Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Хванахте ме сега да си поиграя да видя как вървят продажбите.

Погледнах Бари и Неапол за някакви дати през следващите дни, почти 100 % са пълни.

И..никой не купува за ноември  :lol:  явно 1 F се пази служебно, че го дава заето на няколко полета.

Връзка към коментар

...явно 1 F се пази служебно, че го дава заето на няколко полета.

1F от доста месеци не се продава - само предполагам, че е нещо като запазено за хора в неравностойно положение, защото винаги, когато пътуват такива, седят на това място.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не вярвам ей така да отменят полет с малко пътници, все пак трябва да се платят хотели, обезщетения... От друга страна ако друг самолет даде проблем със 180 пътници би било разумно да направят смяна и да пожертват този с 30...

Връзка към коментар

Дестинацията е Малта, датите 05.04-09.04 и тъй като за хотела, с който ще направя най-малък компромис, ще ми дръпнат парите на 06.03, гледам по няколко пъти дневно как им вървят продажбите :P

Връзка към коментар

Няма как да отменят полет заради липса на пътници, защото трябва да платят 250 евро компенсация (минимум) на всеки пътник, хотели и със сигурност няма да им излезе сметката, а най-вероятно и спестените пари. Ще спестят пари от гориво, но това са максимум 50% от разходите по полета, персонал, такси и други подобни предполагам си вървят. Самолета да стои 4 часа на паркинг на летището също няма да е евтино. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз така си мисля, но към настоящия момент е факт. От друга страна, в момента, цените на полетите за близки дати са по-евтини. Явно разчитат, че покрай ваканцията ще запълнят капацитета.

Връзка към коментар

Аз не съм сигурен до колко това със заетите седалки при избор на място е точен фактор за цялостното затоварване. Може например част от седалките да са купени от агенции, не знам на тях дали им дават места. Предполагам, че е относително точен, когато е по-пълен самолета ще има по-малко празни места за избор, но не съм сигурен дали трябва да гледаме абсолютните числа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Реших да проверя и аз нашия полет за  Барселона. Самолета е почти празен. Дори 2 от нашите места ми дава, че не са заети. Така че не може да се вярва на такава проверка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абсолютно прав си! Зачеркнатите седалки със сигурност ни показват индивидуалните продажби, но не се знае дали са отбелязани местата закупени от туроператори или автоматично системата не пуска в продажба определени редове. Въобще не предвидих, че може да има(и сигурно има) и организирани пътувания :)

Връзка към коментар

Няма как да отменят полет заради липса на пътници, защото трябва да платят 250 евро компенсация (минимум) на всеки пътник, хотели и със сигурност няма да им излезе сметката, а най-вероятно и спестените пари. Ще спестят пари от гориво, но това са максимум 50% от разходите по полета, персонал, такси и други подобни предполагам си вървят. Самолета да стои 4 часа на паркинг на летището също няма да е евтино.

 

Напълно са в правото да отменят полети заради липса на пътници. Пример с Болона и Лондон след два месеца. Дават право на презаверка, връщане на сумата по сметка или захранване на уиз сметка.

 

Абсолютно прав си! Зачеркнатите седалки със сигурност ни показват индивидуалните продажби, но не се знае дали са отбелязани местата закупени от туроператори или автоматично системата не пуска в продажба определени редове. Въобще не предвидих, че може да има(и сигурно има) и организирани пътувания :)

Виждат се като блок места. Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Напълно са в правото да отменят полети заради липса на пътници. Пример с Болона и Лондон след два месеца. Дават право на презаверка, връщане на сумата по сметка или захранване на уиз сметка.

 

Разбира се, при повече от 14 дни оставащи до полета могат да отменят по каквато си искат причина и не дължат нищо освен парите за билета обратно. Но си мисля, че ако отменят полети поради липса на пътници няма да го направят 2 месеца по-рано, когато тепърва самолета почва да се пълни. Малко скептичен дали е точно това причината, особено пък за разработени дестинации като Болоня и Лондон. 

Връзка към коментар

Не мисля, че ще отменят полет, освен ако нямат 2ма пътници.

Аз съм бил на полет на Раян с точно 17 пътника. Бординга свърши за около 5 минути, защото бяхме на ръкав, съответно близо 20 минути чакахме да ни дойде часа за излитане. Отделно, те знаеха че сме много малко и предварително бяха заградили с въженца първите редове и последните и ни накараха да седнем в средата.

Връзка към коментар

Не знам дали ще е от полза на някой, но наскоро бях купил билети на една приятелка - София - Айндховен за 25-30 Март и получих мейл от rumbo, че са сменени часовете - заминаването от 12:55 ч например е от 13:45 ч. В разписанието гледам, че всички петъчни полети към Холандия са от 13:45 ч вече - не е някакъв проблем, но все пак да се знае. 

Връзка към коментар

Явно сме абонирани за едни и същи бюлетини  :rolleyes:

Иначе Грузия е страхотна страна и има много какво да се види. Кутаиси е с добро географско разположение, така че ще е удобно за обиколки. До Тбилиси ми излезе, че има веднъж дневно автобус на Метро Туризъм за 10-ина евро (около 3 ч. и 30 мин.). А цената е в пъти по-евтина от това, което можеше да се постигне през Истанбул преди  :victory:

Редактирано от venceremos
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой има ли представа защо на сайта на Уиз полетите от София до Рим /Фиумичино/ след март месец липсват, а тези до Чампино от февруари нататък никакви ги няма?

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.