Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, adreno каза:

Пушкома е останал, разкарали са будката дето пушеше персонала.

Въпреки натрапчивия аромат на напластен цигарен дим може да се употребяват само електронни цигари, "засега".

IMG_20220618_063818.jpg.3aea71ee47fd25d8e675089ed57f29e8.jpg

Има и разхладителни напитки:

IMG_20220618_063725.jpg.1959a64ffd682f3e2946f123aa6ae128.jpg

 

 

В основната зала:

IMG_20220618_064600.jpg.ea823cda2bde7e66a31400091d5a533e.jpg

 

IMG_20220618_064942.jpg.24b9ac96e18ea8d5686e4dc89a9a767b.jpg

 

Храна и напитки - сутринта три вида мини сандвичи, кроасани, банички, рап със сьомга и крема сирене. Имаше и петифури. Фреш машината не я пробвах. Бейк Ролс, вафли Боровец и още 3-4 от сорта.

 

IMG_20220618_065018.jpg.a56496cc6a855cf16e3aee4e52a3e52e.jpg

 

IMG_20220618_063144.jpg.1a56b1193558cf437d3e6625cd478e4f.jpg

 

Цената е 22Е за платено посещение. Дайнърс - не. Виза и Мастъркард премиум на определени банки - да.

На кои банки минава в този салон? 

Връзка към коментар
преди 6 часа, neuromancer каза:

Нов, тоест минал ремонт? И въпреки това 

Много зле...

Е не съм и очаквал в зоната за пушене да мирише на казанлъшка роза, чудно ми е защо не дават да се пушат обикновенни цигари.

 

преди 4 часа, Loverboy каза:

На кои банки минава в този салон? 

ЦКБ със сигурност.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев

Приличен салон, особено сравнено с преди, но в чест на истината очаквах повече.

 

Иначе приветствам идеята за само един салон, така и не виждах смисъл от три на Т2.

 

А нещо да се чува за лаунджа на Т1?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А сега като е само един това означава ли, че ще актуализират вече и картитите и с всички премиум карти ще може да се ползва? Другите два ще ги затварят изцяло или очакваме и тях да ги реновират? 

Връзка към коментар

В петък бях в новия салон Sofia Aspire. Ревюто на @adreno е добро. Мога да допълня, че си говорих с двете дами на смяна. С картите на ЦКБ се влиза, засега нямат договори нито с LoungeKey, нито с Priority Pass.

 

В петък след моето влизане им пристигна терминала на МастърКард и още нямаха информация кои карти ще приемат, но казаха, че като  swipe-нат картата и няма сума за плащане на терминала, явно се приема.

При картите Виза имаха разпечатана брошура на дебитни и кредитни, които приемаха премиум клас на почти всички български банки.

Обясниха, че тези дни ще са наясно с всички карти, с които може да се достъпва.

 

Аз също очаквах повече от салона, няма никъде място за зареждане на лаптопи и местата според мен са доста нагъчкани. Обясниха, че доста динамично се развиват нещата и че таксата за посещение са я ъпдействали два пъти само в петък от 15 на 18 до 22 евро към момента.

 

П.С. Този път при вътрешния ми полет, след като минах проверките за сигурност си се насочих през автоматичните врати на Гранична полиция, преминах с международния паспорт и нямаше никой в бутката, за да ми поиска бордната карта, та така и не получих втори печат на хартията и съм доволен, че не се редих на двете опашки с всички пътници за проверка на документи за самоличност.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Малко инфо за  Т1 от този уикенд: Салонът още не работеше в петък. В двете Onda кафенета няма много места близо до контакти: В едното, до гейтове 1, 2 и 3, контактът е на стената до бара, точно до вратата за стаята за повиване на бебета. В другото, до гейтове 4, 5 и 6, контакт има само до най-вътрешната маса в дъното, отляво. Няколко контакта има и по колоните из чакалнята. Тоалетните пак са пълна отврат. Но пък електронните гишета за паспортен контрол (на кацане) вчера работеха. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 21.06.2022 г. в 11:48, water каза:

Но пък електронните гишета за паспортен контрол (на кацане) вчера работеха. 

