Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 31.07.2022 г. в 2:58, dimitrov6 каза:

На Т2 след паспортен контрол сложили едно пиано и разни деца дрънкат по половин час фалшиви мелодии.

В салона IGA на истанбулското също има цял роял, но в ранни зори онзи ден никой не озвучаваше закуската на гостите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 29.08.2022 г. в 21:48, yordanov каза:

Във Варна имаше пробив, да.
Там няма гейт за вътрешни полети отделен от останалите и всички минават през паспортна проверка и се озовават на едно и също място. Не знам след въпросния пробив как решиха проблема там от същата тази гранична полиция, но поне от гледната точка на пътник съществена разлика няма. 

Ами преди година го бяха решили, като проверяваха излитащите от Варна все едно излизат от страната. Сканиране на лични карти, проверка на актове за раждане на деца и т.н. Попитах приятелски граничаря - няма ли да го махат това и той каза, че чака да му отпадне задължението да проверява детски актове за раждане и с кого летят до София. И че не вижда скоро да се промени

Връзка към коментар
преди 4 минути , epetkov каза:

А достъпът до прожекцията? 🤓 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 7 минути , jorrro каза:

Лаунджът на терминал 1 работи ли вече?

Не. Според мен никога няма да проработи.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Следната ситуация ме тормози:

Чекиране на летище София, обявено на цена от 35 евро / 71 лв, бива таксувано 81 лв. Не е грешка, изрично са настояли за тази сума, еквивалент на 40 евро.

Фактурата по мейла е за 71 лв, малко след плащането. За капак, ПОС терминалът, на който взимат плащането, се разпознава като "Национална художествена галерия" в Револют.

Идеи откъде идва тази разлика в обявената и таксувана цена?

Връзка към коментар
13 minutes ago, macf1an said:

Следната ситуация ме тормози:

Чекиране на летище София, обявено на цена от 35 евро / 71 лв, бива таксувано 81 лв. Не е грешка, изрично са настояли за тази сума, еквивалент на 40 евро.

Фактурата по мейла е за 71 лв, малко след плащането. За капак, ПОС терминалът, на който взимат плащането, се разпознава като "Национална художествена галерия" в Револют.

Идеи откъде идва тази разлика в обявената и таксувана цена?

Погледни дискусията тук :

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Във връзка с горното: нвкой летял ли е скоро с Раян само с ръчен багаж. Трябва ли да се минава чек ин или може директно нагоре ? (щерката и гаджето й ше пътуват за първи път сами другия петък и ми е леко притеснено)

Връзка към коментар
преди 25 минути , bibi каза:

Във връзка с горното: нвкой летял ли е скоро с Раян само с ръчен багаж. Трябва ли да се минава чек ин или може директно нагоре ? (щерката и гаджето й ше пътуват за първи път сами другия петък и ми е леко притеснено)

На 13-ти септември пътувахме само с ръчен багаж-никакъв проблем!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, epetkov каза:

Преместиха повечето чартърни компании на Т2 и това е резултата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, bibi каза:

Във връзка с горното: нвкой летял ли е скоро с Раян само с ръчен багаж. Трябва ли да се минава чек ин или може директно нагоре ? (щерката и гаджето й ше пътуват за първи път сами другия петък и ми е леко притеснено)

Това със задължителното минаването през гише беше свързано с проверка на ковид документи, но то отпадна още миналата година. Ако са само с ръчен спокойно могат да се насочат директно към секюрити контрола.

Опашките на Т2 може би са в определени дни или часови интервали, защото от доста време не съм попадала на такива. Даже съм изненадана от добрата организация на летището, при 4-5 полета в рамките на час почти нямаше струпване на хора, включително и летните месеци, когато хората пътуваха яко. Толкова са бързи с бординга, че нямам време да се отпусна в Aspire. 🙂 Единственото, което дразни е това, че от толкова машинки за паспортен контрол и на излитане и на кацане, работят само 1/3 или половината в най-добрия случай.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

https://book.sofia-airport.eu/

 

Цитат

Запазването на паркомясто на летище София вече е възможно онлайн през сайта на аерогарата. Новата функционалност предлага и отстъпка при резервация за по-дълъг период.

 

На разположение на пътуващите са два паркинга, като услугата предлага възможност да се остави автомобила в близост до сградата на Терминал 1 или в покрития паркинг с топла връзка със салоните за заминаване на Терминал 2. След запазване на паркомясто онлайн новата автоматизирана система на паркинга ще разпознае регистрационния номер и автоматично ще ви допусне в паркинга. Там може да се паркира на всяко свободно място.

 

Връзка към коментар

Мерси за инфото, Антеа!

Обаче, минимален период за който можеш да резервираш е 8 часа. Демек, не е подходящо за посрещачи.

Иначе изглежда удобно, ако случайно паркингът вземе, че е пълен като отидеш директно на място с цел да паркираш дълго- или средносрочно.   

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На летище София Т1 цигарите на цени като в страната ли се продават? Ще пътувам за Лондон с малък багаж и искам да ги взема от там за студент. 

Връзка към коментар
преди 16 минути , lesy каза:

На летище София Т1 цигарите на цени като в страната ли се продават? Ще пътувам за Лондон с малък багаж и искам да ги взема от там за студент. 

Да. Навсякъде.

Връзка към коментар

В петък малко преди десет сутринта нямаше въобще хора за проверката за сигурност. За моя радост най-сетне никой не се гавреше с пианото, а един турски гражданин седна и достави двайсетминутно удоволствие на присъстващите - класика плюс малко популярни неща тип Клайдерман - и ми подари един от моментите, в които времето спира да тече. 🙂 

 

20221024_150656.jpg.38b4ad2710553167a9d5ad0098d7f0ca.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

Да се надяваме скоро да ти отстранят пропуските 😃

https://www.24chasa.bg/biznes/article/12938831

Цитат

 "Напомня се още, че за оператор на софийското летище е посочено летището в Мюнхен, а до този момент то не е поело аеропорта."

За момента са открили огъня и водата. Надявам се, че ще е скоро да се открие и топлата вода...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 24.10.2022 г. в 15:28, Argentique каза:

В петък малко преди десет сутринта нямаше въобще хора за проверката за сигурност. За моя радост най-сетне никой не се гавреше с пианото, а един турски гражданин седна и достави двайсетминутно удоволствие на присъстващите - класика плюс малко популярни неща тип Клайдерман - и ми подари един от моментите, в които времето спира да тече. 🙂 

 

20221024_150656.jpg.38b4ad2710553167a9d5ad0098d7f0ca.jpg

В летище Неапол май беше преди месец едно момче също изнесе поне 30 минути рецитал на пиано,а ние чакахме на гейта до него и след всяко парче хората пляскаха. Свиреше италиански хитове и популярни мелодии.

А в Рим бях седнал точно до пианото, където две тъмнокожи деца свиреха горе долу по ноти.

Иначе за на нашето летище на Т2 тоалетната на Пристигащи за гости между вратата и касата има 1 сантиметър пролука и се вижда кой е вътре в кабинката.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 45 минути , dimitrov6 каза:

...тоалетната на Пристигащи за гости между вратата и касата има 1 сантиметър пролука и се вижда кой е вътре в кабинката.

 Някой известен ли беше?  :biggrin:

  • Смея се 15
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Днес около шест сутринта има доста полети от Т2 и юнашка опашка преди ескалаторите чак до въртящите врати.  От там до паспортна проверка - 40 минути.

  • Харесвам 1
  • Шок 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.