Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Направих първите си два полета с WIZZ и се сблъсках с един проблем,с който съм се сбъсквал и с БГеър.А именно разстоянието между редовете,става на въпрос при един и същ модел самолет.

Първият ни полет беше София-Бергамо с А320.Колената ми се бяха забили в предния ред.Имаше опция да доплатим по 16евро за аварийните изходи на крилата,но ни досвидя и се чанчихме до Бергамо.Вторият полет беше от Лутън до София,пак с А320.Бяхме решили да си платим за аварийните изходи,като мислехме,че цената е твърда на полет.Да,ама не-поискаха ни по 19паунда.Пак ни досвидя,4х19=96.Този път извадихме късмет.Чисто нов А320 и между коленете ми и предната седалка поне едно 10см.Как може човек да прецени какъв самолет ще му се падне и дали да доплаща или не?

Връзка към коментар

По въпроса за разстоянието между седалките - на по-дългите разстояния пускат самолети с по-широки седалки. До Дубай мисля, че са самолетите с по-големите разстояния, до Лондон има и от двата. На късите разстояния със сигурност са самолетите с наблъсканите седалки.

Връзка към коментар

Защото колкото повече наближава полетът, толкова повече падат цените, ако не се изкупуват местата. Те са вързани нещата -

 

колкото по-пълен самолет - толкова по-скъпи билети

колкото по-близка датата - толкова по-евтини

 

 

Ако на X ден при запълнен 5% са 50лв.

То на Х+10 дни и пак при 5% може да са 40лв.

Но ако на Х+10 са 20%, то нищо чудно да са по 80лв. вече

 

п.п. такива са ми наблюденията, а вече по к'ви формули и други неща играят... нямам идея..

 

едит: хм, някъде избяга постът...

 

Схванах, при редакцията ми е бил преместен и моят пост, нищо де, нека седи този тук, общовалиден ще да е и за тези, и за другите. :biggrin:

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към коментар

На мен ми предстои за първи път да пътувам с Wizz Air и  на билета ми не пише място. Може би ще пише след като се чекирам онлайн, но все пак ми е странно. Досега не ми се е случвало да не ми пише мястото или поне да ми се даде опция да си избера сам. 

Връзка към коментар

На мен ми предстои за първи път да пътувам с Wizz Air и  на билета ми не пише място. Може би ще пише след като се чекирам онлайн, но все пак ми е странно. Досега не ми се е случвало да не ми пише мястото или поне да ми се даде опция да си избера сам. 

При Wizz няма определени места. Влизаш в самолета и сядаш където си избереш. :)

Връзка към коментар

За предпочитане тръгваш към задната врата, там обикновено има по-малко хора, което ще ти даде по-голяма свобода на избор. Автобусите при последния ми полет тръгнаха едновременно от гейта, така че няма смисъл от по-ранно редене на опашката. 

 

Всъщност, случва ли се да са повече от два автобуса, като че ли при пълен полет 180 говеда не могат да ни натъпчат само в 2? :) Ако са повече от два, гледай да си в първите два да не увиснеш със средно място. 

Връзка към коментар

За предпочитане тръгваш към задната врата, там обикновено има по-малко хора, което ще ти даде по-голяма свобода на избор. Автобусите при последния ми полет тръгнаха едновременно от гейта, така че няма смисъл от по-ранно редене на опашката. 

 

Всъщност, случва ли се да са повече от два автобуса, като че ли при пълен полет 180 говеда не могат да ни натъпчат само в 2? :) Ако са повече от два, гледай да си в първите два да не увиснеш със средно място. 

Виждала съм повече от два, но рядко но софийското летище.

Последните пъти тръгва първо първия автобус, а втория след като се напълни и той.

Връзка към коментар

Такова нещо не ми се беше случвало - все едно сме на междуселски микробус :D А за багажа заяждат ли се? Чантата ми за лаптоп е с 4 см по-висока и широка от допустимото, да не вземат да ми искат 50 лв за тези 4 см.

