Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Здравейте, имам следния проблем купих на 19.05, 4-ри билети за Барселона /сайта забиваше играх си доста време да ги намеря и букна/ не можах да ги платя с карта на два пъти пробвах  имаше някакъв проблем , даде ми код за потвърждение с банков превод и аз вчера на 20-ти преведох парите на лилавите по Банка.

Огромно беше учудването ми вечерта че тази регистрация не съществува в профила ми на сайта на Wizz, не се появява и като я търся с кода  не знам какво да правя да изчакам потвърждение на лилавите , да се обадя по телефона сега съм в недоумение имам ли билети или нямам ?Имал ли е някой този проблем?

Заедно с тези билети купих и два билета за Париж, по същия начин имах код за потвърждение и на другия ден банков превод  тази регистрация стои и я има в Профила ми, а всъщност това беше втората ми покупка :wacko:

Връзка към коментар

Здравейте, имам следния проблем купих на 19.05, 4-ри билети за Барселона /сайта забиваше играх си доста време да ги намеря и букна/ не можах да ги платя с карта на два пъти пробвах  имаше някакъв проблем , даде ми код за потвърждение с банков превод и аз вчера на 20-ти преведох парите на лилавите по Банка.

Огромно беше учудването ми вечерта че тази регистрация не съществува в профила ми на сайта на Wizz, не се появява и като я търся с кода  не знам какво да правя да изчакам потвърждение на лилавите , да се обадя по телефона сега съм в недоумение имам ли билети или нямам ?Имал ли е някой този проблем?

Заедно с тези билети купих и два билета за Париж, по същия начин имах код за потвърждение и на другия ден банков превод  тази регистрация стои и я има в Профила ми, а всъщност това беше втората ми покупка :wacko:

 

Без обаждане едва ли ще се мине. В цялата тарапана оня ден нищо чудно освен бавния сайт и други проблеми да са имали. Ако си пазиш имейлите с потвържденията и всичко мисля, че нещата трябва да са наред. Но изчакай ден-два дали няма да се оправи от само себе си преди да им звъниш... според мен. 

Връзка към коментар

И настоявай на този телефон- 02/4917048. Защо да им пълниш гушите с импулсния. Обикновено се опъват и отказват да ти свършат работа, като те препращат на другия, но ако си достатъчно настоятелна /правила съм го няколко пъти/ може и да стане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И на мен не ми прие картата на 19ти и по същия начин остана да плащам по банков път на следващия ден, но преди да тръгна към банката пробвах още веднъж с картата и си мина без проблем, тъй че явно е имало проблеми на 19ти. Резервацията обаче си ми стои и си пише, че е потвърдена. Така че или им звънни, или им пиши, явно има нещо гнило. :(

Връзка към коментар

Проблем на летището в Милано , днес вечe 4 часа чакаме да отстранят технически проблем на самолет на Wizz И още няма изгледи, да тръгнем за Букурещ :(

 

Предложиха ли ваучери за храна, телефонни разговори и т.н.? Задължени са, независимо от типа на повредата. А после можеш да подадеш жалба за обезщетение, но този път зависи от типа на повредата. 

Връзка към коментар

Да, дадоха ни по един вучер за кроасан и капучино и съответно листовка за правата ни при закъснение, но притеснително е как ще летим със самолет , който вече пети час го ремонтират на пистата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Wizz Air ще излизат на борсата от днес. Това, което нас най ни интересува, е че за целта трябва да си предоставят финансовите резултати.

 

Според Ройтерс са имали 90 милиона нетна печалба през изминалата година.

 

http://www.reuters.com/article/2014/05/22/wizz-air-ipo-idUSASM0006TS20140522

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да, дадоха ни по един вучер за кроасан и капучино и съответно листовка за правата ни при закъснение, но притеснително е как ще летим със самолет , който вече пети час го ремонтират на пистата.

 

За това не се притеснявай. Такива ремонти често се случват. Когато отговорните лица кажат, че самолета може да лети значи е безопасно. 

Връзка към коментар

Понеже до сега не съм чула Уиз да предложат нито храна, нито телефони, нито нещо друго, а като в последствие си поискаш обезщетението ти казват да им представиш касовите бележки за храна, та моят съвет е да ги пазите и после им ги изпратете. Така поне няма да могат от това да кръшкат лесно.

