Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Обърни внимание, че има разлика в данните за различните модели самолети на компаниите.

Да, обърнах внимание ;)

 

И точно затова ми се видяха странни тия данни, защото субективното ми усещане е, че от компаниите, на които съм летял, разстоянието между редовете е най-малко при Wizz. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това не го разбрах...

 

И аз. Хубаво е някой да пусне технически инструкции как се мери разстянието между седалките за да ползваме един и същ стандарт ;) Следващият път без ролетка не се качвам на самолет  ;)

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар

И аз. Хубаво е някой да пусне технически инструкции как се мери разстянието между седалките за да ползваме един и същ стандарт ;) Следващият път бе ролетка не се качвам на самолет  ;)

Да предложа една идея. Ролетка със символа на http://magelanci.com:) Магеланска ролетка иначе казано.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Абе... и да мерите и да не мерите по-широко в самолетите на Wizz няма да стане. Тенденцията даже е точно обратната :)

 

Аз знам, че по широко няма да стане, но важното е да си ги мерим (седалките ) ;)

Връзка към коментар

Това не го разбрах...

 

 

И аз. Хубаво е някой да пусне технически инструкции как се мери разстянието между седалките за да ползваме един и същ стандарт ;) Следващият път без ролетка не се качвам на самолет  ;)

 

Ето го графично, сигурно е по-лесно :)

 

seat-pitch.jpg

 

Снимка: http://www.aerospaceweb.org/question/planes/q0276b.shtml

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Разстоянието се мери от ръбчето на гърба на седалката до ръбчето на гърба на предната и е в инчове. 

 

Това не го разбрах...

 

Ето го на картинка:

pitch.gif

За Seat pitch става въпрос. Не се отчита дебелината на самата седалка, напоследък ги правят по-тънки (и по-твърди).

Връзка към коментар

Ето го графично, сигурно е по-лесно :)

 

seat-pitch.jpg

 

Снимка: http://www.aerospaceweb.org/question/planes/q0276b.shtml

Благодаря, сега стана ясно! Обаче, какво правим с по-тънките седалки, които излязоха на мода? Явно данните в таблицата, която пуснах по-горе не са верни. Нямам друго обяснение, защото съм убеден в теснотията на виолетовите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еми с по-тънка седалка имаш повече място за краката...на теория. Влиза си като параметър в уравнението. Просто мястото за краката не е единствен важен критерий, а и как се чувстваш на самата седалка, каква поза обикновено заемаш и ти е комфортна и т.н. Сигурно и за това виждаме по-ниски и дребни хора да имат проблеми, а по-високи и едри да нямат според писаното в тази тема. 

Връзка към коментар

Ето го на картинка:

pitch.gif

За Seat pitch става въпрос. Не се отчита дебелината на самата седалка, напоследък ги правят по-тънки (и по-твърди).

 

Абсолютно - по тънки, по-твърди, без джобче (аз си го ползвам). Ясно, че е за кратък полет. Ясно и, че това е методът за повече пътници в същия тип самолет. Просто тенденцията е към по-неудобно.

Ако си с по дълги крака (или ъпгрейд на високи токчета за дамите) разстоянието между предния ръб на седалката и предната седалка е от значение, а не толкова seat pitch параметъра. Както и размера на самата седалка - ако е къса, абсолютно равна или наклонена надолу се седи неудобно. Значение има и размера на подлакътниците, възможността да ги вдигаш и т.н.

Принципно на човек и трикрако столче (20 cm диаметър) му е достатъчно за да се каже, че е седнал. А ергономията е съвсем друго нещо. Е новите творчески решения страдат именно в тази област.

Като при размерите на дрехите - новото "M" е старото "L", но някак си по добре звучи :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не се бях замислял досега за тънките седалки и разстоянието :)

Това обяснява седалките на Iberia например дори при трансконтиненталните полети им полети.

Връзка към коментар

Пускат линията Будапеща - Баку догодина.

Цени от 50тина евро (преди оптимизациите):

http://www.fly4free.com/deal/europe/low-cost-flights-to-azerbaijan-wizzair-to-resume-service-between-budapest-and-baku/

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Предполагам никой от администрацията на форума не е забелязал тази тенденция, иначе със сигурност досега компетентните лица щяха да вземат мерки...

