Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 31 минути , Gamina каза:

А в почивните дни дори няма полет на Бг Еър. 

Би трябвало има полети - ако не се виждат може би са разпродадени, но не че не излитат в 7.05 ч.

Ако са ги премахнали един проблем при влизане в D по-малко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, The Doctor каза:

Ако метрото се повреди полета няма да се случи, но всичко се поврежда, така че смело и лек път!

E, то това за всичко важи. И за таксито, и за автобуса, и за колата... Ако, ако... 😉 

На връщане вече вариантът с автобус 409 до Аксаково отпада в толкова ранен час  😄

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Hakkâri Spor каза:

На връщане вече вариантът с автобус 409 до Аксаково отпада в толкова ранен час  😄

Това не е съвсем вярно, а може и изобщо да не е вярно.

Първият автубус пристига на  image.png.47a289c2823cf13eb5d8c43275d1ea2a.png и до полета има 47 минути, които са достатъчно ако се пререди опашката. Въпрос на личен избор.

Ако трябва да сме оптимисти и реалисти и няма "ако" - автобусът пристига 5 ... 10 минути преди това време , т.к. е рано, няма тряфик и не спира на всички спирки. 

 

П.П.  ЛИНИЯ № 409  се обслужва и от частна ФИРМА „ЧЕНСФИЛД-55“ . В пряка конкуренция са , понякога техният бус върви преди другия и обира клиентите, така че може да се стигне и по-рано, но хората от Варна са запознати с пътуването до летището @epetkov и не е лошо да има актуална информация.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Argentique каза:

 за полет към шест и нещо съм чакала 40 минути, за да минем през контролата преди ескалаторите и опашката беше до първата от метрото въртяща врата. Горе на скенерите – митинг. Няколко човека за по-ранните полети си ги изпуснаха...
 

Е, то за международните полети е ясно, там има и струпване на много полети сутрин, а и се минава през паспортен контрол... Сутрин за вътрешните няма толкова проверки, а и има само 1 полет (максимум 2)

преди 33 минути , The Doctor каза:

Това не е съвсем вярно. Първият автубус пристига на  image.png.47a289c2823cf13eb5d8c43275d1ea2a.png и до полета има 40 минути, които са достатъчно ако се пререди опашката. Въпрос на личен избор.

Ако трябва да сме оптимисти и реалисти и няма "ако" - автобусът пристига 5 ... 10 минути преди това време , т.к. е рано, няма тряфик и не спира на всички спирки. 

Е, с наземен транспорт не бих рискувал, никога не знаеш  кога ще дойде и кога ще пристигне. А и във Варна няма отделен терминал за вътрешни полети, та се минава през паспортната проверка като за международен полет, тоест смесваш се с хората за останалите международни полети. Така че ...риск там си има. 

преди 2 часа, funny каза:

Не се минава на общия скенер. На гейта за вътрешни полети си има отделен скенер само за съответния полет

Знам, знам. Летял съм и до Варна, и до Бургас. Супер бързо става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , The Doctor каза:

Би трябвало има полети - ако не се виждат може би са разпродадени, но не че не излитат в 7.05 ч.

Ако са ги премахнали един проблем при влизане в D по-малко.

Няма, няма 🙂 Чак в 15:30... (случайна неделя от август хванах). През седмицата си го има техния. 

 image.png.a1db752402fd5f04c11257d6a3d2f8fc.png
 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Надявам се въпросите ми да са за тази тема. Каня се да пътувам с Уиз само с ръчен багаж за Тел Авив, но се налага да нося с мен две-три бутилки алкохол. Направо ми се зави свят от цените на чекирания багаж. Може ли да купя алкохол от летището и да ми го сложат в тяхна си чанта и така да го пренеса? И съответно има ли избор на алкохол в магазина на летището? И как е цената, ако някой знае.

Връзка към коментар

Може да си купиш алкохол, цените са малко по високи отколкото в  магазина, но провери изискванията на Израел за внос на алкохол. Обикновено е 1 литър навсякъде.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , tara каза:

Благодаря, ще проверя. А относно наличието на избор и ориентировъчни цени, ако може някой да се включи.

Избор има. Вече и ракия има, че преди години нямаше. Като сравнение мога да дам 1л. водка Финландия юни месец беше около 32 лв.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , tara каза:

Благодаря, ще проверя. А относно наличието на избор и ориентировъчни цени, ако може някой да се включи.

Преди месец, нещо от рода на Пещерска гроздова 500мл, май около 11EUR, но може и да не съм догледал 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 26.07.2023 г. в 15:31, Anna Kalinovska каза:

 

Мхм,  когато трябва да работят в неделя, става забавно. Ама все пак не всички са криви..

Когато тръгвах за Исландия преди 4 седмици, персоналът на скенера хич не беше на кеф.. Допивах си водата на опашката, когато изненадващо отвориха още една лента и бях първия пътник, когото поканиха. Човечецът заядливо ме попита за първи път ли летя, оставаха ми стотина мл в бутилката и не спирах да отпивам, вече под пара. Съобразих бързо и рекох: Тази година Да. И че съм си изчислила течността докато ми дойде редът; откъде да знам, че изневиделица ще ме поканят за сканиране... А Кой щял да бърше разлятото кафе - друг пътник беше съборил чашата ми по невнимание 5 м назад, без моя вина.. 

