Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Да, натам се насочвам. То и синът ми трябва да идва,така ще бъда с три деца. Колко време е с такси до летището горе-долу?

По спомени от преди 2-3 год. знам, че такситата в Рим имат твърда цена от центъра до Феумичино. Беше 20 евро. Сега може и да е малко по-висока тази цена, но едва ли ще бъде повече от 25 евро. Нека от хотела ти поръчат официално такси и да се говори за цената още при качване.  Нама да бъде по-дълго от 40 мин. придвижването до летището. Зависи от къде тръгвате, но нямам спомен за много дълго пътуване.

Връзка към коментар

Ето ги цените на такситата:

 

    from- to Fiumicino Airport- Ostiense Station 45 euro

    from- to Fiumicino Airport-Aurelian Walls 48 euro

    from- to Fiumicino Airport- Tiburtina Station 55 euro

    from- to Fiumicino Airport-Civitavecchia Harbor 120 euro

    from- to Fiumicino Airport-Magliana Castle 30 euro

    from- to Fiumicino Airport- New Rome Fair 25 euro

    from- to Fiumicino Airport-Ciampino Airport 50 euro

 

Нямаш проблеми със транспорта също, ще има шътъли със сигурност. 

 

Колкото до парите, връщат се по сметката както са платени, т.е. при банков превод ще ти ги върнат в банката. Алтернативно могат да ти върнат и с 20% повече като уиз кредит. Аз имах такъв случай, при който цената на полета беше паднала спрямо тази която съм платил. Смениха полета с 20 минути, но ми дадоха възможност и аз си взех парите с 20% бонус, след това си взех билета с новата по-ниска цена. 

 

Хм, ако си ги внесъл само на касата вече не знам как ще стане...

Връзка към коментар

Ако си ги внесъл на каса искат да посочиш банкова сметка независимо в коя банка . Пари в кеш не връщат , но пък аз не вярвам да има човек без поне една банкова сметка.

 

П.С. Това за 20-те евро не помня да е било някога. По стари спомени твърдата цена на такситата беше в порядъка на 45 евро.

Връзка към коментар

Така, билети няма да се връщат. Едвам ги навих да ги заведа, вече са се настроили. Проблем е, че ще можем да оставим багажа чак след 10.30. Ще го мисля в движение. Само не знам как ще убедя хора, които като пътуват все едно се изнасят, да са само с ръчен багаж. :)

Връзка към коментар

Aбе ти плати един багаж за всеки случай, че стари хора убеждаване нямат

А бе аз съм се настроил да платя един, ама си трая. Щото ако кажа, един няма да стигне....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето и равносметка от полета ни с Wizz от Милано до Букурещ

Обявен по разписание 7.55 часа

Излитане 15.15 часа - през този периода смяна на хидравлична термо помпа с нова , както ни бе съобщено / ако съм разбрала /. Предоставиха ваучери за кроасани и напитки.

Полет малко под 2 часа , при 2.20 минути на отиване. На връщане с български пилот ;)

Кацане на летище Отопени в 18.15. Пристигане в Русе 21.00 часа

 

И това го преживяхме :)

Редактирано от aneliya
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Актуалното състояние е следното: датите ми бяха 14-17 юни. Полетите минават по първи петли на 12. Проверих го навреме и дръпнах една седмица назад 7-10 юни. Сега трябва за си търся нов апартамент, но ще го преживея. Между другото три пъти се обаждах на нормалния телефон на Уиз и три пъти бях единствен на опашката чакащи. Пътуването рязко наближи с една седмица. :)

Връзка към коментар

Аз пък съм от 10-14 юни... отивам по старото, връщам се по новото разписание :D

А въобще не ми се връща толкова рано, че с Милано не ми хареса преди няколко месеца.

