Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Вместо Ryanair изглежда че Wizz air ще лети от София до Братислава 3 пъти седмично..

 

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=bg&js=y&prev=_t&hl=bg&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fslovakaviation.sk%2Fnovinky%2F471-wizzair-zacne-lietat-z-bratislavy&edit-text=

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

БРАВО!!!! Айде, колкото повече, толкова повече! Но да фанат да ги обявят официално, че така ми подават шоколада под носа без да ми го дадат :D

Редактирано от rakovm
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Дискусията е тук:

Wizz Air - периодични промоции (обща тема)

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Един практически въпрос относно Wizzair - купих два двупосочни  билета преди около 4 седмици от Варна до Лондон. На страницата на авиокомпанията ми изписа номера на седалки за полета на отиване и за малка сума имах възможноста да резервирам седалки и за полета на връщане, което направих (разбирам го, че съм си платил за определени седалки в двете посоки). Дъщеря ми обаче ми заявява 3 дни преди полета, че била изморена от предното пътуване, нямало да има деца там и пр. и не иска да идва.

Билета е ясно, че няма как да го върна, въпроса ми е при условие, че е платен и е платено за избор на седалка, мога ли да искам никой да не сяда до мен на платеното място и в двете посоки и ако мога, как да поискам това при чек-ин?

Предполагам, че там заявявам, че другия пътник просто няма да пътува, но имам ли право да искам мястото до мен да остане свободно и какво казвам ако имам?

Благодаря предварително за съветите!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Направи чекиране само за себе си. На бординга няма какво да заявяваш, че другия няма да пътува. Щом си купил и мястото до себе си няма причина друг да седи до теб.

Връзка към коментар

Направи чекиране само за себе си. На бординга няма какво да заявяваш, че другия няма да пътува. Щом си купил и мястото до себе си няма причина друг да седи до теб.

 

Да де, правилно, не мога да очаквам да ми дадат две бордни карти без да го има втория пътник... На борда обаче повечето хора не си купуват седалки, та няма как да обясня на някой желаещ да седне, че мястото е купено (освен ако не принтирам някакъв билет)...

 

Може би е най-добре да направя онлайн чекин и за двамата и да нося бордовите карти?

Връзка към коментар

Да де, правилно, не мога да очаквам да ми дадат две бордни карти без да го има втория пътник... На борда обаче повечето хора не си купуват седалки, та няма как да обясня на някой желаещ да седне, че мястото е купено (освен ако не принтирам някакъв билет)...

 

Може би е най-добре да направя онлайн чекин и за двамата и да нося бордовите карти?

На всеки билет е определена седалка и никой не би трябвало да сяда на мястото до теб, тъй като това място не е разпределено на друг. Естествено, че ако някой реши да се премести от своето място на друго свободно място ще бъде трудно да го убедиш да стане. Можеш да направиш чекинг и на двамата, но ако другия човек се заинати, пак не знам как ще се справиш. Иначе билетите за уиз вече са с разпределени места и просто мястото до теб ще остане свободно.

Връзка към коментар

FlyTraveler, можеш да подариш билета на някой, който да плати само промяната в името. :)  

Аз не бих чекирала пътник, който няма да пътува.

Ако не пътува - съответно седалката ще остане празна, но ... ако има пътници, които имат нужда от разместване, то твоята празна седалка не е гарантирана. :(

Връзка към коментар

FlyTraveler, можеш да подариш билета на някой, който да плати само промяната в името. :)  

Аз не бих чекирала пътник, който няма да пътува.

Ако не пътува - съответно седалката ще остане празна, но ... ако има пътници, които имат нужда от разместване, то твоята празна седалка не е гарантирана. :(

 

Какъв е проблема според теб да я чекирам? Човека, който няма да пътува може да се е отказал в последния момент, всъщност какво ми гарантира, че утре дъщеря ми няма да каже, че е размислила и иска да дойде :) А на Уиз онлайн чек-ин може да се прави месец преди полета...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Какъв е проблема според теб да я чекирам? Човека, който няма да пътува може да се е отказал в последния момент, всъщност какво ми гарантира, че утре дъщеря ми няма да каже, че е размислила и иска да дойде :) А на Уиз онлайн чек-ин може да се прави месец преди полета...

Дори и да я чекираш, това няма да ти запази мястото празно на 100%.

Проблем да я чекираш няма - поне не такъв, който да те касае теб.

Чекирайки я, Wizz ще очакват този пътник, ще търсят в списъка кой пасажер липсва(това на борда), ще броят сто пъти всички останали ... нещо такова имам предвид.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е втора чанта с приоритетно качване на борда?

 

Чета в сайта им, че

 

"Допълнителният личен багаж може да бъде ръчна чанта, чанта за лаптоп или чанта за фотоапарат, но не бива да надвишава размерите 40 x 30 x 18 см.

