Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Да, ама там, само нашенски алкохол - мента и мастика и разни ракии, дет не ни понасят на изтънчения вкус:))):laugh1::hang3:

Имаше вносен и там.  Явно са засилили продажбите. 

Връзка към коментар

Вчера изпращах роднини на летище София. Не бях стъпвал на него от 1 март 2020 😞 , но този път всичко ми се стори адски запуснато. ь

На паркинга при Т2 имаше достатъчно свободни места, дори на най-горното ниво 🙂 , изглежда да са разкарали бракуваните трошки поне от там, но... не знам кога тази постройка ще рухне при толкова разбит бетон и оголена арматура. Концесионерът - не се вижда, но явно е в тандем с някои нови лаборатории за тестване...

Чакалнята на Т2 с изкъртените междинни седалки - хм... изглеждаше странно. Ковид е явно опция на Т2, защото доста служители и полицаи ходеха без маски...

Връзка към коментар

От 7 август 2021 г., пристигащите дневни полети на авиокомпания Wizz air от: Лондон-Лутън (LTN), Бари (BRI), Ларнака (LCA), Ница (NCE) и Копенхаген (CPH) ще кацат на Терминал 2, заминаващите полети до тези дестинации ще продължат да се изпълняват от Терминал 1.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Ivko каза:

От 7 август 2021 г., пристигащите дневни полети на авиокомпания Wizz air от: Лондон-Лутън (LTN), Бари (BRI), Ларнака (LCA), Ница (NCE) и Копенхаген (CPH) ще кацат на Терминал 2, заминаващите полети до тези дестинации ще продължат да се изпълняват от Терминал 1.

Лутън още в петък явно кацна на Т2. Докато чаках за полет на Т2, от уредбата се чу призив пътниците на Уиз пристигнали с въпросния полет да се отправят към Т1 за вземане на багажа. 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 2 часа, yordanov каза:

Лутън още в петък явно кацна на Т2. Докато чаках за полет на Т2, от уредбата се чу призив пътниците на Уиз пристигнали с въпросния полет да се отправят към Т1 за вземане на багажа. 😂

Лутън отдавна каца на T2, а още по-забавно е количеството изсипан народ към 1 и нещо наобед, "опашката" стигаше до навън (вляво, извън снимката, е мястото за тестване), работеха 4 гишета, не знам колко стоварени полета имаше, но такова чудо в София не бях виждала скоро, чак ми залипсваха коридорчетата с ленти от другите летища (бяхме един връз друг):

 

IMG_20210718_135459.jpg.c7f9fec03193946f9e6436cbe62ed6a0.jpg

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, yordanov каза:

Лутън още в петък явно кацна на Т2. Докато чаках за полет на Т2, от уредбата се чу призив пътниците на Уиз пристигнали с въпросния полет да се отправят към Т1 за вземане на багажа. 😂

Как така ще си го взимат от Т1? Тва не е сериозно. На Т1 къде ще си го получат като багажнкте ленти са в секюрити зоната? 

Връзка към коментар

Законност и Корфу кацнаха със закъснение, Дортмунд също закъснява. Ще бъде чудо за Ханя да излети навреме, но не стават чудеса. Още нямаме бординг.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

А, това лято е лудница навсякъде! На Бергамо полета до Гданск - първо обявиха закъснение, после бординга започна по-рано от обичайното, внезапно спря и стояхме наказани в загражденията известно време, след това тръгна ....и стояхме наблъскани в едно тясно стълбище още известно време, после се качихме в самолета...и капитана каза, че понеже полета закъснял, трябва да изчакаме още половин час, за да се доредим до пистата. И за капак - само няколко минути не стигнаха, за да докараме закъснението до час. Егати безочието! Като закъсняваш, закъснявай като хората, не така половинчато.😁

 

Полета от Варшава - пак бординга внезапно спря, пак чакахме като наказани в загражденията без обяснения.Предвид, че имаше овърбукинг, започнах да ставам леко нервна. Вниманието ни бе привлечено от случващото се на пистата. Силно въоръжени барети с маски изведоха мъж от самолета наблизо и го вкараха във ван. Решихме, че сме станали свидетели на безпрецедентна акция на полските спец. части по обезвреждане на опасен терорист и  съвсем забравихме за вълненията около овърбукинга, но след като сценката се повтори едно към едно още няколко пъти, осъзнахме, че едва ли Полша е толкова гореща зона за световният тероризъм и е по вероятно  да наблюдаваме заснемането на филм. А обяснението за забавянето беше счупен автобус, отнело време за да намерят резервен. 

Е аз не съм казал, че само наш'те са зле, просто на Т1 ме дразнят зверски. Всички хранят уизз за закъсненията, но като гледам всяка седмица работата на Т1 се убеждавам как нямат никаква вина. От друга страна на Т2 изглежда работят по-бързо не знам каква е причината.... 

Довечера се прибираме от Ханя и точа зъбки дали да пусна колибра, за колко време и дали ще ме огрее над 3ч зкаъснение по регламента. Днеска ми се провали плажа заради големи вълни и сега съм зъл... 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , Jorro каза:

Е аз не съм казал, че само наш'те са зле, просто на Т1 ме дразнят зверски. Всички хранят уизз за закъсненията, но като гледам всяка седмица работата на Т1 се убеждавам как нямат никаква вина.

T1 е катастрофално зле като организация на всички нива. Тази сутрин се убедих в това за емнайсти път. Точка.

 

А немалка част от закъсненията се случват заради наземния оператор Goldair Handling, не заради Уиз.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 15 минути , Георги Матеев каза:

T1 е катастрофално зле като организация на всички нива. Тази сутрин се убедих в това за емнайсти път. Точка.

