Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

...То му пише напр. "Място 23А, препоръчваме да използвате задния вход на самолета", то тръгнало най-отпред с две торби и се опитва да се размине с целия идващ насреща му народ. И задръстване колкото от тук до Гент :lol:  Че и спорове се завихрят в такива моменти.

 

Добре си го описала. Не се удържам да не онагледя с един познат герой от по миналия век - вижте как Бай Ганьо влиза във влака, когато тръгва за Европа. Прилики и разлики?! :)

 

http://vbox7.com/play:c9be8c9b&start=141

(30 секунди ви трябват само, линкът е точно от мястото)

 

"Ей, к'во става, ве? Аз май няма да мо'а да са вредя, бе!"

 

За закодираното в народопсихологията няма да отварям дума, защото и аз не съм съвсем съгласен да се делим изцяло от другите и да се слагаме все по-долу. Но балканското май, май... :- )))))

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Язък за хубавия самолет, след като са го нафрашкали с толкова седалки.

 

Онзи ден като пътувах за Дортмунд не знам каква машина уцелих, но разстоянието между седалките беше буквално около 15 сантиметра. Аз не съм висок човек, но въпреки това колената ми постоянно опираха в предната седалка, независимо каква поза заемах. Супер неудобно и изгърбващо, след първия час ме хвана нервата.

 

То хубаво лоу-кост, ама чак пък толкова тясно...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Язък за хубавия самолет, след като са го нафрашкали с толкова седалки.

 

 

 

В A321 NEO от 2019-та година ще нафрашкат още 9 седалки, като капацитета ще стане 239 седалки ;) Wizz air имат поръчка за доставка на 110 броя A321 NEO и с голямо нетърпение чакат да им ги доставят ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И как ще се оправят с местата си в тоя голям самолет, нашите мургави сънародници? А? Толкова места и само два входа :)

Иначе силно се надявам виолетките да пуснат някаква мултимедия в самолета, и на общи екрани съм съгласен. Но както се пее в една песен . "Ха дано ама надали".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Язък за хубавия самолет, след като са го нафрашкали с толкова седалки.

 

Онзи ден като пътувах за Дортмунд не знам каква машина уцелих, но разстоянието между седалките беше буквално около 15 сантиметра. Аз не съм висок човек, но въпреки това колената ми постоянно опираха в предната седалка, независимо каква поза заемах. Супер неудобно и изгърбващо, след първия час ме хвана нервата.

 

То хубаво лоу-кост, ама чак пък толкова тясно...

 

Тенденцията е теснотията да става все по-голяма - правиш сравнение с първите, средните и последните им салони.

 

A321 на турците беше страшно готин и с много място, и с нова entertainment система. В този на уиз има ли поне екран? С филми по 5 евро примерно. :)

 

entertainment система ще има, ако другите го напрвят.  W6 не са първи в нищо ново. Следват примери. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Летях до Неапол на 21 - ви и връщане на 25 - ти. На отиване бяхме с HA - LWU, който е на 2.5 години а на връщане с HA - LYQ, който е на 5 месеца и последния беше с повече място за краката. Извинявам се, ако ви се струва грубо, но мисля, че всички доста прекаляват с това място за краката. Аз съм 183 см. и никога не ми е било тясно на краката! Не знам как седите, но ако се изхлузвате напред няма как да не ви е тясно. На мен седалка ми е била тясна странично на Бае 146, но пък и такова място м/у седалките не бях виждал. Общо взето разликата м/у повечето компании е пренебрежимо малка и дори бих казал недоловима. А най - гадния ми полет с отвратително неудобни седалки беше с Bulgaria Air с А319(LZ - FBF), който съвсем скоро беше пристигнал и не му бяха сменили седалките. Полета беше до Барса и седалките бяха ужасни, половината самолет стоеше прав на пътеката и се държеше за кръста. След това смениха седалките и нещата се оправиха. По спомен Wizz ще базират един А321 на София, ако е така го очаквам с нетърпение. А и това е бизнес, нормално е да използват максималния брой седалки за дадена машина.

Редактирано от randi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм по-къс с 3 см и винаги ми е недостатъчно мястото за краката - вероятно всеки си намира начин, но не е в това въпроса.
За мен важното е, че измежду всички компании - lc или не - с тази компания тормозът е сигурен, а това няма много общо с "приятното пътуване".

Връзка към коментар

Онзи ден като пътувах за Дортмунд не знам каква машина уцелих, но разстоянието между седалките беше буквално около 15 сантиметра. Аз не съм висок човек, но въпреки това колената ми постоянно опираха в предната седалка, независимо каква поза заемах. Супер неудобно и изгърбващо, след първия час ме хвана нервата.

