Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Span air фалира миналата или по-миналата година

Опа, имало още една страница в темата

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар

Spanair отдавна са минало. Хлопнаха кепенците преди поне година, не успяха да се разберат с Qatar мисля и прекратиха полети внезапно. 

Жалко. Ама май така се случва, като всички искаме да летим за без пари :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

оff: Някой знае ли какво се случва със Spanair? Не ги виждам нещо. Сайта им и той не работи.

Преди години имах късмета да летя от Палма до Барселона за 6 евро, с все таксите и си беше далаверка   :)

На въпроса какво стана със Spanair вече ти отговориха,  само и аз да се отбележа, че успях да ги хвана, и летя с тях през 2011 от Барселона до Мадрид за нещо като 12 евро  :)

 

И на мен ми липсват...

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Членството в Уиз клуба, може ли да се купи когато се резервират билети (т.е решавам напр. да си купя билети, виждам че са ми по-на сметка с членството, записвам се в клуба и веднага си резервирам билетите)?

Редактирано от Бръмбар
Връзка към коментар

Мисля, че само тогава може!

 

Защото аз бях останала с впечатление, че първо ставаш член на клуба и си плащаш членството и тогава вече може да си купуваш билети с дискаунт.

Връзка към коментар

Защото аз бях останала с впечатление, че първо ставаш член на клуба и си плащаш членството и тогава вече може да си купуваш билети с дискаунт.

Така беше преди, сега симулирай купуване на билет и виж, че веднага ще те поканят да станеш член на клуба срещу 59 лева :P !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не баш - ийзи имат по 4-5 намаления годишно, колкото всъщност са и тези на Уиз (не включвам ограничените с измислени условия от рода на "само за членове на дискаунт клуба", а всеобщите и валидни за всички клиенти). Имат за летните дестинации в края на пролетта и началото на лятото, но за всички; имат и за зимните в края на есента и началото на зимата - и пак за всички; имат и генерални както беше онази през лятото, и сега тази, отделно пускат от време на време и кодове за 20% намаление.

Райън наистина нямат такива намаления, но пък техните промоционални цени са достатъчно ниски, та да е нужно и специални намаления да правят :) При тях си е валидно на общо основание правилото "колкото по-рано, толкова по-евтино". Рискът единствено е от отмяна на полет, или смяна на часове впоследствие, но това е цената на евтиното. Никъде няма евтино без съответния риск (грешките в цените на традиционни авиокомпании е съвсем друго, и тяхното евтино е от друг характер). За този риск от ранно купуване обаче, и аз мога да пиша доста, и Oshko също беше писал как от 27 полета с различни авиокомпании, букнати от рано, на 19 му сменили часовете (броя може и да бъркам в момента), и на мен така са ми сменяли доста часове - неприятно е, но с няколко телефонни обаждания, нещата общо взето се оправят. Малко се отклоних, сори...

И при двете авиокомпании (Райън и ийзи) нещата с ценовите класове и броя билети от една цена са в пъти по-ясни от на унгарците. С това твърдение предполагам, че и ти няма да изразиш несъгласие. Вероятно и те си имат свои маркетингови трикове, няма солидна търговска компания в света без такива. Но поне не са така очевидни, от тук и дразнещи с обидното си отношение към клиентите. Все едно ти казват право в очите "Виж се къв си смотльо, ние те цакаме, а ти се радваш на измамното ни намаление".

 

Ами не съм сигурен до колко намалението при изи, когато го има, е също реално а няма предварително завишаване на цените. Ние поне тук не сме ги следили. 

 

Колкото до резервирането, аз лично не смея да ги класирам. Като цяло ако почна от нулата най-лесно ми е да резервирам билет в уиз без проблеми, но може би това е по причина, че най-много билети съм резервирал с тях. Силно вероятно това да е причината всъщност. При раян пък ме дразни безкрайно поленцето със застраховката, където подло пише да си избереш от коя държава си и там някъде по средата в списъка с държави пише "нямам нужда от застраховка", нямаш си на идея колко ме дразни това :) В крайна сметка е въпрос на лични предпочитания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При раян пък ме дразни безкрайно поленцето със застраховката, където подло пише да си избереш от коя държава си и там някъде по средата в списъка с държави пише "нямам нужда от застраховка", нямаш си на идея колко ме дразни това :)

А, да - това е много смешно :biggrin:

Първият път бая се чудих къде бъркам, че не става, докато го видя това по средата на списъка :lol:

Връзка към коментар

Аз се възползвах от промоцията на уиз и купих билети за Барселона. Следях датите отпреди и цените за тях не бяха завишени, тъй че за моите дати си имаше реално намаление. Съвсем друг въпрос е, че след като чекнах 7 двупосочни билета цената им, дадена в сайта скочи. Предполагам имат определен брой билети за определена по-ниска цена и постъпателно я вдигат. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, примерно има 3 на по-ниската и другите на по-висока, но когато купуваш на един път трябва да са еднакви, затова ти дава високата. Ако нямаш дискаунт клуб, или сметката ти излиза и така, резервираш на два пъти.

