Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 6 часа, bobole4e каза:

По скоро и това е въпрос на късмет. Миналия вторник кацнахме в 23,50ч. с Уиз.  Полета явно се води вече нощен, автобусите ни откараха на Т2, Е-гейтовете не работеха, но в 00:30ч си бях вкъщи, при положение, че чаках и чекиран багаж. От РЗИ имаше 5 души и ставаше много бързо. Посрещачите бяха извън летището( същото беше и в Катания).

Всички полети кацащи на Т1 след 20ч вече ги обслужват на Т2.

За Е-гейтовете новото е че вече работят и тези на паспортния контрол, които са за излизане от България, а не само на влизане. Т.е ако летиш от Т2 вече след секюрити може да минеш с паспорта през тях вместо да се редиш на гишетата, където в час пик се чака по 30+ минути....

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Аз лично влизах няколко пъти. На входа на излитащи единия път ме попитаха за къде пътувам ,но не поискаха бордна карта.

През изхода на пристигащи хората си влизаха без никой нищо да ги пита.

Връзка към коментар

Днес сутринта бях на летището. На заминаващи има надпис, че входът е само за пътници, но нямаше проверки. 

Използвах машините за паспортен контрол, нищо че спокойно можех и на нормална паспортна проверка, но реших да пробвам. 

Очаквах изцяло машинна проверка, но българският човешки фактор беше застъпен дори двойно. Първо сканирах паспорт, после лицето и накрая отидох на гишето зад машината. Дълга обработка и после "дайте бордната карта на колегата". Колегата не е в будката, я от дясната й страна и седи до един четец. Дадох му я, поиска паспорт. Ама как да му го дам като той е при колегите му😁. Хайде разговор между обитателите на будката, двама между другото, и човекът с четеца.. Пак чакане и накрая пристъпих в заветната зона. Та, ако няма хора, хич не си губете времето. 

Понеже минах през салон Преслав, погледнах машините на влизане. Нямаше зелено светещи. 🙃

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , desislavna каза:

Понеже минах през салон Преслав, погледнах машините на влизане. Нямаше зелено светещи. 🙃

И да има, процедурата е едно към едно с описаната от теб.😃

Връзка към коментар
33 minutes ago, iMari said:

И да има, процедурата е едно към едно с описаната от теб.😃

Имам абсолютно същия опит. За мен са безполезни.

Други се чудя , докога хора работещи на летище ще се държат все едно са хванали Господ за шлифера? Визирам вечно начумерените ,нелюбезни и отегчени служители на гранична полиция. Много редки са изключенията.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanimir каза:

 

Други се чудя , докога хора работещи на летище ще се държат все едно са хванали Господ за шлифера? Визирам вечно начумерените ,нелюбезни и отегчени служители на гранична полиция. Много редки са изключенията.

 Летището в София ли имаш предвид или по принцип? Нямам наблюдения да са толкова нелюбезни и намръщени, но аз на няколко пъти успявам да ги разсмея като се опитвам да наглася телефона за чекване на БК върху устройството за отпечатъци. 😁

Като цяло не споделям впечатлението, че на нашето летище служителите имат лошо отношение, напротив.

Но загадка остава, защо само тук след машинките за паспортен контрол ме привикват на гише и си подават напред назад паспорта ми.

Не при всички е така, но и вие споделяте същото.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Но загадка остава, защо само тук след машинките за паспортен контрол ме привикват на гише и си подават напред назад паспорта ми.

Не при всички е така, но и вие споделяте същото.

Миналата седмица, на връщане минахме през машинките и после никой не ни е спирал. И нас и всичко които бяха около нас.

Връзка към коментар
преди 13 часа, funny каза:

Миналата седмица, на връщане минахме през машинките и после никой не ни е спирал. И нас и всичко които бяха около нас.