 

А немалка част от закъсненията се случват заради наземния оператор Goldair Handling, не заради Уиз.

Спокойнооо

От октомври се очаква да затворят Т1 и всичко от него ще се пренасочи на Т2,тогава и на него ще стане катастрофално 🙂

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Георги Матеев каза:

T1 е катастрофално зле като организация на всички нива. Тази сутрин се убедих в това за емнайсти път. Точка.

 

А немалка част от закъсненията се случват заради наземния оператор Goldair Handling, не заради Уиз.

Goldair са мега зле и нз уизз как още ги търпят. Определено им липсват и хора и организация и се чудя защо и летищния оператор не се намеси най-накрая. 

 

По хазартния въпрос Ханя ще се обслужи от машината идваща от Корфу, нали така? Миналата неделя е било така. Неизвестното е голдеър в София за колко ще изпълнят търнараунда, но мисля, че 2ч спокойно могат да се случат. Адаш какво ти казва шестото чувство. Шубе ме е да не станат 3 часа и да се прецакам хахахха 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Goldair са мега зле и нз уизз как още ги търпят. Определено им липсват и хора и организация и се чудя защо и летищния оператор не се намеси най-накрая. 

 

Е как да се намеси летищния оператор,когато има сключен договор между Уиз да ги обслужва Голдер.

Ниските заплати ,гадното работно време,както и нечовешката жега на перона от 50°+ ,карат доста от персонала да напускат или да се "разболяват" и за това не достига персонал

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Branko каза:

Спокойнооо

От октомври се очаква да затворят Т1 и всичко от него ще се пренасочи на Т2,тогава и на него ще стане катастрофално 🙂

Дано да е завинаги! На Т2 може дс ползваме фаст трак, а горе на паспортните гишета, ако пуснат селф гейтовете ще е супер. По-добре на т2 при всички положения. 

Връзка към коментар
В момента, Jorro каза:

Дано да е завинаги! На Т2 може дс ползваме фаст трак, а горе на паспортните гишета, ако пуснат селф гейтовете ще е супер. По-добре на т2 при всички положения. 

Погледнато отстрани изглежда така,но повярвай ми ще стане мармалад голям, особено сутрин.Фаст трака ок,но ако трябва да минеш през чекин гише,не ми се мисли...

Отделно са замервали устойчивоста на плочата ( нямам идея как) дали ще издържи такъв поток от пътници,но явно е в норми.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Branko каза:

Погледнато отстрани изглежда така,но повярвай ми ще стане мармалад голям, особено сутрин.Фаст трака ок,но ако трябва да минеш през чекин гише,не ми се мисли...

Отделно са замервали устойчивоста на плочата ( нямам идея как) дали ще издържи такъв поток от пътници,но явно е в норми.

 

Прав си, вчера сутринта опашката за гишето на бг еър беше до залата на пристигащи, но тук пак опираме до персонал и повече работещи гишета... 

Връзка към коментар
преди 8 минути , bad kid каза:

Какво е лошото на организацията на Т1? Нямам някакви лоши спомени до миналата година. (Естествено без да се брои вехтия вид и нуждата от ремонт.)

Тази година са пълна скръб, нямат шофьори, качват те в стар неклиматизиран автобус с още 80човека при капацитет 40 сигурно и висиш 30 мин на 50+ градуса вътре да дойде шофьор да те закара до самолета.... Закъсняват с товаренето/разтоварванвто на багажа и в резултат на това всички полети на уизз закъсняват, дори за сутрешните ротации... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , bad kid каза:

Какво е лошото на организацията на Т1? Нямам някакви лоши спомени до миналата година. (Естествено без да се брои вехтия вид и нуждата от ремонт.)

Отиди в 4:30 за полет в 6:30, почакай на чекин 1:45 часа за (безсмислена) хартиена бордна карта заедно с други 500 човека - понеже работят едва 2 гишета - след което задай отново въпроса.

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , bad kid каза:

Какво е лошото на организацията на Т1? Нямам някакви лоши спомени до миналата година. (Естествено без да се брои вехтия вид и нуждата от ремонт.)

На мен също ми е по-комфортно да пътувам от Т1 и сега и преди пандемията. По-малко полети, бързо се минава през секюрити и паспортен контрол, салона обикновено е празен. Но много зависи в коя част от денонощието пътуваш. Ако, както Георги писа, сутрин са наблъскани не знам колко полета и служителите са малко, става зле. Честно казано, не малко кошмарни моменти съм имала сутрин и на Т2.

Пропуснах в мемоарите си летище Сарафово :blink:, няма такова летище, но наистина се отклонихме от темата. :cool:

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, Jorro каза:

Значи, уизз са сменили самолета от 321 сео на 320, което на летище София им отне 2 ч да разменят пътниците с дублирани места. На Ханя за точно 30 мин наземния персонал свалиха хората от София, качиха ни нас, смениха на хората с дублиращи места бордните карти и излетяхме точно 50 мин след като самолета бе кацнал, защото чакахме разрешение от кулата. Аааа имаше и автобусче.... Какво да ви кажа, Уизз да ги разкарват тия голдеър.... 

Колибра или по директивата? 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Yto каза:

Колибра или по директивата? 

Изполвах Колибра, но заложих само на 83 мин, а полета закъсня точно 120 мин.... 

Между другото понеже не успяха да раздадат ваучери на летището на самолета раздаваха по 1 кола/фанта и кроасан/соленки на всеки.... Слизането и минаването през секюрити на Т2 стана сравнително бързо. Селфчекин машините на пристигащи работят (макар и само половината) ! Алелуя!!!! 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.