Обаче не ми е ясно дали може сак, примерно, а не ръчна чанта. Мисля, че ако отговаря на размерите, понятието "ръчна чанта" е доста разтегливо или греша? Не за друго, ами да напъхам фотоапарата и неговите аксесоари, защото

не се събират в чантата на фотоапарата...

 

Не намирам дискусията от преди, но съм сигурна, че коментирахме някъде и теглото на ръчния багаж - въпросът е има ли ограничение или не? В техния сайт не пише или поне аз не намирам?

Връзка към коментар

Някой ползвал ли е втора чанта с приоритетно качване на борда?

 

Чета в сайта им, че

Обаче не ми е ясно дали може сак, примерно, а не ръчна чанта. Мисля, че ако отговаря на размерите, понятието "ръчна чанта" е доста разтегливо или греша? Не за друго, ами да напъхам фотоапарата и неговите аксесоари, защото

не се събират в чантата на фотоапарата...

 

Не намирам дискусията от преди, но съм сигурна, че коментирахме някъде и теглото на ръчния багаж - въпросът е има ли ограничение или не? В техния сайт не пише или поне аз не намирам?

Аз съм ползвала приоритетно качване.

Нямат изисквания за вида на чантата/сака - само да отговаря ... видимо на размерите. :)

Теглото на големия ръчен багаж е до 10кг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз съм ползвала приоритетно качване.

Нямат изисквания за вида на чантата/сака - само да отговаря ... видимо на размерите. :)

Теглото на големия ръчен багаж е до 10кг.

Значи нямат решетка за нея?

 

Щом големия е до 10, значи ли, че и малкия ръчен трябва да е толкова? Или по-малко :(

Връзка към коментар

За малкия ръчен багаж няма писмено изискване за килограми в условията на Wizz. Което според мен значи "Да можеш да го качиш без помощ в багажното",

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Значи нямат решетка за нея?

 

Щом големия е до 10, значи ли, че и малкия ръчен трябва да е толкова? Или по-малко :(

Когато летях последния път с тях(преди месец) - нямаха.

За малкия никъде нищо не пише.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За малкия ръчен багаж няма писмено изискване за килограми в условията на Wizz. Което според мен значи "Да можеш да го качиш без помощ в багажното",

Винаги се намира кой да помогне  ;)

 

 

Когато летях последния път с тях(преди месец) - нямаха.

За малкия никъде нищо не пише.

Да, и аз четох и не намирам. Може би все пак пише някъде? Такъв пропуск да направят ;)

Ето това сакче мерих за втори ръчен, пасва на размерите. Имаше ги преди време с точки в Била - половината народ има такива. А основния малък ръчен е естествено раницата от Кауфланд, която пак всички имат.

 

b3edd7240f301d7f10a3a0e4abe517e8b5010b04

Връзка към коментар

За малкия ръчен багаж няма писмено изискване за килограми в условията на Wizz. Което според мен значи "Да можеш да го качиш без помощ в багажното",

Идеята на малкия ръчен багаж е да може да го завреш под седалката пред теб(освен да събират пари за стандартния салонен багаж). Качването му в багажното е само опция ако има място там.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Идеята на малкия ръчен багаж е да може да го завреш под седалката пред теб(освен да събират пари за стандартния салонен багаж). Качването му в багажното е само опция ако има място там.

 

това беше идеята, когато въведоха таксата за ръчен багаж, но уви, не се спазва изобщо!

Връзка към коментар

Е, как да го спазват.... народът всячески се опитва да изкриви правилата, или просто не чете. Те още не знаят, че имат определени места в самолета, или пък нямат идея къде да ги търсят. Онзи ден пак настана голяма веселба в самолета. То му пише напр. "Място 23А, препоръчваме да използвате задния вход на самолета", то тръгнало най-отпред с две торби и се опитва да се размине с целия идващ насреща му народ. И задръстване колкото от тук до Гент :lol:  Че и спорове се завихрят в такива моменти.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е, как да го спазват.... народът всячески се опитва да изкриви правилата, или просто не чете. Те още не знаят, че имат определени места в самолета, или пък нямат идея къде да ги търсят. Онзи ден пак настана голяма веселба в самолета. То му пише напр. "Място 23А, препоръчваме да използвате задния вход на самолета", то тръгнало най-отпред с две торби и се опитва да се размине с целия идващ насреща му народ. И задръстване колкото от тук до Гент :lol:  Че и спорове се завихрят в такива моменти.

Подрепям изцяло! Онзи ден даже двама се опитаха да се разминат - единия за назад, другия за напред. Няма такъв цирк. Накрая стюардесата им размени местата, щото и тя се видя в чудо. И като разправям, че това с местата за УИЗ е колкото полезно, два пъти повече е вредно, ми се карат, че не съм прав. Стига двама по-опушени да се срещнат по средата с багаж, който по обем не минава и за чекиран  и веселабата започва...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.