Когато употребата премине допустимото, мерки се взимат, а и повечето дори не разбирате, че е имало нужда от такива.

Коментари относно съдържанието на форумните теми може да се пускат чрез бутона "Докладвай".

 

Отделих клончето тук:

Изгубен багаж след полет с Wizzair Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

В мобилната им версия има заложена дестинация Букурещ ОТР от София, но без дати на полети. Може да има изненади

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Заредена е на 28.10, но за разлика от "нормалната" версия, в мобилната не може да се види кога/дали почва..

Едит: Има полет на 9.12, 13:15, но не се продава.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Еми с по-тънка седалка имаш повече място за краката...на теория. Влиза си като параметър в уравнението. Просто мястото за краката не е единствен важен критерий, а и как се чувстваш на самата седалка, каква поза обикновено заемаш и ти е комфортна и т.н. Сигурно и за това виждаме по-ниски и дребни хора да имат проблеми, а по-високи и едри да нямат според писаното в тази тема. 

 

Относно разстоянието между седалките, да споделя гениалното прозрение дето ми дойде след последните ни полети с Уиз...

Всичко ( поне при мен ) опира до психологическата ми нагласа, Тясно се оказа, спор няма.... Само тази година имаме 8 полета с Уиз и досега никога не бях обръщал особено внимание. Честно, никога не съм се чувствал некомфортно, може и заради тренинга който имам на млади години - последните 4 ученически години, всеки ден, по два пъти, по час, докато се добера с Икарус-а до школото... ( явно си имаме с унгарците отношения и отпреди, поне що се касае до транспорта :) )

Ама след темата тук първата ми работа като седнах в салона бе да видя, аджеба, като как стоят нещата с колената... ами опират. Седейки плътно назад, с изправен гръб, естествено главата ми стърчи над облегалката :) , та в тази поза има разстояние колкото да провра пакетчето за черезвичайни обстоятелства между колената и предната седалка, т.е 1мм :)

Та явно по-широко няма да става, ама поне се качвайте с по-позитивна нагласа. При мен помага :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здрасти!

Имам следния лилав проблем, ако въобще е проблем, де... Ама понеже много-много нямам опит с тях, та да питам. Още в сряда по обед резервирах билети с профила си, като избрах плащане с банков превод, тъй като нямах КК наблизо, а и да проследя цената за 24 часа. Така или иначе, хем се замотах, хем се оказа, че цената на следващия ден излезе по-добра /разликата не е пренебрежимо малка, че да не я коментирам/. От тогава си чакам да ми се отмени резервацията, тъй като 24 часа минаха още вчера по обед. Но до сега - нищо... Тази сутрин реших да си направя нова резервация, като избера плащане с кредитна карта. Даде ми да отида до плащането, но на самото плащане ми излезе съобщение Грешка, дабъл букинг. Хвана ме страх да не стане хем да платя с КК, хем нещо да ми се случи с тази резервация и така и не платих. Та, мисълта ми е следната - вовеки веков ли ще ми седи статуса на тъпата банкова резервация - изчакване? Или ще ми се махне някога. Защото сега и да реша да платя по банка, ме е страх, че са минали много повече от 24 часа и така ще ми идат парите нахалост. И, другия въпрос е, въпреки грешката, която ми дава, ако все пак си въведа кредитната карта и ми приеме плащането, дали ще има някакъв проблем? Абе голяма тъпня с това банково плащане, значи, пууу.

А що се отнася до субективното усещане дали очакваш да е широко или не, не е баш така, моя мъж е 200 см и в почти всички самолети има проблеми с мястото за краката, дори когато е нормално, а когато е супер малко се схваща, абе не е комфортно за високи хора. лично аз , с моите великолепни 150 санта съм се чувствала като сардела в кутия веднъж в един полет на Райън, та ... но все пак всеки си плаща гяволъка. Дори и при "редовна" АК този проблем си съществува , .. който е расъл много, честито. :)

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Можеш да си направиш втората и да си платиш с карта. Първата ще ти изчезне след време, понякога след две седмици, а понякога остава до изтичане на полета, но ще се махне. Така или иначе имаш право на до две висящи и на изчакване резервации, така че не ти е проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.