Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Откакто се сдобих с тази вълшебна бутилка, поводът беше несъстоялата се Сокотра миналата зима - нямам грижа за качеството и цената на водата напът https://campingrocks.bg/butilka-za-voda-s-filtar-lifestraw-go-2-stage-filtration-blue Сега грижата ми е да не я затрия..

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Anna Kalinovska каза:

Откакто се сдобих с тази вълшебна бутилка, нямам грижа за качеството и цената на водата напът https://campingrocks.bg/butilka-za-voda-s-filtar-lifestraw-go-2-stage-filtration-blue

 

С цената за тази бутилка знаеш ли колко кафета ще изпия!😊 Шегувам се, бутилката е много хубава, но всеки сам си прецЕня😉

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 28 минути , marycap каза:

С цената за тази бутилка знаеш ли колко кафета ще изпия!😊 Шегувам се, бутилката е много хубава, но всеки сам си прецЕня😉

Инвестицията отдавна се е изплатила :sun_bespectacled:, а понеже съм стисната, че и капризна на кафе, си нося и термос, та навсякъде имам със себе си собствено добро кафенце, което ме прави независима от цените на кафето в странство и специални спирки за кафепиене. Даже черпя местните 😎  Само босненско в Мостар пих заради адета и WC-то с WiFi..    

Тотална щета и скръб би настанала, ако я загубя..

Препоръча ми я пътешественик, който с нея спасил от жажда цялата група при закъснял с часове полет, поейки ги от тамошната река 😁

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Малко е извън темата, но говорим за вода.

Със сегашното положение в Израел едва ли на някой скоро ще му се наложи, но на терминал 3 на Бен Гурион, преди тоалетните до гейт 33 има диспенсър за питейна вода. Добра е водата, лично изпробвано след като Уиз закъсняха подобаващо и останахме по нощите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, marycap каза:

С цената за тази бутилка знаеш ли колко кафета ще изпия!😊 Шегувам се, бутилката е много хубава, но всеки сам си прецЕня😉

Има и по-евтин вариант - само сламка за директно пиене от водата. Обаче е полезен за планината, а не за градска среда - да легнеш до пиеш от някоя локва 😁

Връзка към коментар

Варианти много , аз ползвам филтър на Sawyer (не за летищата де).Тези филтри обаче не елиминират микроорганизмите на 100% и имат нужда от внимателно и редовно почистване.

Ултравиолетовата светлина е по-ефективна , а това е водещият продукт.Пречиства 8000 литра , така че при редовна употреба си струва парите :

 

https://www.amazon.com/KATADYN-Steripen-Purifier-Preparedness-STE60110077/dp/B09SG6V9WC

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, tara каза:

Със сегашното положение в Израел едва ли на някой скоро ще му се наложи, но на терминал 3 на Бен Гурион, преди тоалетните до гейт 33 има диспенсър за питейна вода. Добра е водата, лично изпробвано след като Уиз закъсняха подобаващо и останахме по нощите.

Уиз вече се обслужват на Т1 на летището в Тел Авив при заминаване. Единствено при пристигане са на Т3. Преди и при заминаване бяха на Т3, докато Т1 беше в ремонт.

Връзка към коментар

За мен са добре.Не виждам разлика от преди да поемат летището. Едва ли може да се обобщи на 100% , все пак са стотици ( хиляди?) шофьори, но не съм уцелвал гнила ябълка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , iMari каза:

Как е услугата на Йелоу от летището? Заприличаха ли вече на ОК или още държат ниво? 🙂

Не сме имали драми. Ние, когато сме 5-ата, поръчваме по 2 таксита. Живеем на 3-4 км от летището и с мъжа ми имаме уговорка, ако не мрънкат за късия курс и сме доволни  - даваме голям бакшиш ( нАучен експеримент си правим демек). Засега всички са получили. 🙂 Помагат с куфарите, не пафкат вътре, не дънят чалга, не досаждат с тъпи разговори. Не зная колко ми е представителна извадката.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 21 минути , iMari каза:

Как е услугата на Йелоу от летището? Заприличаха ли вече на ОК или още държат ниво? 🙂

Два пъти пътувах с тях след късен полет - шофьорите сами пожелаха да ми дадат касовата бележка. Също, разстоянието беше еднакво (с точност до 30 метра, което е нищо при над 10 км пробег). Единственото кофти, което ми направи впечатление, беше, че единият шофьор си беше сложил такса за повикване от 1 лв, което не отговаряше на истината, защото го взех от стоянката пред Т2. Съответно не получи бакшиш.