Но пък момичетата на граничния контрол бяха усмихнати, вежливи и пъргави, за баланс.. 

Така като го обясняваш излиза, че докато чакаш да ти проверят багажа и да минеш през скенера, пиеш кафе и вода с претенцияте водата да остане по-малко от 100 милилитра в шише от 500, за да си я допиеш след проверките.

Хмм, аз съм последния човек, който ще защищава персонала на летище София, но с конкретните служители наистина си извадила късмет.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , ven62 каза:

Така като го обясняваш излиза, че докато чакаш да ти проверят багажа и да минеш през скенера, пиеш кафе и вода с претенцияте водата да остане по-малко от 100 милилитра в шише от 500, за да си я допиеш след проверките.

Хмм, аз съм последния човек, който ще защищава персонала на летище София, но с конкретните служители наистина си извадила късмет.

Няма драма. Поне за мен. Ситуацията ми него ден беше такава, че и кафето, купено долу в Коста, трябваше да си приема, и да си допия, както обикновено до последно, водичката в бутилка от 700 мл, която не е за оставяне. Просто наблюдения и констатации за съвсем нормална реакция на хора в неделен следобед, на които се е паднало да са на работа, докато приятелите им пращат снимки от връхчета и плажове. Най-обикновена психология в действие. Да - и те, и ние сме просто хора. А късмета (и хубавото време) обикновено си нося с мен, пренасям го безмитно и работи.

 

П.П. Пътникът, който по невнимание ми ливна кафето, без щети от никакъв характер за никого, само на пода без други хора наоколо, след паспортна проверка ми купи ново, капучино беше, отиваше към Флоренция; разделихме се с пожелания за вълнуващи пътешествия и щастливо завръщане.. За днес ще имам нормално за допиването му в срок количество в термос и няма да дразня служителите или създавам предпоставка за инцидентчета.

 

 

-----------------------------------------------

"Едно от най-важните човешки права е правото да бъдеш крив", Волтер

Редактирано от Anna Kalinovska
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Anna Kalinovska каза:

Няма драма. Поне за мен. Ситуацията ми беше, че и кафето трябваше да си приема, и да си допия, както обикновено, водичката в бутилка от 700 мл, която не е за оставяне. Просто наблюдения и констатации за съвсем нормална реакция на хора в неделен следобед, на които се е паднало да са на работа, докато прителите им пращат снимки от връхчета и плажове. Да - и те, и ние сме просто хора. Късмета обикновено си нося с мен.

 

 

-----------------------------------------------

"Едно от най-важните човешки права е правото да бъдеш крив", Волтер

Разбира се, че няма драма. 

Аз се изненадвам, че има хора, приемащи пространството за контрол на багажа за част от кафене.

Но, да, всички ние  сме просто хора. За щастие, много различни.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 26 минути , ven62 каза:

Но, да, всички ние  сме просто хора. За щастие, много различни.

 

Да - ако бихме били еднакви, щеше да е тотална скука, все едно къде по света.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , ven62 каза:

Аз се изненадвам, че има хора, приемащи пространството за контрол на багажа за част от кафене.

Лол, при това някои от тях немски възпитаници. Но всеки със зависимостите, актуалната си ситуация и реакции..

 

 

Връзка към коментар
преди 23 часа, Anna Kalinovska каза:

Най-обикновена психология в действие.

Ако търсим психология в спазването или неспазването, както и в прилагането или неприлагането на писаните правила, в крайна сметка ми се струва, че няма да успеем да отделим правилното от неправилното... 😉 

 

Напоследък съм със смесени чувства от проверките в София. Макар и много рядко, минаваме и през Т1, и сякаш там служителите са малко по-адекватни от тези на Т2, но като цяло не разбирам оплакванията при положение, че обикновено опашката върви бързо и като цяло няма драми, още повече от известно време най-после спряхме да вадим течностите от багажа...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не мога да намеря информация къде е самолета на бритиш полет BA893, който закъснява сериозно, трябваше да излети в 20 часа по разписание.

Някой може ли да каже къде се намира в момента, предполагам лети към София, но не го виждам.

 

Според flightradar24 за утре ли се прехвърли?

 

 

 

Capture.JPG

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Alexander каза:

Не мога да намеря информация къде е самолета на бритиш полет BA893, който закъснява сериозно, трябваше да излети в 20 часа по разписание.

Някой може ли да каже къде се намира в момента, предполагам лети към София, но не го виждам.

 

Според flightradar24 за утре ли се прехвърли?

 

 

 

Capture.JPG

Според сайта на летището

Screenshot 2023-08-07 at 19-17-27 Търсене на полети - SOF Connect.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lyubina каза:

Off-topic: от кога British летят от терминал 3 на Хийтроу?

Отдавна има единични полети от Т3, на Т5 не стига капацитета.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • EmoKrastev
    • Gentleman Basta
    • батко Биси
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.