Аз и на заминаване и на връщане минах през машините миналата седмица, никой за нищо не ни спря. Преди около три седмици, обаче при машините за изход минах необезпокоявано и после се провикна жената от гишето на паспортен контрол сканирайте си отстрани на четеца бордната карта и това беше. Самият четец беше сложен зад машината на една масичка, а не вътре при тях и до него нямаше друг човек.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 часа, desislavna каза:

Използвах машините за паспортен контрол, нищо че спокойно можех и на нормална паспортна проверка, но реших да пробвам. 

Очаквах изцяло машинна проверка, но българският човешки фактор беше застъпен дори двойно. Първо сканирах паспорт, после лицето и накрая отидох на гишето зад машината. Дълга обработка и после "дайте бордната карта на колегата". Колегата не е в будката, я от дясната й страна и седи до един четец. Дадох му я, поиска паспорт. Ама как да му го дам като той е при колегите му😁. Хайде разговор между обитателите на будката, двама между другото, и човекът с четеца.. Пак чакане и накрая пристъпих в заветната зона.

Нещо се обърках и моля за разяснения. Ако правилно разбирам става дума за ползване на е-гейт за паспортен контрол на Т2 при изход, нали така? Как тогава след успешно преминаване през кабината се налага проверка на гише? Или всъщност проверката на гише е заради бордната карта, която обаче вече веднъж е сканирана още на първия етаж преди ескалаторите? Много странно ми звучи всичко, но очевидно липсата на машини за сканиране на бордните карти след паспортен контрол е причина за тази двойна проверка, която реално е напълно излишна...

Връзка към коментар

Да, точно за тези машини става дума за излизане от страната на терминал 2, след които отново искат паспорт :(, а не само бордна карта. 

И аз мисля, че е заради несканираната бордна карта, но вероятно връзката между паспортните данни и бордната карта не става по начин, по който се очаква, тоест само със сканирането на картата. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
22 hours ago, iMari said:

 Летището в София ли имаш предвид или по принцип? Нямам наблюдения да са толкова нелюбезни и намръщени, но аз на няколко пъти успявам да ги разсмея като се опитвам да наглася телефона за чекване на БК върху устройството за отпечатъци. 😁

Като цяло не споделям впечатлението, че на нашето летище служителите имат лошо отношение, напротив.

Но загадка остава, защо само тук след машинките за паспортен контрол ме привикват на гише и си подават напред назад паспорта ми.

Не при всички е така, но и вие споделяте същото.

Значи просто мен не харесват. Аз говоря за тези при пристигане ,и за машинките при пристигане. Редовно се налага след машината да се мине и през служител ,защото явно нещо не сработва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 5.10.2021 г. в 19:53, iMari каза:

Но загадка остава, защо само тук след машинките за паспортен контрол ме привикват на гише и си подават напред назад паспорта ми.

При мен е същото. Вече имам няколко нюанса в обяснението защо ме привикват винаги.

От съвпадение на имена започнаха ... няма да казвам докъде стигнаха, но имат и още да се развиват. :laugh:

100% от минаването ми през машинки, откакто си смених паспорта, е придружено с отиване на гише. И докато на Т2 има служител само за машинките, но Т1 е доста неприятно, че ме пращат на общите гишета, където хората вече чакат и се нервират с такива като мен, които са ги изпратили от съседното гише. Но опитът ми на Т1 е само от едно минаване, та не мога да кажа дали там е практика да има служител, който гледа какво се случва на автоматичната проверка, но не те проверява той, а те праща на съседните гишета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Mary каза:

При мен е същото. Вече имам няколко нюанса в обяснението защо ме привикват винаги.

От съвпадение на имена започнаха ... няма да казвам докъде стигнаха, но имат и още да се развиват. :laugh:

100% от минаването ми през машинки, откакто си смених паспорта, е придружено с отиване на гише. И докато на Т2 има служител само за машинките, но Т1 е доста неприятно, че ме пращат на общите гишета, където хората вече чакат и се нервират с такива като мен, които са ги изпратили от съседното гише. Но опитът ми на Т1 е само от едно минаване, та не мога да кажа дали там е практика да има служител, който гледа какво се случва на автоматичната проверка, но не те проверява той, а те праща на съседните гишета.

