Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

 Знаете ли ,ако имам платен голям салонен багаж ,дали имам право и на малък ръчен ? И имате ли представа горе -долу колко време се бавим при слизане от самолета-/ първо летене с wizz полет за Болоня  :blush: /?

Връзка към коментар

Wizz air пускат три нови линии от Будапеща: Ибиса, Ливерпул и Рейкявик ;) 

Логично е следващата база от където да пуснат линия до Рейкявик да е София ;)

Чудесно, ама за разнообразие да пуснат отново и София-Будапеща, че да можем да правим връзките...

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

 Знаете ли ,ако имам платен голям салонен багаж ,дали имам право и на малък ръчен ? И имате ли представа горе -долу колко време се бавим при слизане от самолета-/ първо летене с wizz полет за Болоня  :blush: /?

 Не, имаш право само на един багаж. Единствено ако закупиш priority boarding можеш още един малък ръчен да имаш - дамска чанта например. За слизането - ами около 15 минути. После проверки на паспортите около още 10 минути.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Началните цени от Будапеща за Рейкявик почват от около 140 евро с членска карта и с малък ръчен багаж за двупосочен билет или около 70 евро в една посока. Не е супер евтино, но е доста по малко от всякакви други алтернативи до сега от Будапеща.

 

Доста добра опция за Рейкявик, до Будапеща може да се иде и с автобус, че и с личен автомобил (как е паркирането там?). Цените трябва да паднат само до по лоу-кост нива, от Гданск миналата година имаше супер цени :)

 

За съжаление мисля, че София ще им дойде вече твърде далечко...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доста добра опция за Рейкявик, до Будапеща може да се иде и с автобус, че и с личен автомобил (как е паркирането там?). Цените трябва да паднат само до по лоу-кост нива, от Гданск миналата година имаше супер цени :)

 

За съжаление мисля, че София ще им дойде вече твърде далечко...

 

За една или две седмици евтините паркинги около летището в Будапеща струват 20-30 евро, но може да се паркира безплатно на улицата или в някой МОЛ и с градски транспорт да се отиде до летището. Двупосочните билети за автобус до Будапеща струват между 100 и 200 лева.

 

Будапеща- Кефлавик е 3110 километра, а София-Кефлавик е 3757 километра. Будапеща-Дубай обаче е 4017 километра и Уиз ер си го летят без проблем,  както и Будапеща -Тенерифе - 3740 километра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
 

За една или две седмици евтините паркинги около летището в Будапеща струват 20-30 евро, но може да се паркира безплатно на улицата или в някой МОЛ и с градски транспорт да се отиде до летището. Двупосочните билети за автобус до Будапеща струват между 100 и 200 лева.

 

Будапеща- Кефлавик е 3110 километра, а София-Кефлавик е 3757 километра. Будапеща-Дубай обаче е 4017 километра и Уиз ер си го летят без проблем,  както и Будапеща -Тенерифе - 3740 километра.

 

Те летятк, но с ограничение в капацитета. Дубай е доста вървежда дестинация от България, за Рейкявик не съм особено сигурен, въпреки всичкия ентусиазъм тук... ОК, важното е, че Будапеща е опция :)

 

 

 

SOF-BHX-SOF  1....5.. from 28MAR

18:25-19:55  20:25-01:45

 

Покрай Бирмингам имаше ли нещо интересно за посещение?

Връзка към коментар

 Двупосочните билети за автобус до Будапеща струват между 100 и 200 лева.

 

 

Има промоция на Ардатур до края на март за безплатно връщане при двупосочен и така излиза до Будапеща и обратно за 80 лева.Аз си взех с тази промоция от Сандански до Солун и обратно за 20 лева.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, правя си акаунт в сайта на уиз и след като попълних задължителните данни следва раздел "Информация от пътнически документ". Трябва ли да го попълвам и ако да - лична карта или паспорт да впиша?

Връзка към коментар

Не знам дали има нещо интересно, но към края на Юни и доста дати през Юли отиването до Бирмингам е 80 лв, без отстъпките, с тях по-малко, за сметка на това, цените на връщане са безумни :)

Редактирано от edbloom
Връзка към коментар

Здравейте, правя си акаунт в сайта на уиз и след като попълних задължителните данни следва раздел "Информация от пътнически документ". Трябва ли да го попълвам и ако да - лична карта или паспорт да впиша?

В моя профил не съм попълвал това,защото мога да сменям документа според случая.

Връзка към коментар

напаснаха го eff: 27MAR

 

..3...7 

SOF-BHX 19:25-20:55

BHX-SOF 21:25-02:45

 

В тези дни Меминген става следобеден (по-рано беше вечерен)

 

п.с. Някой да каже LCA с колко седмични ротации беше обявена? /при мен е записана 5 седмично/

 

 

 

SOF-BHX-SOF  1....5.. from 28MAR

18:25-19:55  20:25-01:45

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам дали има нещо интересно, но към края на Юни и доста дати през Юли отиването до Бирмингам е 80 лв, без отстъпките, с тях по-малко, за сметка на това, цените на връщане са безумни :)

 

Студентите се връщат по това време. Честно казано, не виждам друга логика в тази линия. Бирмингам е университетски град, наоколо има университети, популярни сред кандидат-студентите в България, но нищо друго.

 

Даже и футболните им клубове са загубени. :lol:

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Само аз ли мисля, че Бирмингам е една доста безсмислена нова дестинация?

 

Вместо това една Будапеща щеше да е доста по на място.

 

EDIT: Гугъл каза, че в момента има едва 100-ина български студента в Бирмингам. Честно казано не мога да си представя и милиони български гастарбайтери там. Като за капак не е някаква силна туристическа дестинация. Определено тази линия на Wizz си остава загадка за мен.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Само аз ли мисля, че Бирмингам е една доста безсмислена нова дестинация?

 

Вместо това една Будапеща щеше да е доста по на място.

 

И аз искам Будапеща!

Или някъде в Португалия.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Няколко от техните дестинации не са особено смислени, винаги съм се чудил за какво са... Честно казано на мен Хамбург ми се вижда по-смислена от този Бирмингам.

Връзка към коментар

Zaro по-горе написа логичната причина за пускането на тази дестинация, колкото и безсмислена да ни се струва на нас. Аз по тази логика си мечтая и за Грьонинген, но на този етап само поляците летят с Уиз до нея...

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.