Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

преди 40 минути , Jorro каза:

Е с тва видео ме отказа тотално от круиз, а жената почти ме беше навила вече на 50 % 😄 

Кому е необходимо в тази тема да публикуваме статистически данни за злополуки с кораб, ранени, загинали и т.н. или случила се неприятност на един круизен кораб от десетки хиляди пътуващи в момента. Някой знае ли колко круизни пасажери има в тези кораби по света, в какви климатични зони и времеви пояси са, в какво време или в мигновено разразили се бури и вихри?! ...

Ако видиш самолетна катастрофа спираш ли да летиш?!  🙂   ... или автомобилна - да шофираш.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 11
Връзка към коментар
1 hour ago, Таньо said:

Кому е необходимо в тази тема да публикуваме статистически данни за злополуки с кораб, ранени, загинали и т.н. или случила се неприятност на един круизен кораб от десетки хиляди пътуващи в момента. Някой знае ли колко круизни пасажери има в тези кораби по света, в какви климатични зони и времеви пояси са, в какво време или в мигновено разразили се бури и вихри?! ...

Ако видиш самолетна катастрофа спираш ли да летиш?!  🙂   ... или автомобилна - да шофираш.

Ами на никой не му е необходимо да ги публикуваме. Просто се пошегувах. Има други теми за преодоляване на страхове от летене, возене на кораб и т.н. Ако трябва да отговоря на въпроса ти може би не няма да те откаже, но ще засили страховете ти когато го правиш .... хората сме различни 🙂

 

 

Връзка към коментар

Корабът, който е сниман на това видео е "Balmoral" на Fred Olsen Cruise Lines и е строен през 1988 г. Пак e по-безопасен при много голямо вълнение от съвременните огромни кораби, защото въпреки, че копрпуса му е доста плосък отдолу (няма кил), поне не е толкова висок над водата. Круизен кораб с 14-16 палуби, освен, че е с плоско дъно е и top-heavy и го спасява само огромното количество баласт вода в трюма.  Стабилизаторите неутрализират само страничното клатене и то само ако кораба се движи с определена скорост, падне ли под нея и те не важат.

Последните големи пътнически кораби, които са създадени за прекосявания на Северния Атлантик и да оцеляват в лошо време бяха "Queen Elizabeth II" (QE 2) на Cunard, "Norway" на NCL и стария "Rotterdam" на Holland America Line. Засичал съм ги по разни пристанища до около 1998 г.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
3 hours ago, Jorro said:

Е с тва видео ме отказа тотално от круиз, а жената почти ме беше навила вече на 50 % 😄 

Споко, публикувах видеото просто за развлечение! Реалността е съвсем различна! Круизните компании винаги избягват лошите сезони или заобикалят големите бури Само в изключително редки случаи може да се случи круизен кораб да влезе в голяма буря. В 99% от случаите изобщо не можеш да разбереш, че си на кораб. Аз съм бил близо 3 месеца на круизи в различни части на света и от тези 3 месеца имаше само един ден в който при вятър от близо 100 км/ч корабът се тресеше във вълнението и беше леко неприято. Този ден беше зимата в Средиземно море...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
19 minutes ago, FlyTraveler said:

Корабът, който е сниман на това видео е "Balmoral" на Fred Olsen Cruise Lines и е строен през 1988 г. Пак e по-безопасен при много голямо вълнение от съвременните огромни кораби, защото въпреки, че копрпуса му е доста плосък отдолу (няма кил), поне не е толкова висок над водата. Круизен кораб с 14-16 палуби, освен, че е с плоско дъно е и top-heavy и го спасява само огромното количество баласт вода в трюма.  Стабилизаторите неутрализират само страничното клатене и то само ако кораба се движи с определена скорост, падне ли под нея и те не важат.

Последните големи пътнически кораби, които са си създадени за прекосявания на Северния Атлантик и да оцеляват в лошо време бяха "Queen Elizabeth II" (QE 2) на Cunard, "Norway" на NCL и стария "Rotterdam" на Holland America Line. Засичал съм ги по разни пристанища до около 1998 г.

Аз лично не съм чел случай модерен круизен кораб да е потънал поради буря. От такава гледна точка всички са де факто 100% надеждни. Инциденти с круизни кораби стават типично близо до брега поради грешка на капитана

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Topfly каза:

Аз лично не съм чел случай модерен круизен кораб да е потънал поради буря. От такава гледна точка всички са де факто 100% надеждни. Инциденти с круизни кораби стават типично близо до брега поради грешка на капитана

Не са толкова надеждни, просто избягват бурите. Наистина надеждните са с дълбок кил, като трите изброени от мен по-горе.  Но те точно по тази причина и газят дълбоко и не могат да акустират на много от островите и стояха на котва всеки път и извозваха пътниците с tender, което е неизгодно за компаниите (не, че не го правят и модерните кораби това, когато местата са заети или примерно на "фирмените острови", където не е предвидено да акустират). Трябва да чуеш разговорите на deck officers, safety officers и механиците, когато пътниците не са наоколо.  

