Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

И аз си взех един голям салонен до Барселона с намаление. Като си вляза с регистрацията, отивам на управление на резервацията и дадох  допълнителни услуги - излиза цена с намаление - 16 лв. еднопосочно.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Хмм при мен си я дава отстъпката. При Лондон и Дубай цената за чекиран багаж е 32 лева , а за голям салонен 16 лева на посока.

 

Хм, преди намалението на мен за Дубай ми даваше цена на голям салонен багаж 40 лв на посока, а след намалението - 26 лв. Намалението е реално в случая, но е странно защо при теб цената на багажа е различна по принцип. Може би зависи от датата на полета или от цената на билета (колкото по-малко си платил за билет толкова багажа ти е по-скъп).

Връзка към коментар

Хм, преди намалението на мен за Дубай ми даваше цена на голям салонен багаж 40 лв на посока, а след намалението - 26 лв. Намалението е реално в случая, но е странно защо при теб цената на багажа е различна по принцип. Може би зависи от датата на полета или от цената на билета (колкото по-малко си платил за билет толкова багажа ти е по-скъп).

 

Когато по време на рожденния ден на Wizz  резервирах голям салонен багаж до Дубай платих 25 лева на посока (полетите са ноември/декември) , чекираният беше 50 лева . Днес същото струва 16 лева  , а за чекирания 32 лева на посока.

За различните дестинации има разлика в цената на багажа :) .

Връзка към коментар
Георги Матеев

Надали е от сезона, по-логично звучи цената на багажа да е обвързана със стойността на билета. Макар че можем само да гадаем :)

На мен конкретно билетите за Дубай ми излезнаха ужасно евтино - под 140 лева за двупосочен. И съответно за багаж ми искаха 40 лв. за голям салонен и 70 лв. за чекиран в посока. Добре че имаше това намаление сега, че ме болеше сърцето да дам толкова пари за багаж.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Когато по време на рожденния ден на Wizz  резервирах голям салонен багаж до Дубай платих 25 лева на посока (полетите са ноември/декември) , чекираният беше 50 лева . Днес същото струва 16 лева  , а за чекирания 32 лева на посока.

За различните дестинации има разлика в цената на багажа :) .

 

В случая говорим за една и съща дестинация - Дубай. Моите полети са през юли.

 

За багаж преди намалението ми искаха 40 лв. за голям салонен и 70 лв. за чекиран в посока.

 

Днес същото при мен излиза 26 лв. / 46 лв.

Връзка към коментар

Това вече наистина е странно  :)

Моят двупосочен беше 190 лева + 50 лева за голям салонен в двете посоки  за дати 29.11-06.12 .  , което трябва да е вече в сезона за Дубай.

Връзка към коментар
 
Това ми е в оригиналната резервация :
 
CABLL               Large Cabin Bag Long 25.00 BGN

 

 

П.С. Не влизам през моя профил , а задавам полети за същите като моите дати през зимата.

Може да пробваш  :)

Явно действат според топ-сезона в България независимо от  топ-сезона на  дестинацията към която пътуваш.

В това също има логика , защото юли-август е сезона на отпуските у нас и гледат да изцедят максимума.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар
Георги Матеев

Пробвах. За твоите дати наистина излиза по-ниска цена на багажа.

 

А за моите дати (15-19 Юли) излиза по-висока цена. Тествай и ти да видиш?

 

Явно в крайна сметка цената на багажа все пак зависи от сезона, макар че не мога да намеря точната логика.

Връзка към коментар

А , аз ти вярвам няма какво да проверявам.

Интересното е , че се водят по топ-сезона в БГ , но то освен Ларнака, Тел Авив , Малта и най-вече Дубай  всичките им други дестинации съвпадат напълно с нашите сезони  :)

Връзка към коментар

Както се казво - RTFM :biggrin:

То си го пише бре ;)

 

Таксите за багаж се изчисляват въз основа на:

  • Продължителността на полета по разписание*
  • Датата на пътуване (висок сезон, нисък сезон)
  • Начин на купуването (чрез wizzair.com, Мобилно приложение, Телефонен център, Летище)
  • Опериращата авиокомпания (Wizz Air Унгария, Wizz Air Украйна)

Долната таблица показва текущите такси. Ако желаете да видите сумата на таксата за багаж за пътуването ви, можете да използвате и калкулатора за такса за багаж.

