Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Но в инфото пише първите три - тоест всичко е до късмет ?

Не е точно до късмет, а до бързина, но има значение и колко закупили такива места има и също дали има пътници в нерсвностойно положение за този полет, които задължително настаняват на първи ред.

Връзка към коментар

29/Apr/2015  и 03/May/2015
Регистрирах се днес и си изпечатах  бордните карти...номерът на паспорта ми е най-горе на всяка от тях и са досущ като истински.

...освен да ме водят категория "куфар"  :wacko:

Редактирано от bat.galin
Връзка към коментар

29/Apr/2015  и 03/May/2015

Регистрирах се днес и си изпечатах  бордните карти...номерът на паспорта ми е най-горе на всяка от тях и са досущ като истински.

...освен да ме водят категория "куфар"  :wacko:

Разпределени места за полети от/до София ще има след 19.05.2015г.

До тогава важаи правилото, че можеш да седнеш на всяко свободно място, с изключение на тези, които се заплащат - това са първите три реда и двата реда до аварийните изходи в средата на самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разпределени места за полети от/до София ще има след 19.05.2015г.

До тогава важаи правилото, че можеш да седнеш на всяко свободно място, с изключение на тези, които се заплащат - това са първите три реда и двата реда до аварийните изходи в средата на самолета.

А какъв е смисъла на първите три реда. Айде озад място за краката , но ако те праснат на третия ред си е загуба на пари.
Връзка към коментар

А какъв е смисъла на първите три реда. Айде озад място за краката , но ако те праснат на третия ред си е загуба на пари.

 

Не подценявай желанието на много хора да излезат максимално бързо от самолета! Може да са бизнесмени, но може и да бързат по друга причина.

Връзка към коментар

Влизам си днес в акаунта на WIZZ и за кой ли път гледам, че са променили полета и имам следното съобщение:

"Има промяна в разписанието, която засяrа Вашия/Вашите полет/полети в тази резервация!

Тук можете да приемете промяната или да пре-резервирате безплатно полета/тите си. Ако искате да заявите връщане на сумата или кредит, моля, следвайте инструкциите, дадени в имейла, съобщаващ за промяна в разписанието."

Аз не реагирах още първия път, а се чудих как да постъпя. Сега имам следното питане към Вас. Това пре-резервиране безплатно какво ще рече - само в същата дестинация ли може да е, но друга дата - преди моята или след. Или може да се откажа от тази и да си резервирам друг полет.

Връзка към коментар

Влизам си днес в акаунта на WIZZ и за кой ли път гледам, че са променили полета и имам следното съобщение:

"Има промяна в разписанието, която засяrа Вашия/Вашите полет/полети в тази резервация!

Тук можете да приемете промяната или да пре-резервирате безплатно полета/тите си. Ако искате да заявите връщане на сумата или кредит, моля, следвайте инструкциите, дадени в имейла, съобщаващ за промяна в разписанието."

Аз не реагирах още първия път, а се чудих как да постъпя. Сега имам следното питане към Вас. Това пре-резервиране безплатно какво ще рече - само в същата дестинация ли може да е, но друга дата - преди моята или след. Или може да се откажа от тази и да си резервирам друг полет.

Възможностите са:

1.Да се съгласиш с предлаганата промяна.

2.Да се откажеш от полета и да ти върнат парите.

3.Да промениш датите(с обаждане на импулсния телефон).

Връзка към коментар

Влизам си днес в акаунта на WIZZ и за кой ли път гледам, че са променили полета и имам следното съобщение:

"Има промяна в разписанието, която засяrа Вашия/Вашите полет/полети в тази резервация!

Тук можете да приемете промяната или да пре-резервирате безплатно полета/тите си. Ако искате да заявите връщане на сумата или кредит, моля, следвайте инструкциите, дадени в имейла, съобщаващ за промяна в разписанието."

Аз не реагирах още първия път, а се чудих как да постъпя. Сега имам следното питане към Вас. Това пре-резервиране безплатно какво ще рече - само в същата дестинация ли може да е, но друга дата - преди моята или след. Или може да се откажа от тази и да си резервирам друг полет.

 

Може да промениш безплатно датата, но не и дестинацията, ако е не по-рано от две седмици, мисля, че така беше, а дали е по-рано или по-късно няма значение. За въпроси във връзка с променени часове на полети, ползвай безплатния номер 02 491 70 48. По принцип за това нямаше срок, стига да са спазени двете седмици, ако избереш друга дата. Ако искаш да се откажеш, срокът беше до 3 часа преди полета май. Миналата година имах такъв случай.

