Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Капките за хрема на сина ми дори ги слагам в джоба и ги показвам секюрити-контрола, като обяснявам, че е за сина ми. Доста пъти съм пътувала така, т.к. синът ми има проблем с носа при летене. Никъде не са ми правили проблем.

Връзка към коментар

Отделих темата за новите дестинации на Уиз, че хич не е кратка новина, ми си е доста голяма :)

 

http://magelanci.com/topic/4082-wizz-air-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Всъщност, точно в куфара не можеш да ги носиш според правилата:

 

 

 

 

На борда нямаш проблеми, сложи ги в пликчето с течностите при проверката и така. За спрейчетата може и да направят проблем, но те май не са под налягане. 

 

Аз си купих антибиотици, 5 опаковки парацетамол, беналгин и всякакви такива лекарства. Значи да не ги слагам в куфара?

Връзка към коментар

Аз си купих антибиотици, 5 опаковки парацетамол, беналгин и всякакви такива лекарства. Значи да не ги слагам в куфара?

Аз лично, когато пътувам с куфар, ги слагам лекарствата в куфара.

Когато пътувам само с ръчен - ги слагам в него.

Връзка към коментар

Досега никъде не са ми правили проблеми за лекарства, но имайки предвид странните правила на Wizz Air (като това, че няма определени места за всеки в самолета), вече не бих се изненадал и да забраняват пренасянето на аспирин.

Връзка към коментар

Досега никъде не са ми правили проблеми за лекарства, но имайки предвид странните правила на Wizz Air (като това, че няма определени места за всеки в самолета), вече не бих се изненадал и да забраняват пренасянето на аспирин.

Проверката на ръчния багаж се прави от секюрити контрол, който няма нищо общо с авиокомпанията.

Ако това, че нямаш предварително определено място в самолета те притеснава особено, можеш да си купиш такова.

Връзка към коментар

Имайте предвид, че разликата между нормални хапчета, успокоителни и наркотици е много тънка. Точно и за това предполагам е забранено да се слагат в куфара. За всяко едно хапче с по-нестандартно име, аз бих се застраховал с рецепта, независимо дали е в куфар или в раница. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да се включа за водата и виното :)

500 мл. вода на Т1 в барчето беше 2 лв., в самолета на връщане от Малмьо я предлагаха за 5 лв.

Виното на Т1 има различни цени, но и аз бих казала, че са нормалните цени по магазините, но в евро. Това което купих беше около 20 лв бутилката. Имаше и по-изчанчени бутилки, които бяха по-скъпи – керамични бяха, възможно е ракия да е било.

Инфото е от преди 2 седмици.

 

Не помня в коя тема бях питала как стои въпросът с пренасянето на инжекции. Не ми се наложи да нося, така че не мога да дам актуално инфо по въпроса.

Връзка към коментар

https://wizzair.com/bg-BG/breaking_news

 

 

IMPORTANT INFORMATION FOR PASSENGERS TRAVELLING TO AND FROM ITALY ON 20 MARCH 2015.

 

Wizz Air has been advised that all airlines’ flights to and from Italy between 09.00-17.00 UTC. on Friday, 20 March are at risk of disruption due to a strike by Italian Air Traffic Control. While this ATC strike is beyond our control, we will work hard to ensure that we minimize the impact on our customers. As we have no further information from the authorities as to which of our flights may be disrupted, we strongly recommend that all customers flying to/ from Italy on Friday, 20 March check the Flight Status feature on our app and website for real time information, before going to the airport.

IMPORTANT INFORMATION FOR PASSENGERS TRAVELLING TO AND FROM LONDON LUTON AIRPORT OVER THE WEEKEND.

We would like to inform our passengers travelling to and from London Luton airport over the weekend that due to heavy roadworks major traffic congestions are expected. Please allow sufficient time for your journey to the airport.

Please see below details of the planned road closures for the M1 J10a Improvements Scheme.

M1 Spur & New Airport Way

Full Weekend closure of Westbound A1081 New Airport Way up to M1 westbound on slip. From Friday 20th March at 20.00 to Monday 23rd March at 06.00.

M1 Junction 10 

Southbound exit slip road

Overnight closure of M1 J10 southbound exit slip road. Overnight on Monday 23rd March from 20.00 to 06.00 and overnight on Tuesday 24th March from 20.00 to 06.00. Diversion route to M1 J9 and return M1 northbound to J10.

Please note this information is provided in good faith however, is subject to change depending on the effects of adverse weather and progress of the works. 

