Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Не съм летял с Wizz от 2011 година, та имам един въпрос - за малък салонен багаж. Ако раницата ми е малко по-висока от разрешения размер (примерно 2-3 см.), но не е пълна догоре т. е. това с което е пълна е в рамките на разрешения размер и мога да я натъпча в кошницата за мерене според вас ще мине ли или ще ме карат да купувам голям салонен на място?

 

Ако някъде самолета е на ръкав и пускат веднага след платилите приоритетно качване хора с малки деца или с някакви мобилни проблеми, 6 годишно дете минава ли за малко? :)

Връзка към коментар

Не съм летял с Wizz от 2011 година, та имам един въпрос - за малък салонен багаж. Ако раницата ми е малко по-висока от разрешения размер (примерно 2-3 см.), но не е пълна догоре т. е. това с което е пълна е в рамките на разрешения размер и мога да я натъпча в кошницата за мерене според вас ще мине ли или ще ме карат да купувам голям салонен на място?

 

Ако някъде самолета е на ръкав и пускат веднага след платилите приоритетно качване хора с малки деца или с някакви мобилни проблеми, 6 годишно дете минава ли за малко? :)

Ако раницата по размери е по-голяма от допустимия багаж, но можеш да я натъпчеш в клетката няма да имаш проблеми. Проверката я правят като искат да сложиш багажа в клетката, никой не му мери размерите. Щом влиза без да стърчи няма да те карат да плащаш.

Мисля, че 6 год. дете няма да мине за малко дете, за което пускат приорити. Правило ми е впечетление, че така пускат бебета и съвсем малки деца 1-2год.

 

При последното пътуване, миналата седмица от Малмьо, беше такъв хаос при влизането в самолета, че даже никой не провери кой всъщност се качва в самолета, нито кой с колко чанти е. При отиването към Швеция пък ми направи впечатление, че наземните служители дискриминират мургавите ни събратя. Тях ги караха да мерят багажа в клетката и се заяждаха за всеки милиметър, а нас със значително по-големи чанти най-любезно ни пожелаха приятен път. Това отношение беше направо очевадно.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И на двата ти въпроса отговорът е да. Ако можеш да натъпчеш раницата в кошницата - минава.

Пътувала съм с 8 г. дете и ме пуснаха с предимство, а на връщане дори ме попитаха защо не съм си ползвала предимството, че едва ми намериха места едно до друго.

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съвсем скоро някой беше писал за проблем със 7 год. дете. 

Аз също винаги съм наблюдавала, че само бебета и деца на количка са пускали с предимство. Всички останали са били на опашките и никой не ги е канил да минават отпред. Възможно е да е според настроението на обслужващия наземен персонал, но аз не бих рискувала, ако искам да мина приорити. 

Връзка към коментар

FlyTraveler, никой няма да те покани да се качиш с предимство с детето. :)

Отиваш при служителите и питаш. Понякога става, понякога не - зависи колко приорити има за самолета.

 

При полетите за Дубай има още нещо - там продават малко по-специални места - да седят само двама на ред и купилите тези места, също получават приоритетно качване. Така дори и да се качиш измежду първите можеш да седнеш около 10-ти ред, защото първите три реда се плащат, а след тях има запазени още 5-7 реда. :)  Има още нещо за отбелязване - ако не се запълнят тези редове(предварително закупени или предложени за купуване в самолета), тогава там настаняват последните качили се в самолета. ;)

 

За раницата вече са казали - аз само ще допълня, че напоследък не мерят много багажа - само очевадно по-големи багажи, но това все пак зависи от настоението на наземните служители. :(

Редактирано от Mary
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

FlyTraveler, никой няма да те покани да се качиш с предимство с детето. :)

Отиваш при служителите и питаш. Понякога става, понякога не - зависи колко приорити има за самолета.

 

При полетите за Дубай има още нещо - там продават малко по-специални места - да седят само двама на ред и купилите тези места, също получават приоритетно качване. Така дори и да се качиш измежду първите можеш да седнеш около 10-ти ред, защото първите три реда се плащат, а след тях има запазени още 5-7 реда. :)  Има още нещо за отбелязване - ако не се запълнят тези редове(предварително закупени или предложени за купуване в самолета), тогава там настаняват последните качили се в самолета. ;)

 

За раницата вече са казали - аз само ще допълня, че напоследък не мерят много багажа - само очевадно по-големи багажи, но това все пак зависи от настоението на наземните служители. :(

 

Аха, ясно. На летището в София предполагам е Терминал 1 за Wizz, там ръкави няма и с автобус се ходи до самолета. Отварят ли предна и задна врата или само предна?