Поне ние като кацнахме вчера вечер, работеха половината (4 от 8 автомата, ако не бъркам) и като минаха 10-тина човека, спряха да работят и те. :grin:  После (след като минахме на гише с полицай) може пак да са ги пуснали, не знам. 
Освен това, при положение, че полетът ни (с Wizz) трябваше да кацне по график преди 20:00ч. (в 19:00) и въпреки че кацнахме с малко закъснение в 19:15ч, но пак преди 20:00ч.,  автобусите ни откараха вместо на Т1, на Т2.   За мен лично така беше по-добре, понеже щях да ползвам метрото и си спестих чакане на совалката между терминалите, но може би не беше лошо като кацнахме да бяха уведомили пътниците, че се сменя терминалът...

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Така, малко инфо и от салон Aspire  от тази сутрин. Вече приемат всички карти, които приемаха преди в Преслав, с изключение на Diners, защото още не са си подписали договора с Priority Pass, но очакват да стане "до няколко дни". 

 

Контактите в залата за пушене са като че ли повече от тези в основния салон. В момента имат проблем с вентилацията и затова не се пушат обикновени цигари, а само електронни, но наистина мирише на стар пепелник вътре. Надяват се да я оправят "скоро". 

 

Ремонтът продължава да върви и в този момент, добавят и сглобяват мебели. 

 

Селекцията е ок според мен, много пресни плодове, баници, сандвичи, фреш, и тн. 

 

Имайте предвид, че водата вътре вече не е бутилирана, а от машина, тоест носете си бутилка за пълнене, ако държите да имате вода на излизане от салона. 

 

Служителите са много любезни и не особено доволни от новия концесионер и ремонтите посред лято:) 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
Георги Матеев

Още малко снимки от новия Aspire салон на Т2. Важно уточнение за притежателите на Diners Evolve картата - в момента и тя се приема, но с Mastercard частта си, като дори дава право на +1 безплатен гост. Аз влезнах с нея.

 

Салонът не е уау, но е доста по-добре от преди и е чудесен за нашенските стандарти. Свежите плодове, фрешът от портокал и сандвичите със сьомга правят добро впечатление. Нискобюджетният "кетъринг" от Метро определено няма да ми липсва 🙂

 

20220623_104939.jpg

 

20220623_104539.jpg

 

20220623_104555.jpg

 

20220623_104610.jpg

 

20220623_104954.jpg

 

20220623_105008.jpg

 

20220623_104632.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Хах, един след друг ли сме били тази сутрин там 🙂

 

Като каза кетъринг от Метро, най-якото е, че ги няма безумно изглеждащите консерви със сарми, лютеница и боб, които бяха на голяма почит в Преслав

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, water каза:

Вече приемат всички карти, които приемаха преди в Преслав, с изключение на Diners, защото още не са си подписали договора с Priority Pass, но очакват да стане "до няколко дни". 

 

Screenshot_2022-06-23-13-38-00-881_com_dci.WebAppTest.jpg.91a9baa3f78abc1aed7e9bfb75bef368.jpg

 

Това ли се има предвид с тоя upgraded status, за който пишат в приложението?

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Важно уточнение за притежателите на Diners Evolve картата - в момента и тя се приема, но с Mastercard частта си, като дори дава право на +1 безплатен гост.

Интересно ми е дали дърпа от 12-те посещения.

 

Гледам, че в сайта на Мастъркард са обновили инфото за салоните и официално дават достъп до Aspire:

"Kaто картодържател на Премиум или Бизнес Mastercard® получаваш ексклузивен достъп до салона и възможността да изчакаш бординга си в комфорта, който той предоставя.