И добре дошъл!

Връзка към коментар

Vueling няма да се откажат, защото изкараха едно лято. Предполагам, че и това лято ще е така. За часовете на мен не са ми проблем. 

 

Аз се възползвах от промоцията на уиз и купих билети за Барселона. Следях датите отпреди и цените за тях не бяха завишени, тъй че за моите дати си имаше реално намаление. Съвсем друг въпрос е, че след като чекнах 7 двупосочни билета цената им, дадена в сайта скочи. Предполагам имат определен брой билети за определена по-ниска цена и постъпателно я вдигат. 

Ми тогава, добре дошъл в Барселона! Надявам се да ти хареса тук! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

През декември имаше и по 60 евро няколко дати

 

За Дубай пък от края на май нататък през юни, юли, август е пълно с дати, на които има цена от по 77 евро, каквато цена досега аз, струва ми се,  не съм виждал, пак ме поправете ако греша ;)

Редактирано от adreno
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Vueling няма да се откажат, защото изкараха едно лято. Предполагам, че и това лято ще е така. За часовете на мен не са ми проблем. 

 

Ми тогава, добре дошъл в Барселона! Надявам се да ти хареса тук! 

Благодаря, харесва ми Барселона. Кръстосала съм я цялата навремето. Целта тази година ми е Тарагона.

Връзка към коментар

Има и още нещо. Нарочно гледам и цените за няколко дестинации по дати /без да мисля да взимам,, просто от любопитство/. Та за три различни билета от вчера разликата е с по 20-30 лева на двупосочен- нагоре, разбира се. Но да не забравяме, че все пак може да са закупени по няколко билета и затова цената да е завишена.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нещо от ново от Уиз .  WIZZ Privilege Pass. 

 

http://wizzair.com/bg-BG/PrivilegePass?click=PrivilegePass

 

"Затова срещу годишна такса само от 194 лв. WIZZ Privilege Pass ви осигурява неограничено Приоритетно качване на борда и щедро разрешение за голям салонен багаж безплатно за всеки полет."

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нещо от ново от Уиз .  WIZZ Privilege Pass. 

 

http://wizzair.com/bg-BG/PrivilegePass?click=PrivilegePass

 

"Затова срещу годишна такса само от 194 лв. WIZZ Privilege Pass ви осигурява неограничено Приоритетно качване на борда и щедро разрешение за голям салонен багаж безплатно за всеки полет."

По прост текст не съм виждал!!! Не твоя Митко, а този в сайта на Уиз.

"Летенето не бива да бъде мотаене." - мотаене?? Даже браузъра ми го подчертава. 

"Както е редно да бъде едно пътуване по въздуха." - Става въпрос за големия багаж, ми като сте въвели два вида ръчен багаж, кой ви е виновен? 

"По-добре от това не може и да се каже." - това разговор между мен и моя приятел ли е? 

 

"Лесно е като 1 2 3" - хоро ли ще играем? "Лесно е да се запишете за WIZZ Privilege Pass. " - запишем????  Ние на дискотека ли ще ходим?   Съжалявам, но честно  се замислих дали е истинския сайт на Уиз или някакво копие.   

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Поне една бърза "лента" за проверката да бяха включили, че времето е пари. :biggrin:


 


"Летенето не бива да бъде мотаене. Особено ако имате важни крайни срокове. Ние, в Wizz Air, разбираме, че за вас времето е пари."

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Лилаво-розовите толкова са надули цените ( почти четирицифрени )   до Дубай, че ако добавим и багаж излиза по скъпо от катарците. :rofl: Ще се конкурират с бизнес класата им. ;)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Лилаво-розовите толкова са надули цените ( почти четирицифрени )   до Дубай, че ако добавим и багаж излиза по скъпо от катарците. :rofl: Ще се конкурират с бизнес класата им. ;)

И аз днес видях, за нашите дати са 900 лева на човек :lol: !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Полет до Мадрид за дати 29.04-06.05 за 2 възрастни+2 деца сааа.........и сега изненадата не повече от 3100 лева.Не няма грешка в мойто ПС!!!Изтрещели са милите:-))Прав е Дюк....все по често ще поглеждаме към тъй наречените"национални авио компании"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.