Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 20 часа, Duke каза:

Предстои ни пътуване от Т1 в късния следобед

Предвиди си време все пак, ако е около и след 18ч понякога стават много сериозни задръствания на кръстовището преди бул. Брюксел, чакала съм веднъж 20минути , даже се чудех дали да не сляза вече и да тичам до терминала, толкова беше страшно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Пак имам въпрос. 

Вероятно някоя умна глава има обяснение, но аз като простосмъртен нямам, та реших да се допитам и до форума. 

Последните месеци по пътя пред Т2 и в ляво и в дясно, където има места за спиране, са сложили огради и не може да се спира никъде, незнайно защо. Хората спират на самия път, става задръстване, а  ушевите обикалят и ги гонят. Аз поне не мога да разбера каква е тази олигофрения, някой има ли обяснение?

Даже на гугъл се вижда как от едната страна са били ограничили спирането юли 2021, ама вече е от двете!  Гениална работа.

 

https://www.google.com/maps/@42.688363,23.4150906,3a,75y,260.03h,68.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1slbkRhfYPOUmauDO5w6o3GQ!2e0!7i16384!8i8192

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

Пак имам въпрос. 

Вероятно някоя умна глава има обяснение, но аз като простосмъртен нямам, та реших да се допитам и до форума. 

Последните месеци по пътя пред Т2 и в ляво и в дясно, където има места за спиране, са сложили огради и не може да се спира никъде, незнайно защо. Хората спират на самия път, става задръстване, а  ушевите обикалят и ги гонят. Аз поне не мога да разбера каква е тази олигофрения, някой има ли обяснение?

Даже на гугъл се вижда как от едната страна са били ограничили спирането юли 2021, ама вече е от двете!  Гениална работа.

 

https://www.google.com/maps/@42.688363,23.4150906,3a,75y,260.03h,68.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1slbkRhfYPOUmauDO5w6o3GQ!2e0!7i16384!8i8192

 

И аз не си го обяснявам. Даже си говорих с полицаите и съм ги питала каква е логиката да няма място за изчакване , но ми беше отговорено "Никъде по света няма. Има си паркинги за тази цел !!!" :no2:

Връзка към коментар
преди 1 минута , funny каза:

И аз не си го обяснявам. Даже си говорих с полицаите и съм ги питала каква е логиката да няма място за изчакване , но ми беше отговорено "Никъде по света няма. Има си паркинги за тази цел !!!" :no2:

Намерила си кой да питаш...

За начало не искам да паркирам, а да спра, ама явно за тях е едно и също, нищо, че дори има знак паркирането забранено, не спирането забранено, което е друг знак..

Точно в целия свят има безплатно престой или преминаване през входа и изхода на летището, а тук дори  има обособени места готови, направени, със знаци..

да не казвам каква работа е.

По-добре да се задръства.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Alexander каза:

Намерила си кой да питаш...

За начало не искам да паркирам, а да спра, ама явно за тях е едно и също, нищо, че дори има знак паркирането забранено, не спирането забранено, което е друг знак..

Точно в целия свят има безплатно престой или преминаване през входа и изхода на летището, а тук дори  има обособени места готови, направени, със знаци..

да не казвам каква работа е.

По-добре да се задръства.

Аз като пич си спирам до загражденията и никой не е в състояние да ме премести - със запален двигател, не нарушавам т.нар. знаци и учтиво моля всеки полицай с претенции да бъде така добър да ми напише акт.  Не знам какъв им е проблема, мързел или .... не могат да пишат, но акт не са тръгвали да ми съставят 🙂

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , georgii каза:

Аз като пич си спирам до загражденията и никой не е в състояние да ме премести - със запален двигател, не нарушавам т.нар. знаци и учтиво моля всеки полицай с претенции да бъде така добър да ми напише акт.  Не знам какъв им е проблема, мързел или .... не могат да пишат, но акт не са тръгвали да ми съставят 🙂

така правят всички, но вчера по обяд имаше 4 самолета в рамите на 10-15 мин и стана чудо, защото имаше два реда спрени коли и всичко блокира. 

а ония с шапките се въртяха като мухи без глави 

Връзка към коментар

Няма драма, я кажи какво правиш когато искаш да оставиш пътник? Влизаш в паркинг само за да слезе ли което е 30-на секунди, дълбоко се съмнявам..

 

Има места, ама оградени, разбирам да нямаше. В момента всичко спира защото спират на два реда по средата , а то няма и как иначе, ако това не е драма, няма проблеми.

 

Паркинга е за паркиране, а горе е за спиране, като казах има и знаци и места, но са махнали възможността да се спре както трябва и за по-лесно се спира по средата..

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Няма драма, я кажи какво правиш когато искаш да оставиш пътник? Влизаш в паркинг само за да слезе ли което е 30-на секунди, дълбоко се съмнявам..

Не, разбира се, директно го оставям пред терминала. Последно, преди по-малко от две седмици на Т2...

 

преди 1 час, Alexander каза:

Паркинга е за паркиране, а горе е за спиране, като казах има и знаци и места, но са махнали възможността да се спре както трябва и за по-лесно се спира по средата..

Горе не е за спиране по начина, по който ти си представяш спирането. Не си единствен. От години наблюдавам тарикатите-посрещачи, които спират на платното още преди подвижната караулка на Т2, както и от другата страна при такситата. Никой не ти забранява да оставиш пътник пред терминала, дори има място за тази цел. Възможно е да изчакаш такси пред теб, което оставя пътници, но драма няма...

Връзка към коментар
преди 10 минути , Duke каза:

Не, разбира се, директно го оставям пред терминала. Последно, преди по-малко от две седмици на Т2...

