Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Публикувано: (редактирано)

Не знам кой период визираш, но както миналата година, така и тази съм взимал билети за милано на най-ниските цени за май и юни . Може би забравяш, че минималната цена миналата година до милано беше 19,99 лв , а вече е 29.99 и ще расте. Ако имаше много търсене на билети за експото или студенти, манго и др, то щеше да има по 2 полета в определи дни ,както беше през 2014. С търсачките, свалящи бая цените на FB (с багаж и др), Уиз не са удобни с тези ранни часове на полетите и краченето от 5 часа по терминал 1 :lol: . Изгодни билети до милано за октомрви отсега няма да има.

 

пп Иначе таблиците вообще не ги гледам. Преди години нямаше таблици и пак ставаха велики комбинации на добри цени :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

 

Доста магеланци им помагат за тази печалба :) Интересното е, че в региона Румъния им е най-големият пазар. по голям е и от Полша...

 

wwwwwwwww.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вероятно представлява процентът приходи за компанията от общите им приходи, а не какъв дял от пазара в съответната страна владеят.

 

Topfly би ли дал линк към мястото, откъдето е гарфиката

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Вероятно представлява процентът приходи за компанията от общите им приходи, а не какъв дял от пазара в съответната страна владеят.

 

Topfly би ли дал линк към мястото, откъдето е гарфиката

 

Заповядай! http://www.portfolio.hu/en/equity/where_does_hungarys_wizz_air_make_the_most_money.29641.html

 

И още интересни графики, таблички и т.н.  http://www.portfolio.hu/en/equity/hungary_wizz_air_annual_profit_more_than_doubles.29637.html

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Скоро ще се чекирам онлайн като пътуването ми засега е само с малък ръчен багаж. Ако реша да добавям голям мога ли да го направя след онлайн чек-ин (но преди да отида на летището)? Ще пътувам с мека раница и предполагам няма да е необходимо да я таксувам като голям ръчен багаж. Размерите са ОК, дори и малко да се "пораздуе" винаги може да се смачка.

Връзка към коментар

Можете да добавяте багаж след онлайн чекин до 3 часа преди полет.. Доплащането става само с кредитна/дебитна карта. Ще е необходимо обаче да разпечатате отново бордната карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може до 3 часа преди полет. Бордната карта трябва да се разпечата наново или на мобилен телефон / таблет. Клетките за размерите са малко по-големи от зададените в сайта и мека раница не е проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може до 3 часа преди полет. Бордната карта трябва да се разпечата наново или на мобилен телефон / таблет. Клетките за размерите са малко по-големи от зададените в сайта и мека раница не е проблем.

В София не става с неотпечатана б.карта.

Поне последния път, когато пробвах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

В София не става с неотпечатана б.карта.

Поне последния път, когато пробвах.

Става, направо дисплъй към устройството на изход

Иначе ти трябва хартия с твое име и датата за проверка,митница. Там няма да ти гледат с ръчен или крачен багаж.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Става, направо дисплъй към устройството на изход

Да, става, ама проблема идва от тези преди проверката...

Освен в последния месец и там да има промяна. :)

Връзка към коментар

Вероятно представлява процентът приходи за компанията от общите им приходи, а не какъв дял от пазара в съответната страна владеят.

 

Topfly би ли дал линк към мястото, откъдето е гарфиката

 

Процент от общите приходи на компанията, а не от пазара.

 

Оригиналният източник е от презентацията на Уиз ер http://corporate.wizzair.com/en-GB/investor_relations/results_presentations/presentations

 

http://www.portfolio.hu/en/equity/where_does_hungarys_wizz_air_make_the_most_money.29641.html

 

http://www.portfolio.hu/en/equity/hungary_wizz_air_annual_profit_more_than_doubles.29637.html

 

 

150527wizzcosts.jpg

 

150527wizz03.jpg

 

150527wizz05.jpg

 

150527wizzCASK.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Много съм изненадан от високият дял на разходите за летищни такси, РВД и т.н., а уж Уиз ер работи с по ниски такси спрямо традиционните авиокомпании. Явно не е случаен ревът на повечето НТА за високите летищни такси.. Много нереалистично ми изглежда тези разходи да са близо 1/3 от всички разходи на авиокомпанията.