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Благодаря, и аз сега се зачетох в общите условия за превоз и видях това:

"15.1.2. Ако ние сме Ви уведомили за промени в съответствие с член 15.1.1, Вие можете да се свържете с нашия Телефонен център и да изберете измежду следните възможности:
a) да презаверим Вашата резервация за друг полет, изпълняван от нас по същия или – ако е необходимо – по подобен маршрут, 14 дни преди или 30 дни след предвидената дата на заминаване на забавения или отменен полет, при условие че има свободни места, или
б) да анулираме Вашата резервация и да кредитираме с пълния размер на Вашето плащане за отменения полет, както и за обратния полет, ако има такъв, плюс 20% от цената, заплатена за отменения полет, Вашата "клиентска сметка", или
c) да анулираме Вашата резервация и да Ви възстановим заплатената Обща цена за отменения полет, както и за обратния полет, ако има такъв (включително данъците и таксите), в съответствие с член 15.4.4.
Ако желаете да промените своя избор, можете да го направите съгласно общите правила срещу заплащане на съответната такса."

Редактирано от Силвия
Връзка към коментар

А и има още един проблем - ако за даден полет има 5 човека без места и 175 с места, на тези петимата жална им майка, докато си намерят място.

няма как да има пътници без места ;)

(след 19.05.2015 )

Връзка към коментар

няма как да има пътници без места ;)

(след 19.05.2015 )

 

Това ясно, ама как ще разберат кои места са свободни, ако са купили преди това - ще има да ги псуват, псуват....

Връзка към коментар

Това ясно, ама как ще разберат кои места са свободни, ако са купили преди това - ще има да ги псуват, псуват....

 

Нали всеки който не си плати за място, ще получава произволно такова от 14 ред назад. И така всеки ще си има място на билета и ще знае къде да седне.

 

Edit: Ти май питаш обаче ако са купени билетите преди да излезе това с местата. Може пък WizzAir да уведомят хората с по един имейл, знае ли се. Има време, ще разберем. :)

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар

Edit: Ти май питаш обаче ако са купени билетите преди да излезе това с местата. Може пък WizzAir да уведомят хората с по един имейл, знае ли се. Има време, ще разберем. :)

 

Ако са купени преди 8.04. и полета е след 19 май, може във всеки един момент да си влезнеш в профила и да си добавиш услугата по два начина: автоматично (от системата безплатно) или платено от наличните свободни места. Иначе при чекин ще те разпредели автоматично (безплатно) или платено (където има незаети места). След чекин може само веднъж да променяш местото си. За повече информация: https://wizzair.com/bg-BG/travel_services/assigned_seating

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

може във всеки един момент да си влезнеш в профила и да си добавиш услугата по два начина: автоматично (от системата безплатно) или платено от наличните свободни места.

 

Къде виждаш такава опция?

Връзка към коментар

Дай боже и от другите бази директни полети до Рейкявик! :)

 

Ако пуснат полет от София до Рейкявик официално заявявам, че ще се извиня на Wizz за всичките си лоши думи по техен адрес, ще ги извадя от шит листа си и даже за награда ще им платя за някой голям ръчен багаж.

 

... И ще ходя поне 3 пъти до Исландия за да видя всички сезони :)

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Ако пуснат полет от София до Рейкявик официално заявявам, че ще се извиня на Wizz за всичките си лоши думи по техен адрес, ще ги извадя от шит листа си и даже за награда ще им платя за някой голям ръчен багаж.

 

... И ще ходя поне 3 пъти до Исландия за да видя всички сезони :)

:good:  :good:  :good:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако пуснат полет от София до Рейкявик официално заявявам, че ще се извиня на Wizz за всичките си лоши думи по техен адрес, ще ги извадя от шит листа си и даже за награда ще им платя за някой голям ръчен багаж.

 

... И ще ходя поне 3 пъти до Исландия за да видя всички сезони :)

Аз не бих се разсърдил и например ако пуснат Рейкявик от Малмьо, с тия билетчета по 20-тина лева от София до там. ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

От октомври Уиз ер вероятно ще пуснат нова линия от Будапеща до Тенерифе. За сега официално още не са го обявили.

http://www.eldiario.es/tenerifeahora/economia/Turismo-adjudica-Tenerife-Sur-Budapest_0_377963005.html

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

От октомври Уиз ер вероятно ще пуснат нова линия от Будапеща до Тенерифе. За сега официално още не са го обявили.

http://www.eldiario.es/tenerifeahora/economia/Turismo-adjudica-Tenerife-Sur-Budapest_0_377963005.html

 

Вече е обявено:

 

post-2434-0-57069800-1429526739.png

 

Започват на 30 Октомври!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.