Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 9 минути , Coo каза:

...

 

 До модераторите: не знам в коя тема да го сложа, местете на по-подходящо според вас 🙂 

На заглавната страница между "начало" и "последни дискусии"

:biggrin: 

... Ако е истина, а не PR трик за минимизиране на имиджови щети.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Coo каза:

Добри новини за отпадането на граничния контрол по летищата от октомври, а за съхопътните преминавания - от началото на следващата година. Много се вълнувам от всяка възможност да не вися на опашки по границите, вярвам и вие! 

 

"Предварителният план е приемането в Шенген да стане на два етапа – първо за контрола през летищата през октомври, а пълноправното членство с премахване на сухопътния граничен контрол трябва да се случи на 1 януари 2024 година."

https://euractiv.bg/section/правосъдие-и-вътрешен-ред/news/българия-влиза-в-шенген-на-два-етапа-п

 

 До модераторите: не знам в коя тема да го сложа, местете на по-подходящо според вас 🙂 

Новият концесионер не харесва това... 😞 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Coo каза:

Добри новини за отпадането на граничния контрол по летищата от октомври, а за съхопътните преминавания - от началото на следващата година. Много се вълнувам от всяка възможност да не вися на опашки по границите, вярвам и вие! 

 

"Предварителният план е приемането в Шенген да стане на два етапа – първо за контрола през летищата през октомври, а пълноправното членство с премахване на сухопътния граничен контрол трябва да се случи на 1 януари 2024 година."

https://euractiv.bg/section/правосъдие-и-вътрешен-ред/news/българия-влиза-в-шенген-на-два-етапа-п

 

 До модераторите: не знам в коя тема да го сложа, местете на по-подходящо според вас 🙂 

А дано, ама ... тази статия малко ми звучи като познат, роден, политически-обслужващ PR. Дано да бъркам!

 

Връзка към коментар

Не е PR. Статията в голяма степен е достоверна. Наистина ще ни поканят да се присъединим, ако нещата при нас се запазят както са в момента. Само това с двата етапа ми звучи странно. 1 януари 2024 за всички граници е по-реалистично. Окончателното решение ще се вземе през октомври на съвет вътрешни работи.

 

А концесионерът ще е повече от щастлив. Хърватия например очаква рекорд на туристите това лято (голяма част със сигурност пристигащи със самолет) благодарение именно на присъединяването към Шенген. Та СОФ Кънект определено не ги мислете. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 58 минути , Aureliano каза:

Не е PR. Статията в голяма степен е достоверна. Наистина ще ни поканят да се присъединим, ако нещата при нас се запазят както са в момента. Само това с двата етапа ми звучи странно. 1 януари 2024 за всички граници е по-реалистично. Окончателното решение ще се вземе през октомври на съвет вътрешни работи.

 

А концесионерът ще е повече от щастлив. Хърватия например очаква рекорд на туристите това лято (голяма част със сигурност пристигащи със самолет) благодарение именно на присъединяването към Шенген. Та СОФ Кънект определено не ги мислете. 

АКо помня добре, в Хърватия имаха проблем точно на летището в Загреб миналата година, че заради преместването на гишетата за паспортен контрол се забавиха с влизането " по въздух"

Връзка към коментар
преди 4 часа, Coo каза:

Предварителният план е приемането в Шенген да стане на два етапа – първо за контрола през летищата през октомври, а пълноправното членство с премахване на сухопътния граничен контрол трябва да се случи на 1 януари 2024 година."

Ха дано, ама надали.... 😉 

 

Иначе новината е добра, особено за такива луди като мен, които предпочитат да летят на няколко пъти, вместо да вземат директния полет на следващия ден 🙂 и тичат като луди през паспортни проверки и security .... по шенгенските летища. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Aureliano каза:

Хърватия например очаква рекорд на туристите това лято (голяма част със сигурност пристигащи със самолет) благодарение именно на присъединяването към Шенген.