 

Какво е положението при качване на DWC  в Дубай? Там с ръкав ли е или пак с автобус? Ако е с автобус предна и задна врата ли отварят?

 

Горе-долу до каква степен е пълен самолета при полетите до Дубай (въпрос към всички летели с Wizz по дестинацията).

 

Сега се сетих, че имам писмено потвърждение от 2011 година за приоритетно качване (тогава бях купил, но в София не ми го признаха и после след опкакване ми писаха, че при следващия полет ще ми го дадат) :) :) Ако намеря мейла ще се пробвам предватително да им пиша да видим дали ще си спазят обещанието след 4 години :) :)

Връзка към коментар

Аха, ясно. На летището в София предполагам е Терминал 1 за Wizz, там ръкави няма и с автобус се ходи до самолета. Отварят ли предна и задна врата или само предна?

 

 

Първия автобус е разделен с едно въженце и в предната част са хората с priority, като отварят първо предната врата, за да слязат/влязат в самолета те, и след това отварят задната за останалите. Във втория автобус отварят първа и втора врата едновременно.За DWC не мога да кажа, не съм летял до там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В София спазват правилата за приоритетно качване и в автобуса отварят само вратата, където са качени тези пътници. Предполагам въпроса е за вратите на автобуса?

 

В Дубай не са на ръкав, а отново с автобус. И там отварят първоначално само вратата за приоритите, а ако има повече с приорити ги водят с отделен автобус. 

И в двете посоки седяхме сами на ред, без да сме плащали за това т.е. не беше пълно затоварването, но имаше доста хора.

Задължително се пробвай да ти датат обещаното предимство.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В София спазват правилата за приоритетно качване и в автобуса отварят само вратата, където са качени тези пътници. Предполагам въпроса е за вратите на автобуса?

 

В Дубай не са на ръкав, а отново с автобус. И там отварят първоначално само вратата за приоритите, а ако има повече с приорити ги водят с отделен автобус. 

И в двете посоки седяхме сами на ред, без да сме плащали за това т.е. не беше пълно затоварването, но имаше доста хора.

Задължително се пробвай да ти датат обещаното предимство.

 

Всъщност питах за вратите на самолета - дали отварят и задната или качват само от предната?

 

Обещанието за безплатно приоритетно качване при следващ полет е всъщност от Swissport летище София, защото грешката беше тяхна. Много ми е интересно дали ще ми отговорят, дано жената да работи още там и да си гледа мейлбокса :) :) :)

 

Благодаря за отговорите до момента!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Понеже Дубай е доста далеч, за това самолета пътува с по-малко пътници от максималния си капацитет. Те и за това се опитват да продадат допълнителните празни седалки като бонус да си закупиш празно място до себе си :) Мисълта ми е, че ако не е популярна услугата, имаш голям шанс да се възползваш от нея и без да плащаш.

 

Отварят и задната врата на самолета, аз винаги се насочвам натам, понеже е по-малко натоварено. По този начин често може да си намериш места дори в предната част на кабината, до които тези които се редят отпред не могат да стигнат :) Аз лично обичам да сядам малко зад крилото като гледам илюминатора да е удобен за гледане. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже Дубай е доста далеч, за това самолета пътува с по-малко пътници от максималния си капацитет. Те и за това се опитват да продадат допълнителните празни седалки като бонус да си закупиш празно място до себе си :) Мисълта ми е, че ако не е популярна услугата, имаш голям шанс да се възползваш от нея и без да плащаш.

 

Отварят и задната врата на самолета, аз винаги се насочвам натам, понеже е по-малко натоварено. По този начин често може да си намериш места дори в предната част на кабината, до които тези които се редят отпред не могат да стигнат :) Аз лично обичам да сядам малко зад крилото като гледам илюминатора да е удобен за гледане. 

 

Мерси Георги, аз обичам последните 3 реда (без най-последния) хем се вижда добре без да пречи крилото, хем близо до тоалетна и стюардеса.

 

Как стои въпроса с храната и водата при полети на Wizz до Дубай? Предполагам продават и от двете, дали е по-изгодно човек да си купи вода на Терминал 1 в София след секюрити и паспортна проверка или да се купува в самолета? Ако си нося сандвичи можем ли да ги ядем в самолета, доколко спазват забрана ако има такава? Знам, че издребнявам, ама то повече за спорта :) :)

Fly, наземното обслужване вече не е от Swissport и вероятно няма да стане.