Но като цяло и аз съм доволен, цените са същите (или поне същата сума като ОК ми вземат), а очаквах да са по-скъпи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз веднъж ползвах Йелоу от Т1 и беше наред, единствено шофьорът беше от малцинствата и българският не му беше сила. Мисля, че като пари взе колкото си трябва. Ок беше като услуга.

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Варианти много , аз ползвам филтър на Sawyer (не за летищата де).Тези филтри обаче не елиминират микроорганизмите на 100% и имат нужда от внимателно и редовно почистване.

Ултравиолетовата светлина е по-ефективна , а това е водещият продукт.Пречиства 8000 литра , така че при редовна употреба си струва парите :

 

https://www.amazon.com/KATADYN-Steripen-Purifier-Preparedness-STE60110077/dp/B09SG6V9WC

 

Много добри за пречистване на вода са бутилките на GRAYL Ultrapress/Geopress. При промоции изпадат на добра цена из Амазон.

 

"As water passes through the purifier media in the cartridge, waterborne pathogens (99.99% of virus, 99.9999% of bacteria, and 99.9% of protozoan cysts, including Rotavirus, Hepatitis A, Norovirus, Giardiasis, Cryptosporidium, E. Coli, Cholera, Salmonella, Dysentery) permanently bind to the media and activated carbon absorbs chemicals, heavy metals, and eliminates bad tastes and smells."

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, marycap каза:

си пълня празната бутилка след контрола от чешмите в тоалетните

И аз като теб, но съвсем отскоро. През юли ми взеха водата на Шарл Де Гол и като видях как другите влизат с празни бутилки и си ги пълнят след контрола, се научих. Специално на споменатото летище има изградени места за пиене на вода, но може да  се  пълнят 0,5 л  бутилки. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, jorrro каза:

1.5 л. вода на Т1 е 5.67 лв. Диспенсърът не работеше преди месец.

Диспенсърът не работеше и преди седмица. Струята едва сълзеше и не може нито да пиеш, нито да си налееш.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , bad kid каза:

И на Т2 беше така .. сигурно за да върви бизнеса.

Това не е ли чешмата до тоалетната във фоайето на Пристигащи,където чакат наблизо такситата.Тя е от няколко години,но понякога само работи.

Иначе вътре при гейт B1,B2 има един павилион,като само там съм виждал цена на вода и е колкото в самолета,по 3 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък, без да имам представителна извадка, естествено, съм малко недоволен от промяната. Но знам, че съм edge case с огромни багажи.

Преди ОК имаха немалка флота от "баничарки", доста неугледни, но пък обемни. Естествено всички възможни киснеха на летището и ако си с много багаж, беше ок. Сега в общи линии Йелоу са със седани, Такси.Ме имат опцията "голям багаж", но рядко идва нещо огромно. За себе си открих, че най-лесно се убеждават да натоварят здраво по седалките багаж няколко копърки с високи тарифи. Сами си казват - "ние сме с друга тарифа". После таксуват честно по нея, 25-30% над стандартните. Бакшиш не оставям. Но опцията "две таксита", която всеки предлага или "10 лева бакшиш и качваме всичко" също не са уау 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, jorrro каза:

Уиз вече се обслужват на Т1 на летището в Тел Авив при заминаване. Единствено при пристигане са на Т3. Преди и при заминаване бяха на Т3, докато Т1 беше в ремонт.

Прав си, моя грешка. Сега си погледнах бордната карта и наистина е било терминал 1. Всичко останало е правилно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14.10.2023 г. в 23:26, lyube каза:

 

Естествено в китайската маршрутка места за багаж няма. Но пък е зелена, това е важното.

 

Ситарото дето го ползват за половината курсове  е пред разпад, но поне има място...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.