Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 7 минути , ДиянаВ каза:

Простете невежеството ми 🙂, но нещо разучавам и знам, че като попитам тук по-бързо ще се ориентирам.

Въпроси:

1. Полетът на Уиз от Братислава за София на кой терминал каца?

2. Като каца на 1-ви срещу 2-ри януари в 00.25 часа, т.е. на 02.01. малко след полунощ, има ли възможност да се вземе метро до автогарата?

Каца на Т1,а метрото е от Т2.През Новогодишната нощ ще работи,но на 1ви срещу втори едва ли.По принцип е до 24:00ч.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Вече са ти отговорили,  нямаш шанс за метро в тоя час. 

Само да добавя -  пред самия изход на пристигащи спират само лицензираните таксита на "ОК Супертранс". Нормалната нощна цена до автогарата е около 20 лв. 

 

Всеки който ви причаква в салона и предлага такси е КОПЪРКА и трябва да се избягва !   

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пътувах април 2018 с Уиз Братислава София и имам бегъл спомет, че кацнахме на Т1, но имахме автомобилен транспорт към Русе и хич не съм го мислила тогава🙂. А и нещата се менят за година и половина, та викам да попитам. 20 лв. такси си е добър вариант.

Много благодаря ... за пореден път🙂

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 18.01.2020 г. в 12:35, vinidj каза:

В Неделя кацам чейндж бюрото на летището дали работи, че забравих Лева и карти

Има и банков офис на ОББ на Т2.

А на Т1 Заминаващи , мисля , на ДСК и Пощенска.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Извинявам се за въпроса, но ако някой е летял близките дни (със сигурност все има някой, който не е обзет от кризата на коронавируса) дали се правят някакви допълнителни проверки, за да си отделим повече време на летището? Пътуваме без багаж, не сме болни и отиваме в Германия и никой от нас не е бил никъде другаде близките месеци, но все пак? Мерси предварително. 🙂 

Връзка към коментар
21 hours ago, darinamarinova said:

Извинявам се за въпроса, но ако някой е летял близките дни (със сигурност все има някой, който не е обзет от кризата на коронавируса) дали се правят някакви допълнителни проверки, за да си отделим повече време на летището? Пътуваме без багаж, не сме болни и отиваме в Германия и никой от нас не е бил никъде другаде близките месеци, но все пак? Мерси предварително. 🙂 

Няма нищо по-различно от преди, терминалът дори изглежда призрачно пуст...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
преди 18 минути , Фичо каза:

Другото интересно от тази статия, поне за мен, е очакваният спад с 50% на летището в Мюнхен. С други думи не очакват нормализация поне до късното лятото на 2020.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, tch said:

Другото интересно от тази статия, поне за мен, е очакваният спад с 50% на летището в Мюнхен. С други думи не очакват нормализация поне до късното лятото на 2020.

3 месеца близо 100% спад на годишна база е 25% спад.  През останалите месеци е достатъчно много по малък спад за да се получи средно 50%. Луфтханза и Уиз ер планират чак 2022-ра година да минат нивата на пътникопотока от 2019-та година...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Topfly каза:

3 месеца близо 100% спад на годишна база е 25% спад.  През останалите месеци е достатъчно много по малък спад за да се получи средно 50%. Луфтханза и Уиз ер планират чак 2022-ра година да минат нивата на пътникопотока от 2019-та година...

Да приемем, че първите 2 месеца от годината бяха нормални. Следващите 3 са нулеви. С други думи, за да завършиш с 50% спад, трябва през останалите 7 месеца да работиш с 4/7 (около 57%) от обема на 2019 година. Така че дори и след "нормализирането" очакват спад с над 40% в сравнение с 2019.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, tch каза:

С други думи не очакват нормализация поне до късното лятото на 2020.

Има ли някъде някой, който да очаква това? Едва ли би било реалистично....

Връзка към коментар
преди 22 минути , Topfly каза:

Летището в Будапеща предвижда тази година пътниците от 17 милиона да паднат на 10 милиона, което около 40% спад на трафика...

Това какво ще повлияе на трите полета до София, и евентуално тези на ЛОТ

Връзка към коментар
2 minutes ago, Hollywood said:

Това какво ще повлияе на трите полета до София, и евентуално тези на ЛОТ

Просто исках да дам пример и за по големи оптимисти от прогнозата за 50% спад на трафика в София. За Лот има слухове, че може да затворят базата в Будапеща с цел да си намалят разходите в кризата... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.