Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Благодаря много!


Може би тук трябваше да попитам и следното: Дамска и мъжка чанта и чанта за лап-топ, брои ли се за малък безплатен салонен багаж? Или освен посочените може да се вземе на борда безплатен малък салонен багаж с размери 42/32/25 см. Става въпрос за WIZZ. Предварително благодаря! .


 До месец април ще има ли нови намаления на WIZZ полети до Лондон?

Връзка към коментар

...

 До месец април ще има ли нови намаления на WIZZ полети до Лондон?

Предполагам, че ще има намаления, но никой не може да гарантира, че цената ще по-ниска или дори същата като сегашната.

Връзка към коментар

Продават чанти с техните размери за около 30 лв., например от Естил. Ако ще пътуваш с тях, можеш да си вземеш. Събират за 3-5 дни най-необходимото.

Извинявам се за оф-топика, но отдавна си търся куфара с такива размери, би ли споделила линк към такъв, защото не виждам  в сайта, или си ги гледала в магазина им?

Връзка към коментар

Не е куфар, а чанта с размерите на wizz. Шият ги специално с тези размери. Събират повече неща от раницата. 4-5 блузи, пуловер, дънки и козметика. Ако се налага да пътувам с лаптоп и той се събира. Проблемът е вторият чифт обувки, но аз пътувам с маратонки и ако се скъсат - нови. В сайта на Еstil ги няма, но в моловете по магазините съм ги виждала. Моята е на една варненска фирма, имат магазин в Грандмол Варна. На мъжа ми му подариха на Estil. Няма особена разлика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинявам се за оф-топика, но отдавна си търся куфара с такива размери, би ли споделила линк към такъв, защото не виждам  в сайта, или си ги гледала в магазина им?

В подлеза зад НДК, който е на Фритьоф Нансен и Евл.Георгиев, има доста магазини за чанти и куфари, там съм виждал такива с размера за малък салонен на Уиз.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Знам само, че Wizz постоянно ме стресират и все по-често не се чувствам комфортно с тях.

 

Как само в едно изречение успя да кажеш всичко по темата. От години съм установил същото за себе си и вече втора година не пътувам с тях за нищо на света...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Следя две дестинации и макар да не са от/до София (за която е файла) вероятно няма да учудя никого с това, че цените се връщат към нивата от преди намалението от 11.02.2015.

пп. никой не пише в темите за чартърни полети  :wacko: 

 

 

Ето ти за чартоляци

Туроператори анулирали само 2 полета до Варна

http://varna.dir.bg/news.php?id=18510373

 

И другата глупост

Wizzаir стъпва в Пловдив? :biggrin:

http://news.plovdiv24.bg/541777.html

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Искам да подчертая, че сърдечно съм благодарен за отзичивостта и насоките къде и какво да чета.
Само дето моите очаквания се разминават с разбиранията за достоверен източник с тези на "съветниците".

Вероятно  проблемът е в мен, но не бих се обидил ако подобни източници ми бъдат спестявани.
 

Редактирано от bat.galin
Връзка към коментар

Една малко изненадваща за мен оферта - 29 Е round trip -  която предлага добри продължения
Easyjet имат хъб на международното летище на Милано, а аз не знаех че Wizzair (ще) кацат там.



 

post-2286-0-08557900-1424210814_thumb.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хайде някой да буква и да повдигне темата за Кипър, че и аз ще я следя! Уж за 70 лева отиваш в Азия пък си в европейския съюз. А и някакви британски петна се тъмнеят на атласа. Странно и интересно да се прочете и посети!

post-1495-0-43182000-1424443526_thumb.png

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Вчера преди полета за Барселона погледа ми се спря на младо момиче и момче някъде малко над 20-те. Викам си ето едно красиво нормално същество отличаващо се от многото нацупени представителки тип лъскави ботуши , надути устни и тен като за световно. Знаете колко масова е тази гледка в полетите към Испания и особено Италия.

Както и да е няма и 40-ина минути от полета и гледам пича вече със слушалки на уши и ексценттрични тъмни очила с дебела бяла рамка се изправя ( беше на средна седалка) и ръкомаха все едно е на дансинга на хаус парти :)

Викам -кефи се на музиката човека. След малко гледам сериозен мъж дето беше до тях на реда се измести на празна седалка , а стюардесата взе хартия да бърше по седалките и прибра пластмасово шише от уиски ...тоя келеш явно си беше купил и изсмукал половинка от безмитния.

Яд ме е , че стюардите се оказват толкова толерантни и почти не му направиха забележка единствено му метнаха по един лош поглед.

При кацането след обичайните ръкопляскания пилотите получиха и поне два биса от въпросния младеж , а после продължи с простотиите и на багажната лента.