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар
2 minutes ago, FlyTraveler said:

 Трябва да чуеш разговорите на deck officers, safety officers и механиците, когато пътниците не са наоколо.  

Аз само двама сръбски механици чух веднъж когато оправяха нещо. Не разбрах точно какъв беше проблема, защото 80% от разговора между тях се състоеше от цветни сръбски псувни 😄 Вероятно си мислеха, че никой не ги разбира 😉

Връзка към коментар

Не знам до колко винаги избягват бурите, по-скоро капитаните преценяват риска. Имаме позната(от екипажа) която беше на МСЦ Опера в Куба миналата година по време на огромното торнадо там. Ами каза, че не са избягали (?!) от него, на кораба си били, барабар с хората. Бая се бил наводнил, много клател, нооо нищо супер страшно. Аз бях в шок. Отделно, в Ню Йорк миналата година имаше пак някакво такова зимно ледено торнадо, круизен кораб пак си е бил там, излезнпха снимки и клипчета в нета, никой не беше пострадал, но си е било страшничко за  хората. Капитана е преценил, че няма да има нужда да бягат. Та така. Не е приятно, аз бих си пукнала от страх, но... Уж има кой да мисли. 

Връзка към коментар

E, страшна тема заформихте. А, бе хора, ноември съм на 29 дневен трансатлантически и вече ми се опънаха ушите от ужас. Цял месец там ще треперя от страх да не се случи нещо подобно.Наистина не е за тук това. Направете тема специано за това  и който се интересува да си я  гледа. Мен лично вече сън не ме хваща:)

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , v.tikalova каза:

E, страшна тема заформихте. А, бе хора, ноември съм на 29 дневен трансатлантически и вече ми се опънаха ушите от ужас. Цял месец там ще треперя от страх да не се случи нещо подобно.Наистина не е за тук това. Направете тема специано за това  и който се интересува да си я  гледа. Мен лично вече сън не ме хваща:)

Казвай кой е круиза, че аз такива обичам - от къде, с коя компания, колко струва.....

Връзка към коментар
преди 20 минути , ruwenzogy каза:

Казвай кой е круиза, че аз такива обичам - от къде, с коя компания, колко струва.....

Обади се  веднага от мое име на ХХХ. Круизът беше разпродаден и ни трябваше още една каюта. Вчера  ми се  обади, че се е освободила една, но аз вече бях намерила от друго място. Дано има все още. Говори за цена от 979 евро(вътрешна).

Редактирано от Mary
Агенция
Връзка към коментар
преди 7 минути , v.tikalova каза:

Обади се  веднага от мое име на ХХХ. Круизът беше разпродаден и ни трябваше още една каюта. Вчера  ми се  обади, че се е освободила една, но аз вече бях намерила от друго място. Дано има все още. Говори за цена от 979 евро(вътрешна).

Прекрасно, но от къде до къде е круиза, че може да сме били там и с коя компания - Коста, МСЦ....?

Редактирано от Mary
Агенция
Връзка към коментар
преди 3 минути , ruwenzogy каза:

Прекрасно, но от къде до къде е круиза, че може да сме били там и с коя компания - Коста, МСЦ....?

1

14-11 Thu

Savona (Italy)

-

17:00

2

15-11 Fri

Marseilles (France)

08:00

19:00

3

16-11 Sat

Cruising

-

-

4

17-11 Sun

Malaga (Spain)

08:00

18:00

5

18-11 Mon

Cruising

-

-

6

19-11 Tue

Arrecife (Canary Islands)

08:00

18:00

7

20-11 Wed

St. Cruz de Tenerife (Canary Islands)

08:00

17:00

8

21-11 Thu

Cruising

-

-

9

22-11 Fri

Cruising

-

-

10

23-11 Sat

Cruising

-

-

11

24-11 Sun

Cruising

-

-

12

25-11 Mon

Cruising

-

-

13

26-11 Tue

Cruising

-

-

14

27-11 Wed

St. Maarten (Antilles)

08:00

18:00

15

28-11 Thu

St. Thomas (US Virgin Islands)

06:00

20:00

16

29-11 Fri

San Juan (Puerto Rico)

07:00

19:00

17

30-11 Sat

Cruising

-

-

18

01-12 Sun

Cruising

-

-

19

02-12 Mon

Port Everglades (Florida)

06:00

23:00

20

03-12 Tue

Nassau (Bahamas)

12:00

18:00

21

04-12 Wed

Cruising

-

-

22

05-12 Thu

Amber Cove (Dominican Rep.)