Важи за карти Mastercard Gold, Platinum, Business, Corporate, World Credit, World Debit и World Elite, издадени от български банки."

 

Мастъркард частта на Diners не съм сигурен дали се води някоя от гореизброените премиум карти?

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 4 часа, water каза:

Като каза кетъринг от Метро, най-якото е, че ги няма безумно изглеждащите консерви със сарми, лютеница и боб, които бяха на голяма почит в Преслав

Такава носталгия ме е обзела по консервите със шкембе чорба, че скоро мисля да си напазарувам няколко 🙂

 

преди 3 часа, yordanov каза:

Интересно ми е дали дърпа от 12-те посещения.

 

Мастъркард частта на Diners не съм сигурен дали се води някоя от гореизброените премиум карти?

Разпозна се като премиум карта и 99.99% съм сигурен, че изобщо не се брои към 12-те посещения. Това с Мастъркард салоните е по изцяло друга линия, точно затова дава и право на +1 безплатен гост (иначе при Diners гост се плаща).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 18.06.2022 г. в 14:47, iMari каза:

Така като гледам са направили микс от мебелировката от Преслав, Плиска, София и Витоша, претапицирали са някой друг стол, удари ли са една ръка боя....

А за масажните фотьойли, които имаше едно време, въобще да не питам? 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Такава носталгия ме е обзела по консервите със шкембе чорба, че скоро мисля да си напазарувам няколко 🙂

 

Разпозна се като премиум карта и 99.99% съм сигурен, че изобщо не се брои към 12-те посещения. Това с Мастъркард салоните е по изцяло друга линия, точно затова дава и право на +1 безплатен гост (иначе при Diners гост се плаща).

@Георги Матеев А те не ли върнаха като видяха, че е Diners или им каза да я минат през Mastercard частта? 

Връзка към коментар
преди 44 минути , Фил каза:

А за масажните фотьойли, които имаше едно време, въобще да не питам? 

 

Нито сармички, нито фотьойли ...!?!.:sorry:И с неква сьомга се опитват да компенсират.

Дано поне рома да са ви оставили. :wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Такава носталгия ме е обзела по консервите със шкембе чорба, че скоро мисля да си напазарувам няколко 🙂

 

Разпозна се като премиум карта и 99.99% съм сигурен, че изобщо не се брои към 12-те посещения. Това с Мастъркард салоните е по изцяло друга линия, точно затова дава и право на +1 безплатен гост (иначе при Diners гост се плаща).

Да не се окаже,че се изхабяват от 12 салона.В горното мнение така е споделено

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

@Георги Матеев, имаш ли право или как избираш да влезеш в Aspire салон на Т2 с Dinners, но с нейната Mastercard част, която дава право на гост.
Вече мисля, че салона има договор с Дайнърс и ще се опитат да минават другата част, а не през Mastercard, която явно в случая е по изгодна с този един гост допълнително?

Връзка към коментар
В момента, agenta каза:

@Георги Матеев, имаш ли право или как избираш да влезеш в Aspire салон на Т2 с Dinners, но с нейната Mastercard част, която дава право на гост.
Вече мисля, че салона има договор с Дайнърс и ще се опитат да минават другата част, а не през Mastercard, която явно в случая е по изгодна с този един гост допълнително?

Ти посочваш с коя от двете карти искаш да влезеш. Те са длъжни да се съобразят.

Връзка към коментар
Георги Матеев
Преди 1 час, agenta каза:

@Георги Матеев, имаш ли право или как избираш да влезеш в Aspire салон на Т2 с Dinners, но с нейната Mastercard част, която дава право на гост.
Вече мисля, че салона има договор с Дайнърс и ще се опитат да минават другата част, а не през Mastercard, която явно в случая е по изгодна с този един гост допълнително?

Терминалите за Дайнърс и Мастъркард са съвсем различни. Няма как Дайнърс да мине на MC терминала и обратното.

 

Просто като влизаш казваш с коя карта искаш да си.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.