Предвид георафското положение на Хърватия, шенгенски режим благоприятства преди всичко автомобилния трафик и в по-малка степен въздушния. При пътуване със самолет човек така и така отива по-рано на летището и има време, което прекарва там, докато при автомобилния граница и междинно средство за пътуване като самолета просто няма, в резултат на което чакането на границата липсва изцяло.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Чудесна новина!С цялото ми недоверие към "героите" на деня, вярвам че е истина и причините са задържането ни до този момент бяха само политически.Политическо решение ще е и приемането ни в Шенген. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Какъв е тоя Шанген? Не е ли по-добре да се присъедините към нашата Империя и да можем да пътуваме свободно при вас. Вие при нас не де ...

  • Браво 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Брани каза:

Какъв е тоя Шанген? Не е ли по-добре да се присъедините към нашата Империя и да можем да пътуваме свободно при вас. Вие при нас не де ...

 

Вашата и м п е р и я трябва да е много закъсала, че да се занимава да пътува към такива като нас. Току виж я разпаднем.

  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Брани каза:

Какъв е тоя Шанген? Не е ли по-добре да се присъедините към нашата Империя и да можем да пътуваме свободно при вас. Вие при нас не де ...

Че кой ви спира?...

Че кой би ви спрял!?...

 

Връзка към коментар
На 20.06.2023 г. в 13:46, ven62 каза:

В събота трябваше да посрещнем хора на Т2.

Имаше огромна колона от чакащи автомобили на 500-1000 м. преди летището.

Викам си "Аман от тарикати". Пестят от паркинг. Обаче - не.

Паркингът беше затворен, с една табела, сложена пред  бариерата на самия му вход.

Направих една лека обиколка и реших да оставя жена ми да чака на "пристигащи", пък аз ще си обикалям.

15 минути бяха необходими за да премина с колата пред самото летище и да оставя жена ми. Никаква организация на движението. Пълен хаос.

Но най-много ме ядосаха тези ограничения.

 

IMG_3447.JPG.2aef0c0397162c80e51d8f919fc64f17.JPG

 

Защо да не спреш встрани за 1 мин. Да оставиш багаж, хора и да продължиш.

@Alexander май беше питал за това.

Така и не прочетох смислен отговор. Някой има ли логичен такъв?

 

---

Ако не знаят как се прави да видят в google летището на Амстердам. Колкото ленти за движение има, толкова отделни ленти за спиране и оставяне на багаж и хора има. Не е никак сложно, даже е много просто. Не, ние дори и до няколкото места за спиране сме ограничили достъпа. 

Въпросните ограничения са паркоместа за висшестоящи и със сини лампи в автомобилите, в случай че трябва да качат/свалят/изчкат някой.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, adreno каза:

Въпросните ограничения са паркоместа за висшестоящи и със сини лампи в автомобилите, в случай че трябва да качат/свалят/изчкат някой.

Поне половината места са блокирани по този начин. Ние нямаме толкова "висшестоящи". Ще взема да им забия един въпрос на летищните власти, подписан с ел. подпис.

...

Понякога ми прелива (все по-често) и ми идва да подам заявление за отказване от БГ гражданство.

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, master_of_germs каза:

Че кой ви спира?...

Че кой би ви спрял!?...

 

Ние винаги първо питаме любезно. Но докато чакаме отговор, направо кацаме. За да не губим време, не за друго!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 21.06.2023 г. в 14:27, Coo каза:

Добри новини за отпадането на граничния контрол по летищата от октомври, а за съхопътните преминавания - от началото на следващата година. Много се вълнувам от всяка възможност да не вися на опашки по границите, вярвам и вие! 

 

"Предварителният план е приемането в Шенген да стане на два етапа – първо за контрола през летищата през октомври, а пълноправното членство с премахване на сухопътния граничен контрол трябва да се случи на 1 януари 2024 година."

https://euractiv.bg/section/правосъдие-и-вътрешен-ред/news/българия-влиза-в-шенген-на-два-етапа-п

 

 До модераторите: не знам в коя тема да го сложа, местете на по-подходящо според вас 🙂 

На летището просто ще скочат бройките до небесата, всички нелегални мигранти ще избират да летят директно от София 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , pr284 каза:

На летището просто ще скочат бройките до небесата, всички нелегални мигранти ще избират да летят директно от София 🙂

 

 

Авиокомпанията също може да ти откаже достъп до борда, ако прецени, че нямаш документи, които позволяват легалното влизане в дадена държава. Шенген освен това не означава липсата на контрол, а само липсата на постоянен контрол, но временен или избирателен контрол винаги може да се въведе.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

теоретично някой би трябвало да спре нелегалните мигранти преди да стигнат до бординга в София...