Връзка към коментар

Такова нещо не ми се беше случвало - все едно сме на междуселски микробус :D А за багажа заяждат ли се? Чантата ми за лаптоп е с 4 см по-висока и широка от допустимото, да не вземат да ми искат 50 лв за тези 4 см.

Ако носите само лаптоп - не вярвам да се заяждат, но ...

Връзка към коментар

Виждала съм повече от два, но рядко но софийското летище.

Последните пъти тръгва първо първия автобус, а втория след като се напълни и той.

 

Но първия изчаква втория и отварят вратите заедно, нали? Поне при мен беше така последния път, като не броим priority. 

 

Такова нещо не ми се беше случвало - все едно сме на междуселски микробус :D А за багажа заяждат ли се? Чантата ми за лаптоп е с 4 см по-висока и широка от допустимото, да не вземат да ми искат 50 лв за тези 4 см.

 

На теория е възможно да се заядат, но за лаптоп чанта е супер малко вероятно. Ако можеш да я посмачкаш да влезе във формичката им за тест няма да имаш проблеми. Нали чантата ще е единственото, което ще носиш, не планираш да имаш и раница освен нея, че тогава ще имаш проблем :)

Връзка към коментар

Но първия изчаква втория и отварят вратите заедно, нали? Поне при мен беше така последния път, като не броим priority. 

...

Не.

Първия автобус тръгва да кажем, когато втория е наполовина пълен. Пътниците от първия вече(почти) са се настанили и идва втория автобус.

Връзка към коментар

Не.

Първия автобус тръгва да кажем, когато втория е наполовина пълен. Пътниците от първия вече(почти) са се настанили и идва втория автобус.

 

При мен със сигурност не беше така. Двата автобуса отвориха едновременно врати, което ми хареса, че нямаше да се налага да се редя на първи автобус до сега... ама явно е нещо, което е на случаен фактор :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При мен винаги първият автобус е тръгвал преди втория. Следователно си се поръчквам малко докато се кача на рейса, но поне после ми е спокойно в самолета. И аз винаги от задната врата се качвам и често има места мнооооого напред, но се е образувала тапа и тези от предната врата не могат да се доберат до тях. :D Абе забавно ми е с Wizz! :) 

Връзка към коментар

Ако носите само лаптоп - не вярвам да се заяждат, но ...

 

 

Но първия изчаква втория и отварят вратите заедно, нали? Поне при мен беше така последния път, като не броим priority. 

 

 

На теория е възможно да се заядат, но за лаптоп чанта е супер малко вероятно. Ако можеш да я посмачкаш да влезе във формичката им за тест няма да имаш проблеми. Нали чантата ще е единственото, което ще носиш, не планираш да имаш и раница освен нея, че тогава ще имаш проблем :)

 

Лаптоп + таблет + някои документи (без раница). Мисля да пробвам така, пък каквото стане. На ширина ще я наблъскам чантата, но на височина няма да мога да я намачкам.

Връзка към коментар

И докато сме на темата:

И Варшава и Катовице ме устройват,т.е.само полет до България.Дати  около 25-28-ми юни.Дори и Варна не е лоша крайна дестинация,само цената да не е 200+ лв,че ще сме и с двете деца и цифрата става страшна.А иначе с Уизеър имам много добри попадения,но е безкрайно изнервящо това дебнене на цените.  :)

Признавам, че не е приятно дебненето, но пък гледам , че цената от Варшава до Бургас е 86 Е , еднопосочен,  за сам  - малко е височка, но за края на юни е добра а и  вероятно ще падне.
А междувременно чакайки, може да попиташ www.enterair.pl  дали все още предлагат билети до Бургас - аз със сайта им не можах да се оправя, но гледам , че имат полети до Бургас. :blush:

 

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

  :good: 

В  50 % от полетите ми с тази компания се придвижвам пеш от гейта до стълбичката  :derisive: 

 

Браво пи*, хараса ми! :)  Човекът може да не лети от София, а   самолетчето да е закачено на ръкав. Сега каква е цаката за влизане през задната врата на ръкав? :lol: :lol: :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Браво пи*, хараса ми! :)  Човекът може да не лети от София, а   самолетчето да е закачено на ръкав. Сега каква е цаката за влизане през задната врата на ръкав? :lol: :lol: :lol:

