Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 минути , Jorro каза:

На пристигащи на Т2 са пуснали е-гейтовете за паспортна проверка от вчера. Дано са ги пуснали и на заминаващи, че опашките сутрин са страшни. 

Не са от вчера, но става бързо.

Е, когато не те пивикат и на гише след самопроверката. :wink:

На заминаващи ... не видях такава екстра.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 часа, Mary каза:

Не са от вчера, но става бързо.

Е, когато не те пивикат и на гише след самопроверката. :wink:

На заминаващи ... не видях такава екстра.

На заминаващи също има, но миналата събота не бяха пуснати. Ще проверянтози уикенд как са и ще пиша, ако работят вече. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Концесионерът още не е оправил кене..... така де тоалетните, но ще прави летище София галактически хъб.......

 

 

"

Междуконтиненталните полети с 99% отстъпка при кацане

За стимулиране на въздушния трафик и развитие на свързаността, мениджърският екип на „СОФ Кънект“ разработи специална програма насочена към авиокомпаниите. Целта е предоставяне на повече възможности за пътуващите от летище София и ефективно използване на летищната инфраструктура. Отстъпките за авиопревозвачите са за периода 1 октомври – 31 декември 2021 г., а след допълнителни консултации, срокът може да бъде удължен и за 2022 г.

"

 

https://www.sofia-airport.bg/летище-софия/прес-център/новини

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, tch каза:

Концесионерът още не е оправил кене..... така де тоалетните, но ще прави летище София галактически хъб.......

 

 

"

Междуконтиненталните полети с 99% отстъпка при кацане

За стимулиране на въздушния трафик и развитие на свързаността, мениджърският екип на „СОФ Кънект“ разработи специална програма насочена към авиокомпаниите. Целта е предоставяне на повече възможности за пътуващите от летище София и ефективно използване на летищната инфраструктура. Отстъпките за авиопревозвачите са за периода 1 октомври – 31 декември 2021 г., а след допълнителни консултации, срокът може да бъде удължен и за 2022 г.

"

 

https://www.sofia-airport.bg/летище-софия/прес-център/новини

Де да имаше близка авиокомпания с купени 3 х А330......а чакайте има. Да не сме толкова негативни, може и да пуснат интересни маршрути на приемливи цени и най-вече да ги листнат в търсачките, че да си ги направим още по-приемливи 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Jorro каза:

Де да имаше близка авиокомпания с купени 3 х А330......а чакайте има. Да не сме толкова негативни, може и да пуснат интересни маршрути на приемливи цени и най-вече да ги листнат в търсачките, че да си ги направим още по-приемливи 🙂

 

Последователността на приоритетите не ми се нрави. Иначе инициативата не е лоша.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, tch каза:

ще прави летище София галактически хъб.......

Имам един приятел, който казва в такъв случай '' Аре да си говорим за работи, дето няма да станат''. 😷

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 16 часа, tch каза:

Концесионерът още не е оправил кене..... така де тоалетните

И положението на паркинга е плачевно - на излизане даваш картата на служител на концесионера, плащаш му, чакаш 2 лева ресто и после той я слага в автомата за да те пусне...

преди 12 часа, adreno каза:

А ако увеличат прихода може да остане и за ремонт нещо.

Говорехме си за поскъпване на всичко на летището нали?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Какво е положението на Т1 София сутрин? Някой летял скоро? Имаше някъде писано, че е кошмар, та да знам колко по-рано да пристигнем, че и ние сме с невалидни бордни. 8.20 е полета

Връзка към коментар

Днес, събота 12ч. Опашката за Т1 е навън до спирката на автобуса. Има 6 полета на уизз в следващите 3ч.  Ако сте без багаж за чекиране направо влизайте към гише 8(поне днес), което е за проверка на документи и опашката е по-малка. 

  • Харесвам 2
  • Шок 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Днес, събота 12ч. Опашката за Т1 е навън до спирката на автобуса. Има 6 полета на уизз в следващите 3ч.  Ако сте без багаж за чекиране направо влизайте към гише 8(поне днес), което е за проверка на документи и опашката е по-малка. 

В момента сме на Т1, точно час и двадесет минути ни отне от влизане в летище до салона. Ужас е.