Такса wizzair.com, мобилно приложение & телефонен център Летище** Сезон Нисък сезон Висок сезон Целогодишно Време на полета <1:40 часа 1:40-2:40 часа >2:40 часа <1:40 часа 1:40-2:40 часа >2:40 часа Всеки полет Чекиран багаж 29 BGN 39 BGN 49 BGN 49 BGN 59 BGN 69 BGN 128 BGN Голям салонен багаж 20 BGN 20 BGN 25 BGN 29 BGN 29 BGN 40 BGN 79 BGN

*Планирано време на полет е разликата между часа на планираното пристигане и планираното заминаване, коригирано с разликата от местното време. Когато правите резервация чрез wizzair.com или чрез Телефонния ни център, горните правила се прилагат автоматично. Приложимата онлайн такса за багаж, конвертирана в избраната валута, ще се покаже по времето, когато се прави резервация за багажа.

**Когато е закупен в рамките на 3 часа преди заминаване на полета ви. Таксата включва 10 BGN летищна такса, събирана от обслужващия агент. Агентите може да таксуват и повече. Информация за приложимите допълнителни такси е достъпна при агента на Wizz Air на летището на полета ви на заминаване.

http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/baggage

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера плащахме , тоест искахме да платим" чекиран багаж" за Милано . Човекът с картата (ММ) , много бързаше а и е нервак по принцип и не ми остави време да питам .

сега след дъжд - качулка , но все-пак да си задам въпроса .

при вече направена резервация за полет през юли , при добавянето на багаж , никъде не видях "чекиран багаж" , а само "багаж".

помня , че преди намалението излизаше 120лв. в посока , сега с процентчето отпред - 78 лв.

по тази логика трябва да сме платили "чекиран багаж" ,  ама бързината с която го направихме и неясното формулиране доста ме напрегна .

дали наистина сме платили "чекиран багаж" ?

 

съвсем отделно от това , в акаунта на ММ излизаше ,че няма резервация .

в случая я открихме през мейла и номера на потвърждение .

това нормално ли е ?

Връзка към коментар

Едно кратко инфо, ако си букнете транспорт от летище до града и полетът ви закъснее, как да го кажа мило.......'духате супата'

Което при положение, че автобусът не чака само един полет, може и да е ок от гледна точка на хората в автобуса, на които не им чака, обаче при положение, че автобусите им са само няколко през деня, да останеш да чакаш 2-3 часа следващият не е много гот, а ако си за поледният, тогава просто няма следващ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Едно кратко инфо, ако си букнете транспорт от летище до града и полетът ви закъснее, как да го кажа мило.......'духате супата'

Което при положение, че автобусът не чака само един полет, може и да е ок от гледна точка на хората в автобуса, на които не им чака, обаче при положение, че автобусите им са само няколко през деня, да останеш да чакаш 2-3 часа следващият не е много гот, а ако си за поледният, тогава просто няма следващ.

Конкретно,за Дубай ли става въпрос или и за други дестинации?

Връзка към коментар

Конкретно,за Дубай ли става въпрос или и за други дестинации?

За Шарлероа, но предполагам, че е еднакво навсякъде.

Всъщност за Дубай, ако има такъв автобус, понеже полетът е само един, не вярвам ако закъснее да си тръгне празен, ама знае ли човек...

 

П.С. Не е един, има и от Букурещ и Будапеща, може и да се засичат в някой момент....

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой може ли да ми напише адрес за кореспонденция с WIZZ AIR, както с обикновенна поща така и актуален имейл, тъй като искам да изпратя формуляр съгласно Регламент (ЕО) 261. Имаше го някъде, но сега не мога да намеря поста.

Връзка към коментар

Някой може ли да ми напише адрес за кореспонденция с WIZZ AIR, както с обикновенна поща така и актуален имейл, тъй като искам да изпратя формуляр съгласно Регламент (ЕО) 261. Имаше го някъде, но сега не мога да намеря поста.

 

Ей това би трябвало да свърши работа:

 

http://wizzair.com/bg-BG/Claims

Връзка към коментар

За трансфера летище Шарлероа- Брюксел, който се предлага от Wizz като услуга, чрез P-Airbus и струва 10 евро one way.

 

Аха.

Затова, както е коментирано вече - най-добрият вариант е Brussels city shuttle - ако купиш билета по-раничко е 5 и са през половин час. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.