Хаха, подозирам, че имаме ако не еднакви, то поне сходни първи имена с теб, за останалите не знам. 😃Не ми казвай, че търсят някоя с подобни имена.

При мен е така от години и със стария и с новия паспорт. Питала съм, отговарят с или "няма проблем" или " системата понякога дава грешка", което не е ясно какво значи. 🙂

Все още не съм минавала през машинките на Т1.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искам да попитам.  Летище София 24 часа ли е отворено? Имам в други ден много ранен полет и искам да отида там към 24 ч и да придремна по пейките вместо да излизам посред нощите, да ме лаят кучета  и да срещам пияни бабаити.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , muchachote каза:

Искам да попитам.  Летище София 24 часа ли е отворено? Имам в други ден много ранен полет и искам да отида там към 24 ч и да придремна по пейките вместо да излизам посред нощите, да ме лаят кучета  и да срещам пияни бабаити.

Да, спокойно може да прекараш там няколко часа през нощта. Работи денонощно и кафето на пристигащи, ако ти потрябва нещо, може да си заредиш и телефона. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Tani каза:

Да, спокойно може да прекараш там няколко часа през нощта. Работи денонощно и кафето на пристигащи, ако ти потрябва нещо, може да си заредиш и телефона. 

 

О, много благодаря. Не го знаех.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Tani каза:

Да, спокойно може да прекараш там няколко часа през нощта. Работи денонощно и кафето на пристигащи, ако ти потрябва нещо, може да си заредиш и телефона. 

 

На кой терминал има кафене на пристигащи? Или имаш предвид магазинчето на Т2?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

https://offnews.bg/ikonomika/kenia-kanarskite-ostrovi-i-abu-dabi-v-zimnoto-razpisanie-na-letishte-763251.html

Летище София и авиокомпания Nordwind предоставят възможности за пътуване до нова дестинация – Ростов на Дон, най-големият град в Югозападна Русия. Полети ще има всяка събота от 15 януари 2022 г.

 

НО! На Nordwind полети от/до София заредени няма, та може и да е само пушек - чартъри на туроператори, каквито са цитираните до Кения на Bulgarian/European Air Charter. Ще ги преглеждам периодично: https://nordwindairlines.ru/en

 

Споменатите Сматуингс - заредени само Бургас и Варна от България https://www.smartwings.com/

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 1.10.2021 г. в 22:34, tonik каза:

Днес на летище София бяха обявени вътрешни полети на Gullivair до град... Плевен! 

Плевен е ясно, че е някаква техническа грешка,  но  утре вечер според разписанието има полет Варна-София на Gullivar:

1615546314_Screenshot_20211029-093612_SamsungInternet.jpg.d91b6fe4dbd42ff4261438d4c47253b4.jpg

А до Варна е с излитане в 11:00 от София.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, epetkov каза:

Плевен е ясно, че е някаква техническа грешка,  но  утре вечер според разписанието има полет Варна-София на Gullivar:

1615546314_Screenshot_20211029-093612_SamsungInternet.jpg.d91b6fe4dbd42ff4261438d4c47253b4.jpg

А до Варна е с излитане в 11:00 от София.

Чартър на втория по успехи футболен отбор в страната по повод очертаващата се поредна загуба...

 

Интересно как пари за НАП няма, ама за самолетни билети има...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, Dian каза:

Тия съвсем ни взеха за идиоти:

"В момента на Терминал 2 има нови търговски обекти". То че има, има, но какво се предлага и на каква цена ...

IMG_20211016_083427.jpg.e5b8d4480d2524e3928f637cae41a11b.jpg

Нов бар и кроасан с масло за 4лв, със сладко - 6лв. Бирата беше 8+лв. За мен това е абсурдна цена за БГ реалноста и състоянието на терминала ... 😡

  • Харесвам 3
  • Шок 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.