Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

преди 19 часа, powder-puff каза:

Здравейте! Някой може ли да даде мнение дали края на април-началото на май (Великденските празници тази година) са подходящо време за круиз по Норвежките фиорди или е много студено?

Другият вариант е да изберем нещо по Средиземноморието за 7-8 дни- може ли да препоръчате някой за този период? Изискването ни е само полета до пристанището да е до 3 часа.

Не съм била по този маршрут, но може би не е толкова подходящо не заради температурите като абсолютна стойност, а по-скоро заради възможността да вали и да е мъгливо - все пак идеята е да наблюдаваш именно влизането във фиорда от палубата и е добре времето да е ясно. Разбира се, това е и малко на късмет, няма гаранция за хубаво време и през лятото, но да кажем, че статистически са по-големи шансовете 🙂 

Не споменаваш дали това ще ви е първи круиз и дали сте с деца (това е важно, защото не при всички компании децата пътуват безплатно) - ако ви е първи круиз, просто провери цената на самолетните билети до Рим (+ влак до Чивитавекия), Барселона, Бари, Венеция, Неапол, Атина, Милано (+ влак до Генуа) и виж къде са най-ниски за вашите дати и дали се засичат с круиз по това време. Другият вариант е първо да изберете според цената на самия круиз или според някое пристанище, което много искате да посетите. На мен например ми допадат круизите, които ходят до малки градчета из Балеарските острови, Сардиния, Сицилия, а не толкова големите пристанищни градове. Други пристанища, които си заслужават са Ла Специя, защото от него може да посетите уникалните селца Cinque Terre, както и тези на френската ривиера (различни са според компанията). 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Кои компании знаете да позволяват деца под 15 г да са безплатно с родители? И как стои въпроса, ако децата са 3? Мисля, че съм виждала " само" по 2 деца 🙂 да са с платени родители.

Връзка към коментар
преди 4 часа, DenitsaS каза:

Не съм била по този маршрут, но може би не е толкова подходящо не заради температурите като абсолютна стойност, а по-скоро заради възможността да вали и да е мъгливо - все пак идеята е да наблюдаваш именно влизането във фиорда от палубата и е добре времето да е ясно. Разбира се, това е и малко на късмет, няма гаранция за хубаво време и през лятото, но да кажем, че статистически са по-големи шансовете 🙂 

Не споменаваш дали това ще ви е първи круиз и дали сте с деца (това е важно, защото не при всички компании децата пътуват безплатно) - ако ви е първи круиз, просто провери цената на самолетните билети до Рим (+ влак до Чивитавекия), Барселона, Бари, Венеция, Неапол, Атина, Милано (+ влак до Генуа) и виж къде са най-ниски за вашите дати и дали се засичат с круиз по това време. Другият вариант е първо да изберете според цената на самия круиз или според някое пристанище, което много искате да посетите. На мен например ми допадат круизите, които ходят до малки градчета из Балеарските острови, Сардиния, Сицилия, а не толкова големите пристанищни градове. Други пристанища, които си заслужават са Ла Специя, защото от него може да посетите уникалните селца Cinque Terre, както и тези на френската ривиера (различни са според компанията). 

Благодаря! Първи круиз ни е и сме без деца, ще разгледам опции за въпросните малки селца 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Nivear каза:

Кои компании знаете да позволяват деца под 15 г да са безплатно с родители? И как стои въпроса, ако децата са 3? Мисля, че съм виждала " само" по 2 деца 🙂 да са с платени родители.

При италианските компании MSC и Costa Cruises деца до 18 години заплащат само пристанищните такси (около 120-160 евро според маршрута и дължината на круиза), Други компании пускат промоции от време на време за безплатно пътуване за деца като RC (при немските AIDA например са безплатно само за определени плавания според сезона и до 15 години). Не знам как стои въпросът с настаняването на три деца - обикновено във вътрешните каюти и тези с прозорец има по две "падащи" легла, където спят децата, а в каютите с балкон има разтегателен диван. Ако третото дете все още се побира в бебешко креватче, може би ще стане да ви настанят в една кабина, обаче ще е доста тясно, ако не е с балкон. Най-лесно ще разбереш, ако пробваш да направиш резервация и избереш 3 деца 😉

 

@powder-puff Ако имаш някакви други въпроси за пристанищата в Средиземно море или изобщо за круизите, ще се радвам да помогна 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, powder-puff каза:

Здравейте! Запазвате ли през български сайтове или условията им са по-лоши?

