Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Колко време преди полетите на Уизеър от Лутън до България трябва да сме на летището?

 

Не обърнах внимание на ранния час на полета (08:10) и чак сега включих, че за да мога да се предвижа до летището без такси, трябва да намеря хотел/апартамент близо до някоя от гарите или автобусните спирки с директен транспорт до това летище, иначе няма как да хвана толкова рано метро до тези спирки/гари...

Връзка към коментар

Колко време преди полетите на Уизеър от Лутън до България трябва да сме на летището?

 

Не обърнах внимание на ранния час на полета (08:10) и чак сега включих, че за да мога да се предвижа до летището без такси, трябва да намеря хотел/апартамент близо до някоя от гарите или автобусните спирки с директен транспорт до това летище, иначе няма как да хвана толкова рано метро до тези спирки/гари...

 

Има няколко хотела наоколо. Ние спахме в Hampon by Hilon Luton Airpot.

Намерихме го на промоция. Добър е. Има автобуси по 1.5 паунда до летището. Стигат за 5 мин. Иначе точно до летището има Ibis и Holiday Inn. От тях може и пеш да се отиде за 5-10 минути.

Това е, ако решите да спите около летището и да не ставате в ранните часове.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Станахме в 6 и в 7 бяхме на летището. Пътувахме със същия полет.

 

T. e. един час преди полета е ОК да се пристигне на летището? Благодаря за информацията.

Връзка към коментар

Зависи, много зависи. Понякога на секюрити чека на Лутън е празно, но съм имал случаи да чакам по 40 минути. Може би сутрин е малко по-спокойно, но е добре да се види разписанието и да се прецени колко полета има в този интервал от време...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Зависи, много зависи. Понякога на секюрити чека на Лутън е празно, но съм имал случаи да чакам по 40 минути. Може би сутрин е малко по-спокойно, но е добре да се види разписанието и да се прецени колко полета има в този интервал от време...

 

Съгласен. През юни'15 на Лутън откарах близо час именно на секюрити чек-а. Едни красиви и криви опашки...

Пробвах се да сътворя мини гидче за летищата в Лондон

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Съгласен. През юни'15 на Лутън откарах близо час именно на секюрити чек-а. Едни красиви и криви опашки...

Пробвах се да сътворя мини гидче за летищата в Лондон

Същата история. Няколкото пъти, когато съм решил да ползвам Luton, а не Heathrow или Gatwick, опашките все са били монументални. По това време е пълно с полети и предполагам, че си е риск до някаква степен. Последният път като летях до и от него на 7/7, опашката на секюрити беше почти час.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако все още не сте получили, да си знаете:

"Nous vous informons que les passagers voyageant de Sofia Aéroport Terminal 1: En raison de l'augmentation du temps requis pour le contrôle de sécurité des passagers au Terminal 1, tous les passagers doivent arriver à l'aéroport au moment recommandée de deux heures d'avance de l'heure de départ prévue du vol. Dès que les passagers arrivent à l'aéroport, s'il vous plaît rapidement completez le check-in et immédiatement vous allez à la zone de contrôle de sécurité.

Le Non-respect de cette recommandation peut conduire à un vol manqué a cause d'une arrivée tardive à la porte de départ.

Nous sommes a votre disposition pout toutes vos questions."

Cordialement,
Amira Stiti

или пък така :

"
Please be advised that passengers traveling from Sofia Airport Terminal 1: Due to the increased time required for passenger security checkpoint in Terminal 1, all passengers must arrive at the airport at the recommended time two hours ahead of the scheduled departure time of the flight. When the passengers arrive at the airport, please please complete quickly check in and immediately you go to the security control area. The Non-compliance with this recommendation can result in missed flights due to . late arrival to the departure gate We are at your disposal for any questions. 
Sincerely, Amira Stiti, 
team Customer Support lastminute.com - Bravofly - Rumbo - Volagratis"




________________________________

Ėquipe Assistance Clientèle
lastminute.com - Bravofly - Rumbo - Volagratis

Връзка към коментар

Възможно ли е да помоля при бординг разместване на местата в самолета, тъй като сега се чекирах през сайта за полета ни след 3 дни и ни пръсна на 3 различни места, че даже и детето е пратено само!

