Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

 

Ако използват модела на Ер Азия при който хората от една резервация не получават безплатно места един до друг, ще има голямо псуване...

Връзка към коментар

Циркът в лилаво вече е пълен! С тази глупост стават по-скъпи от националните провозвачи, а и са втора класа летища. :lol:  Кетърингът трябва да стане задължителен на минимум 2 евро. Има риба :lol:

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев

Еврика, отне им само 10 години да въведат фиксирани места и да отрежат абсолютно ненужното и супер дразнещо блъскане по гейтовете.

 

Очаквам обаче всеки момент да направят някое поредно гениално 'нововъведение' за да компенсират добрината си към пътниците. Не може само хубаво!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Интересното е, че има огромен марж в цените им. Едно е 2-3 евро, съвсем друго 20+!

 

Вероятно ще зависи от сезона и дестинацията. В пиков сезон и за Дубай може да ти вземат и 23 евро. Аз лично нямам претенции, къде да седя, стига да дават автоматично един до друг безплатни места на хората в една резервация.

Връзка към коментар

Вероятно ще зависи от сезона и дестинацията. В пиков сезон и за Дубай може да ти вземат и 23 евро. Аз лично нямам претенции, къде да седя, стига да дават автоматично един до друг безплатни места на хората в една резервация.

 

Тук пише, че ще е така. При възможност хора с една резервация ще са на съседни места:

 

Wizz Air ще запазва съседни места за пътниците, пътуващи заедно с една резервация, когато е възможно.

 

Цялата статия тук: http://www.cross.bg/wizz-mesta-mestata-1459461.html#ixzz3W92y4eo5

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Я по-добре тук, да не си играем на развален телефон: https://wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen307

 

Wizz Air will allocate neighboring seats to passengers traveling together on the same booking where possible. 

 

 

György Abrán, Chief Commercial Officer at Wizz Air said Abrán, Chief Commercial Officer at Wizz Air said

 

György, Györgyyyyyy, какви ги забъркахте пак! Ей, това шестомайците сте опасни хора! :D

Връзка към коментар

Тук пише, че ще е така. При възможност хора с една резервация ще са на съседни места:

 

 

Цялата статия тук: http://www.cross.bg/wizz-mesta-mestata-1459461.html#ixzz3W92y4eo5

 

Не виждам тогава никакъв проблем! Дори промяната е положителна, защото ще има предварителна гаранция, че пътуващите в една резервация ще могат да седят един до друг и то безплатно.

 

При подобна ситуация не повече от 10-15% от пътниците ще платят за място, което прилича много повече на избирама услуга от колкото на нов начин за взимане на пари от средностатистическия пътник.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Във вторник направих резервация и в сряда 1април направих плащането и по банков път. Бях отбелязала, че искам фактура, но такава не получих. Иначе получих майл, че плащането е получено и резервацията е потвърдена. Някъде нещо изпускам ли?

Връзка към коментар

Във вторник направих резервация и в сряда 1април направих плащането и по банков път. Бях отбелязала, че искам фактура, но такава не получих. Иначе получих майл, че плащането е получено и резервацията е потвърдена. Някъде нещо изпускам ли?

Не. Фактурите идват с отделен е-мейл след няколко дни.

Връзка към коментар

Някой купи ли си днес място в самолета?

 

Симулирах покупка. Автоматично ме изпрати на място 21C, при двама на една резервация автоматично на 21В и 21С, а при 3-ма на една резервация 21А, 21В и 21С
Атоматично същите места и за връщане.
Като цени за място:
1, 12 и 13 ред - 16 лв.
2-4 ред - 10 лв.
5-11 ред - 6 лв
14-30 - 3 лв

Може да се добяват места (автоматично или срещу заплащане) като услуга към вече направена резервация за полети след 19 май :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Във вторник направих резервация и в сряда 1април направих плащането и по банков път. Бях отбелязала, че искам фактура, но такава не получих. Иначе получих майл, че плащането е получено и резервацията е потвърдена. Някъде нещо изпускам ли?

 

Имал съм случай чак след около 1 месец да получа фактурата. Не се притеснявай.

Връзка към коментар

Някой купи ли си днес място в самолета?

 

Симулирах покупка. Автоматично ме изпрати на място 21C, при двама на една резервация автоматично на 21В и 21С, а при 3-ма на една резервация 21А, 21В и 21С

Атоматично същите места и за връщане.

