Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 3 седмици по-късно ...

Концесионерът на "Летище София" обяви, че развива директни полети на далечни разстояния

 

 Концесионерът на летището в София работи по развиването на директни полети от града, сред които и презокеански, както и такива до наричаните екзотични дестинации като Сейшелите и Малдивите. За тези по-далечни полети с авиокомпаниите, с които се преговаря, се предлага 99% намаление на летищните такси.

 

Това е обявил на среща с министъра на туризма Христо Проданов представителят на концесионера Хесус Кабайеро, изп. директор на "Соф Кънект", която оперира летището. Посочил още, че друга цел е да се превърне София в място, от което с едно прекачване да са достъпни всички големи летищни хъбове.

 

https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/01/12/4301940_koncesionerut_na_letishte_sofiia_obiavi_che_razviva/#comments-wrapper

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 58 минути , dimitrov6 каза:

Концесионерът на "Летище София" обяви, че развива директни полети на далечни разстояния

 

 Концесионерът на летището в София работи по развиването на директни полети от града, сред които и презокеански, както и такива до наричаните екзотични дестинации като Сейшелите и Малдивите. За тези по-далечни полети с авиокомпаниите, с които се преговаря, се предлага 99% намаление на летищните такси.

 

Това е обявил на среща с министъра на туризма Христо Проданов представителят на концесионера Хесус Кабайеро, изп. директор на "Соф Кънект", която оперира летището. Посочил още, че друга цел е да се превърне София в място, от което с едно прекачване да са достъпни всички големи летищни хъбове.

 

https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/01/12/4301940_koncesionerut_na_letishte_sofiia_obiavi_che_razviva/#comments-wrapper

 

Оле-мале, розово бъдеще го чака летището с този концесионер който още не е разбрал, че дори и в момента летището има директна свързаност с главните европейски хъбове и Истанбул. Какво иска да ми предлага с прекачване не е ясно... За фантасмагориите директни презокеански полети, Малдиви или Сейшели от София изобщо няма какво да си говорим. Още повече, че ей го къде е Истанбул.

 

Между другото тук из форума, имаше голям оптимизъм за концесията и оправянето на тоалетните. Да видим, дори и това май още не се е случило.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

тоалетните няма да се оправят, то не става с магическа пръчка. И не само на терминала, ами в цялата страна..

Преди 2 дни бях в спешното в Александровка болница в София, ами положението е покъртително още на входа, без да съм виждал тоалетните..и не говорим как няма пари нали, пътеки и пари бол, ама другото ще е така во веки веков.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 23 минути , Alexander каза:

тоалетните няма да се оправят, то не става с магическа пръчка. И не само на терминала, ами в цялата страна..

Преди 2 дни бях в спешното в Александровка болница в София, ами положението е покъртително още на входа, без да съм виждал тоалетните..и не говорим как няма пари нали, пътеки и пари бол, ама другото ще е така во веки веков.

 

 

Вярно, че летя основно зимата, но във Варна тоалетните не са кенефи за разлика от София

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

тоалетните няма да се оправят, то не става с магическа пръчка. И не само на терминала, ами в цялата страна..

Преди 2 дни бях в спешното в Александровка болница в София, ами положението е покъртително още на входа, без да съм виждал тоалетните..и не говорим как няма пари нали, пътеки и пари бол, ама другото ще е така во веки веков.

 

 

По-добре да не ти се налага да попадаш там. Не само тоалетните и баните са проблем. 

Връзка към коментар

Летището е обслужило 3.37млн пътници, което представлява спад от 52.7% процента в сравнение с 2019 година.

 

https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/33-mln-dushi-preminaha-prez-terminalite-na-letishte-sofiia-prez-2021-g-343775/

Връзка към коментар
преди 11 минути , tch каза:

Летището е обслужило 3.37млн пътници, което представлява спад от 52.7% процента в сравнение с 2019 година.

 

https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/33-mln-dushi-preminaha-prez-terminalite-na-letishte-sofiia-prez-2021-g-343775/

И ръст от 14.5% в сравнение с 2020 😉 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Aureliano каза:

И ръст от 14.5% в сравнение с 2020 😉 

Да де, ама 2020 имаше месеци почти без полети. А 2021 имаше доста полу-празни полети ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, jorocontrola каза:

Да де, ама 2020 имаше месеци почти без полети. А 2021 имаше доста полу-празни полети ...

Това искам да кажа: в пандемия сме все още, но въпреки това има ръст (та дори и на цената на полу празни полети) и аз за себе си поставям акцент по-скоро върху него отколкото върху спада спрямо 2019. Да не забравяме също, че в началото на 2020 имаше и почти три "нормални" месеца с предпандемичен трафик - нещо, което липсваше напълно през 2021. Та на този фон 2021 не изглежда толкова трагична по отношение на трафика.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 часа, neuromancer каза:

Абе лятото имаше полети, пълни догоре, едно празно място нямаше...

Ето ги детайлите:

Брой хора: Обслужените пасажери са с 52,7% по-малко от предпандемичната 2019 година.

Полети: Сравнено с 2019 година отново има спад от 33,6% на годишна база.

 

Което е пределно показателно за средната натовареност. Иначе е ясно, че има пикови моменти, но е по-скоро изключение ...

 

 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

И в двата салона е абсолютно едно и също. Чак толкова мизерно стана от миналата година и си продължава така. Даже с всеки следващ път е все по-зле. Последният път беше страшна борба с картите ни - не искаше и не искаше да ги разчете. Тук мога да кажа нещо хубаво за самоотвержените служителки, които се бориха неуморно и за да ни угодят поискаха терминала от другия салон. След известна борба с него се случиха нещата 😏 Като предимство на долния салон мога да изтъкна тоалетните 😃 

Не знам кой евентуално би си платил да ползва такъв салон.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 42 минути , Климент каза:

При толкова много възможности за безплатно ползване, няма ка да се очаква кой знае какво

Безплатно е за нас, самото летище си получава парите.

На всичкото отгоре вече цената за вход с пари е 20 евро долу. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , Климент каза:

При толкова много възможности за безплатно ползване, няма ка да се очаква кой знае какво

Ти пък го изкара, че благотворително го правят хаххаха, всичко си се плаща и то дебело, просто се възползват все още от пандемията за да си спестяват разходи.

Връзка към коментар
преди 12 минути , iMari каза:

А "Плиска" работи ли вече? Последно през декември като проверих, бяха спуснали кепенците.

Поне сандвичи и кафе има ли все още в "Преслав"? 😶

Има, ама то едни сандвичи и кафе... 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , iMari каза:

А "Плиска" работи ли вече? Последно през декември като проверих, бяха спуснали кепенците.

Поне сандвичи и кафе има ли все още в "Преслав"? 😶

Работи си но с по-късо работно време. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Започнали са да рекламират и пренасочват към новия сайт: https://sofia-airport.eu/bg/

Защо трябва да се смени домейна от .bg на .eu не ми е много ясно, но.. честито, предполагам.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ами заприлича на европейски сайт. Харесва ми 😃 Направо ме кара да си букна билети от него. Но започват да се правят промени и все от някъде се тръгва. Сега и терминалите чакаме да променят/премахнат.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.