Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Не знам кога е въведено, но май не е споменато тук.

Уиз са въвели втори вид голям багаж. Вече може да се избира между 23 и 32кг, което е доста добре. Малко хора се възползват от тези 32кг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам кога е въведено, но май не е споменато тук.

Уиз са въвели втори вид голям багаж. Вече може да се избира между 23 и 32кг, което е доста добре. Малко хора се възползват от тези 32кг.

 

 

да, ама като гледам цената на 23 кг е колкото беше преди на 32  -_-

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Все по-нагли стават! Единствената смислена услуга, която въведоха през последните години, е избор на места в самолета срещу 4 лева. Всичко останало е греда...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

правя проба с багаж за Малта за декември.

миналата година по същото време - голям салонен - 9 лв, чекиран - 19 лв

този година - голям салонен - 25 лв, чекиран 23 кг - 39 лв

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Все по-нагли стават! Единствената смислена услуга, която въведоха през последните години, е избор на места в самолета срещу 4 лева. Всичко останало е греда...

 

В последния отчет на Уиз ер приходите им от продажба на билети растат само с 6,7%, но от продажба на допълнителни услуги, ръстът е 24% спрямо миналата година. Акциите също добре се представят ;)

 

21680_fE6JLYEC.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ах.... бахти наглите типове, наистина, айде да се появяват ryan и да ни спасят!

 

PS: Само информативно да кажа, че на Шарлероа няколко пъти минавам с мега мега голямата раница и се правя на луд и не плащам за багаж и минава... въобще не гледат, но може и да съм бил късметлия, защото пък в Малмьо трябваше с шутове да я вкарвам в тва малкото да им покажа, че повече пари от мен няма да изцоцат :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ах.... бахти наглите типове, наистина, айде да се появяват ryan и да ни спасят!

 

PS: Само информативно да кажа, че на Шарлероа няколко пъти минавам с мега мега голямата раница и се правя на луд и не плащам за багаж и минава... въобще не гледат, но може и да съм бил късметлия, защото пък в Малмьо трябваше с шутове да я вкарвам в тва малкото да им покажа, че повече пари от мен няма да изцоцат :D

 

Увеличеният капацитет на Уиз ер и повишената запълняемост на полетите би предположил по голям ръст от продажба на билети от колкото реално са реализирали, което показва, че самолетните билети са станали малко по евтини, но този спад яката са го компенсирали с ръст на продажа на допълнителни услуги. Който пътува само с малък ръчен багаж и не си купува нищо допълнително е доста вероятно тази година да пътува по евтино спрямо миналата година ;)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

и как ще е по-евтино като вече цени под 30 лв на посока без багаж вече почти няма  и то с Дискаунт клуб

миналата година се намираха такива цени до Бергамо, имаше и за Париж в края на септември 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

и как ще е по-евтино като вече цени под 30 лв на посока без багаж вече почти няма  и то с Дискаунт клуб

миналата година се намираха такива цени до Бергамо, имаше и за Париж в края на септември 

 

От общите данни не може да си вадиш никакво заключения за българския пазар. Това са средни данни за всички линии по които оперира Уиз ер.

Връзка към коментар

Допълнителните такси обаче все повече си плачат за регулация на ЕС, защото за пътуващите с чекиран багаж става все по трудно да сравнят различните оферти. Преди години авиокомпаниите си играеха с летищните такси и добавката за гориво, но от както ги задължиха да публикуват брутни цени, почнаха да си играят с незадължителните допълнителни такси :(

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В момента няма как да се намерят цени под 30лв, защото за Уиз ниските цени обикновено идват около 2 месеца преди летене, а сега сме още лято. Сигурен съм, че през зимата пак ще си паднат цените. А това за багажа, не е голяма изненада, тези 32кг бяха едно от нещата, които ярко накланяха везна в тяхна полза спрямо всякакви други авиокомпании, а за лоу костове това е като да пуснеш пари да ти текат през пръстите. По-точно съм изненадан, че чак сега се случва на фона на всичките мизерии с малък, голям салонен, динамично ценообразуване на багажа и какво ли не. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

аз говоря за цялата година

тази година пътувам всеки месец с тях като купувам билетите от февруари някъде...

 

Ами прегледай по-ранните теми, маймунките на macf1an са паметливи, доста повече от мен, но си спомням, че Малмьо беше на символични цени почти цяла зима :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами прегледай по-ранните теми, маймунките на macf1an са паметливи, доста повече от мен, но си спомням, че Малмьо беше на символични цени почти цяла зима :)

 

Януари Дортмунт и Малмьо ги пътувах за 10 евро в една посока ;)

Връзка към коментар

е до Бергамо тая година нямаше 19,99 а досега винаги е имало

на мене това ми е точката за скачане на Раян...

Мисля, че това се дължи на Експо-то.

Ще видим как ще са цените като приключи.

Връзка към коментар

Извинявам се ако не е тук мястото или вече е публикувано, но исках да ви уведомя за проблем при уеб чекирането на сайта на Wizz air. При мен случаят беше следния: за първия полет въведох данните от личните документи и нямаше проблем. Когато пак влязох в сайта им за да направя чек-ин за обратния полет погледнах данните, които бяха въведени първия път и те бяха променени. Тоест, избрания вид документ от "лична карта" беше променен на "друг" и датата на валидност на документа беше някаква нереална, много напред във времето. Коригирах данните и завърших чек-ин, но не знам какво щеше да се случи на летището ако не ги бях погледнал и бях направил чек-ин с първоначално въведените данни (в последствие променени, не знам как). Предполагам е някакъв бъг в системата им. 

Връзка към коментар

Тоя бъг с вида на документа го има отдавна, струва ми се и друг път е ставало дума.

Не мисля, че би имало проблем - стига имената да са наред и номерът на документа.

Връзка към коментар

На мен пък на няколко пъти автоматично ми е задавал валидност на паспорта от 10 години вместо 5. Аз го коригирам и накрая пак го връща на 10,но нямах проблеми при пътуване.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.