Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Отделих клонче за Будапеща, Б-Б-Б и евентуалната магеланска сбирка тук

http://magelanci.com/topic/6290-%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D1%89%D0%B0-%D0%B1-%D0%B1-%D0%B1-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-topfly/

Връзка към коментар

Септември и аз бих отишъл. Ноември вече не е много приятно по тия ширини :)

Освен за Коледа де.

Ми айде и аз стискам палци тогава.

 

Ще отскочим до KEF. Там температурите са същите, но и по- широко. :) M/у другото ми се ходеше до WMI, а гледам Раян са загубили битката с Уиз за Варшава. :rofl: 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко статистика за Уиз ер от Капитал

 

 

През март авиокомпанията ще увеличи и броя на самолетите си в базата си в София и те ще станат шест. От София превозвачът лети по 29 линии до 15 държави. Компанията е лидер по брой превозени пътници от летище София, а общо за България през 2015 г. е превозила 1.36 млн. Общо за цялата си мрежа Wizz Air съобщава за ръст от 22% на превозените пътници през 2015 г., които са достигнали 19.2 млн.

 

1,36 пътници превозени от и до България са 7% общо 19,2 милиона пътници на Уиз ер за 2015 година.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой да има инфо, защо за полет от София, като си направя чекирането и разпечатя бордните карти, най-отгоре излиза надпис :

 

"ТОВА НЕ Е БОРДНА КАРТА! Пътниците трябва да се отправят към зоната за чекиране на Wizz Air за проверка на документите и за получаване на бордната си карта, преди да преминат през проверка за сигурност и да се насочат към зоната за излитане. Ако не го направят, може да им бъде отказано да пътуват."

 

За връщането няма този надпис, а си има баркода, който сканират на гейта.

Редактирано от Калин Цеков
Връзка към коментар

Някой да има инфо, защо за полет от София, като си направя чекирането и разпечатя бордните карти, най-отгоре излиза надпис :

 

"ТОВА НЕ Е БОРДНА КАРТА! Пътниците трябва да се отправят към зоната за чекиране на Wizz Air за проверка на документите и за получаване на бордната си карта, преди да преминат през проверка за сигурност и да се насочат към зоната за излитане. Ако не го направят, може да им бъде отказано да пътуват."

 

За връщането няма този надпис, а си има баркода, който сканират на гейта.

И при мен днес е така, но нямам идея също.

Връзка към коментар

Някой да има инфо, защо за полет от София, като си направя чекирането и разпечатя бордните карти, най-отгоре излиза надпис :

 

"ТОВА НЕ Е БОРДНА КАРТА! Пътниците трябва да се отправят към зоната за чекиране на Wizz Air за проверка на документите и за получаване на бордната си карта, преди да преминат през проверка за сигурност и да се насочат към зоната за излитане. Ако не го направят, може да им бъде отказано да пътуват."

 

За връщането няма този надпис, а си има баркода, който сканират на гейта.

 

 

На мен ми се появи такъв надпис за полет от Букурещ (на 28.01. тази година). Звъннах на Wizz  и ми казаха, че в момента на съответното летище няма online чекиране, затова чекирането на летището  е задължително и ще ми е безплатно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Интересно, защо на летище софия има този проблем. До сега не ми се беше случвало.

 

Как реши за проблем в летището? Преди малко се регистрирах без никакви проблеми с два бар кода.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Днес се чекирах София Дубай и обратно. За първия полет излезе горния надпис. За обратния полет има бордна карта. Имам приорити, ако има връзка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как реши за проблем в летището? Преди малко се регистрирах без никакви проблеми с два бар кода.

Ами при положение, че за полета от София не ми дава бордна карта, а за обратния няма проблем, значи проблема е на нашето летище.

 

Може би този проблем го има единствено за направление Дубай.

Връзка към коментар

Днес се чекирах София Дубай и обратно. За първия полет излезе горния надпис. За обратния полет има бордна карта. Имам приорити, ако има връзка.