 

 

Същата работа, но тъй като полетът е до Лутън, цените са малко по-високи. Най-после нещо смислено от Уиз, което ще реши един от личните ми проблеми с тази компания, а именно голямата селяндурщината при бординг! На практика срещу 8 лева избрах места за двама за двупосочен полет. Защо само 8, а не 16 лева? Защото ние предпочитаме място до прозорец и място до пътеката. Обикновено никой не стои между нас, но дори и да се случи не е болка за умиране. С алгоритъма на Уиз, който при двойка праща директно на 21В и 21С, системата може да бъде "излъгана" като се запази 21С и допълнително срещу 4 лева 21В да се промени на 21А. Интересно ми е дали 21В ще бъде продадено още сега или системата ще го "забрави" до последните дни преди полет...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз не мога да схвана новата наредба за местата. :blush: Имам 1 резервация за 6 човека на полет за Кьолн и 2-ра резервация за 1 човек за същия полет.И 2-те резервации ги направих още преди да излязат нововъведенията за избор на местата.В момента в сайта на wizzair ми показва, че всичките 6-ма пътници от 1-вата резервация са разпределени на 21-ви ред, но и човека от 2-рата резервация също е сложен за 21-ви ред.Тоест има дублиране на места.Защо така се получава?Тези места наши ли са, или ако някой иска да стои на 21-ви ред и си плати ще ни разместят?Единствения шанс да стоим заедно един до друг е да си платим за места ли?

Връзка към коментар

Същата работа, но тъй като полетът е до Лутън, цените са малко по-високи. Най-после нещо смислено от Уиз, което ще реши един от личните ми проблеми с тази компания, а именно голямата селяндурщината при бординг! На практика срещу 8 лева избрах места за двама за двупосочен полет.

 

И аз забелязах, че за Лутън цените са по-високи. :) Като политиката с багажа - по-кратки разстояния по-ниска цена.

Вече има информация и на сайта им https://wizzair.com/bg-BG/travel_services/assigned_seating

Явно автоматичното им разпределение започва със запълване първо на 21 ред като посоката е 21С, 21В и 21А, след това 21D, 21Е, 21F. За единия ми полет, който е след 19 май бяха вече заети първите 4 места и ми даде 21Е, 21F. :)

 

Edit:

Цените на местата до Лутън:

1,12 и 13 ред - 29 лв.

2-4 ред - 20 лв.

5-11 ред - 8 лв.

14-30 ред - 4 лв.

Редактирано от neuromancer
корекция на сгрешен линк
Връзка към коментар

Аз не мога да схвана новата наредба за местата. :blush: Имам 1 резервация за 6 човека на полет за Кьолн и 2-ра резервация за 1 човек за същия полет.И 2-те резервации ги направих още преди да излязат нововъведенията за избор на местата.В момента в сайта на wizzair ми показва, че всичките 6-ма пътници от 1-вата резервация са разпределени на 21-ви ред, но и човека от 2-рата резервация също е сложен за 21-ви ред.Тоест има дублиране на места.Защо така се получава?Тези места наши ли са, или ако някой иска да стои на 21-ви ред и си плати ще ни разместят?Единствения шанс да стоим заедно един до друг е да си платим за места ли?

Явно има бъг в разпределението, би трябвало всички да могат да седнат някъде и без да трябва да се доплаща. Принципно те трябва да се постараят да сложат един до друг шестимата на една резервация, останалия пътник не би трябвало да се опитват да го разпределят до другите, щом е на отделна резервация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не мога да схвана новата наредба за местата. :blush: Имам 1 резервация за 6 човека на полет за Кьолн и 2-ра резервация за 1 човек за същия полет.И 2-те резервации ги направих още преди да излязат нововъведенията за избор на местата.В момента в сайта на wizzair ми показва, че всичките 6-ма пътници от 1-вата резервация са разпределени на 21-ви ред, но и човека от 2-рата резервация също е сложен за 21-ви ред.Тоест има дублиране на места.Защо така се получава?Тези места наши ли са, или ако някой иска да стои на 21-ви ред и си плати ще ни разместят?Единствения шанс да стоим заедно един до друг е да си платим за места ли?

 

За 6-мата запази ли местата със сигурност? Защото за един от полетите ми след 19 май ми даде, че на 21 ред A, B, C, D места са заети  вече и ме разпредели на 21 E и 21 F, но аз не ги запазих тези места и понеже има още един пътуващ на друга резервация тогава му даде 21Е. Със сигурност 21 ред като се запълни не се продава вече.

Ето как изглеждат запазените вече места и тези, на които ме разпредели:

post-2076-0-95164000-1428507114_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз не мога да схвана новата наредба за местата. :blush: Имам 1 резервация за 6 човека на полет за Кьолн и 2-ра резервация за 1 човек за същия полет.И 2-те резервации ги направих още преди да излязат нововъведенията за избор на местата.В момента в сайта на wizzair ми показва, че всичките 6-ма пътници от 1-вата резервация са разпределени на 21-ви ред, но и човека от 2-рата резервация също е сложен за 21-ви ред.Тоест има дублиране на места.Защо така се получава?Тези места наши ли са, или ако някой иска да стои на 21-ви ред и си плати ще ни разместят?Единствения шанс да стоим заедно един до друг е да си платим за места ли?

 

Не се засилвай да резервираш/плащаш за тези места. До Колн ще има достатъчно празни редове. :)  С тези платени ще става още по-голям хаос за места - дублажи и размествания.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.