 

Ами няма явно... :) Мерси за инфо-то, поне да знам защо не ми отговарят и да не упорствам :)

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

За спорта, най-евтината вода е празна бутилка през охраната и после си я пълниш от чешмата в тоалетната :)

Иначе мисля, че на терминала е 2 лв, а в самолета май е повече.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Последно да попитам за онлайн чек-ин. Нещо ми се мярна, че може да се прави 30 дни преди полета (повечето АК го правят само 24 часа преди полета) т. е. мога отсега да си разпечатам бордните карти и за отиване и за връщане. Това така ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, онлайн чекина го направиха /преди година-две/ вече месец напред, преди беше 14 дни.

За водата в самолета почти съм сигурна, че беше пак два лева....дано не се заблуждавам, но така мисля.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За спорта, най-евтината вода е празна бутилка през охраната и после си я пълниш от чешмата в тоалетната :)

Иначе мисля, че на терминала е 2 лв, а в самолета май е повече.

 

Ха ха ха, чак за това не бях се сетил. То чешмяната вода в София си е хубава, не е като във Варна. Ще взема 2 празни бутилки Х 1.5 литра, полета си е дългичък все пак :) :) 2 лв сигурно за 500 мл. бутилка... :)

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Мерси Георги, аз обичам последните 3 реда (без най-последния) хем се вижда добре без да пречи крилото, хем близо до тоалетна и стюардеса.

 

Как стои въпроса с храната и водата при полети на Wizz до Дубай? Предполагам продават и от двете, дали е по-изгодно човек да си купи вода на Терминал 1 в София след секюрити и паспортна проверка или да се купува в самолета? Ако си нося сандвичи можем ли да ги ядем в самолета, доколко спазват забрана ако има такава? Знам, че издребнявам, ама то повече за спорта :) :)

...

Водата(500мл.) е с най-ниска цена на барчето на летището - 2лв.

В магазините е 1,50 евро, а в самолета 2 евро. На дубайското летище водата беше 1 дирхам!

Няма проблем да си носиш сандвичи за ядене и не само сандвичи. Особено, когато пътувам с децата нося всякакви ... бонбонки, дъвки и т.н. :)

Сандвичи и др. неща за ядене и пиене продават и в самолета естествено. Сега ги зареждат мисля от Скопие и качеството е една идея по-добро от преди. :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, за 500мл, при това може би не беше 2 лева, а 2 евро :)

 

В края на списанието им го има менюто, може да разгледаш: http://www.ink-live.com/emagazines/wizz/1847/february-2015/#120

 

Ако случайно линка не работи отвори тук: http://wizzmagazine.com/, кликни на корицата с Дортмунд, после след 120 страница почва менюто. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Водата(500мл.) е с най-ниска цена на барчето на летището - 2лв.

В магазините е 1,50 евро, а в самолета 2 евро. На дубайското летище водата беше 1 дирхам!

Няма проблем да си носиш сандвичи за ядене и не само сандвичи. Особено, когато пътувам с децата нося всякакви ... бонбонки, дъвки и т.н. :)

Сандвичи и др. неща за ядене и пиене продават и в самолета естествено. Сега ги зареждат мисля от Скопие и качеството е една идея по-добро от преди. :)

 

На софийския терминал 1 в малкото магазинче за вестници (срещу големия duty free shop) продават 1,5 литра вода за 2 лв. - това е най-добрата оферта там :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Водата(500мл.) е с най-ниска цена на барчето на летището - 2лв.

В магазините е 1,50 евро, а в самолета 2 евро. На дубайското летище водата беше 1 дирхам!

Няма проблем да си носиш сандвичи за ядене и не само сандвичи. Особено, когато пътувам с децата нося всякакви ... бонбонки, дъвки и т.н. :)

Сандвичи и др. неща за ядене и пиене продават и в самолета естествено. Сега ги зареждат мисля от Скопие и качеството е една идея по-добро от преди. :)

 

Много точна инфо, мерси. Вземам тогава за из път пластмасови кутии от сладолед с пълнени чушки, стар чесън, хляб и сол + 2 празни бутилки за вода по литър и половина, които ще напълня от тоалетната не летището. :) :)

На софийския терминал 1 в малкото магазинче срещу големия duty free shop продават 1,5 литра вода за 2 лв. - това е най-добрата оферта там :)

 

А, това направо си се ядва и си струва да пропусна упражнението с празните бутилки. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На софийския терминал 1 в малкото магазинче срещу големия duty free shop продават 1,5 литра вода за 2 лв. - това е най-добрата оферта там :)

При последното ми пътуване нямаше големи бутилки. :biggrin:  

Там също са вдигнали цената на малката бутилка - преди Нова година  беше 1 евро, а сега е 1,50 евро. :biggrin:

Може разбира се да е било случайност.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.