Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Здравейте,искам да попитам разрешено ли е да се носи "powerbank" това е вид батерия която си я зареждам вкъщи и когато съм на вън мога да си заредя телефона,та въпроса ми е дали е разрешено да я превозвам в ръчния си багаж ?

И още един въпрос ще пътуваме 2-ма човека само с един сак и салония багаж (раници) дали ще е проблем ако сме на летището 2 часа по рано от полета а не 2 часа и 30 минути ?

Връзка към коментар

Здравейте,искам да попитам разрешено ли е да се носи "powerbank" това е вид батерия която си я зареждам вкъщи и когато съм на вън мога да си заредя телефона,та въпроса ми е дали е разрешено да я превозвам в ръчния си багаж ?

И още един въпрос ще пътуваме 2-ма човека само с един сак и салония багаж (раници) дали ще е проблем ако сме на летището 2 часа по рано от полета а не 2 часа и 30 минути ?

Здравей. И по двата ти въпроса мисля, че няма да имаш никакви проблеми. Носила съм такава батерия, както и всеки път нося огромна електронна цигара с 3-4 резервни батерии /големи/ и само ме заглеждат любопитно, но проблем не правят. И никога не съм отивала по-рано от 2 часа на летището. По-скоро често отивам в последния момент. Няма кой да ти каже нещо за това, по-вероятно е на теб самия да ти е притеснено.

Връзка към коментар

Значи да не се безпокоя,благодаря ви за отговора :)

За Wizz не знам, но например Cebu или AirPhilippines имаха ограничение за такива "powerbank" батерии, на които не е написан никъде по тях капацитетът им и съм свидетел как ги проверяваха и оглеждаха от всички страни.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

 

 

 

За Wizz не знам, но например Cebu или AirPhilippines имаха ограничение за такива "powerbank" батерии, на които не е написан никъде по тях капацитетът им и съм свидетел как ги проверяваха и оглеждаха от всички страни.

 

Ами на моят е написан капацитета му е 6600mAh дано да не го направят на проблем защото ми върши много добра работа и искам да си го взема

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,искам да попитам разрешено ли е да се носи "powerbank" това е вид батерия която си я зареждам вкъщи и когато съм на вън мога да си заредя телефона,та въпроса ми е дали е разрешено да я превозвам в ръчния си багаж ?...

 

 

Миналата седмица летях с такава батерия в салонен багаж (вярно, не с Wizz Air) и нямаше проблеми. 

Връзка към коментар

Здравейте, имам един въпрос.Купих три билета за полет с Уиз, а се налага единият пътник 

да пътува седмица по късно от датата на полета за който имам билети.Как мога да сторнирам

или извадя единият пътник от общата ни резервация или да му променя датата на полета със седмица по-късно...

Забравих да уточня, че полета е октомври, ако това е изобщо важно в случея...

Връзка към коментар

Здравейте, имам един въпрос.Купих три билета за полет с Уиз, а се налага единият пътник 

да пътува седмица по късно от датата на полета за който имам билети.Как мога да сторнирам

или извадя единият пътник от общата ни резервация или да му променя датата на полета със седмица по-късно...

Забравих да уточня, че полета е октомври, ако това е изобщо важно в случея...

 

Такса за смяна на полет (повече от 30 дни преди заминаването)

чрез wizzair.com На полет, на пътник 43,00 lv
Връзка към коментар

OK , таксата + разликата в цената на полета,но как конкретно може

да се смени само на единият пътник когато резервацията е обща и са

трима пасажери в нея.Опитах се да пробвам в сайта им,но ми дава 

опция да сменя на общата резервация на тримата, а не поотделно...

Връзка към коментар

Скоро и у нас :)

 

 

Wizz Air стана номер 1 в Румъния

Унгарската нискотарифна авиокомпания Wizz Air достигна през юни пазарен дял от 31% в Румъния, задминавайки държавната TAROM, която е с дял от 22%.

За осемте години, за които е на румънския пазар, авиокомпанията е превозила от и до Румъния близо 20 милиона пътника, съобщава местната Agerpres.

За миналата година Wizz Air е превозила от и до Румъния близо 3,9 милиона пътника, което е с 20% повече от 2013г.

Нискотарифната Blue Air е на трето място с пазарен дял от 11,6%.

В Букурещ Wizz Air има пазрен дял от 19.85%, зад TAROM, с 27%.

Унгарската авиокомпания предлага полети от Румъния до 15 страни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Skopje - Budapest link anticipated by year’s end

 

Macedonia and Hungary plan to establish nonstop flights between their respective capital cities by the end of 2015, three years after the last scheduled service was operated between the two. Following talks in Skopje, the Hungarian Minister of State for Economic Diplomacy, Levente Magyar, said that plans for this year include launching direct flights between Budapest and the Macedonian capital as it currently takes some seven to eight hours to travel between the two cities. A direct air link would slash travel time to just ninety minutes. “Flights will facilitate the development of tourism, cooperation between enterprises and people to people exchanges”, Mr Magyar said. Hungary is currently the fifth largest investor in Macedonia.
 