Връзка към коментар

Възможно ли е да помоля при бординг разместване на местата в самолета, тъй като сега се чекирах през сайта за полета ни след 3 дни и ни пръсна на 3 различни места, че даже и детето е пратено само!

 

Уиз нали раздаваха вече местата предварително?

или билетите са купени отпреди?

щото аз за предстоящите ми полети си доплащах за място до прозорец, че гадината винаги слагаше единия от нас на място до пътека...

Връзка към коментар

Възможно ли е да помоля при бординг разместване на местата в самолета, тъй като сега се чекирах през сайта за полета ни след 3 дни и ни пръсна на 3 различни места, че даже и детето е пратено само!

Помолете.

При наличие на свободни места ще ви преместят без проблеми, но ако няма такива, местенето зависи и от съгласието на други пътници.

Връзка към коментар

Уиз нали раздаваха вече местата предварително?

или билетите са купени отпреди?

щото аз за предстоящите ми полети си доплащах за място до прозорец, че гадината винаги слагаше единия от нас на място до пътека...

Билетите са купени отпреди, ама защо чак сега (3 дни) преди полета се чекирах, да ми се чуди човек.

Да се надявам, поне детето да преместят да бъде с майка си, че му е за пръв път!

Връзка към коментар

Ще ви разместят, само като им обясните какво ще стане, ако детето остане само ...

Мда, ще се постарая :), но като гледам и съпругата ми ще трябва да преместят, че е на мястото с доп.пространство за краката, а там деца, май не можеха да сядат, заради аварийните изходи над крилете!

А бе ще пада разправия.

Връзка към коментар

Точно Уиз не знам доколко са customer friendly, но по принцип ги помолете първо на гишето, ще направят всичко възможно да ви намерят място, ако не стане, питайте в самолета... В краен случай перспективата да има рев по време на целия полет все ще размекне нечие сърце

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мда, ще се постарая :), но като гледам и съпругата ми ще трябва да преместят, че е на мястото с доп.пространство за краката, а там деца, май не можеха да сядат, заради аварийните изходи над крилете!

А бе ще пада разправия.

 

Има и правило в условията на Уиз ер, че децата под 14 години не могат да пътуват самостоятелно. Може да се позовете на това правило, като искате да ви сложат един до друг!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой да знае нещо за днешния полет София-Лутън за 12.30. Синът ми трябваше да лети с него. Преди да се качат на автобуса ги върнали. Сега излязла информация, че е отложен за 16.00ч., но самолетът бил преместен.

Връзка към коментар

Полетът закъснява повече от 3 часа. Какво трябва да направи синът ми, евентуално да получи компенсация?

На сайта на летището пише :Регистрация.

Връзка към коментар

Полетът закъснява повече от 3 часа. Какво трябва да направи синът ми, евентуално да получи компенсация?

На сайта на летището пише :Регистрация.

Трябва да получи официална информация за причината за закъснението. Ако не е "метеорологични условия" или друго форсмажорно обстоятелство, подлежи на компенсация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зависи, много зависи. Понякога на секюрити чека на Лутън е празно, но съм имал случаи да чакам по 40 минути. Може би сутрин е малко по-спокойно, но е добре да се види разписанието и да се прецени колко полета има в този интервал от време...

 

Да се самоцитирам и ъпдейтна инфото. Онзи ден на Лутън буквално минахме за по-малко от пет минути. Направили са нова огромна зала са проверка над предишната. Преброих повече от десет места за проверка. При това положение не виждам как на това място би се създала опашка. Още един плюс на летището в Лутън за разлика от превозвача дотам, но това е друга тема...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.