В същото време служителите им излизат почти без пари, като са само 7,7% от общите разходи.

Връзка към коментар

В този процент трябва да са включени и наземните разходи, като багаж, кетъринг и пр.

 

При Уиз ер много багаж не чекират, но както и да го гледам много ми се струва този процент и явно от там има най-голям мегдан за в бъдеще да се намаляват разходи. Заради спада на цената на нефта тази година може да се окаже, че наземните разходи ще са с най-голям дял...

Връзка към коментар

Всъщност може би лъвския пай е в транзитните такси. На летище може да си уредиш по-ниски цени, но при РВД-тата хъм-мън няма :)

 

Уж с рацинализирането на РВД-та в Европа и цените ще паднат, защото ще те управляват по малко централи, а допълнително ще се пести и от гориво, заради по изправените въздушни коридори.

Връзка към коментар

Бихте ли ми помогнали за един казус който не мога да разреша?!?

Днес се чекирах за полета от София до Тел Авив въведих всички данни от паспортите и имам готови бордни карти за отпечатване.Проблема е че за полета на обратно Тел Авив-София в полето за регистрация срещу моето име има данни от личната ми карта,които не знам как да променя/а и не знам как са се появили/???Данните на жената и сина са актуални,само моите не са.Не смея да се регистрирам,че няма връщане назад.

 

Благодаря ви предварително!

Връзка към коментар

Краси, а данните ти за полета София-Тел Авив коректни ли са?

Би следвало, ако билетите за отиване и връщане са закупени на една резервация да се появят данните от първия полет.

Виж дали в профила ти не си въвел някъде данните от личната карта и да си ги запомнил?

Връзка към коментар

Пиши им тук. Като тема от падащото меню избираш Грешка при резервация или регистрация. Описваш им проблема - може и на български. Пишеш и кода за потвърждение. До няколко дни ще направят корекцията. Другият вариант е да се обадиш на импулсният телефон.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Краси, а данните ти за полета София-Тел Авив коректни ли са?

Би следвало, ако билетите за отиване и връщане са закупени на една резервация да се появят данните от първия полет.

Виж дали в профила ти не си въвел някъде данните от личната карта и да си ги запомнил?

Да,данните за първия полет са коректни,а и след като ги въведох сложих отметката за запомняне,но на данните от паспорта,а не от личната карта.Закупени са билетите на една резервация.

Връзка към коментар

Ако имаш достатъчно време, може би е добре да пишеш на посочената ти връзка.

Помня също, че имаше възможност да се правят промени на регистрацията за бординг картата. Виж дали ще ти даде възможност да направиш такива промени. По всяка вероятност си запомнил данните от личната карта при някоя предишна резервация или още от първоначалната регистрация в сайта и сега, поради някаква причина се появават.За женати и детето - те са допълнителни пътници към теб и за това изисква вписването на данните им, но при теб се появяват вече запомнените ти данни. Огледай хубаво регистрацията си на сайта, да не тръгва всичко от там. 

Връзка към коментар

Ако имаш достатъчно време, може би е добре да пишеш на посочената ти връзка.

Помня също, че имаше възможност да се правят промени на регистрацията за бординг картата. Виж дали ще ти даде възможност да направиш такива промени. По всяка вероятност си запомнил данните от личната карта при някоя предишна резервация или още от първоначалната регистрация в сайта и сега, поради някаква причина се появават.За женати и детето - те са допълнителни пътници към теб и за това изисква вписването на данните им, но при теб се появяват вече запомнените ти данни. Огледай хубаво регистрацията си на сайта, да не тръгва всичко от там. 

Огледах и наистина данните от личната карта са ми запомнени при регистрацията в сайта и не могат да се променят освен с обаждане до телефонният им център.Ще си поиграя да им пиша,ако не ще звъня.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Нямаш проблеми с данните на личната карта - системата  им го разрешава, а ти ще носиш и личната карта. Много рядко се гледа какъв документ представяш на качването, имената са важни.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.