Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 минути , Coo каза:

не мога да им хвана спатиите кога минават над центъра и кога кацат от изток

Това трябва да зависи от вятъра и не може да се планира.

Но пречи да сложиш един ветропоказател на покрива де 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Coo каза:

@randi Да... май едни на Омни и Калита, но за съжаление аз нямам време да дебна в Adsb exchange кога идват, защото като карго не излизат на разписанията за кацащи + не мога да им хвана спатиите кога минават над центъра и кога кацат от изток. 🤔 С малко късмет в гадаенето понякога ги засичаме като се снишават да прелитат над Лъвов мост. А този понеже е нов, мислех дали няма да има някакви водни арки, фанфари и други детски радости, за да го изненадам. 

Ще направи low pass над полосата. Ще има и церемония по посрещането, но нея няма как да я гледате от нормално разстояние....

Преди 1 час, jorocontrola каза:

Това трябва да зависи от вятъра и не може да се планира.

Е как да не може, тия прогнози за какво са? Почти винаги знаем на коя полоса ще кацнем. Елементарно е за следене, дори и синоптика да погледнеш от къде ще духа и става ясно коя писта ще се ползва, разбира се има и изключения, като безветрие, внезапни летни бури и подобни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Nikolay Ivanov каза:

Огромна опашка на Терминал 2 в 19.30 заради един работещ скенер. Опашката започваше от ескалатора. Идвайте по-рано!

Само един скенер ли е работил в 19:00 часа..... Евала на летище София, направо са супер 🙄

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Иван Попов каза:

Евала на летище София, направо са супер 🙄

Изключително нагли, безпардонни, взели се на сериозно. Държат се арогантно и грубо, прикривайки безцеремоността си зад грижата за нашата безопасност. Същите са и граничните полицаи. Крещят по хората, говоренето на Вие не им е познато. Едва ли неси мислят, че светът се върти около тяхната кабинка и всеки им е длъжен нещо. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Преди 2 дни летях от Терминал 1, там също работеше само един скенер, но персонала беше мега любезен. Общо на секюрити и паспортна проверка минах за около 10 мин. Може би защото полетът беше по обяд и терминала не беше натоварен. Не бях летял от тези терминал отдавна и даже се учудих на такава промяна в отношението в положителна посока. Следващият ми полет е сутрешен от терминал 2 и явно ще е веселба както обикновено напоследък. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 часа, дядо Пепи каза:

Изключително нагли, безпардонни, взели се на сериозно. Държат се арогантно и грубо, прикривайки безцеремоността си зад грижата за нашата безопасност. Същите са и граничните полицаи. Крещят по хората, говоренето на Вие не им е познато. Едва ли неси мислят, че светът се върти около тяхната кабинка и всеки им е длъжен нещо. 

 

Мхм,  когато трябва да работят в неделя, става забавно. Ама все пак не всички са криви..

Когато тръгвах за Исландия преди 4 седмици, персоналът на скенера хич не беше на кеф.. Допивах си водата на опашката, когато изненадващо отвориха още една лента и бях първия пътник, когото поканиха. Човечецът заядливо ме попита за първи път ли летя, оставаха ми стотина мл в бутилката и не спирах да отпивам, вече под пара. Съобразих бързо и рекох: Тази година Да. И че съм си изчислила течността докато ми дойде редът; откъде да знам, че изневиделица ще ме поканят за сканиране... А Кой щял да бърше разлятото кафе - друг пътник беше съборил чашата ми по невнимание 5 м назад, без моя вина.. 

Но пък момичетата на граничния контрол бяха усмихнати, вежливи и пъргави, за баланс.. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 25.07.2023 г. в 17:27, дядо Пепи каза:

Изключително нагли, безпардонни, взели се на сериозно. Държат се арогантно и грубо, прикривайки безцеремоността си зад грижата за нашата безопасност. Същите са и граничните полицаи. Крещят по хората, говоренето на Вие не им е познато. Едва ли неси мислят, че светът се върти около тяхната кабинка и всеки им е длъжен нещо. 