08:00

15:00

23

06-12 Fri

Ocho Rios (Jamaica)

12:00

18:00

24

07-12 Sat

Grand Cayman (Cayman Islands)

09:00

19:00

25

08-12 Sun

Cruising

-

-

26

09-12 Mon

Roatan (Honduras)

08:00

16:00

27

10-12 Tue

Cozumel (Mexico)

08:00

19:00

28

11-12 Wed

Cruising

-

-

29

12-12 Thu

Port Everglades (Florida)

06:00

-

В момента, Mary каза:

Напомням, че според форумните правила е недопустимо цитирането на български агенции.

Благодаря за разбирането.

 

Моя грешка, не се усетих на лично...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , v.tikalova каза:

1

14-11 Thu

Savona (Italy)

-

17:00

2

15-11 Fri

Marseilles (France)

08:00

19:00

3

16-11 Sat

Cruising

-

-

4

17-11 Sun

Malaga (Spain)

08:00

18:00

5

18-11 Mon

Cruising

-

-

6

19-11 Tue

Arrecife (Canary Islands)

08:00

18:00

7

20-11 Wed

St. Cruz de Tenerife (Canary Islands)

08:00

17:00

8

21-11 Thu

Cruising

-

-

9

22-11 Fri

Cruising

-

-

10

23-11 Sat

Cruising

-

-

11

24-11 Sun

Cruising

-

-

12

25-11 Mon

Cruising

-

-

13

26-11 Tue

Cruising

-

-

14

27-11 Wed

St. Maarten (Antilles)

08:00

18:00

15

28-11 Thu

St. Thomas (US Virgin Islands)

06:00

20:00

16

29-11 Fri

San Juan (Puerto Rico)

07:00

19:00

17

30-11 Sat

Cruising

-

-

18

01-12 Sun

Cruising

-

-

19

02-12 Mon

Port Everglades (Florida)

06:00

23:00

20

03-12 Tue

Nassau (Bahamas)

12:00

18:00

21

04-12 Wed

Cruising

-

-

22

05-12 Thu

Amber Cove (Dominican Rep.)

08:00

15:00

23

06-12 Fri

Ocho Rios (Jamaica)

12:00

18:00

24

07-12 Sat

Grand Cayman (Cayman Islands)

09:00

19:00

25

08-12 Sun

Cruising

-

-

26

09-12 Mon

Roatan (Honduras)

08:00

16:00

27

10-12 Tue

Cozumel (Mexico)

08:00

19:00

28

11-12 Wed

Cruising

-

-

29

12-12 Thu

Port Everglades (Florida)

06:00

-

Моя грешка, не се усетих на лично...

Маршрута  всъщност е копиран от сайта на Коста.

Връзка към коментар

@black_stone, опиши въпроса си, без да даваш линкове към агенции или имената им.

Може да дадеш програмата на круиза и имената на корабите - така също ще получиш съвет.

Връзка към коментар

Съжалявам ,разбрах грешката си .

Искам да заведа семейтвото си пред Коледно на круиз от Венеция.

Спрял съм се на дяа варианта .

 1.  Дата- 01.12.2019 -MSC MAgnifika  - Venise, Bari, Katakolon, Santorin, Le Pirée, Corfou (gréce), Kotor, Venise


 2. Data 15.12.2019 Costa Delicioza -Venise, Bari, Corfou (gréce), Athènes, Kotor, Dubrovnik, Venise

И дввта кораба видях ,че са 2010 г пуснати .Кой да избера и от къде да намеря най-добрата цена.Като маршрута е непознат за нас.Само в Атина сме били.

Редактирано от black_stone
Връзка към коментар
преди 3 часа, v.tikalova каза:

E, страшна тема заформихте. А, бе хора, ноември съм на 29 дневен трансатлантически и вече ми се опънаха ушите от ужас. Цял месец там ще треперя от страх да не се случи нещо подобно.Наистина не е за тук това. Направете тема специано за това  и който се интересува да си я  гледа. Мен лично вече сън не ме хваща:)

Били сме 11.2017 г  на Трансатлантически круиз и за 6 дни в морето нямаше никаво клатене, напротив непрекъснат купон на палубите, с пресичане на Тропика на рака и тн.  Най-силен вятър неочаквано имаше на връщане от Норвежките фиорди, а очаквано в Южна Америка в зоната на бесните ветрове при преминаване от Атлантическия в Тихия океан, но не около нос Хорн, а при Фолклендите, като промениха маршрута и не акустирахме там. Клатенето и скърцането на огромния кораб, отварянето на шкафчетата и клатушкането по коридорите са част от преживяването, вземат се всякакви мерки- басейните се изпразват, вратите се затварят и не се излиза на открити палуби и тн. За фериботите е проблем, те са по-малки и туровете с тях до острови с пингвини се карцелираха.   

