Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Здравейте,пиша за първи път и се нуждая от помощ.На 2 Май си направих резервация за полет Дортмунт-София пътувам за 2-ри път но при първия си взех билета от агенция но тука в Германия ми излиза много солено да използвам агенция затова реших от вкъщи да си го поръчам всичко беше ок но...При плащането избрах да платя чрез банков превод понеже нямам кредитна или дебитна карта след като избрах валутата на плащане и от коя държава ми се появи кода който е много важен и ми изписа че ще ми пратят инструкции на и-мейла за да мога да продължа с плащането но от тогава все още чакам тези инструкции а в сайта им пише че трябва да извърша плащането до 24 часа за това най-вече се притеснявам някой може ли да ми помогне.Благодаря ви предварително 

Връзка към коментар

 Ти на имейла си нищо ли не получи?

Ако имаш имейл от Уиз там са всички така наречени инструкции. Трябва да преведеш сумата като посочих един код, който ще намериш в мейла. Само това е.

Връзка към коментар

Там е въпроса че нямам никакъв имейл от wizzair и не знам какво да правя освен да чакам и до колко време се изпращат тези инструкции иначе си имам код за потвърждение на резервацията но няма къде да го въведа пък и докато не ми пратят инструкциите не мисля да правя каквото и да било все пак ми е за първи път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва да преведеш парите по сметката на Уиз, като в основанието напишеш 6-знаковия код на резервацията. Това е. Номера на сметката трябва да го има на сайта. 

Потвърждение на резервацията имаш ли? То обикновено това са инструкциите.

Връзка към коментар

пътувам за 2-ри път ...

Вероятно имаш регистрация в сайта на wizzair.com  ?

Логни се през сайта  и провери дали резервацията ти ще се появи зад линка " моите резервации" , "my bookings"...или както там се казва опцията на езика , на който гледаш сайта

Редактирано от bat.galin
Връзка към коментар

ГЕРМАНИЯ EURO (‏EUR)

  • SWIFT КОД: ********
    • Номер на сметка само за вътрешни банкови преводи: 0214341018
    • Бенефициент: Wizz Air Hungary Kft
    • BLZ: 50210900
    • Номер на сметка само за международни банкови преводи: DE56502109000214341018
    • Бенефициент: Wizz Air Hungary Kft
  • Това са двете банкови сметки коя от двете трябва да избера и какъв е този SWIFTКОД?

А за резервацията да появява ми се но там ги няма тези инструкции.

Редактирано от koko94
Връзка към коментар

Swift кода е на германска банка, така че ако се намираш в Германия и правиш плащането от там, трябва да ползваш сметката за вътрешни банкови операции. Сметката и кода се вписват в платежното нареждане, което или ти или служител от банката ще подготви. Номерът на резервацията следва да посочиш в полето, където се пише за какво се прави превода.

Връзка към коментар

Благодаря за отговорите и само да попитам все пак трябва ли да чакам този имейл за да отида примерно в банката за да ми извадят това платежно нареждане.Ох не било лесно предполагах че няма да имам чак такива затруднения :Д 

Връзка към коментар

Преди малко четох в уиз аир че ги пращали до 4-5 работни дена може би трябва да изчакам

 

До 4-5 дни след направения банков превод ти пращат потвърждение за успешна резервация.

 

Иначе наистина щом го няма и в спама направо си прави нова резервация.

Връзка към коментар

Малеее много е а сигурно ще ми говорят на немски.Преди малко видях че ми е дошъл имейла с инструкциите вече мога спокойно да отида в банката и да направя превода но нали няма проблем че правя превода на пари повече от 24 часа след резервацията.Понеже видях че пише че трябва да се направи превода до 24 часа след предварителната резервация иначе май щели да отменят резервацията но тя си ми стои в профила при моите резервация.Как мислите?

Редактирано от koko94
Връзка към коментар

Малеее много е а сигурно ще ми говорят на немски.Преди малко видях че ми е дошъл имейла с инструкциите вече мога спокойно да отида в банката и да направя превода но нали няма проблем че правя превода на пари повече от 24 часа след резервацията.Понеже видях че пише че трябва да се направи превода до 24 часа след предварителната резервация иначе май щели да отменят резервацията но тя си ми стои в профила при моите резервация.Как мислите?

 

Преводът може да бъде направен до няколко дни, аз съм стигал до 3-4 дни след резервацията и е минавало. Иначе ако не я плащаш, резервацията стои неизчистена около 7-8 дни и чак след това се изчиства. Системата им позволява 2 висящи резервации за банково плащане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Я най-добре провери пак каква е цената за твоите дати и ако е същата направи нова резервация. Ще получиш нов код и правиш банков превод само по него. Първата ще отпадне автоматично след няколко дни щом не си я платила.

 

Така ще ти е по-спокойно.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Имам малко спешен въпрос :blush:

Ще летим с Уиз до Тел Авив и се чудим колко часа преди полета е добре да сме на летище София, при положение, че сме само с ръчен багаж?

Полетът е в 06:10.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.