Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Хм, аз това го разбирам по-скоро, че можеш да се дерегистрираш (un-check) безплатно и тогава да промениш име, която промяна обаче вече си е платена и се таксува :(

 

 

е, много е тъпо да не проявят разбиране за такава очевадна грешка - няма как да пътуваш два пъти в един и същи полет.

Така е, но до някъде разбирам логиката им. Мога да хвана разни полети на далавера и да си напазарувам билети по ...да кажем 20 евро и после да си ги продавам по 100. Надеждата ми е, че реагирах в следващите 5 минути. Не знам....чакам и се надявам, но при тия изедници нищо няма да ме учуди. Едно е сигурно, няма да ги оставя така, но ще падне разправия :(

Редактирано от eloena
Връзка към коментар

Уф, че неприятно...Аз при последното пътуване бях объркала две от имената, едното съвсем бях разменила буквите, а на другото просто бях прибавила още две...Направо след чекиране си поправих билетите, уж имат там защити, но си има начин и мсичко мина без проблем, никой не забеляза. Пробвах това, което си посочила, но не ми позволи да коригирам и искаше пари.

Знам, че не е правилно, но честно казано изобщо не се чуствах виновна.

И аз в никакъв случай не бих се почувствала виновна, но в моя случай е много съмнително да мине и не мисля, че ще рискувам да я върнат от летището, все пак тя е поводът! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе мина, пък и беше размяна на буквите, рзчитах, че няма да се зачетат. Това беше в Букурещ и Тел Авив при това. Късмет.

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

От хартията ли четат името или след сканирането от монитор? Нещо ми се губи този момент. Спомням си, че съм си сменял данните на личната карта след като съм чекирал  онлайм. Направо си преправяте данните с пълната версия на Акробат или нещо подобно и тогава принтирайте. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Когато сканират поглеждат в монитора, после гледат билета и картата. Според мен вниманието им е насочено в това дали данните на листа и л.к. съвпадат. :lol: :lol:

Но това са личните ми наблюдения, не препоръчвам рискове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Когато сканират поглеждат в монитора, после гледат билета и картата. Според мен вниманието им е насочено в това дали данните на листа и л.к. съвпадат. :lol: :lol:

Но това са личните ми наблюдения, не препоръчвам рискове.

 

Tогава си купуват нов билет или 100 евро за промяна по имената.  Като знам какви заспи са служителите на терминал 1 , че си повтарят гласово: "Тревизо, Тревизо" :lol: Явно го бъркат с "Бергамо, Бергамо". :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Ми сега като се замисля, ако мине при чекирането, едва ли ще има проблем по-нататък. Но най вероятно няма да стане, защото по подразбиране ще имам на втория пътник моето име. До колкото си спомням е така.

Връзка към коментар

В този форум обикновено се ослушваме за по-ниски цени, естествено, но за протокола да отбележа най-високата цена на Wizz , която някога съм виждал :biggrin:

 

 

post-139-0-75557200-1390385832.jpg

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В този форум обикновено се ослушваме за по-ниски цени, естествено, но за протокола да отбележа най-високата цена на Wizz , която някога съм виждал :biggrin:

 

 

attachicon.gifW-1.jpg

 

Намирисва ми ,че тур агенциите са "взели" правата до Дубай. Мернах цени по 200-300 евро за двупосочен билет + хотел. Ще трябва допълнително да си заплатите 75 евро за виза и сигурно багаж.  Лилавата

самоорганизация приключи. :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Онзи ден резервирах 2 билета за Рим, но от бързане, че желязото се кове докато е горещо /навих една приятелка да празнуваме 40тия и рожден ден там/, резервирах и двата на мое име. Човек ще каже, че за пръв път резервирам билети, но все едно, белята стана. Усетих се, че не ми е поискало второ име, когато вече ги платих. Веднага им пуснах мейл, а на другия ден се обадих и в кол-центъра, но от там ми казаха, че ще трябва да си заплатя таксичката /175 лв./ и това е - без право на обжалване. На мейла да чакам отговор до 30 дни. Та въпроса ми е имам ли наистина такава безплатна опция за промяната /не съм се чекирала, полета е за 01.04.14./ и ако ми откажат, куде мога да подам жалба срещу тях? Всяко насочване ще ми бъде от полза, благодаря Ви предварително!

Да се похваля за развитието по случая:

 

Уважаема госпожо......

Благодарим Ви за писмото изпратено до отдела за връзка с клиенти.

След направена справка ние установихме, че Вие сте допуснали грешка след като сте резервирали през Вашия регистриран профил и сте член на Wizz клуба, Вашето име автоматично се попълва като първи пътник от резервацията .

Тъй като Вие своевременно сте установили грешката и сте се свързали с нас ние сменихме името, без да се заплаща такса

за промяна.Във всички останали случаи влизат в сила Общите условия за превоз на Wizz Air.