 

 Януари за полет до Болоня приятелката на сина ми беше получила такова или подобно съобщение при опит за онлайн чекиране  , само за обратния полет до София беше излязла бордната карта. Но като отидохме на летището се оказа, че трябва да плати май беше 70 евро за чекинг на летището. Яд не яд, плати ги и щяха като се приберем да пишат жалба, но не съм се сетила да ги питам какво направиха. Сега не, но утре мога да питам и да ви кажа.

Връзка към коментар

Ами при положение, че за полета от София не ми дава бордна карта, а за обратния няма проблем, значи проблема е на нашето летище.

Може би този проблем го има единствено за направление Дубай.

Интернет страницата на летището не генерира бордната карта. Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Ок. Прекалено буквално тълкуваш думите ми. Като казах, че проблема може да е летището, мислех, че уйз не издават онлайн бордни карти за всички полети от София. Тоест че може да има някъкво временно изискване на летището (напр.повишено ниво на сигурност). Както става ясно проблема е полета до Дубай и уйзеър.

 

Преди доста годи на летище в Италия не ни признаха бордните карти и ни изпратиха да си вземем други от checkin гишето.

Връзка към коментар

Ще отскочим до KEF. Там температурите са същите, но и по- широко. :) M/у другото ми се ходеше до WMI, а гледам Раян са загубили битката с Уиз за Варшава. :rofl:

 

Току що си изпробвах SOF-BUD и BUD-KEF с дати съответно 22.11-01.12 и 23-30.11 през сайта на Уиз. С чекиран багаж цената е 463 лева с дискаунт..... Не съм виждал такава цена от София никога! А сигурно с игра на дати може още да падне. Е вярно, че има две нощувки в Будапеща, които вдигат разходите, но все пак е много добър вариант за Исландия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес се чекирах София Дубай и обратно. За първия полет излезе горния надпис. За обратния полет има бордна карта. Имам приорити, ако има връзка.

 

 

Ние януари бяхме в Дубай и въпреки че се чекирахме и за връщането, там не го приеха и просто се наредихме на гишето и ни издадоха бордна карта. Нищо особено, просто чакаш на опашка. Не дължиш нищо, даже се чувстваш сякаш летиш с нещо луксозно, защото всички са така мили и усмихнати :)

Връзка към коментар

Направих онлайн чекиране  преди 3 дни за полет на 03,06 от София . Имам 7 бр. бодни карти с по два баркода, за отиване и толкова за връщане. Нямаше никакъв проблем.

Връзка към коментар

а някакви предположения кога ще има сияния в исландия зимъска (във връзка с луните и звездите) някой ще направи ли?

 

То не е много за тази тема... Моите лични впечатления са, че на лунна светлина сиянието е много по-вълнуващо, но и трябва да е по силно за целта.

Единственото нещо, което ти трябва е късмет! Късмет за добра активност, късмет за безоблачно време и късмет да си на правилното място в точния момент... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди около месец в Неапол на връщане минахме през подобна процедура на гишето на Wizz. Взеха принтираните бордни карти и издадоха нови, като едновременно проверяваха там, на гише, ръчния багаж и лепяха лепенките.

Може би не зависи от направление и летище, а е по преценка на авиокомпанията, в случая Wizz Air.

Връзка към коментар

На мен пък въобще сайта на уиз не ми дава да стигна до чек-ин. Дава ми съобщение, че трябва да приема новите им правила за защита личните данни и като кликна, че приемам ми дава грешка и ме праща на ... Пробвам от сутринта и все едно и също. Някой със същия проблем?

Връзка към коментар

И аз потвърждавам, че миналата година на връщане от Дубай искаха да минем чек-ин на гише, въпреки че си го бяхме направили он-лайн и си имахме разпечатката в ръчичка. Никъде другаде до сега не ми се е случвало.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.