Ами цаката е горе-долу същата. Ръчкане да си по-напред и после пак през задната врата. :) Така бяхме в Малмьо и в предната част пак имаше яко задръстване, а отзад беше що-годе спокойно. :)

Връзка към коментар

И докато сме на темата:

Признавам, че не е приятно дебненето, но пък гледам , че цената от Варшава до Бургас е 86 Е , еднопосочен,  за сам  - малко е височка, но за края на юни е добра а и  вероятно ще падне.

А междувременно чакайки, може да попиташ www.enterair.pl  дали все още предлагат билети до Бургас - аз със сайта им не можах да се оправя, но гледам , че имат полети до Бургас. :blush:

 

Да отговоря и аз по темата и ще те цитирам теб, че не ми се търси къде беше оригиналния пост :) Ниски цени не съм виждал до Бургас/Варна на Уиз, за всеки случай нищо сравнимо с най-ниските цени в София. Като цяло повечето от тези полети са изкупени в голяма част от агенциите и се предлагат само останали места, които са си на по-висока цена. Може би Лондон да прави изключение, но за полетите от Централна Европа със сигурност е така. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А за багажа заяждат ли се? Чантата ми за лаптоп е с 4 см по-висока и широка от допустимото, да не вземат да ми искат 50 лв за тези 4 см.

В София не правят проблем, но на връщане най-вероятно няма да ти се размине.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последенв въпрос за Wizz или по-скоро за секюрити на терминал 1. Като течности мога ли да пренеса 100 мл Панадол - лекарство за малката (в шише, не е спрей, в прозрачна торба със зип), 18 мл спрей за хрема и 30 мл. Тантум Верде спрей за гърло?

Досега не ми се е налагало да пренасям такива неща, но сега пътуваме с дете на 6 г.

Чакам мнения до около 40 минути, да знам дали да ги слагам в чекирания куфар, а биха ми свършили работа на борда на самолета при настоящата хрема.

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Последенв въпрос за Wizz или по-скоро за секюрити на терминал 1. Като течности мога ли да пренеса 100 мл Панадол - лекарство за малката (в шише, не е спрей, в прозрачна торба със зип), 18 мл спрей за хрема и 30 мл. Тантум Верде спрей за гърло?

 

Досега не ми се е налагало да пренасям такива неща, но сега пътуваме с дете на 6 г.

 

Чакам мнения до около 40 минути, да знам дали да ги слагам в чекирания куфар, а биха ми свършили работа на борда на самолета при настоящата хрема.

 

Благодаря предварително!

Можеш да ги пренесеш.

Предполагам на шишето на Панадола пише 100мл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последенв въпрос за Wizz или по-скоро за секюрити на терминал 1. Като течности мога ли да пренеса 100 мл Панадол - лекарство за малката (в шише, не е спрей, в прозрачна торба със зип), 18 мл спрей за хрема и 30 мл. Тантум Верде спрей за гърло?

 

Досега не ми се е налагало да пренасям такива неща, но сега пътуваме с дете на 6 г.

 

Чакам мнения до около 40 минути, да знам дали да ги слагам в чекирания куфар, а биха ми свършили работа на борда на самолета при настоящата хрема.

 

Благодаря предварително!

 

Всъщност, точно в куфара не можеш да ги носиш според правилата:

 

МОГА ЛИ ДА ПРЕНАСЯМ СВОИТЕ ЛЕКАРСТВА В РЕГИСТРИРАНИЯ БАГАЖ?

Вашият регистриран багаж не трябва да съдържа лекарства. Позволява се обаче да носите във вашия салонен багаж лекарство, което ще ви е необходимо по време на полета. Моля, вижте разпоредбите за безопасност относно носенето на течности на борда.

 

 

 

На борда нямаш проблеми, сложи ги в пликчето с течностите при проверката и така. За спрейчетата може и да направят проблем, но те май не са под налягане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.