Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Може да не е нарочно, но "да бъде много опасно". Русия ли заглушава GPS сигнала на българска територия

Тук

 

И аз забелязах, че септември на връщане от Саудитска Арабия минахме над Черно море между Турция и България и бях до прозореца, но не успях с навигация на телефона да видя точно къде  сме.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А не е ли по-притеснително, че някой си Ангел може да слуша разговорите на кулата на летище София? 🙂

 

 

Често се дразня на хейта, който се излива върху летище София, особено този свързан със служителите, но онази вечер и аз бях....изненадана, да речем. В зоната за получаване на багаж на Т2, централно се виеше една кафява диря, която стигаше до количка за почистване, пак така централно зарязана. Явно се беше скъсал чувала за боклук, съответно се носеше една характерна миризма.

Остави това, но минавайки през плъзгащата врата към зоната за посрещане на пристигащи пък ме лъхна миризма на бъчва. Предположих, че нетърпеливи посрещачи са се почерпили, докато се появи техният човек. Само че отивайки към изхода за такситата миризмата вече беше на оцет. Или ръководството изпробва разни иновативни подходи свързани с ферментационни процеси за атракция на пътниците или пак някой е омазал нещо и друг не го е почистил добре.

А за първия експириънс с Йелоу от летището пък съвсем не ми се разказва - приемам, че щом всички други са доволни, аз съм попаднала на изключение. 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Шок 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, iMari каза:

Често се дразня на хейта, който се излива върху летище София, особено този свързан със служителите

Аз пък много се дразня, когато след полет 1час и 10 мин. трябва да чакам да си взема багажа 1 час и 40 минути. Пълна мърлящина и безотговорност!  

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 18 часа, iMari каза:

А не е ли по-притеснително, че някой си Ангел може да слуша разговорите на кулата на летище София? 🙂

 

По цял свят тия честоти са отворени, баш нашият Ангел, че слуша ли да е притеснителното? Обикновено това са авиоманиаци, които живеят със самолетите.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Zaro каза:

 

По цял свят тия честоти са отворени, баш нашият Ангел, че слуша ли да е притеснителното? Обикновено това са авиоманиаци, които живеят със самолетите.

Той Ангел сигурно координира пръскането от въздуха, така че нека не го подценяваме излишно... 😛 

  • Смея се 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, дядо Пепи каза:

Аз пък много се дразня, когато след полет 1час и 10 мин. трябва да чакам да си взема багажа 1 час и 40 минути. Пълна мърлящина и безотговорност!  

Добре, че полетът ти не е бил над 2 часа - тогава може да се чака пропорционално време за багаж.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Наскоро стана въпрос за водата на летището. Днес видях магазинче на Relay във входа на метрото, преди да се влезе към самия перон, цена на малка бутилка - 1,67 лв.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 46 минути , kali каза:

Наскоро стана въпрос за водата на летището. Днес видях магазинче на Relay във входа на метрото, преди да се влезе към самия перон, цена на малка бутилка - 1,67 лв.

Е да, но не можеш да я внесеш после

То това е проблема, след секюрити водата е скъпа

Но пък на терминал 2 вече има Софийска баница😂

@Граф Вронски няма нужда да ги водиш твоите хора на баница в София🙂

  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към коментар

На Т2 видях малка вода в диапазона 1,90 до 2,50 евро. На обекта с 1,90 нямаше човек обаче, та гледахме на друг, където малката беше 2, там имаше и 750мл на 2,30 и 1л на 2,60 евро.

Също по-късно до тоалетната на гейта видяхме и работещ диспенсър за наливане на вода.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Наложи ми се да ползвам такси от летището, Качвайки се в колата, водача не се посвени да добави и такса повикване, при все че го наемам от стоянката. Попитах техният , така наречен координатор, каква е тази такса, Било политика на фирмата, ако не ми харесва, да слизам от таксито и да се оправям....

Аз не мисля , че тази практика е коректна и подадох жалба в Комисията за защита на потребителите. Бих помолил, ако някой от вас е имал или има подобен казус, да подаде жалба на свой ред. При повече сигнали, току виж се сложи край на този *скам

  • Харесвам 13
  • Шок 1
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Радослав каза:

Наложи ми се да ползвам такси от летището, Качвайки се в колата, водача не се посвени да добави и такса повикване, при все че го наемам от стоянката. Попитах техният , така наречен координатор, каква е тази такса, Било политика на фирмата, ако не ми харесва, да слизам от таксито и да се оправям

Същото и при мен. Явно наистина е политика на фирмата. Реално курса започва с цена около 4 лв. Честно казано не го намирам за неприемливо. Летището не е в центъра на града, за да осигурят денонощно присъствие шофьорите са задължени да дават дежурства там. Не ми хареса отношението обаче, друго впечатление имах от Йелоу. Явно и на тях не им достига акъла, че можеш да си поръчаш такси от друга фирма, която ти е симпатична, може би и за по-малко пари.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Явно и на тях не им достига акъла, че можеш да си поръчаш такси от друга фирма, която ти е симпатична, може би и за по-малко пари.

