Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

преди 22 минути , zory каза:

Пристанищни такси не са включени. И на тази цена  отдавна вече не се продават, но рекламката продължава да си седи. Проверено във фирмата. Често срещан похват при търговците.

Така и предположих.

Благодаря, мисля че е важно да поддържаме истинността на информацията на добро ниво. 🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 38 минути , slujitel каза:

Зори, не е същата оферта, и аз я гледах, беше 499 € на човек с включени пристанищни такси.

Вчера вече е 1458 е с такси за двама. Промоционалната се била изчерпала бързо. 

Редактирано от zory
Връзка към коментар

Не виждам за какво спорите. Който купил, купил на тая оферта.  Малко като в оня виц " ... кака вече се омъжи! " 

Като уточнявате,  че цената е без тези 10€ обслужване дневно има ли изобщо круизи при които са включени в началната цена ? 

Доколкото разбирам са почти стандартни 10€  на ден за всички круизи  и по подразбиране се добавят винаги към обявената цена на всеки круиз. Така ли е ? 

Имам предвид нормалните круизи не "пиянските"  ферита из Скандинавия. 

Връзка към коментар

Пристанищните такси  винаги са включени в цената на даден круиз . Не е включена таксата когато се пожелае слизане на дадено пристанище по маршрута .

Някои круизни фирми налагат такса -гориво/за ден ,за пасажер (както е при Кунард) която не е включени в първоначалната цена.      Такса обслужване е друго.

-

И като се каже в офертата ,,евтина,, каюта -трябва да се знае ,че винаги е вътрешна и е или около машинното отделение на кораба ,или около каютите на екипажа или под палубата за разходки или друго шумно и/или неудобно място . 😌

-

Понеже по горе се спомена ,,бюджетен,, круиз със   RMS Queen Mary  ,някой от тук присъстващите дали е плавал с него за да каже какъв е наема на смокинг или вечерна рокля (ако не си носим с нас) , тъй като там си има дрескод за вечерите в ресторантите (независимо от категорията на каютата) .

 

🛳️

_______________________________________________________________________

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 часа, Боби каза:

За да пращат круизни кораби, рискът явно е преценен.

Ако те притесняват болести, значи почти никъде да не пътуваш 😉

А само тази БГ агенция ли го продава този круиз, че и на мен ми стана интересно, няма ли някой от чуждите сайтове да го продава?

Навсякъде го има, но на други цени. От чуждите сайтове най-добре беше сайта на  Costa, включително се предлагаха вътрешни  каюти премиум с включе пакет вина, бира и безалкохолни на обяд и вечеря за 70 евро разлика за целия круиз. Но аз като търсих се бяха изчерпали вече. Може да се дебне ласт минит. Видях го също и в Дриймлаин.ру, но на по-висока цена.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 29.05.2018 г. в 17:48, stanimir каза:

Не виждам за какво спорите. Който купил, купил на тая оферта.  Малко като в оня виц " ... кака вече се омъжи! " 

Като уточнявате,  че цената е без тези 10€ обслужване дневно има ли изобщо круизи при които са включени в началната цена ? 

Доколкото разбирам са почти стандартни 10€  на ден за всички круизи  и по подразбиране се добавят винаги към обявената цена на всеки круиз. Така ли е ? 

Имам предвид нормалните круизи не "пиянските"  ферита из Скандинавия. 

Всъщност "спора " беше дали са включени пристанищни такси или не в публикуваната цена.

Таксите обслужване варират от 8-10 долара до 12 евро, понякога има специфична допълнителна такса както е споменал @theo

Срещал съм такса за защита на околната среща, но даже не помня за къде е било - изключение е.

Иначе си напълно прав - оспамихме темата с коментари по оферта, която в момента на публикуването си не беше актуална.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тринадесет дневен круиз от Марсилия до Мартиника и Гваделупа на 2 декемврри 2018 г. за 399 евро с Costa Magica 5*

Такса обслужване: 120 €  за възрастни-юноши, 60 € за деца от 4 до 14 години, безплатно за деца под 4 години;

m-1.png

 

https://www.promocroisiere.com/croisiere/france-espagne-canaries-antilles-840505.html

 

На 14 декември има директен полет до Париж от Гваделупа за 131 евро с LEVEL!

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

8 дневeн круиз по Норвежките фиорди от 15 юни за 329€ с  COSTA FAVOLOSA    

Външна каюта + 20 евро, каюта с балкон + 40 евро.

Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

 

251946_214x305.png

 

https://www.logitravel.ru/cruisesshowcase/Cruise/Index/199743?utm_source=Afiliado&utm_medium=205777||Cruise+Tips+-+UID+205777&utm_content=CruiseTips&utm_id=#

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

15 или 18 дневен круиз от Марсилия до Бразилия за 436€ или за 531€ до Аржентина с Costa Pacifica на 17.11. 2019  година.

За деца от 2 до 17 години отстъпка около 50% . Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

Маршрути:

image.png.0ff1629d1fabd20325737c4b66a567fa.png

 

 

https://www.costacroisieres.fr/cruises/MRS07180/PA14191117.html

 

image.png.8e4ac00ab7e3d0b0af061378f42435f8.png

 

https://www.costacroisieres.fr/cruises/MRS08130/PA17191117.html

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Тридневен круиз на 13 април 2019 г. с MSC Seaview 5*  /кораба е построен в 2018 г./  за 110 евро.

Кабина с прозорец 130 евро, с балкон 150. Такса обслужване 10 евро на възрастен, 5 евро на деца от 2 до 12 години.

header.jpg

 

image.png.34f4463434b7816f0d81f645d13cc795.png

https://www.logitravel.ru/cruisesshowcase/Cruise/Index/262831?utm_source=Afiliado&utm_medium=205777||Cruise+Tips+-+UID+205777&utm_content=CruiseTips&utm_id=#

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Таньо каза:

Тридневен круиз на 13 април 2019 г. с MSC Seaview 5*  /кораба е построен в 2018 г./  за 110 евро.

Кабина с прозорец 130 евро, с балкон 150. Такса обслужване 10 евро на възрастен, 5 евро на деца от 2 до 12 години.

header.jpg

 

image.png.34f4463434b7816f0d81f645d13cc795.png

https://www.logitravel.ru/cruisesshowcase/Cruise/Index/262831?utm_source=Afiliado&utm_medium=205777||Cruise+Tips+-+UID+205777&utm_content=CruiseTips&utm_id=#

Кораба го пуснаха на вода преди 2 дни, и аз ще го пробвам след 10. Юпиии! Тази цена е страхотна, идеално е за всеки, който иска да види какво е на круиз. Кораба е от новата концепция на МСЦ enjoy the sea, с огромни променади. Обратно на концепцията на Оазис клас, чийто Сентрал парк е вътрешен на кораба. Дали е баш така, ще докладвам скоро. 

Иначе, благодаря за двата круиза за Бразилия, признавам, че точно такова точно за това време на годината търся. Ще докладвам, ако се възползвам 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 56 минути , Фичо каза:

Как стои при круизите въпросът със смяна на име на пасажер? 

Рестриктивно като цяло, но понякога е възможно в момента на резервацията това да бъде заплатено като опция. В общите условия обикновено е написано, но e добре да се уточни преди резервация. Има възможност за застраховка смяна на име, но отново е специфично.

Преди 1 час, luba_rizova каза:

 Ще докладвам, ако се възползвам 🙂

Докладите са хубаво нещо, но винаги може повече  ...  🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фичо каза:

Как стои при круизите въпросът със смяна на име на пасажер? 

7.1 Пътник, който няма обективна възможност да ползва туристическия пакет, може да се смени с друго лице при условие, че: а) Организаторът бъде уведомен чрез туристическата агенция писмено не по-късно от 4 работни дни преди определената за заминаване дата и същевременно му бъдат подадени всички данни за заместващото го лице; б) няма възпрепятстваща причина, свързана с паспорт, визи, медицински удостоверения, хотелски резервации, транспортни услуги или други, които да направят невъзможно ползването на пакета от страна на заместващото лице; в) заместващото лице възстанови чрез туристическата агенция сумата на Организатора, евентуално предвидена в каталога, която последният е изразходвал за извършване на смяната.

7.2 В този случай Пътникът ще трябва да заплати таксата за административно оформяне на смяната в размер на 50 евро на човек. Същият освен това е солидарно отговорен със заместващото лице по заплащането на остатъка от цената, както и на посочената в буква в) от предходния член 7.1. сума.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, saved_ каза:

 само да имаше още някоя спирка по маршрута, че малко ми се струват 🙂

Изглежда атрактивно, ама наистина май е по-скоро като презоеканско плаване, отколкото круиз, предвид броя на спирките. 
(то  и аз какво се изказвам, след като никога не съм бил на круиз 😄, ама може да е полезен и някакъв страничен новобрански поглед 🤔

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
преди 3 минути , rosmari345 каза:

