Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

преди 1 час, ZORI каза:

Аз четох, че само ако си ваксиниран, можеш да слизаш от кораба

...опаааа "мандалото лопна"..такива като мен неваксинирани какво правим. Май това ще е нещото, ако някой ден ме накара да си направя ваксината. Проверете конкретно за определя кораб, какви са изискванията

Сега ми отговориха от една българска агенция, че дори и да си ваксиниран не може да слезеш ако не е с екскурзия от кораба. Повечето им екскурзии са много скъпи, а някои от тях и безинтересни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , Фил каза:

 Да не може да слезеш на брега без екскурзия от кораба (!?!?!?!?) :ohmy: WTF?!
Тия явно имат клиентите си за крепостни... 

 

 

 

преди 3 часа, borislavpetkov84 каза:

Здравейте. Прочетох, че има нови изисквания за слизане от борда на пристанището и изискването било, че можеш да слезеш само ако си купиш екскурзия от кораба. Моята информация е за Карибите, но има ли някой друг такава информация, защото ако е така човек ще е доста ограничен и круиза няма да излезе много евтин?

Компаниите въведоха рестрикции във връзка с вируса. Причините са да няма вход на заразени от някое пристанище и град, както и че пасажерите , за да влязат в някоя страна трябва да отговарят на изискванията за влизане към момента на круиза, което се контролира и осъществява трудно. Няма нищо изненадващо, освен че трябва да се четат общите условия преди резервация, които са променени основно в тази им част.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имах желание за средиземноморски круиз с децата ,но и MSC и Costa слизането е задължително с организирани екскурзии от кораба.

И двете компании имат пакет от 4 екскурзии за 99 евро /безинтересни/., А всички останали са изключително скъпи.Затова се отказах от тях и запазих Celestyal -гръцки острови.При тях е възможно самостоятелно слизане. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Покрай разместването на полетите от Абу Даби към Дубай и часовете им може да се комбинира круиз с пуснатия на вода в 2020 г. Costa Firenze на отлична цена с безплатно пътуващи 2 деца до 18 г.!  Круиза е намален от 449 евро на 332 и това е изключително рядка цена в този период 28.01 - 04.02 за тези условия.

Допълнително се заплаща такса обслужване - 10 евро на човек на ден.

 

 

image.png.32c20468efbe4d7d4dd2207f1ce38d1b.png

 

https://www.dreamlines.ru/kruiz/nepovtorimoye-puteshestviye-na-8-dney-s-costa-16311366?sc_src=email_2193793&sc_lid=133786413&sc_uid=Xyb7H2otRt&sc_llid=28764&sc_customer=ba7360a10ebaf204e134050b96435c7df0be5b37&utm_source=newsletter_dl&utm_medium=email&utm_campaign=RU_20211116&utm_content=#/bookingForm

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Компаниите започнаха да премахват изискването за слизане от кораба само с екскурзия, но трябва да се проверява конкретно за компания и за маршрут, например MSC май все още го имат за Средиземно море, но за други региони не изискват ползването на корабни екскурзии. Мисля, че и рестрикциите за чужденци да плават от САЩ също отпаднаха или трябва да отпаднат до края на годината. Качването на кораба става с документ за пълна ваксинация и негативен ПСР не по-стар от 72 часа, а в средата на круиза се прави нов ПСР на всички. Екипажът се тества на всеки 7 дни, а на пасажерите им се мери температурата преди влизане в основните ресторанти. Маските са задължителни в общите части. В басейните и джакузитата се допуска определен брой хора и се засича време, за което може да се стои. Това са някои от правилата на MSC, иначе вече всяка компания си има страница с техните си изисквания. Корабите също така запълват само 60-70% от капацитета за момента. Ще е интересно, ако някой е бил на круиз скоро да разкаже 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Още по добра цена в немски сайт 329 Евро, но от 04.02.2022, с включени дневни такси и деца безплатно.

Мисля, че не са отпаднали задължителните организирани слизания по пристанищата. Следя Costa и MSC, тук в Европа към момента не може самостоятелно да слезеш.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

За момента изискват пасажерите са са напълно ваксинирани и  слизането става само с организирани екскурзии, което за мен е неприемливо - оскъпява много круиза и си крайно ограничен какво можеш да видиш.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И мен това ме спира, задължителното слизане с екскурзия и задължителна ваксинация на деца над 12г.

Харесала съм си МSC Magnifica от Хамбург до Генуа. 11 дена. Цената е много добра, но ме спира да резервирам по споменатите причини.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Напоследък (последния месец) започнаха да ми идват предложения за круизи, където не се изисква да си само с организираните от тях екскурзии, но пък стана задължително да си ваксиниран. Очаквам и това да премине. Може би до 2-3 месеца и това ще се случи. Иначе има страхотни предложения за т.н. "позициониране".

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сигурно имаш в предвид гръцката компания Celestyal. Миналата година бяхме с тях от Солун, нямаше изисквания за ваксина и слизахме самостоятелно. Но сравнявайки с други компании, доста ниско ниво. А и цените са високи.

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , vladimira74 каза:

Сигурно имаш в предвид гръцката компания Celestyal. Миналата година бяхме с тях от Солун, нямаше изисквания за ваксина и слизахме самостоятелно. Но сравнявайки с други компании, доста ниско ниво. А и цените са високи.

