Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Маастрихт ще се окаже поредната тотално нелогична дестинация в разписанието на Wizz Air при наличието на толкова други близки до нея дестинации до които компанията лети от София...

Връзка към коментар

Заради ремонта е! Иначе из нета се завъртя инфо, че на София до края на годината може да се базира и седми самолет, което значи още 4 - 5 дестинации. Възможно е машината да е А321.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

къде се е завъртяло това за 7-ми самолет?

Във facebook го мернах, но не мога да го намеря. Не беше сериозен източник... По принцип сериозно изказване е, че на София ще се базира А321 и рано или късно ще се случи.

Връзка към коментар

Не зная дали е за тази тема и дали някой го е казвал досега, но да споделя малко личен опит.

Пътувах за първи път с Wizz наскоро от Лутън до София. Останах с изключително добро първо впечатление и като комфорт и от екипажа, който беше изцяло български от капитана до стюардесите.

 

Това което искам основно да споделя с вас е как накарах системата да ми даде място, каквото исках.

Опитите да си купя билет започнаха около 3 седмици преди полета(22-24 декември, за полет на 12 януари), а системата все ми даваше средна седалка, което мен ме дразнеше - исках или до пътеката или до прозореца да ме хвърли. Два дена опити и все стигах до разпределяне/избиране на място, и все едно и също място ми даваше(9E), а свободни места имаше колкото искаш.

Реших да пробвам да продължа още една стъпка напред все едно съм съгласен с това място и да оставя така нещата(ползвах приложението от телефона). В същото време се логнах през компютъра и като стигнах до разпределяне на място системата ме хвърли на 9F :)

А мястото беше достатъчно комфортно и по-широко от подобно място в Easyjet(A319) и още повече от AirBerlin(B737-700).

 

Предполагам ако на второто устройство(браузер) даде пак нежелано място, логвате се от трето и така докато ви даде желаното от вас, стига да има такова свободно. :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Реших да пробвам да продължа още една стъпка напред все едно съм съгласен с това място и да оставя така нещата(ползвах приложението от телефона). В същото време се логнах през компютъра и като стигнах до разпределяне на място системата ме хвърли на 9F :)

 

 

Звучи готино, ще го пробвам някой път :)

Връзка към коментар

Zaro по-горе написа логичната причина за пускането на тази дестинация, колкото и безсмислена да ни се струва на нас. Аз по тази логика си мечтая и за Грьонинген, но на този етап само поляците летят с Уиз до нея...

Groningen пък защо? Аз си го мечтах 4 години, докато следвах там, ама друга причина не бих намерил 

Връзка към коментар

Groningen пък защо? Аз си го мечтах 4 години, докато следвах там, ама друга причина не бих намерил 

 

Естествено, че няма друга причина. Нали това имам предвид... ;)

Имам личен мотив, синът ми следва там и честите му прибирания ми излизат скъпо... :P

Връзка към коментар

Не зная дали е за тази тема и дали някой го е казвал досега, но да споделя малко личен опит.

Пътувах за първи път с Wizz наскоро от Лутън до София. Останах с изключително добро първо впечатление и като комфорт и от екипажа, който беше изцяло български от капитана до стюардесите.

 

Това което искам основно да споделя с вас е как накарах системата да ми даде място, каквото исках.

Опитите да си купя билет започнаха около 3 седмици преди полета(22-24 декември, за полет на 12 януари), а системата все ми даваше средна седалка, което мен ме дразнеше - исках или до пътеката или до прозореца да ме хвърли. Два дена опити и все стигах до разпределяне/избиране на място, и все едно и също място ми даваше(9E), а свободни места имаше колкото искаш.

Реших да пробвам да продължа още една стъпка напред все едно съм съгласен с това място и да оставя така нещата(ползвах приложението от телефона). В същото време се логнах през компютъра и като стигнах до разпределяне на място системата ме хвърли на 9F :)

А мястото беше достатъчно комфортно и по-широко от подобно място в Easyjet(A319) и още повече от AirBerlin(B737-700).

 

Предполагам ако на второто устройство(браузер) даде пак нежелано място, логвате се от трето и така докато ви даде желаното от вас, стига да има такова свободно. :)

 

Билетите от страницата на Уиз ли ги купи, или през Бумбо и подобни, че нещо не ми отваря цялоти  мнение?

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Мерят като го чекират. За първи път поискаха да мерят и малкия ръчен багаж. Това беше в понеделник на летище София. Не знам защо искаха и ръчният да се сложи. Пътува синът ми.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Септември в София - един чичо (с доста голям куфар) го връщаха да `разтоварва` поне 3-4 пъти докато го докара до 23 кг ...

Също накараха 2 човека преди мен да си слагат раниците в кутията, макар да ми се струваха по размер, както се и оказа.

Връзка към коментар

Не послъгвайте Уиз с багажа , ще си образувате само нерви . Може един път да мине някой номер , но като цяло са стриктни . Все пак те от това печелят. Не съм имал полет на който да не съм виждал спорове свързани с багажа, учудени и изнервени пътници от правила, които са ясни предварително и напразни спорове, които в крайна сметка струват на пътника нерви и пари и завършват в полза на Уиз. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На нас малкия ръчен ни го теглиха на летището в Болоня. На благоверната багажа и излезе около 7 кг. и не спря да ми мърмори, че имала най тежкия багаж от тримата. Ами ще има, жена е все пак като носи 1001 джунджурийки :lol:

 

Мерят като го чекират. За първи път поискаха да мерят и малкия ръчен багаж. Това беше в понеделник на летище София. Не знам защо искаха и ръчният да се сложи. Пътува синът ми.

Редактирано от Костов
Връзка към коментар

Има промяна в правилата ли? Тук не пише за тегло на малкия ръчен багаж?!

 

На нас малкия ръчен ни го теглиха на летището в Болоня. На благоверната багажа и излезе около 7 кг.

Да не би да е само когато имаш чекиран и тогава теглиш и ръчния? И защо и малкия, като няма ограничение? До преди месец нямаше теглилки на гейтовете, когато пътуваш САМО с малък ръчен и не ходиш на чекинга. ... Иначе става като в плод зеленчука - кантари на всяка крачка.

Връзка към коментар

Има промяна в правилата ли? Тук не пише за тегло на малкия ръчен багаж?!

Да не би да е само когато имаш чекиран и тогава теглиш и ръчния? И защо и малкия, като няма ограничение? До преди месец нямаше теглилки на гейтовете, когато пътуваш САМО с малък ръчен и не ходиш на чекинга. ... Иначе става като в плод зеленчука - кантари на всяка крачка.

Нямахме чекиран, бяхме само с малък ръчен. И на мен ми стана интересно, но не задавах въпроси, защо го теглят.

Връзка към коментар

Странно е, защо се тегли салонния багаж.На тяхната фейсбук страница преди месец прочетох

/ в отговор на зададен въпрос/, че няма ограничение в теглото на ръчния багаж.Дори и преди малко гледах тяхната Фейсбук страница и гледам в отговор от 12 януари се казва , че не теглят салонен багаж и че са важни размерите.

Редактирано от rahan-le fils
Връзка към коментар

Случая който ви описвам беше преди година и половина. Може и да е единичен случай, но е факт ( който за съжаление няма как да докажа) че на летището в Болоня теглиха малкия ни ръчен багаж.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.