  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Jorro каза:

Днес, събота 12ч. Опашката за Т1 е навън до спирката на автобуса. Има 6 полета на уизз в следващите 3ч.  Ако сте без багаж за чекиране направо влизайте към гише 8(поне днес), което е за проверка на документи и опашката е по-малка. 

Представи си какво ще стане на Т2 като преместят Уиз там

  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , adreno каза:

Представи си какво ще стане на Т2 като преместят Уиз там

Проверките ще започват от метро-станция Дружба 😂

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, adreno каза:

Представи си какво ще стане на Т2 като преместят Уиз там

Нямам търпение. :))) Въпреки всичко смятам, че е въпрос на организация. Не може за 6 полета с 321-ци по едно и също време да имаш 5 човека, които да обслужат 1200-1300 човека в сграда с размера на малка жп гара в Германия, където за багажи работят по 1 лента от двете страни и по 1 гише паспортен контрол. Полетите пък се обслужват от 3 автобуса общо. Липсва всякаква организация и всички полети закъсняват. В Уизз пилота два пъти се извини за закъснението от липса на персонал на наземния оператор. На Т2 ако не измислят как да разширят зоната за проверка на багажа не виждам как ще се получат нещата. Добре, че има фаст трак. Ако пуснат и селфгейтовете също ще помогне. 

Връзка към коментар

На нас пък проверките преди малко ни отнеха не повече от 10 минути (сега си отвисяваме), като изобщо дори не ме попитаха за каквото и да било, директно ми връчиха БК, на скенерите никаква опашка, паспортно гише работеше само 1, и там чакахме около 4 от десетте минути... Много зависи колко полета ще има, бях с негативни нагласи, а те пак ме изненадаха 🤣...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко нововъведения от концесионера:

 

https://www.facebook.com/SOFIAirport/posts/4408385502589227?__tn__=-R

 

Цитат

В изцяло обновена обстановка заминаващите от Терминал 2 вече могат да изчакат своя полет. Пътуващите ще се възползват от комфорта и удобствата на иновативната мебелна система. Отделните модули позволяват разместване, а интегрираните в тях зарядни станции, са съвместими с различните видове електронни устройства. Така, в приятна атмосфера, пътниците могат да прекарат времето до своя полет

 

Има и снимки на горния линк.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , yordanov каза:

Малко нововъведения от концесионера:

 

https://www.facebook.com/SOFIAirport/posts/4408385502589227?__tn__=-R

 

 

Има и снимки на горния линк.

Дано има удобни пейки за кратка дрямка за такива като мен идващи вечер от провинцията със сутрешен полет.Или след нощен полет докато чакам първото метро.Веднъж една полицайка ме събуди от пейките пред пристигащи на Т2 и ме пита от къде идвам,а аз толкова уморен не можах да се сетя,че ми провери документите.Така е като всяка седмица летиш до различно летище.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"е удължено работното време на безплатния междутерминален транспорт. Той става денонощен, като от 20:00-08:00 ч. автобусът ще превозва пътниците между двата терминала."

 

https://www.segabg.com/category-economy/terminal-2-se-obnovi-premestvaemi-mebeli

На края на статията...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, crazyhorse каза:

Хвърлят се пари на вятъра за глупости... 

https://www.banker.bg/upravlenie-i-biznes/read/letishte-sofiia-investira-vuv-visoki-zaplati-i-skupi-koli

Леле, много се изненадах. Изобщо не го очаквах.... 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Не така с лошо. След 15 години най-сетне се намери някой да ремонтира тоалетните. Не вярвам през всичките тези години  и родния мениджмънт да е карал на пост и молитва.

 

Не е първата концесия с подобни финансови схеми , дори мисля че е съвсем нормална практика.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, crazyhorse каза:

Хвърлят се пари на вятъра за глупости... 

https://www.banker.bg/upravlenie-i-biznes/read/letishte-sofiia-investira-vuv-visoki-zaplati-i-skupi-koli

Доста тенденциозна статия в жълт стил. Фактите са си факти. Ама ако директорите взимат 15 000 евро, яката са го закъсали. Други чужденци на ръководни длъжности в големи чуждестранни фирми у нас взимат в пъти по-високи заплати.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.