7.1 Пътник, който няма обективна възможност да ползва туристическия пакет, може да се смени с друго лице при условие, че: а) Организаторът бъде уведомен чрез туристическата агенция писмено не по-късно от 4 работни дни преди определената за заминаване дата и същевременно му бъдат подадени всички данни за заместващото го лице; б) няма възпрепятстваща причина, свързана с паспорт, визи, медицински удостоверения, хотелски резервации, транспортни услуги или други, които да направят невъзможно ползването на пакета от страна на заместващото лице; в) заместващото лице възстанови чрез туристическата агенция сумата на Организатора, евентуално предвидена в каталога, която последният е изразходвал за извършване на смяната.

7.2 В този случай Пътникът ще трябва да заплати таксата за административно оформяне на смяната в размер на 50 евро на човек. Същият освен това е солидарно отговорен със заместващото лице по заплащането на остатъка от цената, както и на посочената в буква в) от предходния член 7.1. сума.

Нека бъдем точни. Ако това са общи условия на агенция, която предлага круизи не означава, че са общовалидни.

Правилата се определят от круизната компания, от агента рядко, от застрахователите, като същите могат да бъдат част от офертата, но могат да бъдат и не свързани с резервацията. Ще е интересно, когато някой резервира и е решил, че е възможна промяна на име да коментираме казуса. 🙂

Условията са различни. Нерядко при промоционални оферти, в последната минута и т.н. изрично се упоменава, че не се допускат промени.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Таньо каза:

Нека бъдем точни. Ако това са общи условия на агенция, която предлага круизи не означава, че са общовалидни.

Правилата се определят от круизната компания, от агента рядко, от застрахователите, като същите могат да бъдат част от офертата, но могат да бъдат и не свързани с резервацията. Ще е интересно, когато някой резервира и е решил, че е възможна промяна на име да коментираме казуса. 🙂

Условията са различни. Нерядко при промоционални оферти, в последната минута и т.н. изрично се упоменава, че не се допускат промени.

Така е, абсолютно съм съгласна с теб...просто, и на мен ми беше любопитно, какво се случва в подобни случаи, и намерих тази информация...аз също бих искала, ако може , някой от личен опит, да сподели !:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Фичо каза:

Изглежда атрактивно, ама наистина май е по-скоро като презоеканско плаване, отколкото круиз, предвид броя на спирките. 
(то  и аз какво се изказвам, след като никога не съм бил на круиз 😄, ама може да е полезен и някакъв страничен новобрански поглед 🤔

Първия круиз има седем спирки за 15 дни, втория - 8 от 17 дни. Сезона е добър, на мене ми харесва. 🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

6 дни/5 нощи  с Costa Deliziosa от Venice на 25.11.2018 г. за 209 GBP

Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

1-1528719348-rohp.jpg

https://holidaypirates.bylogitravel.co.uk/cruisesshowcase/Cruise/Index/201408

 

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

8 дни в Средиземно море на дати 15.12. - 22.12.2018 г. за 299 евро.

Такса обслужване 15 %.

Круиза се предлага на дати 05.01.2019 - 12.01.2019  на същата цена, а за дати 24.11.2018 - 01.12.2018 с 30 евро повече.

image.png.b3b447499d778532903ee1675a4e9fa7.png

 

https://www.kreuzfahrten.de/Termin/2018-12-15-566536.html

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Три дни от Саутхямптън до Хамбург на луксозия  Queen Victoria (Cunard) 4,5 *  за 90 евро от 6 до 8 януари 2019 г.

Такса обслужване 12 евро на човек на ден. Екипажът е 900 човека за 1980 пасажери.

Специално на борда:
         - Коктейл на капитана
         - Гала вечеря на капитана

         - пенливо вино в каютата

 

Традиционно цените на полетите в първата седмица на годината са символични. Много възможности за придвижване с автобус.

Плащане е възможно и с DinersClub.

0x87249700x1529988807_1094_200_0.png

image.png.f4dd4e91a00ff720b86f186705d7228c.png

Queen%20Victoria-Video-snapshot.jpg

 

https://www.e-hoi.de/kreuzfahrt/nordsee-kreuzfahrten/18307_0/queen-victoria-cunard-hamburg-deutschland-southampton-england.html?source=search&zanpid=9145_1530020776_90ea417bd7e70ed93978920bb9867116&partnerID=111811000000&utm_source=zanox&utm_medium=cps&utm_campaign=0

 

Изключително луксозен кораб с отлично обслужване на символична цена!

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.