Връзка към коментар

Аз пак да припомня една случка със самолет на easy в Катания . Вече се бяхме натоварили и задната врата отказваше да се херметизира . Викнха техник при което си мислех , че това сигурно ще е някоя финна часовникарска техника ... като заблъскаха с едни щанги и чукове ,  натиск с рамена , само с ритници не пробваха да я затворят  :lol:

Та ремонта завърши за около час след което около два часа чакахме да изпратят снимките до централата в Лондон откъдето да дойде одобрението за полета. Общо близо 5 часа в самолета на пистата ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже до сега не съм чула Уиз да предложат нито храна, нито телефони, нито нещо друго, а

 

 

Имал съм няколко големи закъснения и винаги са предоставяли кроасани и минерална вода.

Същото правят и останалите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имал съм няколко големи закъснения и винаги са предоставяли кроасани и минерална вода.

Същото правят и останалите.

Ето сега чух за пръв път от теб и Анелия, че дават. Явно от миналогодишния май месец са си взели бележка. При мен не се е случвало да закъсняват, но имам приятели, които висяха тогава по летищата около 6-7 часа и нищо не им бяха дали. После като почнахме с жалбите за обезщетение по съвет на Георги, казаха да им представят касовите бележки от закупената храна и че тях са готови да изплатят. За обезщетението все още се разправят.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

И двата случая на летище София , може би зависи и от организацията им на конкретното летище.

Възможно е. Говоря за два случая през миналия май от летището в Бергамо.

Връзка към коментар

За това не се притеснявай. Такива ремонти често се случват. Когато отговорните лица кажат, че самолета може да лети значи е безопасно.

 

Успокоих те ме малко всички, благодаря!
Връзка към коментар

Wizz ми смениха часовете на полета за Рим по първи петли. 

 

Колко време имам, за да потвърдя или откажа?

Как става възстановяването на сумата при анулиране, при положение че съм платил с банков превод?

При положение, че обратният полет е в 7.40, сложно ли е придвижването от града до летището?

 

Благодаря!

Връзка към коментар

Wizz ми смениха часовете на полета за Рим по първи петли. 

 

Колко време имам, за да потвърдя или откажа?

Как става възстановяването на сумата при анулиране, при положение че съм платил с банков превод?

При положение, че обратният полет е в 7.40, сложно ли е придвижването от града до летището?

 

Благодаря!

 

Да ще се справиш мисля първите влакове са към 5, също има и шатъл бусове от Termini....max за 50 мин си на летището и имаш достатъчно време за полет в 07:40. По-късно ще потърся разписанията ..и ще ги сложа. И един съвет не се отказвай от Рим само заради смяна на часа на полета...невероятен град е, със сигурност няма да съжаляваш. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да ще се справиш мисля първите влакове са към 5, също има и шатъл бусове от Termini....max за 50 мин си на летището и имаш достатъчно време за полет в 07:40 По-късно ще потърся разписанията ..и ще ги сложа. И един съвет не се отказвай от Рим само заради смяна на часа на полета...невероятен град е, със сигурност няма да съжаляваш. :)

Бях преди два месеца с половинката и сина си, сега водя родителите, а те са на години....това ми е проблемът.

Връзка към коментар

Сутрин рано нямаш проблеми с транспорта, още повече че няма трафик... Щом си със стари хора (и предполагам хотела ти не е на Термини), вземи такси или някой частен трансфер (аз съм ползвал веднъж като имаше стачка и не беше по-скъпо от таксито, но не помня име или адрес, за да го намеря). 

Връзка към коментар

Дам, и аз "пострадах" покрай тази смяна... ама за отказване няма начин, ама тъпото е, че пак ще трябва рано да ставам... нощем, както и с Милано/Бергамо...

 

btw, връщането на сумата... директно в картата го правят предполагам, ако е платено с такава?

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към коментар

Сутрин рано нямаш проблеми с транспорта, още повече че няма трафик... Щом си със стари хора (и предполагам хотела ти не е на Термини), вземи такси или някой частен трансфер (аз съм ползвал веднъж като имаше стачка и не беше по-скъпо от таксито, но не помня име или адрес, за да го намеря). 

 

Да, натам се насочвам. То и синът ми трябва да идва,така ще бъда с три деца. Колко време е с такси до летището горе-долу?

Връзка към коментар
Георги Матеев

btw, връщането на сумата... директно в картата го правят предполагам, ако е платено с такава?

 

Да, директно в картата връщат парите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.