 

Та лично аз май ще искам да ми върнат парите (чудя се само дали по сметката им с +20% или на моята карта). Бях платил 2 билета по 100лв., та 200лв., куфарът щеше да излезе 60лв.... общо 260лв... а намерих на Alitalia за по 200лв./билет. Май направо ще ги купувам, по 50лв отгоре (ако се съглася да ми върнат в сметката 240лв.), но поне в нормален час, няма да го мисля таксито, че са 2-3км. пеша от гарата... checkout'ът сигурно щеше да оскъпи, т.к. е с депозит на ръка при пристигане..

 

Та така... : )

 

btw, ще си взема новата лична карта в сряда... ако купя сега билетите през myhellas/trip.bg и т.н. ... нали няма да ми искат данните (номера на картата), а чак на чекирането?

 

edit: май не : )

Хайде, готово... взех си други, поне няма да го мисля придвижването нощем... и ставането или "неспането"

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към коментар

АМежду другото три пъти се обаждах на нормалния телефон на Уиз и три пъти бях единствен на опашката чакащи. 

 

 

Опъваха ли се или те обслужиха без проблем ?

Връзка към коментар

Wizz ми смениха часовете на полета за Рим по първи петли. 

 

Колко време имам, за да потвърдя или откажа?

Как става възстановяването на сумата при анулиране, при положение че съм платил с банков превод?

При положение, че обратният полет е в 7.40, сложно ли е придвижването от града до летището?

 

Благодаря!

В такъв случай аз вземам хотел до летището и рано сутринта нямам проблеми. Не знам точно за Рим какви хотели има, но така направих в Лутън, Гетуик и Берлин. Мисля, че по удобно отколкото да бягаш и да се притесняваш сутринта, а и да ставаш по нощите. Оставям багажа в предния хотел, цял ден ходим, където ходим и вечерта си вземаме багажа и отиваме на хотел до летището, а сутринта...

Връзка към коментар

И на мен не ми прие картата на 19ти и по същия начин остана да плащам по банков път на следващия ден, но преди да тръгна към банката пробвах още веднъж с картата и си мина без проблем, тъй че явно е имало проблеми на 19ти. Резервацията обаче си ми стои и си пише, че е потвърдена. Така че или им звънни, или им пиши, явно има нещо гнило. :(

 

В какъв смисъл си пробвала още веднъж - правила си нова резервация?

Връзка към коментар

В какъв смисъл си пробвала още веднъж - правила си нова резервация?

Ами не, резервацията ми имаше опция за плащане по банков път и през карта. Не ми се е случвало досега, може би защото първоначално ми отхвърляше картата и затова можех да избирам превод или друга (в случая същата) карта. :)

Всъщност да, на някой друг като му е била отхвърлена картата така ли се е получавало ?

Връзка към коментар

Аз да попитам - при промяна на часа на полета, връщат парите само за променения полет или и за обратния полет, който е на същата резервация?

 

И за обратния на същата резервация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И миналата година май се бяха престарали :) Предполагам самолета им е почти изкупен от агенциите и тук-там са оставили нещо на космически цени за най-отчаяните :)

Връзка към коментар

За 900 евро трябва да ми дадат да пилотирам поне от Дубай до Анкара.

 

Шегата настрана , но ако някой купи този билет мисля Wizz наистина трябва да го посрещнат с кючечкийки на летището и да го поканят да разгледа пилотската кабина ;)

 

П.С. Така е явно агенциите са резервирали всичко и не им пука за тия няколко седалки.Предполагам ще държат цената до края.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Това ме навежда на мисълта , защо не правят ( или правят ?) чартъри при такива ситуации ? Предполагам за Нова Година може да запълнят още една машина за сметка на някоя непопулярна и евтина дестинация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това ме навежда на мисълта , защо не правят ( или правят ?) чартъри при такива ситуации ? Предполагам за Нова Година може да запълнят още една машина за сметка на някоя непопулярна и евтина дестинация.

Бъди сигурен, че са си направили добре сметката и използват всяка възможност ;)

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.