Motorists are advised to follow the signed diversion routes and allow extra time for their journeys. Drivers are additionally notified of a 30mph speed limit, narrow lanes and contraflows throughout the area which have been in effect since 4 March will continue throughout the 70-week programme. 

A good source of up to date information and diversion route information iswww.luton.roadworks.org

Връзка към коментар

Направих резервация на 19.03 и избрах банков превод, тъй като имах известни колебания. Сега искам да я платя вече, но ме притеснява едно изречение в сайта им, а именно, цитирам:

"Плащането трябва да се извърши до 1 банков ден след като е направена резервацията, иначе тя ще бъде отменена."

Редактирано от Дидко
Връзка към коментар

Направих резервация на 19.03 и избрах банков превод, тъй като имах известни колебания. Сега искам да я платя вече, но ме притеснява едно изречение в сайта им, а именно, цитирам:

"Плащането трябва да се извърши до 1 банков ден след като е направена резервацията, иначе тя ще бъде отменена."

Плати я днес и няма да имаш проблем.
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да питам кога пускат зимното разписание? Искам билети за Болоня, но точно връщането ми на 26.10 още го няма пуснато?

 

 

миналата година - през април

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За различните дестинации явно е различно, защото аз чаках 25.10. за Брюксел и преди 2 седмици излезе, но нещо цената още не ми харесва, а промениха и часа, който също не ми харесва

Връзка към коментар

И Варшава и Катовице ме устройват,т.е.само полет до България.Дати  около 25-28-ми юни.Дори и Варна не е лоша крайна дестинация,само цената да не е 200+ лв,че ще сме и с двете деца и цифрата става страшна.А иначе с Уизеър имам много добри попадения,но е безкрайно изнервящо това дебнене на цените. :)

60 E не е съвсем обезнадеждаващо, мисля ?

 

27.06.2015 

KTW - BOJ

Wizz Discount Club

 

 

 

 

 

post-2286-0-78394700-1427107456.png

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От време на време Уизеър ни отправят предложения, на които , поне аз, устоявам преко сили.
Примерно :
Днес цената е с 10 ( десет) леи (леи) по-ниска от вчерашната.
Е как да не си купиш 2 ?
...пак примерно :)

Връзка към коментар

60 E не е съвсем обезнадеждаващо, мисля ?

 

27.06.2015 

KTW - BOJ

Wizz Discount Club

 

 

 

 

 

Цените започнаха да падат чудесно!Ама аз мисля да почакам още/дано да не стане като хитрата сврака/.След  ровене няколко дни във всевъзможни полски сайтове видях,че и доста чартъри ще има ,но пък за тях е рано за добри цени.Така че ще наблюдаваме...Мен все нещо ме човъркат тези високи цени точно в посока Бг и ниски за Полша,не ми се вярва прословутите туроператори да са изкупили билетите еднопосочно,но ще видим...интересно е с Уиз. :)

Връзка към коментар

Цените започнаха да падат чудесно!Ама аз мисля да почакам още/дано да не стане като хитрата сврака/.След  ровене няколко дни във всевъзможни полски сайтове видях,че и доста чартъри ще има ,но пък за тях е рано за добри цени.Така че ще наблюдаваме...Мен все нещо ме човъркат тези високи цени точно в посока Бг и ниски за Полша,не ми се вярва прословутите туроператори да са изкупили билетите еднопосочно,но ще видим...интересно е с Уиз. :)

 

В първите седмици на сезона винаги е нормално да е по-евтино в обратна посока, тогава туристите се заселват, но няма кой да се връща обратно и за това цените са ниски :) В края на сезона е обратно - билетите за навън са скъпи, а в посока БГ са евтини. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В първите седмици на сезона винаги е нормално да е по-евтино в обратна посока, тогава туристите се заселват, но няма кой да се връща обратно и за това цените са ниски :) В края на сезона е обратно - билетите за навън са скъпи, а в посока БГ са евтини. 

И това го мислих,ама пък чак толкова туристи да нахлуват при нас при условие,че имат почти всеки ден чартъри на Некерман,Туи и доста даже неизвестни на мен полски фирми и то от доста градове- нещо не ми се връзва. ;)  И от много разглеждане накрая се замислих дали направо да не букнем и някоя почивка на нашето море,че хубави оферти има, само ще пропуснем полета на обратно. :) Шегата на страна,ще изчакам още,пък накрая може за по-пряко да се приберем през Милано,в момента цените на Блу еър до Констанца  са добри.

Връзка към коментар

Преди няколко часа пуснаха зимното разписание. По новите дестинации има чудесни цени през зимата.

Потвърждавам за цените! И не само по новите дестинации има прилични цени. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.