Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, iMari каза:

 Благодаря!🙂

Виждала съм, че пише fast track с Мастъркард след ескалаторите в дясно и това ме бърка.

 

Нищо не те е объркало.

Преди ескалаторите е долу в дясно,както и след тях горе в дясно също.Цялата услуга е да минеш проверката на документите долу и секюрити контрола горе на рентгените без да чакаш опашките.

Паспортния контрол е без фастрак.

Но както @Jorro каза с паспорта можеш да минеш на е-гейтовете по бързо

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

 Благодаря!🙂

Виждала съм, че пише fast track с Мастъркард след ескалаторите в дясно и това ме бърка.

 

Служителят, който долу преди ескалаторите ти сканира бордната карта и ти валидира картата ( еволва в твоя случай) ще се качи с теб до горе, където ще те пусне на лентите най-вдясно, кудето си видяла въпросната табела 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Засега информацията е, че полетите Русе - София ще са два пъти в седмица със самолет от 70 места(може би ATR 72-600). Продължителност на полета 40мин. Очаквали от април-май да започнат полетите.

Звучи като да са уредили всичко, Най-вероятно превозвачът ще е GullivAir.

https://nova.bg/news/view/2021/11/29/348212/възобновяват-гражданските-полети-от-русе-до-софия/1806703032_viber__2021-04-29_20-23-30-1024x576.jpg.3a669c6856f824ed135480e763b2ef96.jpg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Летището в какво състояние е?

Не са си сложили снимки на сайта (или поне аз не намирам) - https://www.lbrs.bg/. Може би няма какво да се покаже. Летището е на 20км от Русе ...

 

преди 13 минути , Patrick K каза:

Звучи като да са уредили всичко, Най-вероятно превозвачът ще е GullivAir.

Като данъкоплатец в милата ни родина се надявам това да не се случи, защото всичко ще е на "субсидия/стероиди" ...

Връзка към коментар

От години има планове за възстановяване на Щръклево. Идеята беше да се използва първо като товарно летище, а след това и за пътнически полети. Не съм следила до къде са стигнали в осъществяването на тези планове, но щом тръгват с пътническите полети, вероятно летището вече е реновирано.

Връзка към коментар
1 hour ago, jorocontrola said:

Не са си сложили снимки на сайта (или поне аз не намирам) - https://www.lbrs.bg/. Може би няма какво да се покаже. Летището е на 20км от Русе ...

 

Като данъкоплатец в милата ни родина се надявам това да не се случи, защото всичко ще е на "субсидия/стероиди" ...

Пазар в най-чистия му вид не съществува почти никъде в развития свят. Без субсидии регионите съвсем ще загинат и не може всичко да се концентрира в три области , а останалата част от страната кучета я яли.

Ако пък се сетим една "Топлофикация" каква ламя е ,но никой не обелва дума просто да нарежат тръбите и да отърват данъкоплатците от това "бреме".

 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Ivko каза:

Я виж линка, че нищо не отваря

Да, нещо изчезна ...

В статията пишеше "5 полета седмично, времетарене на полета половин час" ...

 

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Фил каза:

Опа, айде  и Пловдив  :grin:

Утре да  очакваме  информация за полети  Пловдив- Варна, вдругиден  вероятно за Русе- Пловдив и след  седмица  ще чуем за Варна-Русе.  🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Фил каза:

Да, нещо изчезна ...

В статията пишеше "5 полета седмично, времетарене на полета половин час" ...

 

 

Ще се радвам ако някой ми обясни по каква причина би си причинил пътуване до Пловдив (или обратно) от минимум 3 часа (център-летище-полет-център), при положение, че дори с обществен транспорт същото е постижимо за не повече от 2 часа...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Единсвено има смисъл като подвоз на пътници за далечните им линии, които аха да обявят ама още ги няма

Пловдив Русе и Бургас Русе звучи по-смислено, но незнам колко трафик би имало по такава линия

Връзка към коментар
Преди 1 час, Фил каза:

Да, нещо изчезна ...

В статията пишеше "5 полета седмично, времетарене на полета половин час" ...

Предполагам, че става въпрос за общо време с излитане и кацане защото София-Бургас е 40-45мин общо и около 30мин в полет

Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

Предполагам, че става въпрос за общо време с излитане и кацане защото София-Бургас е 40-45мин общо и около 30мин в полет

E, то полетното време обикновено се дава с излитане и кацане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

Предполагам, че става въпрос за общо време с излитане и кацане защото София-Бургас е 40-45мин общо и около 30мин в полет

Най-вероятно си прав ще трябва да е общо време. Само не разбирам защо статията изчезна, а вече е споделена на много места в социалните мрежи.

 

Този полет ще бъде веселба, ако го има, защото първо от центъра на София до летището трябва да се придвижи човек, след което да лети и най-забавното ще стане след като кацне на летище Пловдив. Ще трябва пеша да се прибира до града, защото освен таксита за друго не знам да има като транспорт до там. към момента. 😄 

Връзка към коментар

Ами тогава и от София за Кърналово да пуснат, то пистата е готова и тук. 

И все пак е една от водещите борси в страната ни. 

Айде със самолета и във Варна направо 😄 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, neuromancer каза:

Летището в какво състояние е?

Тежък соц, но от вътре е запазено. За вътрешни полети не ти трябва повече. Малко кадри отвътре има във видеото.

https://bnt.bg/news/koga-shte-zaraboti-otnovo-letishteto-krai-ruse-v308564-300772news.html

преди 6 часа, jorocontrola каза:

Като данъкоплатец в милата ни родина се надявам това да не се случи, защото всичко ще е на "субсидия/стероиди" ...

По принцип съм съгласен, но ако се стигне до пускането на тези полети ще е поради липсата на нормална инфраструктура. Ако държавата беше изградила магистрала и/или нормална жп линия темата нямаше да съществува.

 

P.S.


Набарах в нета едно половин часово интервю на една места медия с човека, който до момента е отговарял за летището. Имаше и по-подробни кадри от залата. 

Има една табела, която гласи: Пътуването с оръжие забранено" Но повече ме впечатли превода на английски: "Have gun, won`t travel" 😄 😄 

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 9 минути , epetkov каза:

Заглавието на темата така и не се корегира и си остана в него думата Vrajdebna. Заглавието на сайта на летището обаче се промени.

Вече е www.sof-connect.com

 

1913234404_Screenshot_20211207-181126_SamsungInternet.jpg.d581c5a667fccefaa475b1bc1c6e8d62.jpg

 

 

 

Е те уж изцяло нов сайт ще пуснат, съмнявам се само името да сменят... 

Връзка към коментар

www.sofia-airport.bg все още работи. Надявам се да не сменят домейна, би било безумно малко.

Скоро някой ги беше питал в Туитър относно това, отговорът им е доста лаконичен: 

 

Връзка към коментар
На 29.11.2021 г. в 16:30, Климент каза:

Единсвено има смисъл като подвоз на пътници за далечните им линии, които аха да обявят ама още ги няма

Пловдив Русе и Бургас Русе звучи по-смислено, но незнам колко трафик би имало по такава линия

Ако нещо би имало смисъл е Пловдив - Варна

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.