Абсолютно точно казано. Всичко вика, крещи и единият му е длъжен на другият..... Миналата седмица като кацнах на Т2, направо си минах с паспорта на контролата. Добре, че и тях ги направиха, хем по-бързо, хем по-удобно и без да се занимаваш с когото и да било. А другите без паспорт да му мислят.

Просто съм без думи за Т2..... 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Винаги си нося паспорта и където има машини, минавам така. Но скоро срещнах познат, летяхме за едно и също място - понеже не си носи паспорта да не го мъкнел..., си изчака поне половин час на граничен контрол. Сега е лято и вечер на Т2 става митинг при пристигане. И кило да тежи този паспорт, ще го нося. :biggrin:

На мен служителка на скенер на Т1 преди време ми направи забележка защо се усмихвам, докато минавам през рамката... Може би защото не са ме подбирали с конкурс да работя на Т1...  :girl_haha:

  • Харесвам 6
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Argentique каза:

Винаги си нося паспорта и където има машини, минавам така. Но скоро срещнах познат, летяхме за едно и също място - понеже не си носи паспорта да не го мъкнел..., си изчака поне половин час на граничен контрол. Сега е лято и вечер на Т2 става митинг при пристигане. И кило да тежи този паспорт, ще го нося. :biggrin:

На мен служителка на скенер на Т1 преди време ми направи забележка защо се усмихвам, докато минавам през рамката... Може би защото не са ме подбирали с конкурс да работя на Т1...  :girl_haha:

Движенията пречат на разпознаването. Дъвката също е проблем при преминаване.

Не е майтап.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Полетите София-Варна са от 6.20 сутринта. Доколко е реалистично пристигане на летището в 5.40, без ръчен багаж и право на гейт D?

Питам, защото първото метро пристига в 5.38 и буквално е нужна 1 минута от първия вагон на метрото до Коста кафе, което е пред гейт D. А метрото със сигурност не закъснява. Проигравал съм го доста пъти (при международните с час преди полета) и за Т2 обикновено нямам притеснения. Ако е с наземния транспорт, тогава има риск. До Варна съм пътувал предното лято, но полетите бяха малко по-късно, при пристигане час и нещо преди полета, бая си отвисях. Питам как преценявате вие ситуацията... Таксито ми от западен квартал до летището излиза над 30 лв, а билетите София-Варна-София са по 15-17 евро на посока между 27 август и октомври

 

Screenshot 2023-07-27 at 12.29.15.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 31 минути , Hakkâri Spor каза:

Полетите София-Варна са от 6.20 сутринта. Доколко е реалистично пристигане на летището в 5.40, без ръчен багаж и право на гейт D?

Питам, защото първото метро пристига в 5.38 и буквално е нужна 1 минута от първия вагон на метрото до Коста кафе, което е пред гейт D. А метрото със сигурност не закъснява. Проигравал съм го доста пъти (при международните с час преди полета) и за Т2 обикновено нямам притеснения. Ако е с наземния транспорт, тогава има риск. До Варна съм пътувал предното лято, но полетите бяха малко по-късно, при пристигане час и нещо преди полета, бая си отвисях. Питам как преценявате вие ситуацията... Таксито ми от западен квартал до летището излиза над 30 лв, а билетите София-Варна-София са по 15-17 евро на посока между 27 август и октомври

 

Screenshot 2023-07-27 at 12.29.15.png

Четох, че пускат нощен транспорт  в София.  Гледам линия 4 до Дружба 2 и после може да се върви 5 км до летището. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Hakkâri Spor каза:

Полетите София-Варна са от 6.20 сутринта. Доколко е реалистично пристигане на летището в 5.40, без ръчен багаж и право на гейт D?

Мъжа ми редовно пътува до Варна и обичайно го карам на летището да бъде 40-45 мин преди полета. Не е имал никакви проблеми до сега ( доста години и полети)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , dimitrov6 каза:

Четох, че пускат нощен транспорт  в София.  Гледам линия 4 до Дружба 2 и после може да се върви 5 км до летището. 