Идеята на Шенген е, че могат и да стигнат до бордиг, ако вече са влезли на територията на ЕС, но там би трябвало да ги спрат:

 

"Всички клиенти по международни полети трябва да имат валиден паспорт и когато се изисква – валидна виза. Граждани на Европейския съюз, Европейската икономическа зона и Швейцария могат да пътуват в рамките на Европа, като използват национална лична карта или паспортна карта, издадени в ЕС/ЕИЗ/Швейцария.

 

Wizz Air не носи отговорност за каквито и да е разходи за щети, породени от неизпълнението на по-горните изисквания от ваша страна."

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/putnicheska-informatsiya/travel-documents

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

нали трябва да са ги спрели при влизането в Шенген? Затова казвам "теоретично", защото не винаги става, а за България съвсем

после вече проверките са случайни

Връзка към коментар

Тази вечер паркинга на летището е отново затворен. Има табела с информация, че е пълен. Опашката с посрещачи е до булевард Брюксел и расте. Аз чакам мама с бебе и акъл не ми стига как ще стане номера с натоварването на багажа. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, някакъв голям 747 ще живее на летище София, пристигал утре... Сигурно няма да се пуска на летището случайни хора да го гледат, но има ли как да се види по принцип? Искам да заведа детето, много се кефи на големи самолети. 

https://www.avioforum.com/2023/07/18/novata-ptitsa-na-compass-air-cargo-e-boeing-747-i-idva-skoro/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Coo каза:

Здравейте, някакъв голям 747 ще живее на летище София, пристигал утре... Сигурно няма да се пуска на летището случайни хора да го гледат, но има ли как да се види по принцип? Искам да заведа детето, много се кефи на големи самолети. 

https://www.avioforum.com/2023/07/18/novata-ptitsa-na-compass-air-cargo-e-boeing-747-i-idva-skoro/

Предвид къде са гнездата на едрите птици във  Враждебна - виждането няма да е много лесно - обикалянето по оградата около правителствения вип води до разправии с гранична . Евентуално от трънаците зад Park&Fly

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, adreno каза:

Предвид къде са гнездата на едрите птици във  Враждебна - виждането няма да е много лесно - обикалянето по оградата около правителствения вип води до разправии с гранична . Евентуално от трънаците зад Park&Fly

Язък. Няма да се пробвам тогава... Пращам го на детска, ако се смилят да ги изведат в жегата, ще го гледа отдолу, ако прелети над центъра 😜

Връзка към коментар
преди 2 часа, Coo каза:

Язък. Няма да се пробвам тогава... Пращам го на детска, ако се смилят да ги изведат в жегата, ще го гледа отдолу, ако прелети над центъра 😜

Просто отидете като каца, хем е стотици пъти по - интересно, хем ще сте на метри от огромната машина. Особено, ако каца от изток има перфектно място на пътя за Кривина, който се отклонява от Ботевградско посока околовръстен път. Машината трябва да дойде от Истанбул Сабиха, ще излиза и на радара. А и 747 идват сравнително редовно в София. Тези дни ще има още два броя.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

@randi Да... май едни на Омни и Калита, но за съжаление аз нямам време да дебна в Adsb exchange кога идват, защото като карго не излизат на разписанията за кацащи + не мога да им хвана спатиите кога минават над центъра и кога кацат от изток. 🤔 С малко късмет в гадаенето понякога ги засичаме като се снишават да прелитат над Лъвов мост. А този понеже е нов, мислех дали няма да има някакви водни арки, фанфари и други детски радости, за да го изненадам. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.