Тък като бяха близо разбрах , че им е първи полет изобщо в което лошо няма ...най ме яд обаче , че е вярна приказката как хубавите ябълки прасетата ги ядат.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

От декември месец Уиз ер тихомълком са въвели динамична система за определяне на цената на чекирания багаж, като са въвели по ниски минимум и по високи максимум цени за багажа спрямо досегашните. Това прави още по трудно оптимизирането на купуване на билети с чекиран багаж.
Според обяснението на Уиз ер колкото по рано си купи някой билета с чекиран багаж, толкова по ниска ще му е такста и с напредването на времето и увеличаването на чекирания багаж ще се увеличава и цената.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хайде някой да буква и да повдигне темата за Кипър, че и аз ще я следя! Уж за 70 лева отиваш в Азия пък си в европейския съюз. А и някакви британски петна се тъмнеят на атласа. Странно и интересно да се прочете и посети!

2 пъти се каня да резервирам...даже цената беше по-ниска( от букурещ  100 лей двупосочен -44лв.), но се възпирам.

Мисля, че няма какво интересно да се види..четох, търсих къде да се хвана..не можах....най- много само да ида да се разпиша, че съм бил...но не повече от 2 дни

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От декември месец Уиз ер тихомълком са въвели динамична система за определяне на цената на чекирания багаж, като са въвели по ниски минимум и по високи максимум цени за багажа спрямо досегашните. Това прави още по трудно оптимизирането на купуване на билети с чекиран багаж.

Според обяснението на Уиз ер колкото по рано си купи някой билета с чекиран багаж, толкова по ниска ще му е такста и с напредването на времето и увеличаването на чекирания багаж ще се увеличава и цената.

 

Пълни смешници, писна ми от номерцата им. Имам 2 планирани полета с тях (за които няма да си купя НИКАКЪВ багаж), след което лично за мен тази авиокомпания отива завинаги в черния списък.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пълни смешници, писна ми от номерцата им. Имам 2 планирани полета с тях (за които няма да си купя НИКАКЪВ багаж), след което лично за мен тази авиокомпания отива завинаги в черния списък.

 

Това е авиокомпанията която смъкна цените на самолетните билети в Източна Европа и в болшинството случаи предлага най-ниските цени. Имат си трикове с които се опитват да се представят за по евтини от колкото реално са, но това не би трябвало да е причина да не летиш с тях.

Аз лично винаги проверявам как е положението за дадена дата и който е ценово най-добър с него летя! Единствено при полети от 8-10 часа съм готов да платя минимална надценка за по добра връзка и по голямо удобство.

 

Политиката на Уиз ер спрямо ръчния и чекирания багаж може да изглежда тъпо заяждане и събиране на пари, но ако в резултат на тази политка не ти взимат ръчния багаж за да го качат в багажното поделение (честа практика при Ryanair) или с по голяма вероятност ще ти закарат чекираният багаж до дестинацията, не е ли по добре така?

 

Вчера едни познати от танцов състав ми се оплакваха от португалската TAP за пътуване до Чили. Специално са ги избрали тях, защото предлагат “безплатен“ чекиран багаж до 30 килограма, но 29 багажа са им останали на началната дестинация и TAP са им доставили багажа чак в края на фестивала, когато е трябвало да се прибират :( Това по коректно ли е спрямо политиката на Уиз, който увеличава цената на чекирания багаж и така ограничава възможността за един полет да чекират повече багаж от възможностите на самолета.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Отделих в отделна тема историите за недоставен и повреден багаж: http://magelanci.com/topic/3939-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82/

 

Макар че от авиокомпания до авиокомпания разлики колкото искаш е добре да се види как работи механизма като цяло. 

Връзка към коментар

Това е авиокомпанията която смъкна цените на самолетните билети в Източна Европа и в болшинството случаи предлага най-ниските цени. Имат си трикове с които се опитват да се представят за по евтини от колкото реално са, но това не би трябвало да е причина да не летиш с тях.

Аз лично винаги проверявам как е положението за дадена дата и който е ценово най-добър с него летя! Единствено при полети от 8-10 часа съм готов да платя минимална надценка за по добра връзка и по голямо удобство.

 

Политиката на Уиз ер спрямо ръчния и чекирания багаж може да изглежда тъпо заяждане и събиране на пари, но ако в резултат на тази политка не ти взимат ръчния багаж за да го качат в багажното поделение (честа практика при Ryanair) или с по голяма вероятност ще ти закарат чекираният багаж до дестинацията, не е ли по добре така?

 

Вчера едни познати от танцов състав ми се оплакваха от португалската TAP за пътуване до Чили. Специално са ги избрали тях, защото предлагат “безплатен“ чекиран багаж до 30 килограма, но 29 багажа са им останали на началната дестинация и TAP са им доставили багажа чак в края на фестивала, когато е трябвало да се прибират :( Това по коректно ли е спрямо политиката на Уиз, който увеличава цената на чекирания багаж и така ограничава възможността за един полет да чекират повече багаж от възможностите на самолета.

 

Не искам да споря, всеки си има мнение. Факт е, че Wizz най-често са ми докарвали негативни усещания, въпреки ниските си цени. Аз лично бях с тях дотук, освен ако наистина нямам никакъв друг избор за полет.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.