Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Не е точно така, защото за голям салонен има ограничение от 10кг... Пише си го в условията.  Ама за малък салонен защо се тегли е някаква мистерия...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Горе-долу на стриктно оглеждане на ръчния багаж съм попадала един-два пъти, а имам полети с Уиз. Едно момче в Будапеща си счупи колелата на куфара(по онова време салонният багаж беше безплатен голям), за да не плати на гейта. Аз такова нещо не бих си причинила. В същото време при полет Милано-Прага минах с три чанти(раница, дамска крос-боди и торба от free shop-а на летище София) и това при един малък салонен багаж позволен. Просто не ми се занимаваше да натъпквам всичко в раницата и видях, че италианката я мързи два пъти повече от мен и въобще не удостоява пътниците с поглед.

Но както не веднъж сме коментирали, това че човек е минал веднъж, не означава, че на следващия пак ще мине. Аз лично се старая да съм по правилата, за да не си разваля почивката!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За първи път на Меминген ми претеглиха ръчния багаж - голям. До този момент бяха го пробвали дали влиза в размера, но тегло никога. Добре, че бяхме с два такива, а другият пък беше под нормата, но си е неприятно цялото пренареждане за 1кг. до гишето.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Билетите от страницата на Уиз ли ги купи, или през Бумбо и подобни, че нещо не ми отваря цялоти  мнение?

От страницата на Уиз.

Странно..,,а си го цитирал цялото... И в твоя си пост ли не го виждаш?!...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,знаете ли колко време след като платя по банков път  /получих само фактура на мейла/ ще получа и билети?  И какво трябва да направя -да им се обаждам или нещо да попълвам  :wacko:  .Минаха десет работни дни,откакто платих в банката?

Връзка към коментар

Здравейте,знаете ли колко време след като платя по банков път  /получих само фактура на мейла/ ще получа и билети?  И какво трябва да направя -да им се обаждам или нещо да попълвам  :wacko:  .Минаха десет работни дни,откакто платих в банката?

 

Билети няма да получите. Би трябвало да разполагате само с потвърдена резервация и това е. До 30 дни преди полета ще се чекирате на сайта на Уиз и ще получите и бордните карти.

Редактирано от Leo
Връзка към коментар

Не е точно така, защото за голям салонен има ограничение от 10кг... Пише си го в условията.  Ама за малък салонен защо се тегли е някаква мистерия...

Къде го видя това за килограмите, гледам в момента и не го виждам в този линк ... ?

post-186-0-12111300-1453208868.jpg

Връзка към коментар

Колкото може да носиш - няма ограничение, стига да е в габаритите.Спокойно може да прекараш дъмбелите от Испания. :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Bliss , това за малкия или голям ръчен ? На сайта не пише, затова пуснах скрийншот :) На моя последен с Wizz от средата на Декември сега си гледам бордната карта на големия пише размери и макс 10 кг, на малкия само размери без кг .

Връзка към коментар

Не знам. Някъде тук четох, че скоро били мерили и ръчния. И нали това казвам. Последно пътувах през октомври. На сайта и в ОУ нямаше ограничение, но на бордната карта си пишеше макс. 10 кг. Някой който скоро си е принтирал бордна карта да каже има ли промяна. 

 

За голям ръчен става въпрос.

Аз малкия не го броя за багаж де. Макар, че моята дамска чанта може и да мине 10 кг.  :blush:

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От бордната ми карта за утре:

 

 

ПРИЛАГАТ СЕ ТАКСИ ЗА БАГАЖ. Избегнете по-високите такси на летището!
Проверете какво ви е разрешено към момента

  Малък салонен багаж

baggage-smcb_version_1.pngico-cross_version_1.png

42x32x25cm Голям салонен багаж

baggage-lcb_version_1.pngico-tick_version_1.png

56x45x25cm
max. 10kg Багаж за чекиране

baggage-checked_version_1.pngico-tick_version_1.png

1 брой
max. 23 kg / брой пете повече багаж онлайн или чрез нашето Приложение   Правила за багаж: Багажът ще бъде проверен на летището. Ако багажът ви не отговаря на ограниченията за тегло и размери, ще трябва да платите допълнителна такса. Пътниците с качване на борда с предимство имат право да носят със себе си една допълнителна лична чанта.

Редактирано от Георги
премахнат qr код
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Махнах QR кода, че май с него могат да се направят поразии :)

 

До колкото помня, до скоро не е имало изискване за килограми на ръчния багаж, това с големия е сравнително ново. Но за малкия ограничението е да можете сами, без чужда помощ, да го поставите в багажните отделения. Ако някой служител тръгне да го мери си е повод за заяждане, стига да имате времето :)

Връзка към коментар

Изискването за 10кг. на големия салонен багаж не е отскоро.

Има го и на сайта(такси за багаж), освен на бордните карти.

Изваждам за улеснение инфото:

1234567.png

 

Това не е написано точно така при информацията за багажа, малко по-напред на същата страница(салонен багаж).

И инфото от там:

12345678.png

 

За малкия салонен багаж, също съм чела за ограничение от 10кг.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не зная дали е за тази тема и дали някой го е казвал досега, но да споделя малко личен опит.

Пътувах за първи път с Wizz наскоро от Лутън до София. Останах с изключително добро първо впечатление и като комфорт и от екипажа, който беше изцяло български от капитана до стюардесите.

 

Това което искам основно да споделя с вас е как накарах системата да ми даде място, каквото исках.

Опитите да си купя билет започнаха около 3 седмици преди полета(22-24 декември, за полет на 12 януари), а системата все ми даваше средна седалка, което мен ме дразнеше - исках или до пътеката или до прозореца да ме хвърли. Два дена опити и все стигах до разпределяне/избиране на място, и все едно и също място ми даваше(9E), а свободни места имаше колкото искаш.

Реших да пробвам да продължа още една стъпка напред все едно съм съгласен с това място и да оставя така нещата(ползвах приложението от телефона). В същото време се логнах през компютъра и като стигнах до разпределяне на място системата ме хвърли на 9F :)

А мястото беше достатъчно комфортно и по-широко от подобно място в Easyjet(A319) и още повече от AirBerlin(B737-700).

 

Предполагам ако на второто устройство(браузер) даде пак нежелано място, логвате се от трето и така докато ви даде желаното от вас, стига да има такова свободно. :)

 

Това съм го пропуснала... Ще го пробвам още този уикенд с Ryan  :rolleyes: Благодаря! 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.