 

Горе не е за спиране по начина, по който ти си представяш спирането. Не си единствен. От години наблюдавам тарикатите-посрещачи, които спират на платното още преди подвижната караулка на Т2, както и от другата страна при такситата. Никой не ти забранява да оставиш пътник пред терминала, дори има място за тази цел. Възможно е да изчакаш такси пред теб, което оставя пътници, но драма няма...

Аз нищо не си представям за разлика от теб. Има обяснено на листовките кое е паркиране и кое спиране, а вече какви видове спирания има, това може да е в главата на всеки. 

За втори път ми пишеш как спирали преди караулката, не знам защо, аз не съм споменавал за нея дори.

И като няма къде да се спре да слезе пътника се спира на два реда по средата  на пътя-нищо, че никой не забранява  и става задръстване както е в момента, дано разбереш сега какво обяснявам. Ако местата не бяха оградени, щяха да спират там за качване и слизане на пътници и да не задръстват улицата.

Ако има 5 коли няма да има проблем, но вчера имаше 50+автобус. 

И всичко това при условие, че има места, но са ги оградили и са  неизползваеми по някакви причини. 

 

Изобщо не разбирам тезата да се търси под вола теле! Има места, обаче са забранени за ползване, видно е до какво води това, обаче ми обясняваш, че няма проблеми, къде спирали преди караулката тарикатите, как има паркинг, как никой не пречел и т.н. 

 

Ако махнат оградите, всичко ще се нормализира, но явно така е по-добре.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Alexander каза:

Изобщо не разбирам тезата да се търси под вола теле!

Аз също! Колко време ти отне изчакването на колите пред теб, за да оставиш пътник пред Т2?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Duke каза:

Аз също! Колко време ти отне изчакването на колите пред теб, за да оставиш пътник пред Т2?

3-4мин, но е стресово за всички. Свирене,  бягане и т.н. И пак казвам при условие, ме има затворени места, това е смешното или плачевното по-скоро в случая.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

За начало не искам да паркирам, а да спра, ама явно за тях е едно и също, нищо,

За мен причината е, че там никой не иска да паркира, но е пълно с "непаркирали" тарикати, дремещи по два часа в колата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като стана дума по-горе как е по "гнилия" свят - на някои летища в зоните Kiss&Drive / Kiss&Fly / Dépose-minute  се влиза през бариера, където от машинката получаваш талонче с, да кажем  15мин.  безплатен престой, а вече ако се забавиш повече, започва да го таксува като скъпо паркиране.  
Просто  и ефективно - хем хората могат спокойно да си изпратят близките, хем не може да се злоупотребява и да са ползва за прикрито паркиране.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Georgi_G каза:

За мен причината е, че там никой не иска да паркира, но е пълно с "непаркирали" тарикати, дремещи по два часа в колата.

Възможно е, елементарно е да сложи по една машинка на входа и на изхода, както е по света и да имаш 5мин безплатен престой.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 7.03.2022 г. в 11:40, Jorro каза:

Така е от много време, мисля, че го направиха след атентата пред летището в Брюксел като изкривена по български антитерористична мярка. 

Няма логика, ако такава е причината, "разширенията" за спиране пред заминаващи да нямат прегради, а тези на пристигащи да са с прегради.

Това се случи след активиране на концесията, явно натиска е да се затруднява потока и да принуждават да ползват паркинга т.е. опираме пак до парите,  и излиза че уж дадоха летището на концесия за добро, а накрая всички ще "ядем дървото"

Връзка към коментар
преди 5 минути , georgii каза:

Няма логика, ако такава е причината, "разширенията" за спиране пред заминаващи да нямат прегради, а тези на пристигащи да са с прегради.

Значи тук може да е разковничето 😉 На Хийтроу, например, не е разрешено да се използва Drop-off зоната за посрещане на пристигащи, само можеш да оставиш някого и да те няма. Пристигащите може да се вземат от краткосрочния паркинг, който е съвсем наблизо. Дори не знам дали има бариери там (за дропоф говоря), мисля, че всичко е автоматично, ползват се четци на регистрационни номера и ако нещо си пропуснал да платиш (май беше 5 паунда), има хубава глобичка...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 7.03.2022 г. в 15:20, Фил каза:

Като стана дума по-горе как е по "гнилия" свят - на някои летища в зоните Kiss&Drive / Kiss&Fly / Dépose-minute  се влиза през бариера, където от машинката получаваш талонче с, да кажем  15мин.  безплатен престой, а вече ако се забавиш повече, започва да го таксува като скъпо паркиране.  
Просто  и ефективно - хем хората могат спокойно да си изпратят близките, хем не може да се злоупотребява и да са ползва за прикрито паркиране.

Така е на летището във Варна. 15 мин. безплатно. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Летище София купува 64 електрически автомобилa

orig.jpg?_=1646989109

Столичното летище обяви поръчка за закупуване на 64 електрически автомобилa, съобщиха от пресцентъра на аерогарата.

Летищният оператор "СОФ Кънект" подновява използваните до момента морално остарели автомобили, необходими за всички летищни дейности, като същевременно подкрепя и прехода към икономика с ниски нива на въглеродните емисии.

 

Новите превозни средства са предвидени за специфичните дейности в ежедневната работа на летището и са различни разновидности - автомобили, товарни микробуси, микробуси тип Ван и други, които ще бъдат използвани в услугите по наземно обслужване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А, аз си мисля, че не допускат чакащи в коли, заради сигурност при евентуални правителствени пътници. Аз когато съм изчаквала, то е било още преди завоя - сега кръстопът с бул. Брюксел. Обаждат ми се и съм за 2 мин. пред Изхода на летищети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.