Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако си само с раничка на гърба иди - дойди, маршрута не е кой знае какво, ама ако се тегли куфар си е кофти. Да не говорим и по кое време на денонощието и разни други фактори като кал и кучета например.

Ако все пак някой е толкова ентусиаст да го взима пеша, съветвам да се направи една суха тренировка първо, за да няма тичане - бягане в последната минута преди полета.   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

post-1817-0-58676900-1483089239_thumb.pngИзвън часовете на шатъла, за да стигна от Т1 до Т2 и за да се възползвам от метрото, отивам на спирката в обратна посока на 84 и 384, което отнема не повече от 6-7 минути вървене покрай сградата на България Еър.

Това наистина е най-оптималния и рационален вариант за предвижване от Т1 до Т2. Дори 4-5 минути са достатъчни за стигане от Т1 до спирката на 84/384. Трябва, обаче да се знае за прохода от снимката, защото Гугъл Мапс няма как да знае за него. :)

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може и от другата страна на сградата през паркинга на България Ер

Мерих го веднъж.През паркинга на България Ер е с 34 крачки по-дълго разстоянието.:) Весели празници и Щастлива Нова Година!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам дали не трябваше да пола в темата за оплаквания или тук.

Вчера през нощта беше истински ужас на софийското летище, по-точно на Т1.

Както знаете има точно две летни за багаж, които и без това са много къси.

Бяха се събрали 5 полета наведнъж, като на едната лента, багажа беше от 3 полета, а на другата от другите два.

Ето снимки за по-ясно разбиране какво ставаше с куфарите.

 

IMG_8516.JPGIMG_8517.JPG

 

В последствие купчината стана още по-голяма и това продължи 10-15 Мин. Пътниците в началото се опитваха да го вдигат и редят, но се отказаха, понеже беше безмислено, след като отдолу не спираха да подават багаж. Нито един служител не се появи да помогне с нещо..

.

Не знам защо нямаше нет, нали се говори, че имало отдавна? Имаше само една мрежа Т1-1, но с парола, поне след изхода е така.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За летящите от Т1 - няколко дни може би е добре да ходите все пак 2 часа по-рано на терминала. Днес е имало проблем със скенерите и 50-ина човека са си изпуснали полетите: https://nova.bg/news/view/2017/01/03/169820/%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ужас. Днес към 5 следобед работеха 2 скенера, чакаше се към 15 мин. И все пак как така блокират всички скенери едновременно, възможно ли е наистина?

Връзка към мнение

За летящите от Т1 - няколко дни може би е добре да ходите все пак 2 часа по-рано на терминала. Днес е имало проблем със скенерите и 50-ина човека са си изпуснали полетите: https://nova.bg/news/view/2017/01/03/169820/%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/

Това с минимум 2 часа не работи, защото не ти приемат куфара на гишетата. Тряббва да е точно 2 часа.

Връзка към мнение

Здравейте, днес забелязах самолет на либийската нашумяла наплследък Аfriqiyah Аirways на летище София и ми стана любопитно защо е тук? Някой има ли повече инфо?

Връзка към мнение

Здравейте, днес забелязах самолет на либийската нашумяла наплследък Аfriqiyah Аirways на летище София и ми стана любопитно защо е тук? Някой има ли повече инфо?

Ето в тази тема има снимки и малко коментари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече е с пълна функционалност.  Не знам дали преди това е имало 3D разходка в бизнес салоните, но сега такава е налична :)

Връзка към мнение

Това летище е пълна скръб.


На 6-ти изпращах сина ми за Амстердам през Белград.


- Сайта го нямаше. Сякаш сме през 80-те години на 20-ти век.


- От 8-9 тел. които намерих в интернет вдигна само един човек, дето беше на пистата и каза да му се обадя след 10 мин, та да ми каже какво пише по мониторите. На нормалните тел. за справки слушах музика, после свободно, после колко съм им важен като клиент и после някой вдигаше и веднага затваряше.


- Като отидохме на летището имаше една опашка за airBG за чек-ин, която според мен за 2 часа не можеше да мине. Що да работят 10-15 гишета, като могат да работят 2-3. Добре, че бяхме на airserbia.


А като казахме чао на маминия - се информирахме от сайта на летището в Белград как вървят нещата.


 


А някой опитвал ли се е да следва чертите по земята, които трябва да те отведат до изхода за метрото.


Горките чужденци - удрят се челно в затворените врати. И така е от ... обзалагам се, че е така от както са нарисувани.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

И така е от ... обзалагам се, че е така от както са нарисувани.

 

 

 

Точно от тогава! Първият път като открих, че е затворено бях с тежка раница и в особено силен пристъп на заядливост. Та пред вратата се мотаеха 3-ма полицаи и си го изкарах на тях :) Задоволителен отговор защо е затворено и някога ще е отворено ли не получих. Вече не се ядосвам, направо си заобикалям, но пък се чудя кога ще ме изненадат като се окаже отворено, а аз обикалям :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Това летище е пълна скръб.

На 6-ти изпращах сина ми за Амстердам през Белград.

- Сайта го нямаше. Сякаш сме през 80-те години на 20-ти век.

- От 8-9 тел. които намерих в интернет вдигна само един човек, дето беше на пистата и каза да му се обадя след 10 мин, та да ми каже какво пише по мониторите. На нормалните тел. за справки слушах музика, после свободно, после колко съм им важен като клиент и после някой вдигаше и веднага затваряше.

- Като отидохме на летището имаше една опашка за airBG за чек-ин, която според мен за 2 часа не можеше да мине. Що да работят 10-15 гишета, като могат да работят 2-3. Добре, че бяхме на airserbia.

А като казахме чао на маминия - се информирахме от сайта на летището в Белград как вървят нещата.

 

А някой опитвал ли се е да следва чертите по земята, които трябва да те отведат до изхода за метрото.

Горките чужденци - удрят се челно в затворените врати. И така е от ... обзалагам се, че е така от както са нарисувани.

 

 

Сайтът беше с намалена функционалност, но полетна информация присъстваше и показваше акуратна информация . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вратите са затворени от мерки за сигурност против терористични атаки. Не се бъзикам...

Да, знам че е така. Но опасност от такива атаки има и във Виена - давам го за пример, тъй като последно съм ползвал това летище. Ами, ..., всички врати си работеха.

Ако някой БГ "експерт" по бомби е преценил, че затварянето на врата е най-оптималния начин за предпазване от потенциални терористични заплахи - то не пречи на управата на летището да промени лепките по земята, така че ползващите летище + метро да могат да се справят. :)

Сайтът беше с намалена функционалност, но полетна информация присъстваше и показваше акуратна информация . 

Това за 5-ти вечерта и за 6-ти до около 12, 13:00 е абсолютно НЕВЯРНО.

Всъщност може и да си прав, ако "намалена функционалност" клони към "НУЛА". :)

 

Акуратната информация беше : Error 404.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В 6 сутринта вчера опашката за секюрити стигаше до гише 24 - около 2/3 от дължината на зала Заминаващи. Горе най-левият скенер не работеше. Дано не се налага отговорните фактори да трябва да следят потока на искаши да излезнат хора при такова струпване... :mellow:

Предполагам също мярка за безопастност е автобусите да не ги допускат до по-близката до терминала улица, въпреки специалните кашпи. Автобусите спират в другата улица, където има коли на посрещачи, дипломатически автомобили, ... И става задръстване :) Планирането на потоци е базова концепция - учат го строителни инж, снабдителите, компютърджиите - сигурно не е трудно да хванат експерт, който да им обясни къде са сбъркали...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.