Кой ще върви 5 км... Това е абсурден вариант. То по-добре с такси тогава.    Метрото спира точно пред летището, в 5.38 ч., затова питах.  1 час преди полета е изискване, ако си с чекиран багаж. Когато не си, направо влизаш. Полетите до Бургас са вечер, тоест няма и струпване на скенера

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Hakkâri Spor каза:

Кой ще върви 5 км... Това е абсурден вариант. То по-добре с такси тогава.    Метрото спира точно пред летището, в 5.38 ч., затова питах.  1 час преди полета е изискване, ако си с чекиран багаж. Когато не си, направо влизаш. Полетите до Бургас са вечер, тоест няма и струпване на скенера

Не се минава на общия скенер. На гейта за вътрешни полети си има отделен скенер само за съответния полет

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 55 минути , Hakkâri Spor каза:

Полетите София-Варна са от 6.20 сутринта. Доколко е реалистично пристигане на летището в 5.40, без ръчен багаж и право на гейт D?

Питам, защото първото метро пристига в 5.38 и буквално е нужна 1 минута от първия вагон на метрото до Коста кафе, което е пред гейт D. А метрото със сигурност не закъснява. Проигравал съм го доста пъти (при международните с час преди полета) и за Т2 обикновено нямам притеснения. Ако е с наземния транспорт, тогава има риск. До Варна съм пътувал предното лято, но полетите бяха малко по-късно, при пристигане час и нещо преди полета, бая си отвисях. Питам как преценявате вие ситуацията... Таксито ми от западен квартал до летището излиза над 30 лв, а билетите София-Варна-София са по 15-17 евро на посока между 27 август и октомври

 

Screenshot 2023-07-27 at 12.29.15.png

Ще летя за Варна сега в неделя. Мислих всякакви врътки, ако беше делничен ден - такси до Орлов мост и 84 ми вършеха перфектна работа (в южен квартал съм), но за зла беда в почивните дни първия 84 е по-късно - пристига малко преди метрото. Не ми е вариант, защото съм със 7-годишен и не си представям да юркам вкиснато и недоспало дете, а ще трябва да го изритам и до тоалетна, че на гейта няма... 
В крайна сметка ще трябва преглътна таксито. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Hakkâri Spor каза:

Кой ще върви 5 км... Това е абсурден вариант. То по-добре с такси тогава.    Метрото спира точно пред летището, в 5.38 ч., затова питах.  1 час преди полета е изискване, ако си с чекиран багаж. Когато не си, направо влизаш. Полетите до Бургас са вечер, тоест няма и струпване на скенера

Ще успееш с метрото,но като първи полет може по-рано да пуснат хората в самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Проигравал съм го доста пъти (при международните с час преди полета) и за Т2 обикновено нямам притеснения. 

 

Screenshot 2023-07-27 at 12.29.15.png

Зависи от ситуацията. Зимата за полет към шест и нещо съм чакала 40 минути, за да минем през контролата преди ескалаторите и опашката беше до първата от метрото въртяща врата. Горе на скенерите – митинг. Няколко човека за по-ранните полети си ги изпуснаха...
Но за вътрешния полет няма да има такава тълпа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако се пристигне с първото метро няма място за безпокойство. Ако има хора пред скенера на D, те или са за полета на Райън и няма проблеми с опашката, или за следващия - с България Ер, които възпитано трябва да бъдат прередени. Пътувахме скоро, имаше време за кафе и цигара за пушачите, преминахме за 5 минути през скенер и проверката на билети, бяхме във втория автобус, но след нас дойдоха около 20 човека. Беше много къс полет - излетя в 6.25 и кацна във Варна минути преди 7 часа.

 

Уточнение: Ако метрото се повреди полета няма да се случи, но всичко се поврежда, така че смело и лек път!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 минути , The Doctor каза:

Ако се пристигне с първото метро няма място за безпокойство. Ако има хора пред скенера на D, те или са за полета на Райън и няма проблеми с опашката, или за следващия - с България Ер, които възпитано трябва да бъдат прередени. Пътувахме скоро, имаше време за кафе и цигара за пушачите, преминахме за 5 минути през скенер и проверката на билети, бяхме във втория автобус, но след нас дойдоха около 20 човека. Беше много къс полет - излетя в 6.25 и кацна във Варна минути преди 7 часа.

 

Уточнение: Ако метрото се повреди полета няма да се случи, но всичко се поврежда, така че смело и лек път!

А в почивните дни дори няма полет на Бг Еър. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.