 

Не, нямам предвид тях, а немската фирма, чрез която резервирах. Тя всъщност предлага круизи на много компании, като цените им са малко по-ниски, защото купуват групови пакети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Pantelej Putnik Би ли споделил за кой немски сайт става въпрос и кои круизи не изискват екскурзии?

 

Мисля, че това с организираните екскурзии го има като изискване за пристанищата в Европа, а примерно в Карибите - не, но там пък през зимата са отказвали на кораби да акостират изобщо и хората са си пропуснали пристанищата и само са плавали (конкретно говоря за MSC) 😞 Лично по мое наблюдение в момента малко са завишени цените на круизите, или защото не могат да продават каюти на пълен капацитет или просто от инфлацията през последните 2-3 години. Надявам се като се нормализират нещата с вируса и цените малко да паднат. Иначе да, repositioning или transatlantic са най-изгодни като цена на ден, стига човек да намери добър еднопосочен билет до Кариби, ЮА или Африка 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , DenitsaS каза:

@Pantelej Putnik Би ли споделил за кой немски сайт става въпрос и кои круизи не изискват екскурзии?

seereisedienst.de е сайтът.

Ето какво пише за един круиз около Канарите - "Eigenständige Landgänge nur entsprechend tagesaktueller Vorgaben der lokalen Behörden möglich."

Screenshot_20220222-164223_Chrome.jpg.448ff75b10f6edb4ca72e89971fb76ec.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Това оферта за Aida ли е?

Ползвала съм тази фирма, също и cruise24. Но от скоро те не предлагат Msc. При тези две немски компании децата до 17г. са безплатно и в цената е включена дневната такса.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 15 минути , vladimira74 каза:

Това оферта за Aida ли е?

Ползвала съм тази фирма, също и cruise24. Но от скоро те не предлагат Msc. При тези две немски компании децата до 17г. са безплатно и в цената е включена дневната seereisediens

seereisedienst.de предлагат круизи на MSC. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Pantelej Putnik Мерси а сайта, ще го разгледам подробно! Ами да, така са го написали, че си оставят вратичка, а и то няма как де, ако местните власти са решили друго. Ще чакаме напълно да отпаднат изискванията за екскурзии, дано да е по-скоро 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В последните два дни повечето круизни компании отмениха Санкт Петербург като пристанище за круизите през това лято, но все още не са обявили с какво ще заместят, а и ще е различно за всяка компания. За сега обаче все още продават круизи в Балтийско море и смятат, че няма да се наложи отмяна. Видях и някакво промо от NCL за безплатно пътуване на деца или на гост 3 и 4 на допълнително легло в същата каюта (разбира се, заплащат пристанищни такси) за определени круизи в Средиземно море и за определени дати това лято, но не го пускам, защото е от ТА - все пак може да се провери дали го има и на други сайтове. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! Някой може ли да даде мнение дали края на април-началото на май (Великденските празници тази година) са подходящо време за круиз по Норвежките фиорди или е много студено?

Другият вариант е да изберем нещо по Средиземноморието за 7-8 дни- може ли да препоръчате някой за този период? Изискването ни е само полета до пристанището да е до 3 часа.

Връзка към коментар
преди 16 часа, powder-puff каза:

Здравейте! Някой може ли да даде мнение дали края на април-началото на май (Великденските празници тази година) са подходящо време за круиз по Норвежките фиорди или е много студено?

Другият вариант е да изберем нещо по Средиземноморието за 7-8 дни- може ли да препоръчате някой за този период? Изискването ни е само полета до пристанището да е до 3 часа.

"Costa" имат много добра промоция до 3-ти април за 150 круиза по Средиземноморието.

Screenshot_20220324-143405_Chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
15 minutes ago, Фил said:

Би ли споделил някои такива, моля? 

Може да ги следиш например тук.Ползвай филтрите за период , продължителност , пристанище от което предпочиташ да тръгнеш, трансатлантическо репозициониране и т.н

Има и допълнителни такси с които цената става леко по-висока  ,но общо взето е това :

 

https://www.vacationstogo.com/ticker.cfm?r=41&incCT=y&sm=20223&tm=202212&sort=v

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Фил каза:

Би ли споделил някои такива, моля? 

Ето няколко без да съм се задълбочавал да ги проучвам

Screenshot_20220324-153552_Chrome.jpg.837ca8d2c60a001f3f66409182bac78a.jpg

 

Screenshot_20220324-153619_Chrome.jpg.6d97f87191c83fd4a0ad563022785dd6.jpg

 

Screenshot_20220324-153603_Chrome.jpg.07b88f192a0575b6174a89c62f251ef2.jpg

 

Screenshot_20220324-153326_Chrome.jpg.ed495a5bebb0a7c77c70278ef56ebd79.jpg

 

Screenshot_20220324-153133_Chrome.jpg.cfcddb4ac302641a8f3b73ca0caedcf0.jpg

А ето и нещо  което аз лично с удоволствие бих взел

Screenshot_20220324-154109_Chrome.jpg.73f2560d291d57ed7d4cfd4d761e1805.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.