало на пътуването - 10-ти (или около него) януари 2016, завръщане - 22-ри (или около него) февруари 2016.

 

Не съм под пара да купувам веднага билет, но ако се намери нещо добро - няма да се колебая :)

Благодаря много и попътен вятър!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мога да те посъветвам да следиш внимателно за нещо подобно:

Madrid - Lima или Santiago - Madrid 328-340 Евро

 

Имаше опция до Лима и обратно от БА, като цени беше сходно. По-евтин вариант, само с дебнене в Таблицата..

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Ами не съм се изгубила...Просто си стоя закотвена в Кипър и затова не се обаждам :)

Macflan, ако успея да си купя билет за тия пари ще черпя дет се вика :) Предишният път пътувах за 580 евро и ми се струваше евтино. А къде да следя - в това lastminute ли?

Връзка към коментар

Ами не съм се изгубила...Просто си стоя закотвена в Кипър и затова не се обаждам :)

Macflan, ако успея да си купя билет за тия пари ще черпя дет се вика :) Предишният път пътувах за 580 евро и ми се струваше евтино. А къде да следя - в това lastminute ли?

Не , виж внимателно тази тема :

 

http://magelanci.com/topic/4617-как-да-открием-и-споделим-топ-оферта-за-самолетн/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Stenk, погледнах темата и ми се зави свят :huh:  Изобщо не мога да се ориентирам в тези неща. Не разбирам например, как мога да задам едно място за тръгване, друго за връщане, как да си направя комбиниран билет...Затова се обръщам и за помощ към професионалистите. :blush:  Миналият път билетът ми беше закупен през expedia и преди да пиша тук опитах да пробвам там сама какво ще свърша, задавайки същите полети като през 2014та, но в обратен ред (София-Мадрид-Лима, Буенос Айрес-Лондон-София), но ми каза, че не са намерени никакви такива полети. Та ето затова викам Неволята :rolleyes:

 

И още едно питане (съжалявам, че е офф топик) - паспортът ми изтича през ноември, тоест ще имам нов -декември. Ако си купя билет преди това, ще имам ли някакъв проблем, заради смяната?

Връзка към коментар

И още едно питане (съжалявам, че е офф топик) - паспортът ми изтича през ноември, тоест ще имам нов -декември. Ако си купя билет преди това, ще имам ли някакъв проблем, заради смяната?

Не му се притеснявай на паспорта, обикновено въвеждането му е optional, ужким за по-бърз check-in и може да го пропуснеш, но дори и да не може, после, когато си изкараш новият паспорт, само трябва да го промениш - онлайн или ако с-мата не позволява, по телефона. Правил съм го няколко пъти, няма проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 погледнах темата и ми се зави свят :huh:  Изобщо не мога да се ориентирам в тези неща. Не разбирам например, как мога да задам едно място за тръгване, друго за връщане, как да си направя комбиниран билет...Затова се обръщам и за помощ към професионалистите. :blush:  Миналият път билетът ми беше закупен през expedia и преди да пиша тук опитах да пробвам там сама какво ще свърша, задавайки същите полети като през 2014та, но в обратен ред (София-Мадрид-Лима, Буенос Айрес-Лондон-София), но ми каза, че не са намерени никакви такива полети. Та ето затова викам Неволята :rolleyes:

 

 

Не се притеснявай. Тук има достатъчно добронамерени хора ( Неволята), които разбират, имат време , ще ти помогнат и ще ти намерят евтини билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ее, благодаря! Ще чакам, значи, знамение :)  Иначе маршрута, който съм си избрала този път е Перу (но на север от Лима), после Еквадор, оттам Боливия и после през Салта в Аржентина до Буенос Айрес. Някакви препоръки, съвети за посещения на места и други полезни домашни съвети?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да вмъкна, че има и по-добра възможност да се използват точките, вместо за намаление на цената. Тези 55000 точки за 300 евро намаление, ако се използват директно за купуване на полет (award) ще стигнат до Лима и обратно, т.е. ще струват поне 600 евро, като разбира се може да ви се наложи да потърсите подходящи дати. 

Аз винаги съм предпочитал да почакам, за да събера достатъчно, за да ги използвам пълноценно.

 

Edit:

Ако нямате 50 000, а само 10-20 000, може да ги използвате за купуване на вътрешни полети в Аржентина например, които са скъпи с пари, но сравнително къси.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Само да вмъкна, че има и по-добра възможност да се използват точките, вместо за намаление на цената. Тези 55000 точки за 300 евро намаление, ако се използват директно за купуване на полет (award) ще стигнат до Лима и обратно, т.е. ще струват поне 600 евро, като разбира се може да ви се наложи да потърсите подходящи дати. 

Аз винаги съм предпочитал да почакам, за да събера достатъчно, за да ги използвам пълноценно.

 

Това са думи на истински пътешественик, аз, за мое съжаление, съм много далече от това ниво. :unsure: Не съм летяла толкова много, че да имам карта, че и точки да събирам. Просто сте наложи да почакам, ако се появи някаква оферта, изпаднала като Манна Небесна. :rolleyes:

Редактирано от kafcheto
Връзка към коментар

Не съм летяла толкова много, че да имам карта, че и точки да събирам. Просто сте наложи да почакам, ако се появи някаква оферта, изпаднала като Манна Небесна. :rolleyes:

Жалко.. До Панама и обратно Иберия начислиха около 22 000..

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.