Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 часа, yordanov каза:

Започнали са да рекламират и пренасочват към новия сайт: https://sofia-airport.eu/bg/

Защо трябва да се смени домейна от .bg на .eu не ми е много ясно, но.. честито, предполагам.

 

Нов сайт, браво, сигурно после ще се отчете няколкомилионна инвестиция

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, logist13 каза:

 

Нов сайт, браво, сигурно после ще се отчете няколкомилионна инвестиция

Да за сайт, който изглежда като копи пейст от фрии темплейт. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Изглежда по-добре от преди, но за мен има недостатък в полетната информация за кацащи и излитащи. Не посочват конкретното летище до/от което се лети, а само град - Рим, Париж, Лондон, Мюнхен (имайки предвид Меминген) и т. н. Предполагам, че рано или късно ще го оправят, но в старата версия си беше ясно кое е конкретното летище.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 16 часа, yordanov каза:

Започнали са да рекламират и пренасочват към новия сайт: https://sofia-airport.eu/bg/

Защо трябва да се смени домейна от .bg на .eu не ми е много ясно, но.. честито, предполагам.

.bg е на държавното дружество

Връзка към коментар

Прочетохте ли за измамата на летище София. Пасажер на Wizz Air стана жертва на измама на летище "София".

Внимавайте с дигиталните портфейли!

image.png.c5f1220a9dde9f121f7799be104b3563.png

Пасажер на "Wizz Air" стана жертва на измама на летище "София". Пострадалият разкри ексклузивно пред Lupa.bg, че е бил принуден да плати 30 евро за багажа си – чанта за лаптоп, а след това служителка на наземния оператор "Голдеър хедлинг България" ООД му издала касов бон за 10 лева.

Откровената измама се разиграва на 8 февруари, когато мъжът хваща полета от София до Мадрид на "Wizz Air" в 6,55 ч. Както изискват правилата, той е на терминал 1 часове по-рано, за да чекира багажа си

 

За повече инфо тук.

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Глупости на търкалета стил шок и брадва.

 

Има си обяснение за двете бележки, четох го, ама 99% няма да стигнат до него.

Най-общо 10лв е таксата за наземния оператор, а за другите 50лв към Уиз не се издава касова  бележка, защото няма ДДС и няма как да се издаде. Затова се дават тази квитанция и общо пак 60лв-тя не е на снимката. На други места фигурира и тя.

Ако се визира, че 30евро не са 60лв съм съгласен, но нищо повече.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Хайде, намерих я снимката с всичко на нея с 3-те бележки, както и обяснението.

 

 

Касовата бележка, която е на стойност от 10.00лв е таксата, която е за groung handlinga, или общо казано - service fee.
EMD-то, или по-точно Electronic Miscellaneous Document на Wizz air е равностоен на касовата бележка документ, на който пише "original receipt", Wizz не може да издаде касова бележка, тъй като не плаща ДДС.

 

 

 

274250087_1383985148709471_2646087983152015813_n.jpg.e092ae30826975abcd85af15686ba1b0.jpg

 

Тъпо е, че 2/3 от всичко в нета е фалшиво или полуистина вече, отнася се за всичко.

 

  • Харесвам 10
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Летище София вече е сертифицирано за полети до САЩ ✈🇺🇸
Столичното летище получи разрешение за изпълняване на директни полети до САЩ. Това стана след като в средата на октомври 2021 г. екип от Департамента по вътрешна сигурност в Администрацията по сигурността на транспорта на САЩ бе на инспекция на летище София.
Екипът е направил оценка на прилагането на стандартите и препоръчителните практики според международните изисквания и е констатирал, че мерките за авиационна сигурност, прилагани на най-голямото летище в България са ефективни.
„Презокеанските полети са с една стъпка по-близо. Това е една от нашите стратегически цели, за която разработихме специална програма с отстъпки от летищните такси, за да стимулираме авиокомпаниите”, заяви Хесус Кабайеро, изпълнителен директор на летище София.
 
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 22 минути , Alexander каза:

От 7 работят 2, браво, поне нещо работи. Икономия на ток сигурно този път.

5F37DAD8-8413-4802-A32C-6A7AF82A1004.jpeg

Проблема е в липсата на персонал вероятно. В случаи(като моя, както се оказа) на дори и бегло съвпадение на имената с тези на издирвано лице, задължително трябва да има свободно гише, където да минеш и служител да провери документа ти лично.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Duke каза:

Някой има ли представа за интервала на движение и евентуално разписание на междутерминалния автобус?