Не можеш да си поръчаш от летището. Иначе Йелоу са развалили услугата - на мен шофьорът ми предложи бележка от преди "двайсетина минути", понеже е забравил да пусне апарата...

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Бележка забравих да поискам на последното пътуване, но попаднахме на супер читав шофьор. Трудно е да осигуриш качество от всички, но кофти изцепките ги гонят май, поне нашият шофьор каза, че имали 10 изгонени вече

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Онзи ден за първи път имах заядлив шофьор от Yellow. Казах му адреса, той пита пак, повтарям. Пита за трети път - знаете ли адреса? :huh: Повтарям за трети път. А той искал да го навигирам, представете си, защото за 40+ години стаж не бил виждал такава улица. „Еми, значи не го знаете, какво ме разигравате тука...“

Защо сред младите шофьори никога не са ми се падали заядливи, недоволни мрънкачи-всезнайковци??? Ми като не искаш да работиш и всички те дразнят, не работи. Супер противно впечатление прави първата среща със сектора на услугите в страната. И после чака бакшиш. :biggrin:

Излишно е да казвам, че сме хващали такси от незнайна автогара в азиатската част на Истанбул по нощите за Сабиха и всички винаги са любезни и карат по апарат на цени, по-ниски от софийските. Сравнявам с Ориента, че със западните страни няма смисъл. При нас в прованса също не съм попадала на заядливи нагляри.

Дано пуснат някакъв ГТ поне до 1 часа, отвратително е.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Бакшишите у нас са вечните мрънкачи.

Ако се вземе такси до близките Дружба, Младости и подобни им става лошо, затова съм се чудел защо не вдигат първоначалната такса. 
 

Хората  искат да е поне до центъра. 
Затова одобрявам да започват с 4лв, но да си го обявят  официално.


Всеки  знае, че едно от евтините  неща в България е точно таксито.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Бакшишите у нас са вечните мрънкачи.

Ако се вземе такси до близките Дружба, Младости и подобни им става лошо, затова съм се чудел защо не вдигат първоначалната такса. 
 

Хората  искат да е поне до центъра. 
Затова одобрявам да започват с 4лв, но да си го обявят  официално.


Всеки  знае, че едно от евтините  неща в България е точно таксито.

 

Това с близките квартали е най-дразнещо, един път до Младост шофьорът засили с над 100 по пътя след летището, за да, цитирам " ви оставя набързо и да се наредя пак, че това ми е 3-ти курс тази вечер за Младост/Дружба, не може само аз да съм такъв карък". Нищо, че тия 3 курса като времетраене и пари ще му излязат същите, колкото 1 до Люлин примерно. 😄

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 4 часа, Duke каза:

Аз пак да попитам, как поръчвате такси на Yellow до летището - апликация (доколко може да се разчита) или телефон? 

Може да си поръчаш и на ОК, ако ги предпочиташ, понеже помня че ги използваш, свикнал си им и ги харесваш. Преди седмица много рано сутринта, почти посреднощ, поръчах по навик ОК супертранс понеже забравих, че вече не са те компанията, със стоянка на летището. Няма никакъв проблем. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Duke каза:

Аз пак да попитам, как поръчвате такси на Yellow до летището - апликация (доколко може да се разчита) или телефон? 

И двата варината съм пробвал и са ОК. Напоследък ползвам приложението, че става с 2 клика точно.

 

От десетки пътувания до летището само веднъж шофьора (младеж от Факултета) ми търси адреса 15 мин и ми звъня 3 пъти по телефона до като го намери. Уж навигацията му била проблема. Като дойде се извини, че му е 3-ти ден на работа. Иначе после пътуването беше добре, колата сравнително чиста, даже и POS имаше. 

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз почнах да използвам Spark до и от летището при всяка възможност.

 

1. Не се занимавам с ******

2. Дори излиза по-евтино, въпреки допълнителната такса за оставяне и взимане от летището.

 

Такси използвам само когато няма Spark наоколо, което между другото се случва рядко.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Скоро беше,забравих на едно летище,май в Бари половин литър бутилка в раницата и не ме спряха на скенера. В София може да го пробвам това.

Случвало ми се е на различни летища да забравя да си изхвърля бутилката и въобще да не ми обърнат внимание - София,  Станстед, Меминген, Кьолн, Бергамо, Истанбул, Адана. Даже веднъж баща  ми беше минал с отвертка в джоба в София, а после и на Лутън  🙂   А друг път, пак на същите тези летища, без никаква причина са ме гледали под микроскоп. Т.е. въпрос на късмет.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.