 

Същото и при мен, пак до Дортмунд няколко дни преди теб. Явно същият самолет и яко ми се изръбиха коленете. На другите полети DTM-RIX и HHN-SOF го нямаше този проблем, даже съвсем прилично място.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 ...с тази компания тормозът е сигурен...

 

Не съм съгласен! Съвсем нормална ЛК компания. Даже забелязвам, че стюардесите  са по-красиви от на Райъните и Изитата. Тормозът за мен дойде с тея запазени места  - уникална глупост. Как да интегрираш бай мангал да си намери мястото - ей това да обяснят маджарите. То е страшно, някакъв трилър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето една сравнителна таблица, подредена според разстоянието между редовете. Според таблицата излиза, че Уиз попадат в долната част, но не са и най-зле. Може би усещането за теснотия в техните самолети е субективно, но определено когато пътувам с традиционна компания не изпитвам подобен дискомфорт. Това последното означава, че дори само 1-2 см  оказват влияние. Таблицата отразява континентални полети, но може да се настрои и за междуконтинентални:

 

http://www.seatguru.com/charts/shorthaul_economy.php

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Лятото пътувах с тях до Милано и почти всички седалки изглеждаха така :blink:

attachicon.gifWP_20150808_001.jpg

Искам да се извиня на Wizz,че аз без да искам пукнах една от техните седалки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искам да се извиня на Wizz,че аз без да искам пукнах една от техните седалки.

 Хайде няма нужда от извинения. Като се правят на хитри ще си подменят седалките по-често.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз го имам този проблем... като цяло когато пътувам краката ми застават в непонятна за мен поза, но няма начин, а на по-високите от мен, направо ми се реве какво им е, сигурно нямат избор освен да си купят от онези места с повече място за краката.

Връзка към коментар

Според таблицата излиза, че Уиз попадат в долната част, но не са и най-зле.

И излиза, че имат повече място от Lufthansa, British, Аustrian, Alitalia, TAP, Turkish, Delta ... , хм...  , това ми изглежда странно. -_-

 

Впрочем,  понеже "seat pitch" е разстоянието между два еднакви елемента на две последователни седалки, то не отчита дебелината на седалките...

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

195-6см/110кг ....

Тактиката ми е никога да не се надявам предварително излишно, каквото се падне. Досега не съм случил на салон, който да ми е бил изнервящо тесен. Понякога колената опират в предния ред, понякога не, каквото дойде. Примирил съм се давайки около 15Е в посока да не очаквам кой знае колко... Съвсем в началото мислех да си доплащам за място до аварийните изходи, ама това ми удвоява бюджета, та добре, че не се разглезих още оттогава :)

Последният път до Неапол и ние имахме случка с пътничка с повечко тен... Седи и се маскира на заспала...Обяснявам и, че ми е седнала на мястото до джама, за което дори съм си доплатил, а тя ми развява бордната си карта - ми нали е N-ти ред, пък че имало и някакви букви там... е подробности.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И излиза, че имат повече място от Lufthansa, British, Аustrian, Alitalia, TAP, Turkish, Delta ... , хм...  , това ми изглежда странно. -_-

 

Впрочем,  понеже "seat pitch" е разстоянието между два еднакви елемента на две последователни седалки, то не отчита дебелината на седалките...

 

Обърни внимание, че има разлика в данните за различните модели самолети на компаниите. Летял съм с Lufthansa, Аustrian,  TAP и Delta и категорично мога да кажа, че разстоянието между редовете в Wizz е значително по-малко. Не съм сигурен и в акуратността на данните с това витиавито 30-32...

Връзка към коментар

Това е най-големият ми кошмар при пътуване. "Късите" седалки. При пътуване до Мексико през цялото време седях настрани (добре, че подлакътника се вдигаше), но при всяко минаване на стюардесата си прибирах краката.  Иначе редовно колената са ми със следи от мрежичката на предната седалка. :banghead:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обърни внимание, че има разлика в данните за различните модели самолети на компаниите. Летял съм с Lufthansa, Аustrian, TAP и Delta и категорично мога да кажа, че разстоянието между редовете в Wizz е значително по-малко. Не съм сигурен и в акуратността на данните с това витиавито 30-32...

28 cm от края на седалката до гърба на предната при един пролетен полет с Wizz. Беше ми интересно та го измерих с лист A4 (210 x 297 mm).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

28 cm от края на седалката до гърба на предната при един пролетен полет с Wizz. Беше ми интересно та го измерих с лист A4 (210 x 297 mm).

Знаех си аз, че цифрите не отговарят на действителността. Това обаче поставя под съмнение и останалите данни в таблицата. И все пак, едно е сигурно. Шансът разстоянието между седалките в самолет на нискотарифна компания да бъде по-малко от това в традиционна компания, е далеч по-голям...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.