На 30мин:

https://www.sofia-airport.bg/пътници/от-и-до-летището/междутерминален

Но градските автобуси 84 и 184 също обикалят и двата терминала.

https://schedules.sofiatraffic.bg/electrobus/Е84

https://schedules.sofiatraffic.bg/electrobus/Е184#direction/4058

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Duke каза:

Някой има ли представа за интервала на движение и евентуално разписание на междутерминалния автобус?

От 08:00 до 20:00 на половин час - https://sofia-airport.eu/bg/dostap/transport/#mejduterminalen-transport

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Duke каза:

 

Евентуално исках да разбера какво е точното разписание... 

Достатъчно ясно е написано и не мисля, че допуска погрешно тълкуване. 

 

По маршрута Терминал 1 – Терминал 2 – Терминал 1 в часовете от 08:00 до 20:00 ч. на интервал от 30 мин.

8:00,8:30,9:00,9:30.....и така до 20:00 🙂

Между 20:00 до 8:00 е на 40мин.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , iMari каза:

Достатъчно ясно е написано и не мисля, че допуска погрешно тълкуване. 

В такъв случай приемам, че има два автобуса, които едновременно тръгват на кръгъл и половин час от всеки един от двата терминала, което ми се струва нереално, но явно е така...

Връзка към коментар

Един автобус прави кръгчета постоянно. Като тръгне от 8:00 от Т1, пристига на Т2 и изчаква пътници докъм 8:15 и тръгва отново към Т1, за да може в 8:30 да стартира следващия курс. На спирката и на двата терминала има разписание, което по мои наблюдения от преди пандемията се спазва точно. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, iMari каза:

Един автобус прави кръгчета постоянно. Като тръгне от 8:00 от Т1, пристига на Т2 и изчаква пътници докъм 8:15 и тръгва отново към Т1, за да може в 8:30 да стартира следващия курс. На спирката и на двата терминала има разписание, което по мои наблюдения от преди пандемията се спазва точно. 

Разгеле! Най-после получих отговор на въпроса за ориентировъчен час на тръгване на автобуса от Т2 в посока Т1...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Duke каза:

Разгеле! Най-после получих отговор на въпроса за ориентировъчен час на тръгване на автобуса от Т2 в посока Т1...

И аз стоплих, че това те притеснява. 🙂

Разгледай и разсписанията на автобуси 84 и 184. Единият тръгва от Т1 и минава през Т2, другият тръгва от Т2 и минава през Т1, така че заедно с безплатният автобус осигуряват удобно покритие при пътуването между двата терминала и не се налага дълго да чакаш, ако току що си изтървал първият възможен автобус.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

И аз стоплих, че това те притеснява. 🙂

Предстои ни пътуване от Т1 в късния следобед и предпочитам да организирам придвижването до летището с метро и затова правя това проучване, че обикновено или сме с такси или с личен автомобил, който оставяме на паркинг в района на летището...

Връзка към коментар
преди 18 часа, Alexander каза:

От 7 работят 2, браво, поне нещо работи. Икономия на ток сигурно този път.

5F37DAD8-8413-4802-A32C-6A7AF82A1004.jpeg

Здравейте! Тези машинки не са ли доста вредни? Съдя по това, че деца не пускат.

Връзка към коментар

Аз мисля, че не заради това не пускат деца, а защото се променят бързо и трудно се познава на снимка дали е същия човек. То работи със снимка и отпечатъци от пръсти, не сканиране на ретината, поне аз не помня да са ми сканирали ретината за паспорта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , chochiani каза:

Здравейте! Тези машинки не са ли доста вредни? Съдя по това, че деца не пускат.

Не разбирам какво според теб е вредно.

 

Деца над 14 год минават.

преди 1 минута , neuromancer каза:

Аз мисля, че не заради това не пускат деца, а защото се променят бързо и трудно се познава на снимка дали е същия човек. То работи със снимка и отпечатъци от пръсти, не сканиране на ретината, поне аз не помня да са ми сканирали ретината за паспорта.

Няма отпечатъци в Европа поне, само с камера за лицето.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Alexander каза:

Не разбирам какво според теб е вредно.

 

Деца над 14 год минават.

Няма отпечатъци в Европа поне, само с камера за лицето.

Знам ли? Затова ви питам. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.