Аз през туроператор. Доволна съм, защото като анулираха круиза, те направиха всичко възможно да ми върнат бързо парите от транша на държавата към туроператорите. Не се наложи да оспорвам.  @Eva eva  също може да сподели опит.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях букнала един круиз чрез ХХХ  Доста добра цена се получи, имаше някаква промоция. Тогава имах доста въпроси и ми отговаряха адекватно и бързо. За съжаление не можахме да отидем на самия круиз. С връщането на парите са забавиха доста. Върнаха ми ги след като започнах публична война с тях във Фейсбук 🙂 

Редактирано от Mary
Агенция
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, powder-puff каза:

Здравейте! Запазвате ли през български сайтове  или условията им са по-лоши?

Ползвал съм веднъж, цената им за MSC беше по-добра от международните сайтове. Предполагам, че единствено за MSC and Costa са изгодни. Иначе ми обещаха да ми сменят каютите с две една до друга, но си останаха само с обещанието.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Nivear каза:

А кой туроператор ползвате за круизи конкретно?

аз съм разглеждала този сайт

https://www.cruisedirect.com/

 

но не съм буквала

нямам представа и как са цените им в сравнение с други сайтове

 

Връзка към коментар
преди 31 минути , Oshko каза:

Ползвал съм ги веднъж, цената им за MSC беше по-добра от международните сайтове. Предполагам, че единствено за MSC and Costa са изгодни. Иначе ми обещаха да ми сменят каютите с две една до друга, но си останаха само с обещанието.

Сравненията между цени следва да се прави само, ако се предлагат еднакви услуги. При едно сравнение на оферта от въпросния сайт и "международен" сайт, което мой приятел ме накара да направя, цената на нашия сайт беше по-добра, но не включваше ред услуги. След включването им цената на нашия сайт стана неконкурентна. Четене и сравняване му е майката. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@Nivear Не мога да дам конкретна препоръка, до сега съм ползвала един определен БГ сайт, защото сме били само с MSC и с тях цената ме е устройвала, съобразявали са се и с предпочитанията ми за разположение на кабина. Хубава търсачка за круизи е тази на Expedia. Ако някой има конкретен опит с чужд сайт, ще се радвам да сподели. Но @Pantelej Putnik е прав, че трябва сериозно четене и сравняване на офертите, защото пък в някои чужди сайтове не включват пристанищни такси в рекламираната цена и чак после се вижда реалната сума. Но чуждите сайтове по-често предлагат оферти с допълнителни екстри като пакет напитки или интернет, или пък ъпгрейд на кабината. По време на ковид обаче останах с впечатлението, че е било по-добре да се запази чрез посредник, а не от самата круизна компания, защото са реагирали по-бързо на канселации и връщане на пари (това от коментари на пътуващи в чужди форуми).

 

Иначе MSC обявиха, че от 1-ви април няма да изискват слизането на пристанищата в Средиземно море да е само с техните екскурзии, надявам се да се запази така и в бъдеще 🙂 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 45 минути , DenitsaS каза:

Иначе MSC обявиха, че от 1-ви април няма да изискват слизането на пристанищата в Средиземно море да е само с техните екскурзии, надявам се да се запази така и в бъдеще

Бравооо! Днес в Средиземно, утре - във всички морета. Дано! 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Круиз по островите на Хърватия - 7 нощи за 655 евро на дати 7 или 14 май

 

Маршрут:

 

Ден 1: Пристигане в Сплит

Ден 2: Сплит-Бол-Йелса Ден

3: Йелса-Корчула Ден

4: Корчула – Дубровник Ден

5: Дубровник – Млет Ден

6: Млет - Хвар Ден

7: Хвар – Сплит Ден

8: Отпътуване от Сплит

 

Практическа информация за круиза

Тази лодка не е достъпна за хора с намалена подвижност.