Заслужава да се отбележи напредъка в корабостроенето и търговията  след 1914 г с откриване на Панамския канал. Този форум е за Магеланци и да напомня, че се навършват 500 г. от плаването на Магелан през Магелановия проток, като видях огромните вълни и с какви дървени кораби са плавали с години си е истински  подвиг!  А сега се чудим какво не ни стига за комфортно пътуване и с какви екстри ....

Приятно плаване и хубаво време!

Редактирано от lil_dim
  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, lil_dim каза:

Били сме 11.2017 г  на Трансатлантически круиз и за 6 дни в морето нямаше никаво клатене, напротив непрекъснат купон на палубите, с пресичане на Тропика на рака и тн.  Най-силен вятър неочаквано имаше на връщане от Норвежките фиорди, а очаквано в Южна Америка в зоната на бесните ветрове при преминаване от Атлантическия в Тихия океан, но не около нос Хорн, а при Фолклендите, като промениха маршрута и не акустирахме там. Клатенето и скърцането на огромния кораб, отварянето на шкафчетата и клатушкането по коридорите са част от преживяването, вземат се всякакви мерки- басейните се изпразват, вратите се затварят и не се излиза на открити палуби и тн. За фериботите е проблем, те са по-малки и туровете с тях до острови с пингвини се карцелираха.   

Заслужава да се отбележи напредъка в корабостроенето и търговията  след 1914 г с откриване на Панамския канал. Този форум е за Магеланци и да напомня, че се навършват 500 г. от плаването на Магелан през Магелановия проток, като видях огромните вълни и с какви дървени кораби са плавали с години си е истински  подвиг!  А сега се чудим какво не ни стига за комфортно пътуване и с какви екстри ....

Приятно плаване и хубаво време!

Дано да сте права, относно мерките. Два пъти сме преживявали сериозни бури, (със забрана за илизане по открити палуби, басейни и т.н, втория път направо си падахме от леглата), а това си беше на  сравнително закрити места-  около Гибралтар ,първия път с МСЦ-Фантазия и Ламанша -втория, с Коста Фаволоса. Никъде другаде не сме имали никакви проблеми, но сме плавали все на Запад- Индийски океан и т.н. Но от Атлантика, не знам , нещо  се страхувам... Благодаря за пожеланията, да но се сбъднат:)

Връзка към коментар

5 дни/4 нощи от Лисабон до Генуа за 249 евро на 8.11.2019 г.

Маршрут:

image.png.f65cb7ee495bd8a25f03eb6cc54eb3a4.png

Дължи се такса обслужване 10 евро на човек на ден.

 

MSC дава отстъпки от цени на пакети напитки при резервация до 31 март 2019 г.:

Резервирайте един от промоционалните круизи * и се възползвайте от специални намалени цени за EASY пакет за напитки (за възрастни пътници) и пакет с напитки за деца без алкохол! Подробно описание на пакетите можете да намерите тук: 

https://www.dreamlines.ru/beverage-faq

 

На 5, 6 или 7 ноември може да се стигне до Лисабон за 75 евро, полетите са на Райън и цените успешно се оптимизират през сайтовете.

image.png.6813e7acd3f6a1bee304c10a520d3580.png

 

 

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Има мноооого LAST MINUTE изгодна оферта за трансантлантически круиз от Бразилия до Европа като в момента се намират и много изгодни билети от Европа до Бразилия.

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/flights-from-many-e … europe-from-e542/

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Last minute: Хавана - Европа с MSC Opera 4* - 16 дни за 339 евро от 12.03.2019 г.

Маршрут:

 

image.png.643ed1a7d3b61a45d24f68864c607200.png

Дължи се такса обслужване 10 евро на човек ден.

 

image.png.11ce92de44e03e3ee32a82f7572084bc.png

 

image.png.65dd8ec0849e8d93974f4c322b10e6ff.png

 

https://www.logitravel.com/cruceros/transatlanticos/desde-la-habana/msc-opera/cuba-sint-maarten-antigua-y-barbuda-portugal-espana-26279127.html

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.