 

Та....това е, спасила ме е бързата реакция. Да знаете, ако не дай боже на някой се случи да блее като мен, докато резервира.  :rolleyes:

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Аз пък на моята дискаунт карта съм мистър вместо г-жа и после по този начин излиза и на билетите. Предполагам, че може и така да си пътувам, но да ви попитам и вас дали имате такъв опит. Някой беше споменал тук, че е писал жена си мъж, но не разбрах дали си е останало така, или са се занимавали да го оправят. Имам билет за Лондон за сряда и не съм се чекирала още.

Връзка към коментар

Аз пък на моята дискаунт карта съм мистър вместо г-жа и после по този начин излиза и на билетите. Предполагам, че може и така да си пътувам, но да ви попитам и вас дали имате такъв опит. Някой беше споменал тук, че е писал жена си мъж, но не разбрах дали си е останало така, или са се занимавали да го оправят. Имам билет за Лондон за сряда и не съм се чекирала още.

 

И аз съм мистър. Бях се обаждала за друго и казах междувременно да го оправят, а те на съпруга ми го промениха на мис тогава. :)  Не е имало никакви проблеми, а аз ги използвам често.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пък на моята дискаунт карта съм мистър вместо г-жа и после по този начин излиза и на билетите. Предполагам, че може и така да си пътувам, но да ви попитам и вас дали имате такъв опит. Някой беше споменал тук, че е писал жена си мъж, но не разбрах дали си е останало така, или са се занимавали да го оправят. Имам билет за Лондон за сряда и не съм се чекирала още.

Аз веднъж като пътувах до Барселона, на стълбичката за влизане в самолета точно пред мен имаше едно неопределяемо по пол човешко същество, с тъмни огледални слънчеви очила, което на външен вид си беше чиста жена. На бордната карта обаче, беше явно мъж. При влизане в самолета, стюардесата като му проверяваше бордната карта, го спря и каза: "Извинете, но тук е записано "Господин". Тогава "този" си вдигна очилата, и с дебел глас каза "Ами аз съм си мъж!" Физиономията на клетата стюардеса застина в такава гримаса, която е трудно да бъде описана - смесица между изключително учудване, страх, съчувствие, и недоумение :)

Описаното горе не, че има голяма връзка с твоя конкретен случай, но показва, че има всякакви случаи, и точно обръщението няма да е проблем. Както писа и mililia това е от техническите, често срещани грешки навсякъде, и не би трябвало да е причина за сериозно безпокойство.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали новината е стара (може просто да не съм я чул), но от месец май 2014 Wizz прехвърлят сутрешните си полети от Бергамо към летище Малпенса... Вечерните в сряда, петък и неделя остават до Бергамо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам дали новината е стара (може просто да не съм я чул), но от месец май 2014 Wizz прехвърлят сутрешните си полети от Бергамо към летище Малпенса... Вечерните в сряда, петък и неделя остават до Бергамо.

 

Мисля, че е само за май, после се връщат пак на Бергамо. 

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Не знам дали новината е стара (може просто да не съм я чул), но от месец май 2014 Wizz прехвърлят сутрешните си полети от Бергамо към летище Малпенса... Вечерните в сряда, петък и неделя остават до Бергамо.

Това е може би най-хубавата новина от Уиз за последните 2 години (за мен). По-добре и да искаха не можеха да го измислят - полети до два от главните бюджетни хъбове в Европа - Малпенса на easyjet, и Бергамо на Ryan. :)

 

 

Мисля, че е само за май, после се връщат пак на Бергамо. 

Ако видят, че им се увеличава пътникопотока (не че е салб до Бергамо и сега де), може да  стане и за по-дълго. От Будапеща, Букурещ и Клуж май беше, си летят до Малпенса от доста време.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Егати недомислицата! Може да пуснат и Линате във вторник и сряда, че ми е в програмата. :lol:  Шум в ушите на FB. Сигурно ще оперират на онзи отдалечен терминат на Изиджет, дето половин час излизаш от него по коридори долу, после горе. ;)

 

 

 

Bergamo Airport

Flights suspended between 13th May and 01st June 2014
 

We inform all passengers that in light of extraordinary repairs along the runway, all flights scheduled between 00:01 on may 13th and 06:00 hours (local time) on june 2th, will be suspended. We invite to contact your own airline to seek updated information about rescheduling flights during the closing time.

 

NOTICE TO RYANAIR PASSENGERS
 

Ryanair informs its passengers that Ryanair operation from/to Bergamo airport will move to Malpensa for the period of the closure. Ryanair’s website will be updated from 28th Jan 2014.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

За съжаление явно причината е ремонт на летището в Бергамо през месец май.

Иначе и аз много бих се зарадвал на Малпенса.

 

В сравнение с Ryan постъпват много коректно , защото ирландците направо си анулират полетите ... О' Лиъри не би се набутал с по-високите такси на Малпенса и го набива на клиентите си ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В сравнение с Ryan постъпват много коректно , защото ирландците направо си анулират полетите ... О' Лиъри не би се набутал с по-високите такси на Малпенса и го набива на клиентите си ;)

 

Гледам О' Лиъри ще каца на Малпенца.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.