Не се допускат домашни любимци.

Цената включва: 7 нощувки круиз от Сплит до Дубровник и обратно до Сплит (с кораб от най-висока категория) 6 обяда от 3 ястия и салатен бар Вечеря с капитана и вечеря за добре дошли Диспенсър за вода Безплатно кафе, чай и пресни плодове всеки ден Безплатен Wi-Fi на борда Ежедневна поддръжка на кабините, чисто спално бельо и кърпи в средата на седмицата обработка на багажа

ТУРИСТИЧЕСКИ ПОСЕЩЕНИЯ ВКЛЮЧЕНИ: Обиколки на града на Сплит, Хвар, Корчула и Дубровник Обиколка с екскурзовод и вход в Национален парк Млет Дегустация на вино в Корчула Цената не включва: Напитки на борда, допълнително хранене Пристанищна такса + туристическа такса 35 евро нето на човек (заплаща се на борда в брой)

Лодката предоставя на ваше разположение: Климатик Wifi Стаята е оборудвана с: Климатик Телевизия 

https://www.lamoncloa.gob.es/covid-19/Paginas/index.aspx

 

Важна информация за COVID-19:

Пътуващите трябва да представят отрицателен PCR тест, извършен до 48 часа преди пристигането.

Ваксинираните пътници трябва да представят доказателство, че са минали поне 14 дни от втората доза.

Сертификатът за ваксинация трябва да е получен по-малко от 270 дни преди пристигането.

Пътуващите трябва да попълнят формуляр.

 

image.png.32c0e4898d920dc387cb9f390fa098f6.png

https://www.voyage-prive.es/fiche-produit/details/359506/b1

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 34 минути , Madonna каза:

Знаете ли дали още важи ограничението при круизите да се ползват само техни екскурзии на брега?

И някой да е попадал на изгоден круиз в Средиземноморието?

Здравейте, аз резервирах с Коста от Истанбул, може да се слиза на брега без да е организирано. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Боси каза:

Здравейте, аз резервирах с Коста от Истанбул, може да се слиза на брега без да е организирано. 

Може ли линк към круиза, който сте резервирал/а?

Връзка към коментар
преди 57 минути , Madonna каза:

Може ли линк към круиза, който сте резервирал/а?

Разбира се.   https://www.costacruises.com/fleet/venezia.html

Това са круизите, може да резервирате и през наши оператори, има ги. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Децата много искат да пробват круиз. Опитвайки се да видя цена, установих, че не мога да задам 3 деца. Явно стандартните каюти са за 2+2 и не ми позволява програмата да добавя 3то дете.  Говорих днес с ТА и ми казаха, че може да ни сложат в 2 каюти, като по този начин ще платим за 4 човека и 1 дете безплатно. Така ли е наистина? Какъв е варианта децата да са безплатно с агенции, с които по принцип деца под 17 плащат само пристанищни такси и бакшиш.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Madonna каза:

Децата много искат да пробват круиз. Опитвайки се да видя цена, установих, че не мога да задам 3 деца. Явно стандартните каюти са за 2+2

Условията за различните компании, че понякога и за кораби варират значително - от безплатно за деца до някаква възраст до забранено за деца 🙂 Ти коя круизна компания гледаш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 1.06.2022 г. в 19:02, cck каза:

Условията за различните компании, че понякога и за кораби варират значително - от безплатно за деца до някаква възраст до забранено за деца 🙂 Ти коя круизна компания гледаш?

Различни гледам. Costa например, или MSC.

 

Връзка към коментар
преди 16 часа, Madonna каза:

Различни гледам. Costa например, или MSC.

 

Избери си круиз, прецени бюджет, решете че го искате и ще пътуване и пиши в темата Круизи. Каквото мога ще помогна там. 