The Hungarian-registered Wizz Air, which boasts an extensive network from Skopje and has its own base in the city, is most likely to operate the service, according to government officials. The Macedonian Economy Minister, Valon Saracini, said, “We discussed the opening of direct Wizz Air flights between Skopje and Budapest, as well as charter flights to cater for Hungary’s largest tour operator”. The Minister added that flights to Budapest would allow Macedonian travellers to connect onto Wizz Air’s network of over thirty destinations from the Hungarian capital. The no frills airline currently operates nineteen destinations out of Skopje. Meetings held between the Macedonia - Hungary joint committee on economic cooperation, which has pushed for the new service, have been attended by Wizz Air officials in the past. However, the low cost carrier has given no official comment on the issue.
 
Malév Hungarian Airlines served Skopje until its collapse in early 2012. It was one of the busiest carriers operating to the airport, carrying a significant number of transit passengers continuing onwards to Western Europe. Malév’s services from Budapest to Paris, London, Copenhagen and destinations in Germany were most popular with transit passengers from Skopje. The airline launched flights to the Macedonian capital in 1998 and maintained services until its demise in February 2012. Just prior to its collapse, Malév operated thirteen weekly flights between the two capital cities, although market conditions have changed significantly since.
Връзка към коментар

OK , таксата + разликата в цената на полета,но как конкретно може

да се смени само на единият пътник когато резервацията е обща и са

трима пасажери в нея.Опитах се да пробвам в сайта им,но ми дава 

опция да сменя на общата резервация на тримата, а не поотделно...

 

Би трябвало да може да смениш името само на единия пътник.

На мен така ми се наложи мин.година. Два билета на обща резервация. В последствие единят човек не можа да пътува и се наложи да сменя името.

Нямаше проблем, но, естествено си платих.

Връзка към коментар
Георги Василев

Не знам дали е коментирано до тук, простете, ако е така.

 

Въпроса е следния: имам 2 билета за полет до Париж за периода 30.12.15 - 04.01.16г. На този етап към нас се присъединява още един човек, който за момента няма билет, но иска да вземе и то за същия полет. До тук ок. Цената за момента е доста висока за това реших просто да направя симулация, за да стигна до момента с избора на места, за да се ориентирам евентуално колко са закупени и колко са останали свободни. На схемата която излезе с местата, единствениете заети са тези места, които аз съм закупил преди 2 месеца. Всички други излизат като свободни?! Чудя се възможно ли е? Дори и другите хора да не са си избрали места, а да са им дадени на случаен принцип, не би ли трябвало да се оцветят в сиво?  Излиза, че самолета е празен, а съм убеден, че не е. Идеи или поне някакво обяснение, ако и на друг му е направило впечатление.

 

п.с. Пак се извинявам, ако вече е говорено за това.

Връзка към коментар
Георги Василев

То не трябва ли да си избереш местата, за да ги заеме? Т.е. ако нищо не правиш, места нямаш до чекина, и само ти си избрал.

Демек, само аз съм си избрал конкретни места, а примерно другите 20 човека са на случаен принцип и те ще си ги получат на чек ин-а?!? И така да е, светейки всичко в зелено е малко подвеждащо, защото в момента може да има само 5 места, а няма как да се разбере. Според мен, дори случайно разпределени, системата им трябва да отчита колко свободни остават.

Връзка към коментар

Демек, само аз съм си избрал конкретни места, а примерно другите 20 човека са на случаен принцип и те ще си ги получат на чек ин-а?!? И така да е, светейки всичко в зелено е малко подвеждащо, защото в момента може да има само 5 места, а няма как да се разбере. Според мен, дори случайно разпределени, системата им трябва да отчита колко свободни остават.

Точно на същото нещо се чудих преди малко. Направих си онлайн-чекиране за полетите на Уиз - София-Бергамо-София.

И понеже си бях платила места на авариен изход и си ги бях избрала, а сега ги смених пак там, ама на предния ред, ми направи впечатление, че всичко е празно в самолета, освен 2-3 места. И се почудих дали, защото никой не е платил за места и ще ги получи при чекирането? Ама пък, не видях безплатни места, всички се плащат. :rolleyes: :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм си плащала допълнително за избор на място.

При чекиране ми даде местата. Та тогава видях кои са заетите и кои са свободните.

 

При това положение е логично при резервиране да показва само заетите места,  за които е платено допълнително.

Връзка към коментар

И аз не съм плащала за избор на място, но местата ми са определени от wizz още с купуване на билета, а не чак при чекирането (специално си проверих мейла и съм сигурна, че е така).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз не съм плащала за избор на място, но местата ми са определени от wizz още с купуване на билета, а не чак при чекирането (специално си проверих мейла и съм сигурна, че е така).

Да не би да зависи от това, кога си купил билета?

Моите са купени преди да обявят плащането за място.

 

А какво става ако системата ти даде място Х. Обаче после има някой, който иска да си плати за това Х място?

Съмнявам се уиз да се лишат от тези пари.

Редактирано от miroslava
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.