Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Може. Най-много да те накарат да сложиш запалката в прозрачния плик, с останалите течности.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпросче - Може ли да се носи запалка или кибрит в ръчния багаж?

Не влизат в списъка със забранени предемети

 

(аз колко кибрити съм пренесъл в ръчен багаж  - стотици ;):)  )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как дa    проверява докога е валидно членството ми за WIZZ Discount Club?

 

 

Aми погледни с коя резервация си го закупил.

Ако не си пазиш мейлите с резервации виж си банковите извлечения  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някакви облаци верочтно ще надвиснат над Wizz в Сърбия. Май неправомерно са им били предоставени значителни отстъпки от летището в Белград.

 

http://exyuaviation.blogspot.com.es/2014/07/wizz-air-confronts-air-serbia-over.html

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Aми погледни с коя резервация си го закупил.

Ако не си пазиш мейлите с резервации виж си банковите извлечения  ;)

 

Нищо не пазя В профилната страница пише само - Клубен статус Активни.  Дадата явно им е трудно да в сложат, за да се вижда. Ще трябва да им пиша.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Как дa    проверява докога е валидно членството ми за WIZZ Discount Club?

Моите резервации-Минали резервации...пазят се до 20 резервации от последната година. Щом още е активна значи е сред плащанията по тях, освен ако нямате повече от 20 (дай бог всекиму:-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някакви облаци верочтно ще надвиснат над Wizz в Сърбия. Май неправомерно са им били предоставени значителни отстъпки от летището в Белград.

 

http://exyuaviation.blogspot.com.es/2014/07/wizz-air-confronts-air-serbia-over.html

Действително,полетите от  Белград на Уиз са неадекватно евтини спрямо тези от София,например.Миналата година пътувах от Белград до Стокхолм за 60лв!? отиване и връщане.

Връзка към коментар

Вероятно се отклонявам от темата,но ми е любопитно какво мислите.Преди няколко години полетите на Уиз от София също бяха доста евтини.През 2009,2010,2011 цените бяха поне двойно по евтини от сега.До Милано съм пътувала за 9.99лв в посока, а още не бяха пуснали Дискаунт клуб.

Дали привличаха клиенти или и тук е имало споразумения под масата?Защо така рязко дигнаха цените и ги задържаха високи,при положение,че в повечето случаи БГ ЕЪР доблира маршрутите им с по изгодни цени и условия.Едва ли общата инфлация е причината.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Действително,полетите от  Белград на Уиз са неадекватно евтини спрямо тези от София,например.Миналата година пътувах от Белград до Стокхолм за 60лв!? отиване и връщане.

 

 

Сега за същите пари ще летиш София - Малмо-София. :biggrin:      Откакто ги таксуват на нормалните цени, спряха Осло и поразредиха някои дестинации.

 

 

Вероятно се отклонявам от темата,но ми е любопитно какво мислите.Преди няколко години полетите на Уиз от София също бяха доста евтини.През 2009,2010,2011 цените бяха поне двойно по евтини от сега.До Милано съм пътувала за 9.99лв в посока, а още не бяха пуснали Дискаунт клуб.

Дали привличаха клиенти или и тук е имало споразумения под масата?Защо така рязко дигнаха цените и ги задържаха високи,при положение,че в повечето случаи БГ ЕЪР доблира маршрутите им с по изгодни цени и условия.Едва ли общата инфлация е причината.

 

Ти си купувала от  скъпите билети! :) Масово бяха по 4-5 лв, разбира се с полването на Уиз сметката , на която не се слагаше такса за плащане и т.н.  Помниш ли , че от година+  сложиха 15 лв. административна такса на човек на полет. Ето отде свалят кожи....... :biggrin:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега за същите пари ще летиш София - Малмо-София. :biggrin:      Откакто ги таксуват на нормалните цени, спряха Осло и поразредиха някои дестинации.

Такива цени за София-Малмьо-София не съм намирала.Явно не съм търсила достатъчно,а и тази година реших да не ползвам дискаунт клуб.

Ти си купувала от  скъпите билети! :) Масово бяха по 4-5 лв

Ееех,яд ме хвана , развали ми съня :rolleyes:

Връзка към коментар

Цените бяха вдигнати и от-до Полша. RT Катовице-Бургас вече не излиза под 200 лв, а преди 2 години можеше да се намери за 60. От Полша към Западна Европа в момента е най-евтино да се пътува към Донкастър (110 лв), Осло-Торп (80 лв). Иначе успях да си намеря еднопосочен Вроцлав-Дотрмунд за 20 лв, отвреме-навреме се случва.

 

В резултат, ЛОТ например вдигнаха цените на полетите до България 3 пъти. От друга страна, виждам и Райънеър вдигат цени; така че всички са като скачени съдове. Мисля си, че просто не могат да издържат дълго време с цени от рода на 10 лв в 1 посока. Просто не е реално.

Връзка към коментар

 така че всички са като скачени съдове. 

Така е, но така беше и преди - пак бяха скачени съдове. Само че с една съществена разлика. Преди 5-6 години примерно, един като свали цените, останалите играчи по същата дестинация и те сваляха техните, даже ако са повече от 4 се надпреварваха в свалянето.

Сега е обратното - един реши да дигне цените, останалите вместо да останат на предните и да дърпат клиенти от лакомника, те също вдигат своите.

Прекрасен пример за това, което говоря, е София - Виена. И причината не е, че НИКИ се оттеглиха.

И FB, и OS вдигнаха двойно и тройно цените от две години насам, а ако единият ги беше оставил на старите нива, другия можеше да се вразуми. Те всъщност ФБ ги задържаха малко повече, ама с това куцо разписание и 4-5 полета на седмица, определено не са фактор, с който OS да се съобразят с техните 4 полета, само че дневно.

Връзка към коментар

Здравейте! Някой анулирал ли си е полет с Уиз? Интересува ме какви са таксите. В т. 6.5.1. от общите условия пише, че се възстановява: "....  Общата цена, след удържане на Такса за отмяна на резервация. Ако отмените резервацията си в рамките на 14 дни преди определената дата на Полета Ви, ще Ви бъде възстановена Общата цена след удържане на Такса за други услуги и Защитна такса за място....".

Никъде не виждам размера на тези такси, та ще Ви бъда благодарна ако ме ориентирате.
Редактирано от eloena
Връзка към коментар

Ново 20: Airfrance-KLM били в напреднала фаза да купят Уиз. 

 

Източник: http://www.zakenreisnieuws.nl/nieuws/categorie/2/airlines/air-france-klm-onderhandelt-over-overname-wizz-air (на холандски, ползвайте гугъл транслейт)

 

Нямам си и на идея до колко е сериозно това, но ако се случи съвсем може да кажем чао на супер евтините билети. Предполагам ще опитат да ги интегрират с transavia, които далеч не са на същото ценово ниво, макар и да имат прилично ниски цени от време навреме. 

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.