На 1.06.2022 г. в 18:50, Madonna каза:

  Какъв е варианта децата да са безплатно с агенции, с които по принцип деца под 17 плащат само пристанищни такси и бакшиш.

Няма такова правило. По-скоро беше често срещана опция за определен тип круизи и/или за определени маршрути. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Копирано от ФБ. Предполагам човекът зад групата е  съфорумец, съдейки по многото познати лица там 😉

 

 

01.06-2022

Regent Seven Seas Cruises
Компанията обяви един от най-дългите околосветски круизи!
Това е най-дългият околосветски круиз, предлаган някога от Regent.
Той ще пропътува 36 295 морски мили до 25 държави, 395 пристанища
и пет континента.
Тръгвайки от Маями на 7 януари 2025 г. и завършвайки в Сан Франциско на 6 юни. 
Гостите ще живеят на борда на Seven Seas Mariner, луксозен кораб, където всяка каюта има балкон, гардеробна и мраморна баня.

Корабът ще плава през Карибите и по източното крайбрежие на Южна Америка по пътя надолу към Антарктида. 
След това ще отплава обратно по западния бряг на Южна Америка и ще се отправи към Тихия океан, за да посети остров Робинзон Крузо, Великденския остров и Френска Полинезия. 
Следват Нова Зеландия и Австралия, последвани от пътуване на север през Югоизточна Азия и Източна Азия. 
Накрая корабът ще прекоси Тихия океан към Аляска, след което ще отплава в северозападната част на Тихия океан.

Има безплатни екскурзии за гостите на всяко от 395-те пристанища, а храната, алкохолът, прането (включително химическо чистене) и развлеченията също са включени в цената. 
Включени са и самолетни билети за първа класа до и от Маями и Сан Франциско.
Но цените за най-дългия околосветски круиз на Regent започват от $87 000 на гост за Deluxe Veranda Suite.


 

 

FB_IMG_1654324738032.jpg

 

FB_IMG_1654324744499.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

8 дни/7 нощи  круиз по Средиземно море от Крит за 499 € на човек за вътрешна каюта или 599 евро за каюта с прозорец.

 

Маршрута се изпълнява с Mein Schiff Herz - корабът е завършен през 1997 г.

Круизният кораб може да побере до 1900 гости. На кораба има 8 ресторанта и бистра и 10 бара и салона.

В концепцията за първокласен ол инклузив, храненето е на разположение 24 часа в денонощието.

Избор от напитки с над 100 маркови напитки.

 

Route

  • Tag 1 Kreta
  • Tag 2 Seetag
  • Tag 3 Limassol
  • Tag 4 Haifa
  • Tag 5 Ashdod
  • Tag 6 Seetag
  • Tag 7 Rhodos
  • Tag 8 Kreta

 

1195800845_.png.1b46f8119f7ec9327978370cf1a3453f.png

 

Получавате пълен пансион със закуска, обяд и вечеря (някои специализирани ресторанти са изключени), както и студена и топла вода, кафе, чай и дори селекция от алкохолни напитки.

Според уебсайта на TUI, първокласната концепция за ол инклузив предлага безалкохолни напитки, бира, пенливо вино и селекция от вина, коктейли и дълги напитки, спиртни напитки, кафе специалитети и много други /включва допълнително заплащане/.

 

Изисквания:

1. Пълна ваксинационна защита срещу COVID-19 (от 12-годишна възраст)

2. Необходими са два допълнителни отрицателни резултата от теста за антиген. 

 

!N.B. Не видях да има изискване за бакшиши, но който се интересува нека прочете по-подробно.

 

 

https://www.meinschiff.com/kreuzfahrt-buchen/reiserouten-details?routeCode=Griechenland%20mit%20Zypern&tripCode=MSZ2224SEE&cabinType=Interior&utm_source=affiliate&utm_medium=text&utm_campaign=diverse&campaign=awin/diverse&et_uk=802451a7508c4492a7c0477c0a80b3d9&awc=9127_1654330968_d4013174e754cb7a8643842269170ebf

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.